Arka Gdynia - Stomil Olsztyn 6:0. Michał Marcjanik ustrzelił hat-tricka

Jacek Główczyński
5 grudnia 2021 (artykuł sprzed 2 lat)

Oprawa kibiców podczas meczu Arka Gdynia - Stomil Olsztyn

Arka Gdynia rozgromiła Stomil Olsztyn aż 6:0 (1:0) w 20. kolejce Fortuna 1. Liga, a zarazem ostatniej w 2021 roku. Do 36. minuty nic nie wskazywało na tak okazały sukces, gdyż dopiero wówczas gospodarze oddali pierwszy strzał na bramkę rywali. Michał Marcjanik od razu strzelił gola, a potem dołożył jeszcze dwa. Tym samym dokonał rzadkiej sztuki, gdyż jako środkowy obrońca ustrzelił hat-tricka. Kapitalną bramkę zdobył Adam Deja, a po niej doczekał się "czyszczenia" buta, co jest najwyższym uznaniem dla snajpera. O specjalną atmosferę na trybunach postarali się kibice.

Czubak

Rezerwowi: 30 Krzepisz, 3 Memić, 7 Deja, 8 Marcus, 9 Siemaszko, 15 Kasperkiewicz, 21 Skóra, 31 Tomal, 39 Rosołek

Mikita

Rezerwowi: 1 Smug, 5 Czajka, 8 Spychała, 11 Pyrdoł, 15 Shibata, 17 Zych, 29 Ciechanowski, 37 Szramka, 98 Banul
  • 64' 10 Aleman Zmiany 7 Deja
  • 71' 77 Żebrowski Zmiany 9 Siemaszko
  • 85' 68 Czubak Zmiany 39 Rosołek
  • 85' 36 Bednarski Zmiany 21 Skóra
  • 85' 37 Stępień Zmiany 31 Tomal
  • 59' 70 Fundambu Zmiany 37 Szramka
  • 64' 10 Żwir Zmiany 11 Pyrdoł
  • 64' 4 Reiman Zmiany 8 Spychała
  • 83' 33 Tecław Zmiany 98 Banul
  • 83' 13 Moneta Zmiany 17 Zych
  • 36' Marcjanik
  • 48' Hiszpański
  • 58' Żebrowski
  • 69' Deja
  • 72' Marcjanik
  • 89' Marcjanik
  • 34' Bwanga
  • 55' Dampc
  • 75' Remisz

Przemarsz kibiców Arki Gdynia zatrzymany

Michał Marcjanik, mimo że jest środkowym obrońcą, to w meczu ze Stomilem Olsztyn niczym rasowy napastnik ustrzelił hat-tricka. Michał Marcjanik, mimo że jest środkowym obrońcą, to w meczu ze Stomilem Olsztyn niczym rasowy napastnik ustrzelił hat-tricka.

Kibice podczas meczu Arka Gdynia - Stomil Olsztyn

Trener Tarasiewicz nie ukrywa, że w meczu ze Stomilem to Arka będzie faworytem i liczy, że jego podopieczni wywiążą się odpowiednio z tej roli

Przeczytaj, co jeszcze mówił Ryszard Tarasiewicz przed meczem Arka Gdynia - Stomil Olsztyn

w pierwszym meczu tego sezonu ze Stomilem Arka wygrała 1:0, a bohaterowie byli ci sami, co w środę w meczu z Zagłębiem: Czubak i Krzepisz

Przeczytaj, co mówił Karol Czubak oraz obaj trenerzy po meczu Arka Gdynia - Zagłębie Lubin 2:1

W Fortuna Puchar Polski już w ćwierćfinale Arka będzie mogła zrewanżować się Rakowowi za finał z poprzedniego sezonu

Rewanż za finał 2021. Sprawdź wyniki losowania ćwierćfinałów Fortuna Puchar Polski

trener Tasiewicz w porównaniu z meczem z Zagłębiem dokonał 3 zmian w "11". Do bramki wrócił Kajzer, a w polu zagrają: Stępień i Dobrotka

