Rezerwy Arki skruszyły Gryf Słupsk

15 listopada 2015 (artykuł sprzed 8 lat)

Najnowszy artykuł na ten temat Piłkarze Bałtyku wznowili treningi
Mateusz Czapłygin zdobył pierwszego gola w barwach Arki Gdynia. Mateusz Czapłygin zdobył pierwszego gola w barwach Arki Gdynia.

Piłkarze Arki II w ostatnich 30 minutach zniszczyli Gryf Słupsk. Gdynianie na Narodowym Stadionie Rugby wygrali 4:0 (0:0). Tym samym podopieczni Roberta Wilczyńskiego na dobre odbili się od III-ligowych słabeuszy i na półmetku rozgrywek zasygnalizowali, że jeszcze nie rezygnują z utrzymania, mimo że po sezonie w tej klasie miejsce zagwarantuje co najmniej 8. miejsce.

Szerszeń 59, Czapłygin 75, Koziara 81, Wardziński 88

ARKA II: Moczadło -Izdebski (70 Wańczuk), Wojcinowicz, Skrzypczak, Wawszczyk - Foks (60 Hebel), Wolak - Kupczyk (62 Czapłygin), Koziara, Bach - Szerszeń (60 Wardziński)

Tylko wygrana pozwalała jednej z drużyn, które stanęły naprzeciw siebie w niedzielę, w nieco lepszych nastrojach zameldować się na półmetku rozgrywek. Pokonany pogrążał się natomiast na dobre. Po meczu cieszyli się tylko gdynianie. Co prawda zajmują odległe 13. miejsce, ale do pozycji dającej na koniec sezonu utrzymanie tracą tylko 4 punkty.

Pierwsza połowa była dość niemrawa, jeśli chodzi o liczbę sytuacji. Wprawdzie już w 9. minucie Maciej Koziara celnym strzałem sprawdził dyspozycję Michała Kędzi, ale później długo bramkarz gości nie był nękany. Natomiast w szeregach gości największą ochotę na atakowanie miał Karol Świdziński, ale i jemu brakowało precyzji.

Gospodarze podkręcili tempo na zakończenie pierwszego kwadrans po przerwie. Koziarze i Sebastianowi Szerszeniowi jeszcze nie się udało, ale gdy Mateusz otrzymał kolejną szansę na gola już ne zawiódł. Zaliczył 3 bramkę w tym sezonie.

Jak się po chwili okazało była to jego ostatnia okazja. 19-latka zmienił Maciej Wardziński. On z kolei ustalił końcowy rezultat. W 88. minucie trafił po podaniu Jakuba Bacha. To już 6 trafienie popularnego "Wary" w III lidze w tym sezonie.

Bach asystował również przy golu na 2:0. Mateusz Czapłygin niespełna kwadrans wcześniej wszedł na boisku. Dla 19-latka pozyskanego latem z Bałtyku Koszalin do debiutanckie trafienie dla rezerw Arki.

Natomiast trzeci gol dla gdynian w tym meczu był wspólnym dziełem strzelającego Macieja Koziary oraz bramkarza Kędzi, którzy popełnił błąd przy chwycie piłki i przekroczyła ona linię bramkową.

NIESAMOWITA PASSA BAŁTYKU. GDYNIANIE WICELIDERAMI TABELI. LECHIA II NADAL ZAWODZI

• Chojniczanka - ARKA GDYNIA 2:3 (1:1)
  • Sandecja Nowy Sącz - Wigry Suwałki 1:0 (0:0)
  • Olimpia Grudziądz - GKS Bełchatów 1:3 (1:2)
  • Rozwój Katowice - Miedź Legnica 2:1 (0:1)
  • Bytovia - Pogoń Siedlce 3:1 (1:0)
  • Stomil Olsztyn - MKS Kluczbork 1:0 (1:0)
  • Dolcan Ząbki - Zagłębie Sosnowiec 4:1 (2:0)
  • Chrobry Głogów - GKS Katowice 0:0
  • Zawisza Bydgoszcz - Wisła Płock 1:3 (1:2)