Najwyższa wygrana Arki w ekstraklasie

25 listopada 2017 (artykuł sprzed 6 lat)

Piłkarze Arki Gdynia odnieśli najwyższe zwycięstwo w historii występów w ekstraklasie. Podopieczni Leszka Ojrzyńskiego pokonali u siebie Sandecję Nowy Sącz aż 5:0 (4:0). W pierwszej połowie, po wideoarbitrażu gospodarze otrzymali dwa karne, dzięki którym szybko osiągnęli wysokie prowadzenie. - Miałem wrażenie, że VAR był tylko w jedną stronę - narzekał Radosław Mroczkowski, szkoleniowiec pokonanych. - Sędziowie nie podejmują pochopnych decyzji, czekają, bo mają "podpórkę" w zapisie wideo. Wolę taką sprawiedliwość, nawet kosztem przerw w grze - ripostował Leszek Ojrzyński, trener zwycięzców.

Sandecja Nowy Sącz Sandecja Nowy Sącz
1 Steinbors - 33 Zbozień, 29 Marcjanik, 28 Helstrup, 17 Marciniak - 6 Łukasiewicz - 7 Zarandia, 20 Kriwiec, 10 Szwoch, 13 Piesio - 9 Jurado
Miejsce: Stadion Miejski
Sędziowie: Dobrynin (Łódź) oraz Myrmus, Winkler
Widzów: 5064
1 Gliwa - 17 Basta, 5 Szufryn, 6 Krachunow, 22 Mraz - 70 Brzyski, 28 Piter-Bućko, 7 Baran, 20 Danek - 10 Trochim, 92 Kolew
  • 62' 7 Zarandia Zmiany 15 Nowicki
  • 74' 9 Jurado Zmiany 11 Siemaszko
  • 87' 13 Piesio Zmiany 24 Kun
  • 46' 22 Mraz Zmiany 8 Małkowski
  • 46' 10 Trochim Zmiany 37 Dudzic
  • 71' 92 Kolew Zmiany 33 Kasprzak
  • 5' Jurado
  • 13' Szwoch karny
  • 15' Kriwiec
  • 43' Szwoch karny
  • 47' Marciniak

TUTAJ MOŻESZ ZAGŁOSOWAĆ, CZY JESTEŚ ZA SYSTEMEM VAR NA MECZACH EKSTRAKLASY?

dla Arki ostatnio były dobre dni. Najpierw do górnej "8" pozwoliła przesunąć się wygrana we Wrocławiu 2:1

PRZECZYTAJ WYPOWIEDZI PO ZWYCIĘSTWIE NAD ŚLĄSKIEM

potem udało się zaoszczędzić 10 tys. euro, gdyż o tyle obniżyła karę UEFA. To efekt zarówno złożonego odwołania, jak i powstrzymania się kibiców od pirotechniki choćby na derbach z Lechią

UEFA ZMNIEJSZYŁA ARCE KARĘ FINANSOWĄ DO 50 TYS. EURO
w porównaniu z ostatnim meczem trener Ojrzyński w "11" dokonuje jednej zmiany. Na ławkę odsunięty Nowicki, a do gry na prawym skrzydle wchodzi Zarandia (ARKA Gdynia)

SZYMON NOWICKI MÓWI O DEBIUCIE W EKSTRAKLASIE
opaska kapitana pozostaje przy Łukasiewiczu (ARKA Gdynia)

