stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

2. PZU Gdańsk Maraton (75 opinii)

15 maja o godzinie 9:00 spod AMBEREXPO wystartuje 2. PZU Gdańsk Maraton. Na liście startowej widnieje blisko 2300 uczestników z ośmiu krajów, którzy pobiegną indywidualnie oraz w sztafetach. Na trasie zaplanowanych jest kilkanaście punktów kibicowania, gdzie mieszkańcy i bliscy startujących będą wspierać biegnących okrzykami, motywującymi transparentami oraz muzyką.

Relacja z imprezy

- To ważne wydarzenia dla Miasta Gdańska i mam nadzieję, że również dla wszystkich uczestników biorących w nim udział. Start w maratonie to olbrzymie wyzwanie. Trzymam kciuki za Wasz sukces, za osiągnięcie mety maratonu, za rekordy życiowe, zaś wszystkich mieszkańców i przyjezdnych gości zapraszam gorąco do kibicowania! - mówi Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.

PROGRAM

Charakterystyczne i ulubione miejsce plażowiczów z całej Polski, czyli Molo w Brzeźnie, urokliwy Park im. R. Reagana w Jelitkowie, z malowniczymi alejkami, ścieżkami rowerowymi i spacerowymi, ciągnącymi się wzdłuż gdańskich plaż, industrialne wnętrza Europejskiego Centrum Solidarności oraz Plac Solidarności wraz z historyczną bramą nr 2 Stoczni Gdańskiej, piękne Stare Miasto wraz z ul. Długą i Fontanną Neptuna, nowoczesna Hala Widowiskowo-Sportowa Ergo Arena na granicy Gdańska i Sopotu, nowoczesne Centrum Konferencyjne AMBEREXPO czy uznawany za najpiękniejszy w Europie bursztynowy Stadion Energa Gdańsk to najbardziej znane miejsca w mieście, przez które biegnie trasa maratonu. Na trasie zaplanowanych jest kilkanaście punktów kibicowania, gdzie mieszkańcy i bliscy startujących będą wspierać biegnących okrzykami, motywującymi transparentami oraz muzyką.

W sobotę 14 maja o godzinie 15 wystartują biegi dla dzieci. Organizatorzy chcą, by Maraton stał się w ten sposób sportowym świętem również dla najmłodszych. Start i meta zlokalizowane będą w AMBEREXPO. Przewidziane są cztery kategorie z dystansami do pokonania o długości od 130 do 1500 metrów. Na mecie, gdzie obowiązkiem każdego dorosłego będzie, wraz z animatorami w strojach superbohaterów, zapewnienie głośnego dopingu dla młodych biegaczy, każdy z finiszujących otrzyma pamiątkowy pucharek, czekoladowy medal oraz odblaskowy breloczek.

Kontynuowana będzie organizowana przez PZU akcja "Podziel Się Kilometrem". Polega ona na zachęcaniu Polaków do pomagania innym. Zgodnie z propagowanym hasłem, zadaniem każdej osoby, która odwiedzi strefę "Podziel się kilometrem", będzie pokonanie przynajmniej jednego kilometra na mechanicznej bieżni, orbitreku lub rowerku. Do udziału w akcji zapraszamy również najmłodszych, dla których przygotowaliśmy specjalne urządzenia. Za każdy przebiegnięty kilometr podczas weekendu 2. PZU Gdańsk Maratonu firma PZU przeznaczy 10 złotych na Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza SAC. Do akcji włączyć się może absolutnie każdy. Strefa Podziel się Kilometrem działać będzie w hali Amberexpo w sobotę 14 maja w godz. 10:00 - 20:00 oraz w niedzielę 15 maja w godz. 9:00 - 14:30.

W sobotę o godzinie 17 na motywujący set muzyczny zaprosi wszystkich Jacek MEZO Mejer z DJ'em, który po występie ok. 17.30 weźmie udział w panelu dyskusyjnym, w którym gośćmi będą również olimpijczyk Adam Korol oraz mistrz Polski w maratonie, Radosław Dudycz. Tematem panelu będą oczywiście różne aspekty biegania.

