Arka Gdynia - Apklan Resovia 4:0. Piłkarze "odczarowali" Olimpijską

Damian Konwent
3 marca 2023 (artykuł sprzed 1 roku)
Opinie (83)

Arka Gdynia odniosło okazałe zwycięstwo na Stadionie Miejskim. Współautorami tego sukcesu byli m.in.: Kacper Skóra (z lewej) i Karol Czubak (z prawej), którzy strzelali gole Apklanowi Resovii. Arka Gdynia odniosło okazałe zwycięstwo na Stadionie Miejskim. Współautorami tego sukcesu byli m.in.: Kacper Skóra (z lewej) i Karol Czubak (z prawej), którzy strzelali gole Apklanowi Resovii.

Arka Gdynia wysoko pokonała u siebie zespół Aplkan Resovia 4:0 (3:0) w meczu 22. kolejki Fortuna 1. Ligi. Żółto-niebiescy w końcu "odczarowali" ul. Olimpijską, gdyż na Stadionie Miejskim nie potrafili wygrać w trzech poprzednich starciach. I zrobili to w wielkim stylu, bo wygrali zdecydowanie, a ich zwycięstwo mogłoby być tak naprawdę jeszcze wyższe. Kolejne dwa bramki zdobył Karol Czubak, który z 15 golami jest już samodzielnym liderem klasyfikacji najlepszych strzelców na zapleczu ekstraklasy. Ponadto premierowe trafienie zaliczył Luan Capanni, który strzałem z rzutu karnego otworzył wynik już w 5. minucie.

Czubak

Rezerwa: 30 Krzepisz, 39 Camara, 11 Adamczyk, 36 Bednarski, 26 Purzycki, 37 Stępień, 41 Szymański, 77 Żebrowski

16 Górski

Rezerwa: 69 Grabowski, 7 Garcia, 17 Adamski, 21 Sylvestr, 35 Chuchro, 98 Antonik, 99 Kanach
  • 58' 9 Haydary Zmiany 11 Adamczyk
  • 58' 55 Gol Zmiany 26 Purzycki
  • 74' 17 Capanni Zmiany 37 Stępień
  • 80' 6 Milewski Zmiany 36 Bednarski
  • 80' 94 Gojny Zmiany 77 Żebrowski
  • 42' Pindroch Zmiany Grabowski
  • 46' Veira Zmiany Adamski
  • 46' Bąk Zmiany Kanach
  • 73' 6 Wasiluk Zmiany 21 Sylvestr
  • 73' 42 Eizenchart Zmiany 98 Antonik
  • 5' Capanni karny
  • 40' Czubak
  • 45+5 Skóra
  • 78' Czubak
  • 48' 94 Gojny
  • 56' Czubak
  • 61' Bondarenko

Zobacz przedmeczową prezentację obu zespołów

Przed tygodniem Arka Gdynia pokonała na wyjeździe Sandecję Nowy Sącz 3:0 po hat-tricku Karola Czubaka. Dziś żółto-niebiescy będą chcieli dobrze zaprezentować się także przed własną publicznością, co w tym sezonie nie jest ich mocną stroną.

Sandecja Nowy Sącz - Arka Gdynia 0:3. Przeczytaj relację

Arka tym samym ma okazję, żeby kontynuować passę, dzięki której poprzedniej wiosny piłkarze mogli walczyć o ekstraklasę w barażach.

Arka Gdynia przed szansą na długą, zwycięską serię. Powtórka z wiosny 2022?

Opinię, że Arka musi punktować u siebie podziela także Włodzimierz Żemojtel. Legendarny bramkarz żółto-niebieskich jest optymistycznie nastwiony i wierzy, że odmieniona drużyna pod wodzą Hermesa jest w stanie tego dokonać.

Włodzimierz Żemojtel ocenia: Wiosenna Arka Gdynia lepsza od jesiennej

Dziś, podobnie jak przed tygodniem, kapitanem będzie Janusz Gol. Michał Marcjanik pozostaje kontuzjowany.
W składzie Arki jest także Karol Czubak, który po ostatnim hat-tricku poluje na kolejne bramki.