ADMIRAŁ MUSIAŁ SCHOWAĆ WŁASNE AMBICJE. PRZECZYTAJ WYWIAD Z ANTONIM ŁUKASIEWICZEM
rezerwowi Arki: 80 Pilarz, 2 Socha, 26 Danch, 24 Kun, 11 Siemaszko, 14 Nalepa, 15 Nowicki
przypomnijmy, że już w najbliższą środę Arkę czeka mecz rewanżowy w ćwierćfinale Pucharu Polski. Do tych rozgrywek szkoleniowiec w większości wystawia tych, co w danej chwili w ekstraklasie pełnią rolę rezerwowych bądź nie mieszczą się nawet na ławce
Sandecja w ostatniej kolejce bezbramkowo zremisowała z Lechem. Mimo to trener Mroczkowski dokonuje aż trzech zmian w "11", w tym dwóch wymuszonych. Nie ma kontuzjowanego Cetnarskiego i pauzującego za kartki Piszczka. Na ławkę przesunięty Małkowski
nowi gracze w "11" to: Danek (Sandecja Nowy Sącz), Piter-Bućko (Sandecja Nowy Sącz) i Baran (Sandecja Nowy Sącz). To sugeruje defensywne ustawienie gości
w "11" Sandecji były piłkarz m.in. Bałtyku, którym później interesowała się też Arka - Trochim (Sandecja Nowy Sącz). Natomiast na ławce były piłkarz Arki - Gałecki
z piłkarzy Arki niegdyś w Sandecji grał Zbozień (ARKA Gdynia)
ławka rezerwowych gości: 16 Radliński, 2 Straus, 3 Kuban, 8 Małkowski, 18 Gałecki, 33 Kasprzak, 37 Dudzic
pierwszy dzisiejszy mecz Pogoń - Piast rozpoczął się z opóźnieniem, gdyż w Szczecinie leje
mocne opady od rana także w Gdyni, ale przy ul. Olimpijskiej powinniśmy rozpocząć zgodnie z planem, czyli o 18 bądź niewielkim poślizgiem, jeśli przedłuży się gra w Szczecinie
piłkarze wychodzą na prezentację. Arka żółte koszulki i getry, niebieskie spodenki. Sandecja biało-czarne, pasiaste koszulki oraz białe spodenki i koszulki
przed meczem minuta ciszy na cześć Wojciecha Jankowskiego, zmarłego kibica Arki, który od 40 lat zbierał pamiątki związane z klubem. Zmarł w wieku 61 lat
1'
od środka rozpoczęła Sandecja
2'
niecelny strzał sprzed pola karnego Kolewa (Sandecja Nowy Sącz)
2'
"Zwycięstwo czeka nas" - skandują kibice
2'
publiczności jest znacznie mniej niż na ostatnich meczach, co ma zapewne związek z kiepską pogodą, dużymi opadami deszczu. O oficjalnej frekwencji tradycyjnie w Gdyni poinformujemy w drugiej połowie
3'
pierwsza interwencja Gliwy (Sandecja Nowy Sącz). Złapał piłkę, choć ta kozłowała przed nim na grząskiej murawie. Po dośrodkowaniu Zarandii głową strzelał Szwoch
4'
bramkarze mogą mieć dziś szczególnie trudne zadanie. Z jednej strony mokra i śliska piłka, z drugiej kałuże, które będą tworzyć się w ich polu karnym. Na razie w gorszym stanie te, które obecnie zajmuje Steinbors (ARKA Gdynia)
5'
[1:0] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Jurado. Co za akcja. Z prawego skrzydła w środek podawał Kriwiec, Szwoch z pierwszej piłki zagrał w pole karne, a Hiszpan znalazł się sam na sam z bramkarzem i posłał futbolówkę pomiędzy nogami Gliwy do siatki
6'
radość na trybunach i aplauz na cześć Jurado (ARKA Gdynia)
7'
wydaje się, że sędziowie przysnęli, bo był na spalonym Kolew. Jednak gra została puszczona i były dwa mocne strzały gości z pola karnego. Pierwszy obronił Steinbors, drugi został zablokowany
9'
każdy stały fragment to kłopoty dla broniących. Teraz miała je Sandecja po wrzutce Kriwca z wolnego
9'
Gliwa (Sandecja Nowy Sącz) na róg wybija piłkę po strzale Zarandii (ARKA Gdynia)
10'
jest jeszcze VAR. Sędzia sprawdza, co działo się w tym zamieszaniu po wolnym Kriwca
12'
po analizie video sędzia dyktuje karnego dla Arki za dotknięcie piłki ręką przez Szufryna
12'
"Arka gol" - z trybun
13'
[2:0] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki z karnego Szwoch. Gliwa rzucił się w prawą stronę swojej bramki, Mateusz piłkę skierował niemal w środek. Pewny gol
15'
[3:0] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Kriwiec, który uderzył obok Gliwy. Kapitalną pracę wykonał Zarandia, który doszedł do długiego podania, ściągnął na siebie dwóch obrońców i odebrał dokładnie do Siergieja
16'
"Jeden, dwa, trzy... mało" - skandowanie z trybun
17'
"Jeszcze jedna bramka musi być" - także z trybun
20'
Arka cofnięta na własną połowę, czeka co zrobią rywale i czeka na kolejne okazje na kontry
23'
róg dla Sandecji
23'
większość piłkarzy wchodzi w pole bramkowe przed dośrodkowaniem Danka
23'
dobra interwencja Steinborsa (ARKA Gdynia) po dośrodkowaniu z rogu i próbie strzału
24'
