Arka Gdynia - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:2. Nieudana obrona wyniku od 7. min.

Jacek Główczyński
6 listopada 2022 (artykuł sprzed 1 roku)

Arka Gdynia przegrała. Jaka reakcja piłkarzy i kibiców?

Arka Gdynia przegrała u siebie z drużyną Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:2 (1:0). Gospodarze zaprezentowali niezrozumiałą taktykę bronienia wyniku już od... 7. minuty. Wówczas gola zdobył Karol Czubak. Po przerwie stracili prowadzenie, potem i remis, a znów ich rywale wprowadzili jokera z ławki. Rezerwowy Kacper Karasek zdobył bramkę i asystę. Natomiast w żółto-niebieskich był chaos, jeśli chodzi o zmiany, a te które następowały były niezrozumiałe tak jak i obrana strategia. Ryszard Tarasiewicz tego dnia zasiadł na trybunach, gdyż pauzował po 4. żółtej kartce.

Czubak

Rezerwowi: 22 Kajzer, 3 Memić, 7 Kuzimski, 8 Marcus, 26 Purzycki, 27 Ziemann, 36 Bednarski, 37 Stępień, 77 Żebrowski

9 Śpiewak

Rezerwowi: 35 Pauliuczenka, 3 Grabowski, 8 Jania, 13 Wacławek, 18 Farbiszewski, 24 Karasek, 27 Kukułowicz, 77 Putiwcew
  • 65' 4 Dobrotka Zmiany 27 Ziemann
  • 71' 10 Aleman Zmiany 26 Purzycki
  • 84' 6 Milewski Zmiany 77 Żebrowski
Zmiany Zmiany
  • 70' 20 Błachewicz Zmiany 3 Grabowski
  • 70' 9 Śpiewak Zmiany 24 Karasek
  • 81' 17 Zawijskij Zmiany 27 Kukułowicz
  • 89' 11 Mesanović Zmiany 77 Putiwcew
  • 7' Czubak
Bramki Bramki
  • 71' Karasek
  • 80' Mesanović

Arka pierwszą rundę w Fortuna 1. Lidze ukończy co najwyżej na 4. miejscu. Trener Tarasiewicz wciąż uważa, że straty do dwóch pozycji premiowanych na koniec rozgrywek awansem można odrobić

Ryszard Tarasiewicz: Absolutnie nie widzę problemu. Przeczytaj co jeszcze mówił trener przed meczem Arka Gdynia - Bruk-Bet Termalica Nieciecza

"Zdrowotnie i personalnie nie byliśmy optymalnie przygotowani do meczu z ŁKS, ale teraz jest dużo lepiej. Od strony mentalnej, fizycznej i technicznej jesteśmy w bardzo dobrej dyspozycji i pokażemy to w spotkaniu z Termaliką" - zapewnił Tarasiewicz

ŁKS Łódź - Arka Gdynia 3:1. Przeczytaj relację oraz wystaw oceny piłkarzom i trenerowi

opaskę kapitana odzyskuje Marcjanik, który wraca do gry w obronie po pauzie za kartki

Już trzeci kapitan w Arce Gdynia jesienią. Kto go wybrał

natomiast nadmiar kartek dla Haydary'ego oznacza absencje tego piłkarza. W jego miejsce po kontuzji wraca Aleman.

Dlaczego Omran Haydary strzelał rzut karny w Łodzi?

łącznie aż 4 zmiany w Arce w porównaniu z wyjściowym składzie na ŁKS. Do "11" także wrócili: Czubak i Milewski

Czy Arka Gdynia ma rzeczywiście nadmiar ofensywnych piłkarzy?

szkoleniowiec ocenił, że ma dość ofensywnych graczy i na przykład powrót Zarandii nie jest potrzebny

Zagłosuj, czy Arka Gdynia powinna ponownie sięgnąć po Lukę Zarandię?

