Arka Gdynia - Polonia Warszawa 2:3. Rykoszety, kartki i emocje zamiast punktów

Jacek Główczyński
7 sierpnia 2023, godz. 20:00
Opinie (271)

Arka Gdynia - Polonia Warszawa. Zobacz, jak wyglądały trybuny

Arka Gdynia przegrała z Polonią Warszawa 2:3 (1:2) w 3. kolejce Fortuna 1. Ligi. Na meczu nie można było się nudzić, gdyż był on nieobliczalny, na boisku było dużo walki i emocji, 3 z 5 goli padły po rykoszetach, a w doliczonym czasie Michał Marcjanik otrzymał jeszcze czerwoną kartkę. Jednak mała to pociecha dla miejscowych, którzy u siebie nie wygrali ósmego meczu z rzędu, a jedyny raz w tym roku przy ul. Olimpijskiej zwyciężyli jeszcze w poprzednim sezonie, 3 marca.

Czubak

Rezerwowi: 95 Lenarcik, 4 Dobrotka, 11 Adamczyk, 13 Azarski, 17 Capanni, 20 Borecki, 28 Zieliński, 35 Sawicki, 99 Wilczyński

Kobusiński

Rezerwowi: 57 Lemanowicz, 7 Kluska, 8 Wojciechowski, 9 Tomczyk, 16 Koton, 21 Majster, 27 Wełna, 37 Zawistowski
  • 64' 21 Skóra Zmiany 11 Adamczyk
  • 64' 36 Bednarski Zmiany 20 Borecki
  • 82' 7 Kobacki Zmiany 35 Sawicki
  • 88' 94 Gojny Zmiany 13 Azacki
  • 65' 10 Bajdur Zmiany 7 Kluska
  • 75' 6 Piątek Zmiany 16 Koton
  • 79' 77 Michalski Zmiany 9 Tomczyk
  • 80' 29 Fadecki Zmiany 37 Zawistowski
  • 28' Czubak
  • 85' Marcjanik
  • 25' Fadecki
  • 45+1 Bajdur
  • 74' Kołodziejski
  • 45' Marcjanik
  • 59' Kobacki
  • 88' Milewski
  • 90+6 Marcjanik
  • 82' Biedrzycki
  • 90+6 Tomczyk
  • 90+9 Kluska

drużyna ma swoje kłopoty z wygrywaniem przy ul. Olimpijskiej

Arka Gdynia - Polonia Warszawa. Jerzy Tomal wypożyczony do Resovii

aby to zmienić, a także wygrać pierwszy mecz w tym sezonie, trener Łobodziński przyłożył dużą wagę do treningów strzeleckich

Arka Gdynia dużo trenuje strzelanie. Wojciech Łobodziński: Kwestia konkretu

wsparcia z trybun mocnego nie będzie, gdyż trwa bojkot kibiców

Jak Arka Gdynia liczy frekwencję? Ile sprzedaje, a ile wydaje karnetów i biletów?

w tygodniu o Arce zrobiło się głośno nie tylko z powodów sportowych.

Arka Gdynia kontynuuje współpracę. Kuchnia Vikinga nadal na koszulkach

poprawia się stan kadrowy zespoły. Na ławce rekonwalescenci: Adamczyk (ARKA Gdynia), Capanni (ARKA Gdynia) i Azacki. Żaden z nich nie grał jeszcze w tym sezonie

Arka Gdynia czeka na wzmocnienia. Będą do meczu z Polonią Warszawa?

Polonia oba mecz w tym sezonie przegrała po 2:3. Trener Smalec zdecydował się na spore przewietrzenie składu. W "11", która rozpoczynała ostatnie spotkanie, zostało tylko 6 zawodników