Jurado (ARKA Gdynia) tańczył z piłką w polu karnym, a gdy zdecydował się zagrać w pole bramkowe, Szwoch (ARKA Gdynia) próbował skierować piłkę do siatki piętą. Niewiele brakowało, aby trafił
26'
spiker apeluje o kulturalny doping, bo wulgarnie z trybun odnośnie innego klubu z Trójmiasta
28'
Szwoch (ARKA Gdynia) zagrał w pole karne, a tam Marciniak próbował wyłożyć piłkę na strzał Kriwcowi i pewnie byłoby bardzo dobre podanie na suchym boisku, a tak piłka stanęła w kałuży i Białorusin nie zdążył do uderzenia
30'
Łukasiewicz (ARKA Gdynia) niemal zakopał się we własnym polu karnym, a mimo to aż trzy razy, jeden po drugim zdołał wybić piłkę
31'
po indywidualnej akcji Jurado (ARKA Gdynia) róg dla Arki
31'
bez zagrożenia dla Sandecji po dośrodkowaniu z rogu Kriwca
32'
Gliwa (Sandecja Nowy Sącz) przejął piłkę po dośrodkowaniu Zbozienia (ARKA Gdynia)
34'
kolejny róg wykonany przez Kriwca, ale i tym razem defensywa Sandecji dobrze interweniuje
36'
zablokowany strzał Basty (Sandecja Nowy Sącz)
39'
kolejna przerwa w grze. Sędzia najwyraźniej nasłuchuje, co mówią mu arbitrzy VAR. Było spięcie w polu karnym gości po wrzutce Zbozienia
42'
kolejny karny dla Arki po analizie VAR! Tym razem ręką miał zagrać Mraz
42'
"Arkowcy gol" - z trybun
43'
[4:0] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Szwoch karny. Gliwa znów rzucił się w prawą stronę, tam też posłał piłkę Mateusz, ale uderzenie było na tyle mocne i precyzyjne, że bramkarz nie mógł sięgnąć piłki
44'
"Jeden, dwa, trzy, cztery... Mało!" - z trybun
45'
aż 5 minut doliczone do pierwszej połowy. To efekt przerwy przy analizie VAR
45+3
w doliczonym czasie gra głównie w środku boiska
45+4
kontra 5 na 3 Arki. Zbozień (ARKA Gdynia) wbiegał w pole karne, ale Piesio (ARKA Gdynia) zbyt mocno podał mu piłkę i nie było szans na strzał
45+5
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. ARKA PROWADZI 4:0
Prowadzenie Arki zasłużone. Gdynianie są drużyną lepszą, tworzą więcej sytuacji podbramkowych, mają więcej posiadania piłki. Co prawda strzelili dwa gole po karnych, ale nie można mieć wątpliwości, że to były prawidłowe decyzje, skoro sędziowie przed ich podjęciem przez kilkadziesiąt sekund analizowali obraz video. Łącznie statystycy naliczyli 6 celnych strzałów Arki w tej połowie.
rozgrzewają się Małkowski i Dudzic w przerwie
46'
podwójna zmiana w Sandecji
46'
Sandecja Nowy Sącz przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Mraz, w jego miejsce wchodzi Małkowski.
46'
Sandecja Nowy Sącz przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Trochim, w jego miejsce wchodzi Dudzic.
46'
drugą połowę rozpoczęła Arka, w której zmian nie ma
47'
"4:0 to za mało, by kibiców radowało" - skandują kibice
47'
[5:0] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Marciniak. Adam strzelił głową po wrzucie z autu Zbozienia
47'
znów odliczanie na trybunach i przy pięć okrzyk mało
49'
piłka wpada do siatki bramki, ale sędzia gola nie uznaje. Odgwizdał spalonego Kolewa, który posłał futbolówkę do siatki po wrzutce Brzyskiego z wolnego
52'
Steinbors (ARKA Gdynia) obronił strzał z dystansu Barana (Sandecja Nowy Sącz)
spiker ogłosił, że Gdynia otrzymała organizację mistrzostw świata w półmaratonie w 2020 roku
55'
Gliwa (Sandecja Nowy Sącz) nie dał się zaskoczyć Szwochowi (ARKA Gdynia)
57'
Piesio (ARKA Gdynia) wyszedł sam na sam z bramkarzem, ale piłka źle odbiła mu się na murawie i nie zdecydował się na strzał. Potem szukał jeszcze podania do Zarandii (ARKA Gdynia), ale nie zdołał celnie zagrać piłki w pole bramkowe
59'
kolejna prostopadła piłkę na kontrę Arki. Nie doszedł do niech Szwoch (ARKA Gdynia)
60'
teraz Piesio (ARKA Gdynia) już precyzyjnie do Zarandii (ARKA Gdynia), ale tuż przed strzałem Gruzina piłka stanęła w kałuży
61'
Oficjalna frekwencja 5064 kibiców. To najskromniejsza publiczność w tej rundzie na domowym meczu Arki
62'
ARKA Gdynia przeprowadza pierwszą zmianę. Boisko opuszcza Zarandia, w jego miejsce wchodzi Nowicki.
62'
bardzo dobry mecz rozegrał Zarandia (ARKA Gdynia), ale przy takim wyniku trener postanowił dał kolejną szansę 18-latkowi
63'
pomocy medycznej potrzebował Steinbors (ARKA Gdynia), ale pozostaje między słupkami
63'
To jak na razie jest najwyższe zwycięstwo Arki w ekstraklasie. Gdynianie są na dobrej drodze by poprawić osiągnięcie sprzed ponad 10 lat. Wówczas strzelali do bramki, której bronił późniejszy kadrowicz - Tytoń

