W środę i w niedzielę kolejne derby w II lidze

15 października 2012 (artykuł sprzed 11 lat)
Najnowszy artykuł na ten temat Trefl przegrał półfinał II ligi

Koszykarze Wybrzeża Korsarza Gdańsk pokonali w Hali 100-lecia drugi zespół Trefla Sopot 66:56 (12:22, 15:21, 19:9, 20:4) w derbowym pojedynku II ligi. W sobotę zmierzą się z liderem rozgrywek, SMS Władysławowo, z którym wcześniej, bo w środę zagrają w ramach Pucharu Polski. Tego samego dnia, a także w niedzielę dojdzie do kolejnych derbów Trójmiasta. Graczy Trefla II dwukrotnie - w rozgrywkach pucharowych i w lidze gościć będzie GTK Gdynia.

TREFL II: Dzierżak 3, Brembly 16, Lebiedziński 3, Piechaczek 8, Jaśkiewicz 14 - Morawiec 9, Brenk 3, Zięba 0, Szymański 0.

WYBRZEŻE KORSARZ: Załucki 10, Konsek 6 (8 zb.), Strychalski 2, Ziębiński 1 (8 zb.), Specyalski 0 - Nitsche 21, Sadowski 10, Gołębiewski 9 (7 zb.), Chudy 7, Skiba 0, Ossowski 0, Grujić 0

Gdańszczanie w pierwszej kolejce we własnej hali pokonali Noteć Inowrocław z kolei zespół z Sopotu doznał wysokiej w meczu z SMS Władysławowo (czytaj więcej). Derby Trójmiasta rozpoczęły się jednak lepiej dla żółto-czarnych, którzy już po nieco ponad pięciu minutach gry prowadzili 13:2.

Przewaga stopniowo rosła, a w połowie spotkania gospodarze wygrywali już 43:27. Wraz z trzecią kwartą do odrabiania strat przystąpili podopieczni trenera Andrzeja Kwaśniewskiego, którzy w ciągu niespełna czterech minut zdobyli 12 punktów z rzędu, z czego 7 było dziełem Marcina Chudego.

Na 10 minut przed końcem Wybrzeże Korsarz przegrywał już tylko różnicą 6 "oczek" (46:52). To do gdańszczan należała ostatnia partia, w której pozwolili Treflowi zdobyć zaledwie 4 punkty! Na swoje drugie prowadzenie w meczu (pierwsze miało miejsce przy stanie 2:0), "Korsarze" wyszli na 6 minut przed końcem gry (54:52).

3 minuty później przy stanie 58:56 o przerwę poprosił trener Kwaśniewski, a jego podopieczni po powrocie na parkiet nie pozwolili już gospodarzom na zdobycie punktów podczas gdy 6 z rzędu zdobył Mateusz Nitsche, który okazał się najlepiej punktującym zawodnikiem spotkania. Kropkę nad "i" w ostatniej sekundzie postawił celnym rzutem Jakub Załucki, a gdańszczanie mogli się cieszyć z drugiego zwycięstwa w sezonie i pozycji wicelidera.

Pierwsze miejsce zajmuje SMS Władysławowo, z którym w sobotę o godzinie 19:00 Wybrzeże Korsarz zmierzy się w hali przy ulicy Kołobrzeskiej 61. Zanim dojdzie do spotkania o ligowe punkty oba zespoły spotkają się jednak w hali COS we Władysławowie w inauguracyjnym meczu rozgrywek Pucharu Polski. Mecz ten odbędzie się w środę o godzinie 17:00.

Szansę na komplet punktów po dwóch kolejkach mają nadal koszykarze GTK Gdynia, którzy mecz 2. kolejki z Notecią Inowrocław rozegrają dopiero 24 listopada. Już w niedzielę o 19:30 w ramach 3. serii spotkań zagrają za to w kolejnych trójmiejskich derbach - w hali GOSiR gościć będą rezerwy Trefla, z którymi wcześniej w ramach PP zagrają w środę, również we własnej hali o godzinie 19:00.

Pozostałe mecze 2. kolejki:
SMS PZKosz Władysławowo - Basket Junior Suchy Las 91:68 (16:19, 25:18, 20:16, 30:15), King Wilki Morskie Szczecin - KS Księżak Łowicz 72:61 (19:20, 17:15, 22:14, 14:12), MKS Skierniewice - Stawiński Basket Piła 88:84 (26:18, 19:23, 24:25, 19:18), KSK Noteć Inowrocław - GTK Gdynia 24 listopada.