Karol Czubak celuje w 20 goli. Przeczytaj wywiad

W wyjściowym składzie Arki 1 zmiana w porównaniu do poprzedniego meczu z Sandecją. Miejsce Stolca zajął Tomal (ARKA Gdynia). To jedyny nominalny prawy obrońca gotowy do gry, gdyż z powodu urazu nadal pauzuje Rymaniak.
Natomiast w składzie Resovii były piłkarz Arki - Antonik (Apklan Resovia). Kamil rozpocznie spotkanie na ławce rezerwowych
Piłkarze na prezentacji. Arka żółte koszulki i niebieskie spodenki. Resovia na biało
1'
od środka zaczyna Resovia
1'
Skóra (ARKA Gdynia) faulowany w okolicach narożnika pola karnego
2'
po dośrodkowaniu Gojnego (ARKA Gdynia) głową uderzał Czubak (ARKA Gdynia), ale bramkarz obronił. Powstało zamieszanie w polu karnym, ale ostatecznie Pindroch (Apklan Resovia) wznowi od bramki
3'
Capanni (ARKA Gdynia) uderza w słupek po podaniu Czubaka
3'
chwilę później sędzia wskazuje na rzut karny dla Arki. Jeden z piłkarzy był faulowany
4'
do "11" podchodzi Capanni (ARKA Gdynia)
5'
[1:0] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Capanni. Luan uderzył w prawy dolny róg, gdzie rzucił się bramkarz, ale nie zdołał odbić strzału
5'
to pierwszy gol Capanniego (ARKA Gdynia) w barwach Arki
6'
bardzo dobrze zaczęła Arka. Piłkarze od samego początku zastosowali agresywny atak i w efekcie przyniosło to 2 korzystne okazję do bramki. Trzecia została wykorzystana po rzucie karnym
8'
Pindroch (Apklan Resovia) potrzebował pomocy lekarzy, ale jest już OK. Wznawiamy grę
9'
kolejny strzał, tym razem Czubaka, ale mocno niecelny
10'
Skóra (ARKA Gdynia) kopnięty przez rywala, ale gwizdek milczy
10'
dośrodkowanie Skóry (ARKA Gdynia) do Capanniego (ARKA Gdynia), ale ten źle przyjął
11'
Resovia pierwszy raz pod bramką Kajzera (ARKA Gdynia), ale zakończyło się bez zagrożenia
12'
Haydary (ARKA Gdynia) wszedł w pole karne z piłką, ale zamiast podawać szukał strzału. Skończyło się na dośrodkowaniu po wrzutce Gojnego (ARKA Gdynia)
13'
krótkie rozegranie rzutu rożnego. Po niedokładnym dośrodkowaniu piłkę strącił obrońca, a następnie Milewski (ARKA Gdynia) strzelił nad bramką
14'
Resovia na połowie Arki, co nie jest częstym widokiem dziś. Goście będą mieli aut
15'
rzut wolny dla Arki na połowie rywala
16'
dobre dośrodkowanie Gojnego (ARKA Gdynia). Piłka odbijała się od zawodników w polu karnym, aż wpadła pod nogi Skóry (ARKA Gdynia). Ten miał idealną pozycję, ale uderzył obok słupka. Szkoda tej sytuacji, bo mogło być już 2:0
17'
Gojny (ARKA Gdynia) przedrybrował rywala, wszedł w pole karne, ale źle podał do niekrytego Haydary'ego (ARKA Gdynia)
18'
Resovia wychodziła z kontratakiem po stracie arkowców na ich połowie, ale faulowany był Gojny (ARKA Gdynia). Dobra okazja do dośrodkowania
19'
uderzenie po dośrodkowaniu, ale zbyt lekkie. Łapie Pindroch (Apklan Resovia)
20'
Resovia z uderzeniem. Po dośrodkowaniu głową strzełał Veira (Apklan Resovia), ale wprost w ręce Kajzera (ARKA Gdynia)
21'
niedokładne podanie Dobrotki (ARKA Gdynia) do Tomala (ARKA Gdynia) i od bramki wznowi Pindroch (Apklan Resovia)
23'
Gol (ARKA Gdynia) chciał uruchomić Haydary'ego (ARKA Gdynia) przenosząc grę na lewą stronę, ale niedokładnie. Mimo to przy piłce arkowcy
25'
kontratak Arki zakończony autem. Gospodarze zaczynają teraz od ataku pozycyjnego
26'
dośrodkowanie z lewej strony, ale będzie rożny po wybiciu obrońcy Resovii
27'
krótkie rozegranie i uderzenie Gola z trudnego kąta. Piłka odbiła się jeszcze od Czubaka i wznowi Pindroch (Apklan Resovia)
28'
Kajzer (ARKA Gdynia) zmuszony do wybicia na rożny po niedokładnym podaniu kolegi
29'
Haydary (ARKA Gdynia) nie opanował piłki po przejęciu obrońców. Mógł być kontratak, ale będzie aut dla rywali
31'
Azacki (ARKA Gdynia) zagrywał za plecy obrońców, ale nie podał w tempo do Gojnego (ARKA Gdynia) i zacznie Pindroch (Apklan Resovia)