Termilica w ostatniej kolejce pokonała Resovię 3:0, kończąc z serią 8 meczów bez zwycięstwa. Trener Latal wymienił w "11" tylko dwóch piłkarzy, którzy pauzują za kartki. W miejsce Kadleca i Poznara zagrają: Zawijskij (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) i Śpiewak
Arkę dziś z ławki poprowadzi asystent trenera - Wolak, gdyż pierwszy trener - Tarasiewicz pauzuje po 4. żółtej kartce. Przypomnijmy, że ten przepis wszedł w tym sezonie. W poprzednich szkoleniowcy pauzowali tylko wówczas, gdy w trakcie meczu wyrzuceni zostali na trybuny
piłkarze wychodzą na murawę przy dźwiękach "Roty Arki". Arka żółte koszulki, niebieskie spodenki. Goście granatowe stroje z białymi dodatkami
"Arka Gdynia" - skandują miejscowi kibice. W sektorze goście kilkukunastoosobowa grupa kibiców także skanduje nazwę swojego klubu
o frekwencji tradycyjnie poinformujemy w drugiej połowie, gdyż wówczas na tym obiekcie otrzymujemy oficjalne dane
losowanie kapitanów Marcjanika (ARKA Gdynia) i Loski (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) nie zmienia stron boiska, które zajęły drużyny. Arka atakuje na bramkę, za którą jest sektor "Górka"
1'
od środka boiska rozpoczęła Arka
2'
ataki Arki na razie kończą się przed polem karnym rywali
3'
fani obu drużyn zdążyli już wykrzyczeć: "Tylko zwycięstwo"
4'
trener Wolak od początku meczu na stojąco, tak samo zresztą jak i trener gości - Latal
5'
Stolc (ARKA Gdynia) wybija piłkę po pierwszym ataku gości i dośrodkowaniu Polarusa (Bruk-Bet Termalica Nieciecza)
6'
niecelny strzał sprzed pola karnego Maesanovicia
6'
spiker apeluje o kulturalny doping, bo po pozdrowieniu miejscowych pod adresem Cracovii było już wulgarnie na temat drugiego krakowskiego klubu
7'
[1:0] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Czubak. Karol wyszedł do prostopadłej piłki od Adamczyka i mając przed sobą wychodzącego z bramki bramkarza uderzył nad nim sprzed pola karnego
8'
dla Czubak to 9. gol w tym sezonie. Zrównał się z Haydary'm
8'
Adamczyk (ARKA Gdynia), który zaliczył asystę, ustawiony dziś jako nominalny prawoskrzydłowy
9'
dobry powrót Milewskiego (ARKA Gdynia). Poza bramkę wybił piłkę spod nóg Śpiewaka
10'
Biedrzycki (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) skiksował w dobrej sytuacji po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Polarusa (Bruk-Bet Termalica Nieciecza)
kontuzja
11'
przerwa w grze, bo na boisku leżał Mesnović. Ostatecznie napastnik gości pozbierał się z murawy bez pomocy medycznej
12'
okres przewagi gości. Zablokowany strzał Ambrosiewicza (Bruk-Bet Termalica Nieciecza)
13'
"Arkowcy gol" - z trybun
14'
dobry wślizg w polu karnym Gola, zablokował strzał Śpiewaka
16'
Marcjanik (ARKA Gdynia) wybił piłkę po dośrodkowaniu Poliarusa (Bruk-Bet Termalica Nieciecza)
17'
na spalonym Ambrosiewicz (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) po kolejnej akcji znów lewym skrzydłem
18'
próba kontry Arki, ale zbyt mocne podanie Milewskiego (ARKA Gdynia) w kierunku Alemana (ARKA Gdynia)
19'
Tekijaski (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) wybija piłkę po zagraniu po ziemi w pole karne Stolca (ARKA Gdynia)
20'
sędzia "puścił" grę, choć niespełna 25 metrów od bramki faulu domagał się Skóra (ARKA Gdynia)
21'
Tekijaski (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) w ostatniej chwili, w polu bramkowym ubiegł Czubaka, do którego próbował piłkę dograć Adamczyk (ARKA Gdynia)
22'