2.05.2007 ARKA - GÓRNIK 5:1
67'
dobra interwencja Gliwy (Sandecja Nowy Sącz)
68'
pomocy medycznej potrzebuje Kolew (Sandecja Nowy Sącz)
69'
niecelny strzał z wolnego Kriwca
71'
na noszach boisko opuszcza Kolew (Sandecja Nowy Sącz)
71'
Sandecja Nowy Sącz przeprowadza ostatnią zmianę. Za Kolewa wchodzi Kasprzak.
72'
niecelny strzał głową Nowickiego (ARKA Gdynia) po dośrodkowaniu Zbozienia (ARKA Gdynia)
72'
rozgrzewa się Siemaszko
73'
Marcjanik (ARKA Gdynia) wybił piłkę po dośrodkowaniu Danka i od razu Arka zebrała się do kontry. Piłkę na połowie rywali stracił jednak Nowicki (ARKA Gdynia)
74'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Jurado, w jego miejsce wchodzi Siemaszko.
75'
mimo że Hiszpan dobrze dziś grał, kibice skandują imię i nazwisko wchodzącego napastnika
76'
zamieszanie po rogu Sandecji w "16" Arki, ale udaje się wyjść z kontrą
77'
Szwoch (ARKA Gdynia) traci piłkę pod polem karnym rywali
78'
róg dla Arki
78'
Gliwa (Sandecja Nowy Sącz) wypiąstkował piłkę po dośrodkowaniu Kriwca z rogu
79'
zablokowany strzał Kriwca z dystansu
80'
"Arkowcy gol" - śpiewają kibice
80'
niecelny strzał Kasprzaka (Sandecja Nowy Sącz)
81'
goście starają się walczyć o honorowego gola
82'
Dudzic (Sandecja Nowy Sącz) zagrał głową poza bramkę
86'
goście dochodzą o rogów, ale nie ma po nich zagrożenia dla Arki
87'
na spalonym Szufryn (Sandecja Nowy Sącz)
87'
ARKA Gdynia przeprowadza ostatnią zmianę. Boisko opuszcza Piesio, w jego miejsce wchodzi Kun.
90'
3 minuty doliczone do drugiej połowy
wspólna radość piłkarzy i kibiców Arki
Arka odniosła najwyższe zwycięstwo w historii występów w ekstraklasie. Poprawiła wynik sprzed 10 lat, gdy pokonała Górnika Łęczna, jeszcze na poprzednim stadionie przy ul. Olimpijskiej 5:1. W drugiej połowie gdynianie szybko poprawili wynik, a potem starali się kontrolować grę nawet wówczas, gdy nie byli przy piłce. Sandecja ambitnie atakowała, dążyła do honorowego gola, ale nie miała na niego klarownej sytuacji. A gdy piłka wpadła do siatki, to był spalony.

