Półfinał PP: Arka Gdynia - Korona Kielce

29 listopada 2017 (artykuł sprzed 6 lat)
aktualizacja: godz. 22:51 (29 listopada 2017)

Piłkarze Arki Gdynia awansowali do półfinału Pucharu Polski. Co prawda w spotkaniu u siebie tylko zremisowali z Chrobrym Głogów 1:1 (1:0), ale dalszą grą premiuje ich wyjazdowe zwycięstwo nad I-ligowcem, sprzed miesiąca 2:0. Dwumecze o finał wyznaczone są na 27-28 marca i 17-18 kwietnia przyszłego roku. Podopieczni Leszka Ojrzyńskiego zmierzą się z Koroną Kielce, grając pierwszy mecz na wyjeździe, a rewanż przed własną publicznością. Taki zestaw wylosował szkoleniowiec rywala, Gino Latieri w asyście Zbigniewa Bońka, prezesa PZPN. W drugiej parze Legia Warszawa rywalizować będzie z Górnikiem Zabrze.

Chrobry Głogów Chrobry Głogów
80 Pilarz - 2 Socha, 29 Marcjanik, 26 Danch, 23 Warcholak - 4 Sołdecki - 19 Jazvić, 14 Nalepa, 8 Marcus, 44 Żebrakowski - 11 Siemaszko
Miejsce: Stadion Miejski
Sędziowie: Paszkiewicz (Wrocław) oraz Boniek, Zalewski
Widzów: 4021
27 Gospodinow - 18 Ilków-Gołąb, 32 Stolc, 3 Michalec, 8 Danielak - 25 Bach, 16 Mandrysz, 89 M.Machaj, 2 Szczepaniak - 26 Kaczmarek, 19 Trytko
  • 57' 11 Siemaszko Zmiany 24 Kun
  • 70' 44 Żebrakowski Zmiany 15 Nowicki
  • 84' 14 Nalepa Zmiany 10 Szwoch
  • 46' 25 Bach Zmiany 9 B.Machaj
  • 58' 26 Kaczmarek Zmiany 99 Kowalczyk
  • 66' 19 Trytko Zmiany 77 Napołow
  • 22' Jazvić
  • 69' Kowalczyk
  • 18' Socha
  • 59' Żebrakowski
  • 73' Nowicki
  • 90+4 Marcus
  • 19' M.Machaj

Mecze półfinałowe (na pierwszym miejscu gospodarze pierwszego spotkania)

Pierwszy mecz 3:1. Awans Legia

Korona Kielce - Zagłębie Lubin 2:0 (1:0)
Pierwszy mecz 1:0. Awans Korona

Przed nami mecz rewanżowy ćwierćfinału Pucharu Polski. W pierwszym spotkaniu Arka wygrała na wyjeździe Chrobrym Głogów 2:0

CHROBRY - ARKA 0:2. TAK RELACJONOWALIŚMY PIERWSZY MECZ ĆWIERĆFINAŁOWY PUCHARU POLSKI
Przed własną publicznością Arce awans zapewni każde zwycięstwo, remis, a nawet porażka jedną bramką. Gdyby było 0:2, dojdzie do dogrywki, a potem ewentualnie do karnych. Natomiast inne rozstrzygnięcie w Gdyni, dalszą grą premiować będzie I-ligowca.
Arka doskonale pamięta przeprawę z poprzedniej edycji, gdy po wygranej 3:0 w Suwałkach o mały włos nie odpadła z Wigrami u siebie, gdyż przegrała 2:4

PRZESTROGA PO WIGRACH. OD 3:0 W SUWAŁKACH PO 2:4 W GDYNI
Dlatego Kriwiec zapewniał nas, że nie ma w Arce mowy o lekceważeniu rywala, czy odpuszczaniu

PRZECZYTAJ PRZEDMECZOWY WYWIAD Z SIERGIEJEM KRIWCEM

w porównaniu z "11" z ostatniego meczu ligowego w Arce aż 10 zmian. W składzie pozostał tylko Marcjanik (ARKA Gdynia)

ARKA - SANDECJA 5:0. PRZECZYTAJ RELACJĘ, ZOBACZ FOTO I VIDEO, WYSTAW OCENY PIŁKARZOM
ofensywne ustawienie, gdyż w "11" trener Ojrzyński wystawia dwóch napastników: Siemaszkę (ARKA Gdynia) i Żebrakowskiego (ARKA Gdynia)
kapitańską opaskę przejmuje dziś Marcus (ARKA Gdynia)