odpowiedź Termaliki. W polu karny Arki Polarus (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) strzelił w plecy Błachowicza
22'
kontra Arki powinna przynieść drugiego gola. Czubak idealnie zagrał wzdłuż bramki, ale zamykający akcję Aleman (ARKA Gdynia) nie trafił w piłkę, a miał strzał już do pustej bramki
kontuzja
24'
Radwański (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) ucierpiał po faulu Dobrotki (ARKA Gdynia). Kilkadziesiąt sekund trwało aż się podniósł. Masażyści znów byli w pogotowiu, ale nie otrzymali zgody na wejście na boisko
25'
Krzepisz (ARKA Gdynia) złapał piłkę po niezbyt mocnym strzale Mesanovicia (Bruk-Bet Termalica Nieciecza), który uderzył z "16"
25'
i kolejne ataki gości. Radwański (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) zablokowany, a po dośrodkowaniu Zwjskija z prawego skrzydła piłkę głową wybił Tomal (ARKA Gdynia)
26'
nieudane wybicie Krzepisza (ARKA Gdynia). Wykopnął piłkę w aut
27'
Czubak pada w kontrze, sędzia - grać dalej
28'
Arka na razie jedyny strzał na bramkę to ten, który przyniósł gola. W posiadaniu piłki 63:37 dla gości
29'
pierwszy rzut rożny dla Arki
29'
kombinacyjnie rozegrany korner. Rozpoczął Skóra (ARKA Gdynia), a w polu karnym Gol (ARKA Gdynia) zgrał piłkę głową w pole bramkowe. Loska (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) nieznacznie szybszy od Czubaka
31'
znów nie wyszedł wykop Krzepiszowi (ARKA Gdynia), posłał "świecę" w górę
32'
rzut wolny dla gości 5 metrów od narożnika pola karnego Arki
32'
Dobrotka (ARKA Gdynia) wybił piłkę poza bramkę po dośrodkowaniu Polarusa (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) z rzutu wolnego
33'
Milewski (ARKA Gdynia) poza własną bramkę po dośrodkowaniu Poliarusa (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) z narożnika boiska
33'
nieco chaosu w polu karnym Arki po kornerze dla gości. Ostatecznie zbyt słaba próba strzału Śpiewaka. Piłkę przejął Krzepisz (ARKA Gdynia)
34'
szybka kontra Arki. Loska (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) uprzedził Alemana (ARKA Gdynia)
35'
rzut rożny dla gości
36'
Krzepisz (ARKA Gdynia) odbił piłkę po strzale sprzed pola karnego Radwańskiego (Bruk-Bet Termalica Nieciecza), do którego zagrał z rzutu rożnego Poliarus (Bruk-Bet Termalica Nieciecza)
36'
Loska (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) interweniuje poza własnym polu karnym
36'
tym razem Krzepisz (ARKA Gdynia) kopnął piłkę mocno i we właściwym kierunku, a biegł już na niego Poliarus (Bruk-Bet Termalica Nieciecza)
37'
Arka po zdobyciu prowadzenia oddała inicjatywę gościom, a sama czeka na kontry
38'
Skóra (ARKA Gdynia) źle przyjął piłkę w polu karnym po długim zagraniu z własnej połowy Dobrotki (ARKA Gdynia). Gdyby ją "skleił", miałby przed sobą tylko bramkarza
39'
na spalonym Poliarus (Bruk-Bet Termalica Nieciecza), na razie zdecydowanie najaktywniejszy zawodnik gości w ofensywie
40'
Arka zagrał z "klepki" w polu karnym rywali. Adamczyk (ARKA Gdynia) do Milewskiego (ARKA Gdynia), ale gdy piłka trafiła do Marcjnika, Michałowi nie wyszło zagranie piętą
41'
Krzepisz (ARKA Gdynia) z najwyższym trudem wybił piłkę po główce Mesanovicia (Bruk-Bet Termalica Nieciecza)
42'
próbka umiejętności technicznych Gola. Nie tylko zaliczył przechwyt, ale przy wyprowadzeniu piłki minął dwóch zaciekle atakujących go rywali
43'
w strzałach 5:2 dla Termaliki, ale w tej najważniejszej statystyce prowadzi Arka
45'