piłkarze na prezentacji. Arka żółte koszulki, z niebieskim pasem, niebieskie spodenki. Polonia czarne koszulki, białe spodenki
na trybunach obecni kibice Polonii
oficjalną frekwencję mamy poznać w trakcie meczu
1'
od środka mecz rozpoczęła Polonia
3'
Bajdur (Polonia Warszawa) faulowany niespełna 30 metrów, na wprost bramki Arki
4'
Fadecki (Polonia Warszawa) uderzył z rzutu wolnego w poprzeczkę, a dobitkę głową Kobusińskiego obronił Chudy (ARKA Gdynia). Kończy się rzutem rożnym
4'
goście skandują "Polonia", pojedyncze głosy na miejscowych sektorach odpowiadają "Arka"
4'
potrzebna interwencja medyczna
5'
Gojny (ARKA Gdynia) może kontynuować grę, ale przy tym rzucie rożnym Arka musi bronić się w "10"
6'
i robi to skutecznie, Gojny (ARKA Gdynia) wraca na boisko
6'
jednak rozgrzewkę rozpoczął Azacki. Odnotujmy, że z dresów Arki zniknęło również logo Gdyni. Od pierwszego meczu nie ma go na koszulkach
7'
Kuchta (Polonia Warszawa) złapał piłkę po dośrodkowaniu Predenkiewicza (ARKA Gdynia)
8'
Gojny (ARKA Gdynia) przerwał kolejny atak gości
8'
Azacki wraca na ławkę rezerwowych, czyli zmiana w defensywie nie będzie konieczna
10'
Predenkiewicz (ARKA Gdynia) wywalczył rzut rożny
11'
celnie główkował Marcjanik (ARKA Gdynia) po dośrodkowaniu Kobackiego (ARKA Gdynia), ale lekkie uderzenie nie sprawiło kłopotu Kuchcie
15'
kolejny korner dla Arki
15'
Predenkiewicz (ARKA Gdynia) strzelił z kilku metrów nad bramką po dośrodkowaniu Kobackiego (ARKA Gdynia)
18'
niecelny strzał z dystansu Marcjanika (ARKA Gdynia)
19'
bardzo aktywny dziś z prawej strony boiska Predenkiewicz (ARKA Gdynia), dobrze też wyglądają na razie rzutu rożne rozgrywane przez Arkę
21'
rzut rożny dla Polonii po interwencji Stolca
21'
Kobacki (ARKA Gdynia) wybił piłkę po dośrodkowaniu Michalskiego (Polonia Warszawa) z narożnika boiska
22'
po długim przerzucie Gojnego (ARKA Gdynia) wydawało się, że Skóra (ARKA Gdynia) nie ma pomysłu jak skończyć akcję, ale jednak uderzył tuż obok słupka. Był jeszcze rykoszet, ale rzutu rożnego nie będzie, bo sędzia odgwizdał spalonego
24'
mecz toczy się bez zorganizowanego dopingu, co najwyżej pojedyncze akcje wywołują głośniejsze reakcje na trybunach
25'
Polonia podchodzi wyżej, utrudniając Arce rozgrywanie piłki, a zatem gdynianie próbują grać dłuższą piłką, nad obrońcami
25'
[0:1] Polonia Warszawa STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Fadecki. Obrońca gości przez nikogo niepokojony przeprowadził piłkę pod pole karne Arki i uderzył. Piłka odbiła się jeszcze od Marcjanika, zmyliła Chudego i wpadła w lewy róg gdyńskiej bramki
25'
"Polonia" - skandowanie z sektora gości
28'
[1:1] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Czubak. Strata piłki przez Polonię około 30 metrów od bramki. Skóra zagrał w kierunku pola karnego, przedłużył piłkę Milewski, w "16" sam na sam z Kuchtą znalazł się Kobacki, ale nie sięgnął piłki. Bramkarz Polonii odbił tylko piłkę, ale był jeszcze Czubak, który przyjął piłkę i skierował ją już do pustej bramki
29'
sędzia czeka jeszcze na konsultację z VAR
29'
gol uznany, 1:1
30'
rzut wolny dla Polonii na wysokości pola karnego Arki
30'
Chudy (ARKA Gdynia) pewnie złapał piłkę po centrostrzale Bajdura (Polonia Warszawa) z z rzutu wolnego
30'
brawa z trybun dla bramkarza Arki
31'
szybki atak Kobackiego (ARKA Gdynia), ale nikt nie doszedł w "16" z jego kolegów do dośrodkowania
32'
Czubak skierował piłkę do siatki, ale sędzia uznał, że był spalony
32'
sędzia jeszcze sprawdza sytuację na VAR
33'
decyzja podtrzymana. Gola nie ma. Na spalonym był Gojny (ARKA Gdynia), który podawał do Czubaka. A wszystko zaczęło się od dośrodkowania Predenkiewicza (ARKA Gdynia). To po nim główkował Czubak, Kuchta (Polonia Warszawa) odbił piłkę, którą Gojny (ARKA Gdynia) jeszcze raz podał do Karola, będąc jak się okazało na spalonym
35'
dobrze Marcjanik (ARKA Gdynia). Nie pozwolił, by piłkę w polu karnym przejął Kobusiński