OPASKA PRZECHODNIA, CZYLI SIEDMIU KAPITANÓW W ARCE TEJ JESIENI
ławka rezerwowych Arki: 1 Steinbors, 10 Szwoch, 15 Nowicki, 24 Kun, 28 Helstrup, 31 Łoś, Zbozień

PRZECZYTAJ WYWIAD Z MATEUSZEM SZWOCHEM, KTÓRY STRZELIŁ 2 GOLE W OSTATNIM MECZU
Chrobry to obecnie 6. drużyna I ligi. 8 meczów wygrał, 6 zremisował i 5 przegrał przy bilansie bramkowym 22:19
w ostatnim tegorocznym meczu ligowym Chrobry pokonał Ruch Chorzów 1:0 po golu M.Machaja (Chrobry Głogów). W porównaniu z tym spotkaniem trener Niciński dokonał trzech zmian w składzie
nie musimy przypominać, że trener Niciński oraz Stolc (Chrobry Głogów) i Trytko (Chrobry Głogów) jeszcze w poprzednim sezonie reprezentowali Arkę. Z gdyński klubie jest związany również Bach (Chrobry Głogów), który do Głogowa jest wypożyczony
ławka rezerwowych Chrobrego: 12 Janicki, 9 B.Machaj, 10 Gąsior, 14 Borecki, 42 Michalski, 77 Napałow, 99 Kowalczyk
spore korki pod stadionem, gdyż zablokowane ulicę, na czas przeprowadzenie do sektora gości kibiców Chrobrego
minuta ciszy dla Janusza Wójcika, byłego selekcjonera reprezentacji Polski, który z biało-czerwonymi zdobył m.in. srebro olimpijskie w Barcelonie. Zgodnie z zarządzeniem PZPN tak rozpoczynano wszystkie mecze rewanżowe w ćwierćfinałach Pucharu Polski
1'
od środka rozpoczęła Arka. Gospodarze na żółto-niebiesko. Goście czarno-pomarańczowe stroje
1'
"Grzegorz Niciński" - skandowanie z trybun
1'
trener Chrobrego odpowiada oklaskami pod adresem trybun
3'
"Arka gol" - z trybun
4'
niedokładne dośrodkowanie Marcusa (ARKA Gdynia)
5'
Arka z dwoma nominalnymi napastnikami, ale na razie Żebrakowski (ARKA Gdynia) bardziej ustawiony na lewym skrzydle niż w ataku
6'
na razie żadna z drużyn nie potrafi przytrzymać piłki, rozegrać akcji kilkoma podaniami. Dużo niedokładności, gdyż dominuje gra długą piłką. Stąd też akcje krótkie
8'
Siemaszko (ARKA Gdynia) próbował uwolnić się spod opieki obrońcy, zagrywając piłkę piętą, ale "wyjechał" z nią poza boisko
10'
Warcholak (ARKA Gdynia) najpierw daleko wrzucił piłkę w pole karne z autu, a gdy została ona wybita pod jego nogi, uderzył. Niestety, strzał bardzo niecelny
12'
róg dla Arki
12'
po dośrodkowaniu z rogu Nalepy (ARKA Gdynia) piłka wybita na 40. metr. Stąd też uderzał Warcholak (ARKA Gdynia). Posłał piłkę wysoko nad bramką
13'
zorganizowali się do dopingu goście. Dali pierwszy raz głośniej o sobie grać
15'
kolejny daleki wrzut Warcholaka (ARKA Gdynia), tym razem z prawej strony boiska, ale i z tą piłką poradzili sobie obrońcy gości
16'
tym razem po wrzutce z autu Warcholaka (ARKA Gdynia) wybita piłka przed pole karne. Socha (ARKA Gdynia) przymierzył z woleja, ale trochę zbyt lekko i przede wszystkim w środek bramki. Obronił Gospodinow (Chrobry Głogów)
18'
Żółtą kartką został ukarany Socha (ARKA Gdynia) po faulu na Mandryszu
19'
Żółtą kartką został ukarany M.Machaj (Chrobry Głogów) po faulu taktycznym na Siemaszce, który wychodził do kontry
20'
Gospodinow (Chrobry Głogów) pewnie złapał piłkę po dośrodkowaniu z wolnego Nalepy (ARKA Gdynia)
20'
szaliki w górę
22'
[1:0] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Jazvić. Kolejny wrzut z autu, z prawej strony Warcholaka w pobliże pola bramkowego gości. Piłkę do siatki głową skierował Jazvić z około 6 metrów
22'