32'
Milewski (ARKA Gdynia) ratuje Arkę przed 100-proc. sytuacją. Wszystko zaczęło się od złego wznowienia Kajzera (ARKA Gdynia), a po chwili przejęcia rywali
33'
dobra akcja Arki. Gojny (ARKA Gdynia) dostał podanie na lewą stronę, ale za mocno dośrodkował
35'
Veira (Apklan Resovia) główkował po słabym dośrodkowaniu, dlatego bez problemu łapie Kajzer (ARKA Gdynia)
35'
rzut rożny dla Arki
36'
było uderzenie głową, ale zbyt słabe
37'
Skóra (ARKA Gdynia) chciał w dójkowej akcji z Tomalem (ARKA Gdynia), ale będzie tylko aut na połowie rywali
38'
Haydary (ARKA Gdynia) stracił piłkę na wysokości pola karnego rywali. Aut dla Resovii
39'
małe zamieszanie w polu karnym Arki po dośrodkowaniu. Piłka znalazła się na 18. metrze, gdzie uderzył Wasiluk (Apklan Resovia), ale nad poprzeczką
40'
[2:0] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Czubak. Napastnik idealnie wykorzystał dośrodkowanie Gola z lewej strony i po jego uderzeniu głową, piłka wpadła do bramki tuż obok słupka. Tym samym Karol wysuwa się na pozycję króla strzelców w Fortuna 1. Lidze.
42'
Apklan Resovia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Pindroch, w jego miejsce wchodzi Grabowski. Bramkarz nie będzie w stanie dokończyć gry ze względu na uraz.
44'
Skóra (ARKA Gdynia) faulowany na połowie rywala. Będzie kolejne dośrodkowanie Gojnego (ARKA Gdynia)
45'
obrońcy strącili piłkę. Odzyskał ją Milewski (ARKA Gdynia), ale przy okazji faulował przeciwnika
45'
sędzia dolicza 5 minut do podstawowego czasu pierwszej połowy
45'+1
Gol (ARKA Gdynia) wolejem do Czubaka w pole karne, ale zbyt mocno
45'+4
Gojny (ARKA Gdynia) próbował przedryblować obrońców w polu karnym Resovii, ale nie udało mu się. Aut dla gości
45'+5
Skóra (ARKA Gdynia) na pozycji spalonej po prostopadłym podaniu Capanniego (ARKA Gdynia)
45+5
[3:0] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Skóra. Po wznowieniu z autu, Czubak przedużył podanie głową w pole karne. Kacper wyprzedził obrońcę i dobył bramkę tzw. do szatni.
45'+6
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. ARKA GDYNIA - RESOVIA 3:0.
Arka Gdynia w przerwie prowadzi wysoko i zasłużenie. Mecz zaczął układać się doskonale od pierwszej minuty. Chwilę potem był karny i mieliśmy otwarty wynik. Gospodarze spędzili sporo czasu na połowie Resovii i tak naprawdę ich prowadzenie mogło być jeszcze wyższe, gdyby wykorzystali więcej sytuacji, które sobie stworzyli. Ostatecznie zakończyło się na trzech trafieniach, dzięki czemu mają wysoką zaliczkę przed drugą częścią spotkania.
46'
Apklan Resovia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Veira, w jego miejsce wchodzi Adamski.
46'
Apklan Resovia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Bąk, w jego miejsce wchodzi Kanach.
46'
Arka zaczyna od środka
46'
pierwszy strzał Milewskiego (ARKA Gdynia). Będzie rożny
47'
wybicie po dośrodkowaniu
48'
Żółtą kartką za faul został ukarany Gojny (ARKA Gdynia).
49'
Górski nie opanował podania bramkarza
49'
Haydary (ARKA Gdynia) powstrzymany przez Mikulca w walce o piłkę na wysokości pola karnego Resovii
51'
aut dla Arki na wysokości pola karnego Resovii
52'
Haydary (ARKA Gdynia) uderza z 9 metrów, ale piłka odbija się od obrońcy
53'
53'
uderzenie głową po dośrodkowaniu, ale łapie bramkarz
54'
mamy uderzenie gości. Jednak piłka po strzale powędrowała na ostatni rząd krzesełek na "Górce"
54'
Oficjalna frekwencja: 4011 kibiców
56'
Żółtą kartką za faul został ukarany Czubak (ARKA Gdynia). To jego czwarta w tym sezonie, więc w kolejnym spotkaniu będzie musiał pauzować.
57'
Gojny (ARKA Gdynia) faulowany przez rywala na własnej połowie
58'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Haydary, w jego miejsce wchodzi Adamczyk.