36'
sędzia daje czas, by Kobusiński pozbierał się z pola karnego, ale uznał, że to napastnik Polonii faulował Marcjanika (ARKA Gdynia)
36'
sędzia czeka jednak jeszcze na VAR
37'
decyzja z boiska podtrzymana, nie ma rzutu karnego dla gości
38'
była szansa na dobrą kontrę 2 na 3, ale Kobacki (ARKA Gdynia) zbyt mocno podał w kierunku Czubaka
39'
"Polonia Warszawa" - głośne skandowanie z sektora gości
39'
"Arka Gdynia bez Kołaków" - z trybun
41'
dośrodkowanie Gojnego (ARKA Gdynia) w pole bramkowe Polonii, ale nie ma tam piłkarzy Arki
41'
rzut rożny po dośrodkowaniu Lipkowskiego (ARKA Gdynia), skakało dwóch piłkarzy Arki
42'
tym razem bez zagrożenia po kornerze, ale będzie kolejny, bo wywalczył go Predenkiewicz (ARKA Gdynia)
43'
"Arka bez Kołaków" - transparent w sektorze... gości
43'
a po rzucie rożnym bez zagrożenia dla Polonii
45'
Żółtą kartką został ukarany Marcjanik (ARKA Gdynia) po faulu na Marcińcu, niespełna 25 metrów od bramki
45'
aż 5 minut doliczonych do pierwszej połowy
45+1
[1:2] Polonia Warszawa STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Bajdur z rzutu wolnego. Piłka odbiła się od stojącego piłkarza w murze, chyba Marcjanika i poszybowała w prawy róg bramki Arki, gdy Chudy rzucił się w lewo
45+5
po dośrodkowaniu Kobackiego (ARKA Gdynia) najwyżej do piłki wyskoczył Kołodziejski (Polonia Warszawa)
45+6
jeszcze piłka wraca w "16" Polonii i pada łupem Kuchty (Polonia Warszawa)
45+6
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. ARKA GDYNIA - POLONIA WARSZAWA 1:2
Arka przegrywa po dwóch golach, które straciła po rykoszetach. Można mówić o pechu, tym bardziej, że jej jeden gol nie został uznany z powodu spalonego. Jednak, gdy spojrzy się na dokonania ofensywne obu drużyny, to są bardzo zbliżone. Większe posiadanie piłki przez Arkę, czy aż 6 rzutów rożnych, goście niwelowali przemyślanymi akcjami. W gdyńskiej ekipie najaktywniejszy Predenkiewicz (ARKA Gdynia) na prawym skrzydle. Przydałoby się więcej spokoju pod bramką, a przede wszystkim udane podania i strzału.
Co ciekawe kibice gości włączyli się do konfliktu, który jest w Arce. To w ich sektorze zawisł transparent: "Arka bez Kołaków".
Oficjalna frekwencja - 1745. To osoby, które były uprawnione do wejścia, ale nie muszą być na stadionie
46'
drugą połowę rozpoczęła Arka
46'
obie drużyny bez zmiana w składach
nieśmiałe "Arka Gdynia" z trybun
48'
Kuchta (Polonia Warszawa) odbił piłkę po dobrym strzale z woleja Kobackiego (ARKA Gdynia)
49'
piłka po dośrodkowaniu Kobackiego (ARKA Gdynia) i głowie Czubaka wychodzi poza bramkę
51'
Czubak szukał technicznego uderzenia sprzed pola karnego. Jednak Nie "wkręcił" piłki w bramkę
52'
Czubak główkuje nad bramką, ale też był na pozycji spalonej
52'
zbyt mocne zagranie Marcjanika (ARKA Gdynia) do Lipkowskiego (ARKA Gdynia). Piłka wyszła w aut 35 metrów od bramki Arki
53'
bardzo dobre podanie Predenkiewicza (ARKA Gdynia) do Skóry (ARKA Gdynia), ale Kacper niefrasobliwie ją stracił w "16"
54'
Gojny (ARKA Gdynia) wysoko nad bramką uderzył
55'
dobrze Stolc (ARKA Gdynia) pod własną bramką. Przerwał pierwszą po przerwie kontrę rywali. Inna sprawa, że Biedrzycki powinien strzelać zamiast podawać
56'
Skóra (ARKA Gdynia) poda w polu karnym Polonii, sędzia gwiżdżę, ale zamiast karnego jest spalony
57'
jeszcze sędzia czeka na VAR
57'
decyzja sędziego podtrzymana przez VAR
57'
i do razu szybka akcja Arki, ale zagranie Predenkiewicza (ARKA Gdynia) prosto w ręce Kuchty (Polonia Warszawa)
59'
Żółtą kartką został ukarany Kobacki (ARKA Gdynia).
60'
Polonia rozegrała aut i Marciniec (Polonia Warszawa) uderzył na bramkę. Chudy (ARKA Gdynia) złapał piłkę
61'
dwaj piłkarze Arki na rozgrzewce
61'
Kuchta (Polonia Warszawa) złapał piłkę po dośrodkowaniu Gojnego (ARKA Gdynia)
62'
Skóry (ARKA Gdynia) wyłożył dobrze piłkę na strzał Kobackiemu (ARKA Gdynia), ale ofiarna interwencja aż dwóch piłkarzy Polonii, którzy rzucili się pod nogi Olafa i zablokowali jego uderzenie