dla Jazvicia (ARKA Gdynia) to pierwszy gol w barwach Arki
22'
już wiemy, że w tym meczu nie będzie dogrywki. Arka w dwumeczu prowadzi już 3-0
23'
bez zagrożenia dla Arki po rogu Chrobrego
24'
Arka wyszła kontrą 2 na 1. Jazvić (ARKA Gdynia) znalazł się sam na sam z bramkarzem, ale strzelił obok słupka
24'
"Puchar jest nasz" - śpiewają kibice
25'
w pole karne dobrał Wracholak, Siemaszko (ARKA Gdynia) uderzył z powietrza. Nie trafił do bramki
27'
wulgarnie na trybunach z obu stron. Zapalna kwestia "Zagłębie Lubin"
29'
niecelny strzał z dystansu Żebrakowskiego (ARKA Gdynia)
29'
teraz spiker apeluje o kulturalny doping do miejscowych, gdyż wulgarnie o Chrobrym
30'
Jazvić (ARKA Gdynia) wyłożył piłkę do Sochy (ARKA Gdynia). Był jednak ostry kąt do strzału, a ponadto trzeba było wykonać uderzenie lewą nogą. Scoha zdecydował się na dobranie piłki, co skończyło się rogiem
31'
wybita piłka przez Chrobrego po dośrodkowaniu z rogu nalepy
31'
błąd Gospodinowa (Chrobry Głogów). Przy próbie przejęcia dośrodkowania wypuścił piłkę. Doszedł do strzału Siemaszko (ARKA Gdynia), ale bramkarz gości zdążył jeszcze z interwencją i odbił piłkę
33'
mecz toczy się przy przewadze Arki. Chrobry sporadycznie atakuje
36'
zamieszanie w "16" Arki po dośrodkowaniu Ikków-Gołąba, ale bez strzału gości
38'
Po podaniu Siemaszki w pole karne Żebrakowski (ARKA Gdynia) doskonale się zastawił i przejął piłkę, by wyjść sam na sam z bramkarzem. Jednak za długo zwlekał ze strzałem i został zablokowany, a po chwili jeszcze faulował
40'
Pilarz (ARKA Gdynia) pewnie złapał piłkę po dośrodkowaniu Ilków-Gołąba (Chrobry Głogów)
41'
trener Niciński cały czas na stojąco. Trener Ojrzyński tylko niekiedy pojawia się przy linii bocznej
41'
"Arkowcy, gol" - skandowanie z trybun
42'
indywidualna akcja Nalepy (ARKA Gdynia) zakończona na linii "16" Chrobrego
43'
"My chcemy gola" - okrzyk z sektora gości, bo Chrobry ma wolnego 35 metrów od bramki
44'
strzał z wolnego Bacha (Chrobry Głogów) w mur
45'
Gospodinow (Chrobry Głogów) obronił strzał Siemaszki (ARKA Gdynia), którego do tej sytuacji prostopadłym podaniem wyprowadził Marcus. Będzie jeszcze róg
45'
tym razem Nalepa (ARKA Gdynia) po ziemi z rogu przed pole karne do Warcholaka (ARKA Gdynia). Strzał niecelny, ale był rykoszet, a zatem kolejny korner
45'
zamieszanie w polu bramkowym Chrobrego po dośrodkowaniu Nalepy (ARKA Gdynia) z rogu. Z bliska głową strzelał Sołdecki (ARKA Gdynia), ale bramkarz zdołał odbić piłkę
45'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. ARKA PROWADZI 1:0
Arka z czterech dobrych sytuacji na gola wykorzystała tylko jedną, zresztą po rozegraniu autu. Wrzucał Warcholak, strzelał Jazvić.
Wynik nadal zatem jest możliwy do odwrócenia, ale patrząc na postawę gości, na razie nic na to nie wskazują, że są w stanie dziś zagrozić gospodarzom. Gdyby lepszą skuteczność wykazali się: Siemaszki (ARKA Gdynia), Żebrakowski (ARKA Gdynia) i Sołdecki (ARKA Gdynia) już byłoby po meczu.
w przerwie rozgrzewa się Kun
natomiast spiker na murawie organizuje "przyjęcie" z okazji urodzinek 6-latka
w czwartek o godz. 19 dojdzie w "Olimpijska 5 Sports Bar & Restaurant" na Stadionie Miejskim w Gdyni do spotkania kibiców z prezesem Arki, Wojciechem Pertkiewiczem oraz trenerem Leszkiem Ojrzyńskim. Mają być także niektórzy piłkarze