Stolc (ARKA Gdynia) w pole karne do Adamczyka (ARKA Gdynia), ale gdy tylko Hubertowi nieco odskoczyła piłka, rzucił się na nią Loska (Bruk-Bet Termalica Nieciecza)
45'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. ARKA GDYNIA - BRUK-BET TERMALICA NIECIECZA 1:0
Jest to typowy mecz na wynik Arki. Szybko zdobyty gol przez Czubak, już w 7. minucie sprawił, że gdynianie cofnęli się. Inicjatywę przejęła Termalika. Goście prowadzą atak pozycyjnym, a miejscowi czekają na kontry.
Na razie z obu stron brakuje dokładności i zimnej krwi pod bramkami, dlatego ofensywne statystyki wyglądają dość miernie. Arce dużo kłopotów sprawia Poliarus (Bruk-Bet Termalica Nieciecza). Trzeba uważać na Mesonovicia, który raz doszedł do niezłego strzału, a stać go z pewnością na więcej.
W przerwie trener Wolak, zapewne w konsultacji z Tarasiewiczem, który dziś nie może być na ławce, muszą zdecydować, czy taktyka obrony nikłego prowadzenia nie jest zbyt ryzykowna i czy nie lepiej mimo wszystko zaatakować po drugiego gola. W ofensywie widać też, że Aleman (ARKA Gdynia) długo nie grał, bo choć nigdy nie był dynamicznym piłkarzem, to dziś wyjątkowo zwalnia akcje.
goście już na boisku, ta sama "11" w Termalice wyszła na drugą połowę
Arka wyszła około 2 minut do gościach, też nie ma zmian
46'
drugą połowę rozpoczęła Termalika
47'
"Arka gol" - z trybun
47'
zablokowany strzał Dombrowskija (Bruk-Bet Termalica Nieciecza)
47'
Adamczyk (ARKA Gdynia) ze Skórą (ARKA Gdynia) zmienili się stronami boiska. Teraz Hubert na lewej a Kacper na prawej flance
48'
techniczny strzał Mesanovicia (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) sprzed pola karnego, ale zbyt lekki, by sprawić kłopot Krzepiszowi (ARKA Gdynia)
48'
Oficjalna frekwencja - 3361 kibiców
50'
na razie po przerwie obraz gry jak przez większą część pierwszej połowy, goście częściej przy piłce
50'
Skóra (ARKA Gdynia) kończy kontrę niecelnym strzałem
50'
narada w sztabie trenerskim Termaliki
51'
bardzo dobrze Krzepisz (ARKA Gdynia). Złapał piłkę po strzale głową Radwańskiego (Bruk-Bet Termalica Nieciecza), do którego zgrał piłkę Poliarus (Bruk-Bet Termalica Nieciecza), a z lewego skrzydła dośrodkował Błachewicz (Bruk-Bet Termalica Nieciecza)
52'
52'
Czubak pomógł obrońcom. To on wybił piłkę głową po dośrodkowaniu Poliarusa (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) z narożnika boiska
kontuzja
52'
w polu karnym Arki leży Biedrzycki (Bruk-Bet Termalica Nieciecza). Gdy podbiega do niego sędzia, sygnalizuje, że był faulowany
53'
teraz jeszcze polemika Marcjanika (ARKA Gdynia) i Biedrzyckiego (Bruk-Bet Termalica Nieciecza)
53'
jest VAR, a skoro nie interweniuje, wychodzi na to, że piłkarz gości nie ma racji
53'
wreszcie Biedrzycki (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) podniósł się z boiska i pobiegł pod własną bramkę, bo jest środkowym obrońcą. Gra wznowiona
55'
Dobrotka (ARKA Gdynia) zablokował strzał Radwańskiego (Bruk-Bet Termalica Nieciecza)
55'
posiadanie piłki 63:37 na korzyść Termaliki
56'
4 piłkarzy Arki ruszyło na rozgrzewkę
56'
na rozgrzewce: Stępień (ARKA Gdynia), Żebrowski (ARKA Gdynia), Purzycki (ARKA Gdynia) i Ziemann (ARKA Gdynia)
57'
w drużynie gości rozgrzewa się aż pięciu piłkarzy
59'
Gol (ARKA Gdynia) nie pozwolił na precyzyjne dośrodkowanie Radwańskiemu (Bruk-Bet Termalica Nieciecza). Piłka wyszła nad poprzeczką bramki Arki poza pole gry
60'
spiker apeluje "o sportowy doping dla żółto-niebieskich", bo znów z trybun słychać o sympatiach i antypatiach krakowskich