Odbiór pakietów startowych będzie możliwy w biurze zawodów w AMBEREXPO (ul. Żaglowa 11) na dzień przed startem oraz dla osób przybywających do Gdańska w dniu imprezy:
sobota w godzinach 10-20 (hala B)
niedziela w godzinach 6-8 (hala B)

Dla komfortu biegaczy, warto zrobić to dzień wcześniej tym bardziej, że na sobotę Organizatorzy wraz ze Sponsorem Tytularnym przygotowali sporo atrakcji. Tu też zlokalizowane będzie Expo, na którym wystawcy będą prezentować swoją ofertę sportową.

Organizatorami 2. PZU Gdańsk Maratonu są Miasto Gdańsk oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gdańsku. Sponsorem tytularnym imprezy jest PZU, a Partnerem technicznym firma Craft.

Partnerzy: Enervit, AMBEREXPO, Międzynarodowe Targi Gdańskie S.A., Saur Neptun Gdańsk S.A., Oceanic, Dealer BMW Zdunek, Aqua Stacja, Sita Północ, Stadion Energa Gdańsk, Europejskie Centrum Solidarności, ZTM Gdańsk, sklepbiegowy.com, JUMPCITY.

Media: Wirtualna Polska, Radio Gdańsk, Dziennik Bałtycki, trojmiasto.pl, gdansk.pl, maratonypolskie.pl, treningbiegacza.pl, Eventory.

Partner społeczny: Fundacja Hospicyjna


Szczegółowe informacje i formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie pzugdanskmaraton.pl oraz mosirgdansk.pl.

Przeczytaj także

Opinie (75)

 • Monia

  Zablokowane całe ulice !!!!!!! to już nie jest śmieszne organizatorzy są do niczego. Ktoś się śpieszy a Ci sobie biegi urządzają. a ile osób traci zdrowie a nawet życie przez złą organizację ruchu drogowego :(

  • 65 79

 • bieganko

  • 0 3

 • kania

  nie przesadzaj. O takim biegu nie dowiadujemy się dzień przed.....

  • 11 7

 • szkoda że tunelem nie pobiegna

  Ja spadam z Gdańska mam dość tego typu imprez.poraBani cały Gdańsk blokowac do pobiegania

  • 44 40

 • Masakra!!!

  Co to ma być ! Co rusz jakieś imprezy przez które zamykane jest pół miasta. Pamiętam zeszły rok jak ludzie z poza Gdańska przyjechali na Pierwsze Komunie a tu pół gdańska zablokowane. Dla osoby mieszkającej całe życie przy tej "organizacji" a raczej braku jest ciężko się odnaleźć a co dopiero osoby z poza miasta. Niech w nocy biegają jak już a nie zmuszają osoby które nie chcą brać udziału w tej imprezie do przymusowego bycia po części jej uczestnikiem.

  • 55 44

 • nie rozumiem kto wymaga od Ciebie uczestnictwa w tej imprezie? jaki jest tutaj problem bo poprostu nie rozumiem:) p.s. dla ludzi którzy mają problem polecam poszukać w internecie fraz typu "skm", "tramwaj gdańsk" mam nadzieje że coś wam wyskoczy! Pozdrawiam:)

  • 11 17

 • MAPA DO WYMIANY!!!

  Brawo dla redakcji! Wrzuciliście mapę z zeszłego roku! Bieg przez stadion jest na początku trasy.

  • 17 2

 • Ile osób straciło zdrowie lub życie w ostatnim roku poprzez złą organizację ruchu podczas biegów ulicznych? Proszę o konkretne liczby. Pozdrawiam.

  • 16 3

 • Spadaj, spadaj malkontencie :)

  Im was mniej tym atmosfera i środowisko czystsze :) Mozesz nawet liczyć na kopa na rozpęd.

  • 7 8

 • To, że cieżko Ci się odnaleźć ..

  .. nie jest niczyją winą, a Twoją. Nazywa sie to brakiem dojrzałości i niedopasowaniem do zmieniającego świata. Polecam książki i odstawianie polsatu :)

  Pozdrawiam

  • 8 8

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

26.09 g.17.30
Śląsk Wrocław
29.09 g.15.00
GKS Bełchatów
29.09 g.15.00
BC Dnipro
29.09 g.18.00
BC Polkowice
02.10
mecz odwołany
Juvenia Kraków
25.09 g.18.00
Puszcza Niepołomice
25.09 g.16.00
Awenta Pogoń Siedlce
25.09 g.16.00
Polonia Środa Wlkp.
25.09 g.12.20
23:23 karne - 2:4
Gwardia Opole