16 Pogoń Szczecin 17 2 4 11 14:29 10
Po 30 kolejce nastąpi podział na grupę mistrzowską (8 najlepszych drużyn) i grupę spadkową (8 kolejnych). Z zaliczeniem dotychczasowych punktów drużyny zagrają w grupie każdy z każdym, ale bez rewanżów.
Tabela wprowadzona: 2017-11-27

Wyniki 17 kolejki

• ARKA GDYNIA - Sandecja Nowy Sącz 5:0 (4:0)
  • Cracovia - LECHIA GDAŃSK 2:1 (0:0)
  • Górnik Zabrze - Jagiellonia Białystok 3:1 (1:1)
  • Pogoń Szczecin - Piast Gliwice 2:2 (1:1)
  • Korona Kielce - Legia Warszawa 3:2 (2:1)
  • Lech Poznań - Wisła Płock 2:1 (2:1)
  • Śląsk Wrocław - Zagłębie Lubin 1:0 (0:0)
  • Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Wisła Kraków 3:3 (1:2)

Opinie (329) ponad 50 zablokowanych

• Młyn arki duży. Było z 300 osób? (19)

Nas dzisiaj wiecej na wyjeździe w Jarocinie chyba :)

• 45 187

• To jeden (4)

z najgłupszych komentarzy w dziejach Trójmiasto.pl!

• 101 11

• przebija nawet netowy dorobek Izy

• 40 4

• Zgoda. A spodziewales sie inteligentnych komentarzy po kibicach arki? (1)

• 7 35

• to był kibic Lechii. poznałem po treści komentarza

to był kibic Lechi. poznałem po treści komentarza

• 17 1

• Poziom komentujących tu osób jest załamujący....

• 5 1

• Jezu to wy jeszcze istniejecie? Nigdzie was nie widać w barwach

• 55 9

• tylko Bałtyk!!!1 (2)

nie potrafię wymówić "r" więc kibicuje Bałtyczkowi, czasami Lechijce ale nie lubię ich barw, znaczy zielonego, białe jest spoko :p

• 14 13

• Oj maltynka

• 14 1

• Kulson też nie umie

• 10 0

• Młyn to masz w galotach Malinowy nosie.

• 26 0

• Z poldebilem nie rozmawiać!!!!

Jarocin, Jarocin Jaro Jaro Jarocin! Dobranoc kadłubku!Siwy

• 19 1

• Nie wiem ile w młynie (1)

Fakt,że mało fioletowych nosów na meczu,tylko 5 tysięcy.

• 9 20

• arka 7 miejsce w tabeli a lechijka gdzieś gdzieś gdzieś........

• 9 2

• 300 mówi samo za siebie . Spartanie i strach w biało zielonych oczkach !!!!

• 10 7

• Bilety za drogie

• 0 1

• Kiedy zapelnicie jedna trybune na stadionie rugby???

• 4 0

• pykneli ich...

:)

• 63 6

• najbardziej utytułowany klub w trójmieście (35)

A.C.A.B.

• 142 41

• (28)

Najbardziej to jednak LG. Ale brawa dla Arki.

• 13 42

• nie ośmieszaj się betonie (27)

Arka ma więcej pucharów, Arka jest wyżej w tabeli - Arka jest najlepsza w Trójmieście bez wątpliwości

• 37 15

• Hahahaha serio? (5)

Na derbach pokazaliśmy wam gdzie wasze miejsce! Śledzie do Bałtyku!

• 18 34

• Tak sobie mów :)) (3)

• 23 9

• Tak jest ;D (2)

Gdyby nie Gdańsk nikt by nie wiedział że na Pomorzu gra się w piłkę...

• 10 28

• BKS tylko w Białymstoku !

• 21 8

• lechii nikt nigdzie w Europie nie zna, a Arkę tak!

• 23 8

• Po przypadkowej bramce i błedach sędziego, nie czaruj stasiu.

• 12 4

• (1)

Dłużej jest w ekstraklasie i wygrała derby...

• 8 15

• To faktycznie niezłe tytuły ma lechia. Wygranie z wielką Arką, to nie wątpie że to dla lechii wielki sukces. Ale od razu tutuł?

• 26 3

• kija w zębach ma

• 4 0

• Lechia ma puchar i brązowy medal (14)

W Mistrzostwach Polski (3 miejsce).To więcej znaczy.Arka w MP najwyżej była w 1978r (7 lokata) i ustępuje pod tym względem........Bałtykowi ( 6 lokata w 1981r)

• 2 11

• Co to są mistrzostwa Polski? To chodzi o te zawody w hali? (3)

• 7 0

• To jest Ekstraklasa,dawniej 1 liga (2)