58'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Gol, w jego miejsce wchodzi Purzycki.
58'
opaskę kapitana od Gola przejął Dobrotka (ARKA Gdynia)
60'
Arka bardzo szanuję piłkę w drugiej połowie. Nie spieszy się z atakami, wymienia dużo podań, wyczekując na dogodną okazję
61'
Żółtą kartką został ukarany Bondarenko (Apklan Resovia).
62'
Adamczyk (ARKA Gdynia) wywalczył rzut rożny
63'
Azacki (ARKA Gdynia) uderzał głową, ale niedokładnie. Od bramki wznowi bramkarz
64'
Resovia ma problem z wyjściem z własnej połowy. Posiadanie piłki - 62 proc. na korzyść Arki
65'
uderzenie gości zza pola karnego, ale całkowicie niegroźne
67'
Adamczyk (ARKA Gdynia) wszedł w pole karne, płasko dograł, ale wybili rywale
69'
mocne uderzenie z woleja z 11. metra Kanacha (Apklan Resovia) i świetna obrona Kajzera (ARKA Gdynia). Po chwili jednak sędzia odgwizduje spalonego
70'
słupek! goście bliscy zdobycia bramki. Będzie rożny
71'
Kanach (Apklan Resovia) wywalczył rzut rożny dla Resovii
71'
Kajzer (ARKA Gdynia) odbija piłkę po dośrodkowaniu
73'
Apklan Resovia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Wasiluk, w jego miejsce wchodzi Sylvestr.
73'
Apklan Resovia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Eizenchart, w jego miejsce wchodzi Antonik.
74'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Capanni, w jego miejsce wchodzi Stępień.
76'
Resovia kombinacyjnie pod polem karnym gospodarzy, ale nic z tego nie wyniknęło
76'
Mikulec (Apklan Resovia) fauluje Gojnego (ARKA Gdynia) pod polem karnym. Dobra okazja do dośrodkowania
77'
niedokładna wrzutka, ale Arka wciąż przy piłce
77'
Purzycki (ARKA Gdynia) dostał podanie w pole karne, ale uderzył niedokładnie. Wcześniej świetnym dryblingiem popisał się Skóra (ARKA Gdynia)
78'
[4:0] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Czubak. Świetna kontra żółto-niebieskich. Skóra dostał podanie za plecy obrońców od Adamczyka. Następnie młodzieżowiec w akcji 2 na 2 podał do Karola, a ten mocnym strzałem pokonał bramkarza z okolic 11 metrów.
80'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Milewski, w jego miejsce wchodzi Bednarski.
80'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Gojny, w jego miejsce wchodzi Żebrowski.
81'
Arka nie zmieni ustawienia. Wciąż gra 1-4-2-3-1 z Żebrowskim (ARKA Gdynia) na lewej obronie
83'
Adamczyk (ARKA Gdynia) wszedł prawą stroną w pole karne, płasko dośrodkował, ale wprost w bramkarza
85'
piłkarze Resovii są już raczej pogodzeni z porażką. Nie widać zapału w ich grze
85'
natomiast kibice Arki bawią się w najlepsze. Cały czas słychać głośny doping
87'
gra na połowie Resovii, ale im bliżej końca, tym więcej niedokładności
89'
ryzykowne podanie Żebrowskiego (ARKA Gdynia) do Kajzera (ARKA Gdynia), ale golkiper zdążył
90'
KONIEC MECZU. ARKA GDYNIA - APKLAN RESOVIA 4:0.
Arka Gdynia wprawiła kibiców w radosny humor przed samym weekendem. Żółto-niebiescy wygrali wysoko, zdecydowanie i przede wszystkim zasłużenie. Po udanej pierwszej połowie, w której zdobyli 3 bramki, w drugiej grali nieco bardziej zachowawczo, ale wciąż do dogodnych sytuacji. Jedną z nich na swojego drugiego w tym starciu gola zamienił Czubak. Karol mówił przed meczem, że jego celem jest zaliczenie 20 trafień. Dzięki tym dzisiejszym ma ich już 15 na swoim koncie i wysunął się na samodzielną pozycję lidera w klasyfikacji najlepszych strzelców Fortuna 1. Ligi tego sezonu.

18 Skra Częstochowa 22 5 3 14 12:32 18
W sezonie zasadniczym rozegrane zostaną 34. kolejki, w których każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny awansują do PKO BP Ekstraklasa. Natomiast trzy najsłabsze zostaną zdegradowane do II ligi.
Zespoły z miejsc 3-6 zagrają w dwustopniowych barażach, a ich zwycięzca także awansuje do piłkarskiej elity.
Tabela wprowadzona: 2023-03-06