Srogi rewanż za porażkę w Krośnie

14 stycznia 2012 (artykuł sprzed 12 lat)
Koszykarze trenera Turkiewicza w piątek mieli łatwą przeprawę z outsiderem ligi. Środowe spotkanie w Radomiu będzie znacznie trudniejsze. Koszykarze trenera Turkiewicza w piątek mieli łatwą przeprawę z outsiderem ligi. Środowe spotkanie w Radomiu będzie znacznie trudniejsze.

W spotkaniu osiemnastej kolejki I ligi koszykarze Startu dosłownie przejechali się po fatalnie dysponowanych gościach z Krosna. Trudno było sobie wyobrazić, jakim cudem gdynianie przegrali w październiku na wyjeździe z drużyną MOSiR, gdyż w rewanżu rywale byli tylko tłem dla miejscowych. Podopieczni Pawła Turkiewicza rozgromili ekipę z Podkarpacia aż 99:46 (30:9, 19:17, 29:8, 21:12).

START: Wojdyła 14 punktów, Kostrzewski 13, Śmigielski 13 (6 asyst), Andrzejewski 4, Mordzak 5 - Malczyk 20, Szpyrka 16 (7 zbiórek), Młynarski 9, Bach 3, Nowakowski 2, Krajniewski 0, Lisewski 0.

MOSiR: Oczkowicz 11, Pluta 6, Partyka 5, Kamecki 4, Nowak 0 - Kołtun 7 (8 zb.), Nitsche 4, Piotrkowski 4, Neumann 3, Pieloch 2, Lisowski 0.

W październiku to właśnie drużyna MOSiR jako pierwsza w I lidze ograła Start 78:74 (czytaj więcej). Nic zatem dziwnego, że gospodarze do rewanżu przystąpili bardzo skoncentrowali i rewanż tak naprawdę na swoją korzyść rozstrzygnęli już w pierwszych minutach spotkania.

Zespół z Krosna był jak sparaliżowany. Start rozpoczął pojedynek od prowadzenia 18:0! Goście pierwsze punkty zdobyli dopiero w piątej minucie gry, a całą kwartę zakończyli fatalnym wynikiem 9:30.

W drugiej odsłonie gra gości wyglądała zdecydowanie inaczej. Krośnianie poprawili grę w obronie, śmielej radzili sobie także w ataku. Kwartę przegrali zaledwie dwoma punktami, ale na przerwę i tak schodzili ze sporym bagażem ujemnym (26:49).

Trzecią kwartę Start rozpoczął od dwóch celnych rzutów Mateusza Kostrzewskiego i "trójki" Grzegorza Mordzaka, natomiast zdeprymowani goście z Podkarpacia "siedli" na dobre - przez dziesięć minut oddali zaledwie trzy celne rzuty! Dwukrotnie zza łuku trafiał Piotr Pluta, dla którego były to jedyne zdobycze w spotkaniu.

Gdynianie uzyskiwali sporo łatwych punktów i mogli pozwolić sobie na efektowne, cieszące oko akcje. Całe spotkanie zakończyło się wysokim zwycięstwem Startu 99:46. Aż trudno uwierzyć, że ten sam zespół z Krosna w październiku we własnej hali pokonał podopiecznych Pawła Turkiewicza 78:74. Tym razem koszykarze MOSiRu zagrali fatalnie trafiając zaledwie co trzeci rzut z gry.

Przy takim obrocie sprawy w Starcie sporo pograli rezerwowi. Najwięcej punktów dla gospodarzy zdobył Marcin Malczyk (20). Pomimo sześciu strat dobrze spisał się Karol Szpyrka, który zanotował 16 pkt. i 7 zbiórek.

Gdynianie ponownie objęli pierwsze miejsce w ligowej tabeli, które stracili po porażce w Przemyślu, ale rywale z czołówki swoje mecze w ramach osiemnastej kolejki rozegrają dopiero w sobotę. Obecnemu liderowi po piętach depczą Sokół Łańcut oraz MKS Dąbrowa Górnicza.

W następnej kolejce Start zagra w Radomiu z miejscową Rosą, która obecnie zajmuje czwarte miejsce w lidze. Spotkanie odbędzie się w środę o godzinie 17:00.

Pozostałe mecze 18. kolejki I ligi: MKS Dąbrowa Górnicza - AZS WSGK Kutno (sobota, godzina 17:00), KS Spójnia Stargard Szczeciński - Sudety Jelenia Góra (sobota, godz.17:00), Sokół Łańcut - Rosa Radom (sobota, godz. 17:30), MKS Znicz Basket Pruszków - AZS Radex Szczecin (sobota, godz. 18:00), Sportino Inowrocław - SKK Siedlce (sobota, godz. 18:00), MKS Start Lublin - MKS Polonia Przemyśl (niedziela, godz. 19:15), pauzuje: Polski Cukier SIDEn Toruń
Tabela I Ligi
(kolejno: mecze, zwycięstwa, porażki, bilans, punkty)

• 10 7

• barwy prawdziwej koszykówki są zawsze ŻÓŁTO-NIEBIESKIE!!!!!

i zapomniałeś znawco o Turowie ;)

kto to niby będzie miał finansować jak Pierwszy Płatnik skoncentruje się na Starcie