46'
Chrobry Głogów przeprowadza zmianę w przerwie. Boisko opuszcza Bach, w jego miejsce wchodzi B.Machaj.
46'
drugą połowę rozpoczęli goście
46'
Arka na razie bez zmian w składzie. Kubn kontynuuje rozgrzewkę za linią boczną
47'
"Zwycięstwo czeka nas" - skandują kibice
48'
Oficjalna frekwencja 4021 kibiców
50'
Żebrakowski (ARKA Gdynia) przewrócił się w polu karnym po straciu z Ilków-Gołąbiem, licząc na jedenastkę. Sędzia nakazał grać dalej
51'
Marcus (ARKA Gdynia) zbyt mocno w pole karne do Sochy (ARKA Gdynia). Od bramki rozpocznie Chrobry
52'
indywidualna akcja Marcusa (ARKA Gdynia) zakończona celnym strzałem. Pewnie obronił Gospodinow (Chrobry Głogów)
53'
po dośrodkowaniu Szczepaniaka (Chrobry Głogów) piłkę złapał Pilarz (ARKA Gdynia)
55'
Gospodinow (Chrobry Głogów) uprzedził Żebrakowskiego (ARKA Gdynia) i przejął piłkę 15 metrów od własnej bramki
56'
zablokowany rajd Szczepaniaka (Chrobry Głogów). Róg dla Chrobrego
56'
i drugi z rzędu róg dla gości
57'
tym razem obrońców Arki wyręczył Żebrakowski (ARKA Gdynia). To on wybił piłkę dośrodkowaną z rogu przez M.Machaja
57'
ARKA Gdynia przeprowadza pierwszą zmianę. Boisko opuszcza Siemaszko, w jego miejsce wchodzi Kun.
57'
zmiana ustawienia w Arce. Kun (ARKA Gdynia) na prawe, Jazvić (ARKA Gdynia) na lewe skrzydło, a Żebrakowski (ARKA Gdynia) na pozycję nr 9
58'
Chrobry Głogów przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kaczmarek, w jego miejsce wchodzi Kowalczyk.
59'
Nalepa (ARKA Gdynia) zagrał prostopadłą piłkę. Gospodinow (Chrobry Głogów) odważnie rzucił się pod nogi Żebrakowskiego (ARKA Gdynia) i przejął piłkę, mimo że napastnik Arki poszedł do końca, nie cofnął nogi
59'
Żółtą kartką został ukarany Żebrakowski (ARKA Gdynia) za ten atak na bramkarzu
61'
po przerwie wyrównana gra, ale mało sytuacji podbramkowych, które pachną golem
63'
Pilarz (ARKA Gdynia) złapał piłkę po uderzeniu z dystansu Mandrysza (Chrobry Głogów)
65'
Gospodinow (Chrobry Głogów) przejął piłkę po dośrodkowaniu Warcholaka (ARKA Gdynia)
65'
dobre wyjście Pilarza (ARKA Gdynia). Wybił piłkę w aut, bo nadbiegał jeden z rywali
66'
Chrobry Głogów przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Trytko, w jego miejsce wchodzi Napołow.
67'
prostopadłe podanie Nalepy (ARKA Gdynia) do Żebrakowskiego (ARKA Gdynia), ale napastnik nie doszedł do piłki
68'
po dośrodkowaniu Sochy (ARKA Gdynia) niecelna główka Jazvicia (ARKA Gdynia), a jeszcze Chorwat faulował
69'
[1:1] Chrobry Głogów STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Kowalczyk. Akcja rezerwowych. B.Machaj zagrał z prawego skrzydła po ziemi. Piłka dotarła do Kowalczyka, który uderzył z 15. metra. Pilarz nie zdążył z interwencją, gdyż przesuwał się do środka bramki, a piłka trafiła w prawy róg jego bramki, gdyż był jeszcze rykoszet
70'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Żebrakowski, w jego miejsce wchodzi Nowicki.