62'
Borecki (ARKA Gdynia) i Adamczyk (ARKA Gdynia) kończą rozgrzewkę
64'
Czubak stracił piłkę w "16" rywali
64'
kontra Polonii 3 na 4, którą zakończył niecelny strzał Fadeckiego (Polonia Warszawa)
64'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Skóra, w jego miejsce wchodzi Adamczyk.
64'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Bednarski, w jego miejsce wchodzi Borecki.
65'
Polonia Warszawa przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Bajdur, w jego miejsce wchodzi Kluska.
65'
Kobacki (ARKA Gdynia) zagrał do Czubaka, ale Karolowi odskoczyła piłka od nogi i trafiła w ręce Kuchty (Polonia Warszawa)
66'
Marcjanik (ARKA Gdynia) mocno naciskał na Kobusińskiego. Napastnik nie zdołał oddać strzału, przewrócił się, ale nie protestował. Czysta interwencja obrońcy Arki we własnym polu karnym
67'
zamieszanie w "16" Polonii. W piłkę nie trafił Czubak, Kobacki (ARKA Gdynia) został zablokowany, a zamykający akcję Czubak kopnął piłkę nad poprzeczką
68'
Kobacki (ARKA Gdynia) zagrał wzdłuż bramki, ale był tam Kuchta (Polonia Warszawa). Atak zainicjował Adamczyk (ARKA Gdynia)
69'
"Arka Gdynia bez Kołaków" - skandowanie z sektora... gości
70'
"Polonia" - teraz głośno z sektora gości
70'
Adamczyk (ARKA Gdynia) czekał aż piłka wyjdzie na rzut rożny, ale futbolówka odbiła się od narożnej chorągiewki i wróciła na boisko
72'
trener Łobodziński może jeszcze wymienić 3 piłkarzy. Na rozgrzewkę posłał 4
72'
niecelny strzał sprzed pola karnego Czubaka
73'
4 piłkarzy rozgrzewa się także ze strony Polonii
73'
pomoc medyczna Polonii na boisku. Piątek leży po faulu Boreckiego
74'
[1:3] Polonia Warszawa STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki głową Kołodziejski. Arka zaskoczona po rzucie wolnym. Około 35 metrów od bramki Arki dośrodkował Michalski
75'
sędzia czeka na VAR, sprawdzane będzie, czy nie było spalonego, a Polonia przeprowadza zmianę
75'
Polonia Warszawa przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Piątek, w jego miejsce wchodzi Koton.
76'
miał jeszcze wejść Tomczyk (Polonia Warszawa), ale na razie druga zmiana Polonii wycofana
76'
gol uznany, Arka przegrywa 1:3
78'
spalony po stronie Polonii
79'
piłka po strzale Czubaka obiła słupek i wyszła poza bramkę
79'
Polonia Warszawa przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Michalski, w jego miejsce wchodzi Tomczyk.
80'
Polonia Warszawa przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Fadecki, w jego miejsce wchodzi Zawistowski.
81'
limit zmian w Polonii wykorzystany, trener Arki może wymienić jeszcze trzech zawodników, właśnie jeden przygotowuje się do wejścia
82'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kobacki, w jego miejsce wchodzi Sawicki.
82'
bardzo dobry wślizg Marcjanika (ARKA Gdynia) zablokował strzał Kluski, który mógł dać gościom 4 gola
82'
Żółtą kartką został ukarany Biedrzycki (Polonia Warszawa).
84'
Kuchta (Polonia Warszawa) piąstkuje piłkę po dośrodkowaniu Lipkowskiego (ARKA Gdynia), a próba natychmiastowego strzału Predenkiewicza (ARKA Gdynia) zablokowana
84'
Predenkiewicz (ARKA Gdynia) zdobył rzut rożny
85'
[2:3] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Marcjanik. Teraz rykoszet pomógł Arce. Dośrodkował z narożnika boiska Gojny, a główkujący Marcjanik trafił piłką najpierw w plecy Marcińca, a dopiero potem do siatki
86'
Azacki czeka na zmianę
88'
Żółtą kartką został ukarany Milewski (ARKA Gdynia) po faulu na Tomczyku
88'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Gojny, w jego miejsce wchodzi Azacki.
88'
Azacki (ARKA Gdynia) przejął też od Gojnego (ARKA Gdynia) opaskę kapitana
90'
Lipkowski (ARKA Gdynia) przesunięty na lewe wahadło, a Azacki (ARKA Gdynia) w tercecie defensywnym
90'
aż 9 minut doliczonych do drugiej połowy
90+2
niecelny strzał Predenkiewicza (ARKA Gdynia)