60'
Skóra (ARKA Gdynia) faulowany na wysokości pola karnego gości
61'
zbyt mocne dośrodkowanie z rzutu wolnego Alemana (ARKA Gdynia)
62'
Loska (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) przejął piłkę po dośrodkowaniu Alemana (ARKA Gdynia)
63'
Zawijskij (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) zagrał w pole bramkowe, ale Dobrotka (ARKA Gdynia) nie pozwolił na strzał Mesanoviciowi (Bruk-Bet Termalica Nieciecza)
kontuzja
64'
pomocy medycznej potrzebuje Dobrotka (ARKA Gdynia)
64'
do zmiany przygotowany Ziemann (ARKA Gdynia)
65'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Dobrotka, w jego miejsce wchodzi Ziemann.
65'
zmiana ustawienia obrony Arki. Ziemann (ARKA Gdynia) na lewej stronie tej formacji, a na środek w miejsce Dobrotki (ARKA Gdynia) przesunięty Stolc (ARKA Gdynia)
66'
Aleman (ARKA Gdynia) sygnalizuje, że rywal, blokując jego dośrodkowanie, zagrał ręką, ale sędzia jest innego zdania. Jako że sytuacja miała miejsce przed polem karnym VAR nie będzie interweniować
67'
i jesteśmy już pod drugą bramką. Tutaj Gol (ARKA Gdynia) pokazuje Mesanoviciowi (Bruk-Bet Termalica Nieciecza), by wstawał z murawy, bo on tego upadku nie spowodował
68'
po nieudanym zagraniu Alemana (ARKA Gdynia), tym razem we własnym polu karnym, trener Krupski podszedł do trenera Zwolaka i coś szepnął mu do ucha. Efekt - z rozgrzewki przywołany Purzycki (ARKA Gdynia)
69'
będzie podwójna zmiana w Termalice
69'
Radwański (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) i Ziemann (ARKA Gdynia) walczyli o górną piłkę, a gdy piłka wyszła poza bramkę, sędzia nakazał grać Krzepiszowi (ARKA Gdynia), choć goście domagali się rzutu rożnego
70'
Bruk-Bet Termalica Nieciecza przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Błachewicz, w jego miejsce wchodzi Grabowski.
70'
Bruk-Bet Termalica Nieciecza przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Śpiewak, w jego miejsce wchodzi Karasek.
71'
[1:1] Bruk-Bet Termalica Nieciecza STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Karasek. Mesanović został jeszcze zablokowany w polu karnym, ale nadbiegający rezerwowy popisał się mierzonym strzałem w róg bramki Krzepisza
71'
jeszcze pracuje VAR
71'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Aleman, w jego miejsce wchodzi Purzycki.
72'
gol zostaje uznany, od środka rozpoczęła Arka
72'
taktyka obrony 1:0 nie dała rezultatu Arce, zobaczymy jak teraz zareaguje, gdy jest remis
75'
do pozostających na rozgrzewce Stępnia i Żebrowskiego (ARKA Gdynia) dołączyli Kuzimski (ARKA Gdynia) i Bednarski (ARKA Gdynia)
76'
Arka zaledwie 3 strzały dotychczas, goście trzy razy więcej. Posiadanie piłki 62:38 dla Termaliki
77'
Adamczyk (ARKA Gdynia) wywalczył rzut rożny
78'
Skóra (ARKA Gdynia) dośrodkował z rzutu rożnego, a następnie, gdy wracał ze spalonego, otrzymał piłkę do Ziemanna (ARKA Gdynia), do której oczywiście nie pobiegł
79'
Gol (ARKA Gdynia) uderzył nieznacznie z przewrotki, ale i tak był na spalonym
79'
pomocnik doszedł do strzału po zgraniu piłki głową przez Marcjanika (ARKA Gdynia) i dośrodkowaniu z rzutu wolnego z 40. metra Purzyckiego (ARKA Gdynia)
80'
[1:2] Bruk-Bet Termalica Nieciecza STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Mesanović. Szybka kontra gości. Do siatki trafia Mesoanović, który uderzył z kilku metrów z pierwszej piłki po podaniu Karaska
81'
"Arka grać, kur... mać" - z trybun
81'