70'
kolejny piłkarz na pozycji nr 9. Po Siemaszce i Żebrakowskim (ARKA Gdynia) tym razem w ataku Kun (ARKA Gdynia). Nowicki (ARKA Gdynia) wszedł na prawe skrzydło
72'
dośrodkowanie Nalepy (ARKA Gdynia) prosto w ręce bramkarza
73'
Żółtą kartką został ukarany Nowicki (ARKA Gdynia), który przeszkadzał bramkarzowi we wznowieniu gry
75'
dobry wślizg Nalepy (ARKA Gdynia). Róg dla rywali
75'
dobra interwencja Pilarza (ARKA Gdynia) po rozegraniu rogu i strzale z dystansu Szczapaniaka
78'
dobra interwencja Pilarza (ARKA Gdynia). Przejął piłkę po dośrodkowaniu M.Machaja (Chrobry Głogów)
80'
spiker informuje kibiców gości, że będą musieli w swoim sektorze pozostać przez 20 minut po zakończeniu meczu
81'
rozgrzewa się Szwoch
81'
Chrobry ambitnie szuka kolejnego gola. Jednak przypomnijmy, że aby wyrzucić Arkę z Pucharu Polski, goście musieliby wygrać 2 bramkami
82'
"Sialalala Arka Gdynia" - z trybun
84'
Gospodinow (Chrobry Głogów) znów interweniuje w pobliży linii 16 metra własnego pola karnego. Tym razem ubiegł Jazvicia (ARKA Gdynia)
84'
ARKA Gdynia przeprowadza ostatnią zmianę. Boisko opuszcza Nalepa, w jego miejsce wchodzi Szwoch.
85'
Jazvić (ARKA Gdynia) zbyt mocno w kierunku Marcusa (ARKA Gdynia). Gospodinow (Chrobry Głogów) 25 metrów od swojej bramki wybija piłkę
87'
rykoszet po strzale M.Machaja (Chrobry Głogów). Broni Pilarz (ARKA Gdynia)
88'
Socha (ARKA Gdynia) przerwał kontrę rywali 5 na 5
89'
szczęście przy Arce. Pilarz (ARKA Gdynia) wyszedł przed pole karne, gdzie został minięty przez Kowalczyka (Chrobry Głogów). Napastnik gości jednak wyrzucił się "na ostry kąt" i nie strzelał, a próbował podawać do partnera. Szansa na gola Chrobrego przepadła
90'
Chrobry nadal atakuje. Arka czeka na kontrę
90'
4 minuty doliczone
90+1
dobra interwencja bramkarza Chrobrego poza własnym polem karnym. Uprzedził Nowickiego (ARKA Gdynia)
90+1
Socha (ARKA Gdynia) włączył się do ataku i wywalczył róg
90+2
90+2
po dośrodkowaniu z rogu Szwocha (ARKA Gdynia) w poprzeczkę główkował Jazvić (ARKA Gdynia)
90+3
szybki atak gości, zakończony rogiem
90+3
po dośrodkowaniu z rogu M.Machaja (Chrobry Głogów) niecelnie główkował Michalec (Chrobry Głogów)
90+4
"Ten puchar jest nasz, ten puchar do nas należy..." - śpiewy na trybunach
90+4
Żółtą kartką został ukarany Marcus (ARKA Gdynia).
90+4
KONIEC MECZU. ARKA ZREMISOWAŁA Z CHROBRYM 1:1, A ŻE NA WYJEŹDZIE WYGRAŁA 2:0, TO ONA ZAGRA W PÓŁFINALE PP
"Dziękujemy" - skandowanie pod adresem piłkarzy Arki
także z sektora gości podziękowania dla piłkarzy Chrobrego
W drugiej połowie goście nie odpuścili. Podjęli walkę o ile nie o awans, to co najmniej by uniknąć przegranej. Ten drugi cel udało im się zrealizować. Dlatego po meczu obie drużyny nie narzekają na rezultat, choć w drugiej połowie, jeśli chodzi o jakość gry to do obu ekip mamy sporo zastrzeżeń.