Bruk-Bet Termalica Nieciecza przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Zawijskij, w jego miejsce wchodzi Kukułowicz.
82'
z rozgrzewki przywoływany Żebrowski (ARKA Gdynia)
82'
pozostali wracają na ławkę, bo to oznacza, że Arka poprzestanie na trzech pojedynczych zmianach
83'
na spalonym Tomal (ARKA Gdynia)
83'
spiker informuje kibiców gości, że przez 15 minut po meczu nie będą mogli opuścić trybun
84'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Milewski, w jego miejsce wchodzi Żebrowski.
85'
Mesanović (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) blisko poprawienia na 3:1. Nieznacznie kopnął piłkę obok słupka
86'
"Walczyć Arka, walczyć" - z trybun
87'
"Arka Gdynia" - to dziecięce głosy z sektora "Młodego Arkowca"
88'
Loska (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) bez kłopotu łapie piłkę wstrzeloną w pole karne przez Gola
88'
rzut rożny dla Arki po akcji Żebrowskiego (ARKA Gdynia) i Adamczyka (ARKA Gdynia)
89'
Loska (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) piąstkuje piłkę po dośrodkowaniu Purzyckiego (ARKA Gdynia) z narożnika boiska. Jeszcze mógł ją posłać do siatki Gol (ARKA Gdynia), ale nie trafił
89'
Bruk-Bet Termalica Nieciecza przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Mesanović, w jego miejsce wchodzi Putiwcew.
90'
Termalika wprowadziła obrońcę za napastnika. Teraz najwyraźniej to ona zamierza bronić wyniku
90'
Putiwcew (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) wybił poza własną bramkę
90'
4 minuty doliczone do drugiej połowy
90+1
bez zagrożenia dla gości po rzucie rożnym Purzyckiego (ARKA Gdynia)
90+1
Żebrowski (ARKA Gdynia) uderzył głową po tzw. szczupaku, Loska (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) kapitalnie obronił, a sędzia odgwizdał spalonego
kontuzja
90+3
skurcze łapią Dombrowskija (Bruk-Bet Termalica Nieciecza). Pomagają mu koledzy
90+4
niektórzy kibice opuszczają już trybuny
90+5
rzut wolny dla Arki, pod pole karne przybiegł Krzepisz (ARKA Gdynia)
90+6
zablokowany strzał Marcjanika (ARKA Gdynia)
90+6
rzutu rożnego już nie będzie
90+6
KONIEC MECZU. ARKA GDYNIA - BRUK-BET TERMALICA NIECIECZA 1:2
nie ma tradycyjnego pożegnanie kibiców piłkarzy i wzajemnych śpiewów i okrzyków, zamiast tego muzyka z głośników
zgoła odmienne nastroje przy sektorze gości
Arka przegrała ten mecz zasłużenie. Zaszkodziło jej zdobycie prowadzenia już w 7. minucie. Potem grała jedynie na "dowiezienie" wyniku. Natomiast gdy i to się nie udało, brakowało pomysłu na to, jak zmienić rezultat. Zmiany były mało zrozumiałe. Aleman (ARKA Gdynia), który kwalifikował się do opuszczenia boiska w przerwie, bo miał wyraźne kłopoty fizyczne, zszedł wówczas, gdy zrobiło się jeden 1:1. Ale wtedy raczej nie było potrzeby zmieniania ofensywnego na defensywnego pomocnika. Trener nie skorzystał potem z kompletu zmian, choć na przykład brakowało szybkości na skrzydłach, a kolejny mecz poza grą pozostał choćby Stępień (ARKA Gdynia).
Gdy wcześniej Arka przegrywała mecze u siebie mogła się tłumaczyć tym, że grała ofensywie, a nieskutecznie. Teraz ani gry, ani wyniku nie ma

18 Sandecja Nowy Sącz 17 2 7 8 14:26 13
W sezonie zasadniczym rozegrane zostaną 34. kolejki, w których każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny awansują do PKO BP Ekstraklasa. Natomiast trzy najsłabsze zostaną zdegradowane do II ligi.
Zespoły z miejsc 3-6 zagrają w dwustopniowych barażach, a ich zwycięzca także awansuje do piłkarskiej elity.
Tabela wprowadzona: 2022-11-06