Arka Gdynia - Zagłębie Lubin 2:1. Przeczytaj relację, zobacz foto i video oraz wystaw oceny piłkarzom i trenerowi

po sobotnim zwycięstwie Resovii nad Skrą 1:0 Arka jest w tabeli dopiero na 11. miejscu. Jednak, jeśli gdynianie wygrają, a zwycięstwa nie odniesie Chrobry, który zagra z Widzewem, to zimować będą z 7. lokatą
Stomil tylko w przypadku wygranej w Gdyni opuści strefę spadkową
Stomil nie grał w I lidze od 21 listopada, kiedy to przegrał w Głogowie 0:2. W porównaniu z tamtym meczem jedna zmiana w "11". Do gry wchodzi Straus (Stomil Olsztyn)
w "11" Stomilu Dampc (Stomil Olsztyn), wychowanek Arki
kibice zebrali się w samo południe na parkingu pobliskiego centrum handlowego i stamtąd maszerowali na stadion
przemarsz z racami został zatrzymany pod stadionem przez policję
pod stadionem wzmocnione siły porządkowe
minuta ciszy dla wieloletniego kibica Arki. Jan Szulkowski zmarł w wieku 87 lat
Arka dziś żółto-niebieskie koszulki, niebieskie spodenki, Stomil białe stroje
"Tylko zwycięstwo" - skandowanie z trybun
1'
od środka mecz rozpoczął Stomil
3'
"Arka gol" - z trybun
4'
Bąkowski (Stomil Olsztyn) złapał piłkę po zagraniu w pole bramkowe Hiszpańskiego (ARKA Gdynia)
5'
tym razem atak Arki z lewej strony, ale dośrodkowanie Żebrowskiemu (ARKA Gdynia) nie wyszło
7'
"Zwycięstwo czeka nas" - z trybun, kibice oprócz dopingu, prezentują flagi w klubowych barwach
8'
niedokładne zagranie piłki w pole karne Bednarskiego (ARKA Gdynia). Od bramki zacznie Stomil
9'
Fundambu (Stomil Olsztyn) najpierw przewrócił się przed polem karnym, ale po chwili wstał i próbował strzelać. Uderzenie przez nogi obrońców było bardzo lekkie
11'
"Ekstraklasę za rok będziemy mieli, Puchar Polski wróci do nas też" - śpiewy z trybun
13'
dwie próby strzałów pomocników Stomilu z 40 metra. Piłka ledwo dotoczyła się w pole karne Arki
15'
po rzucie wolnym, rzut rożny dla gości
16'
krótko rozegrany rzut rożny, a następnie wstrzelenie piłki Monety (Stomil Olsztyn) w kierunku bramki. Dobrze, że nie trafił w światło bramki, bo piłki nie przejęli ani obrońcy, ani bramkarz Arki
16'
szybka kontra Arki. Czubak nie doszedł do strzału głową po dośrodkowaniu Hiszpańskiego (ARKA Gdynia)
17'
żółto-niebieska sektorówka pojawia się na trybunie "Górka"
18'
Stępień (ARKA Gdynia) ściął ze skrzydła do środka, ale przed polem karnym zabrakło mu zdecydowania, aby oddać mocny strzał
19'
udana interwencja Kajzera (ARKA Gdynia) na przedpolu bramki po dośrodkowaniu Strausa
20'
Żwir (Stomil Olsztyn) szukał "okienka" bramki Arki. Nieznacznie się pomylił
22'
przewaga Arki w posiadaniu piłki 58:42, ale na razie z niej nic nie wynika. Nawet nie było strzału w kierunku bramki gości
24'
Moneta (Stomil Olsztyn) skiksował, a próbujący zmienić lot piłki piętą Straus (Stomil Olsztyn) był na spalonym. Futbolówka i tak przeszła nad poprzeczką
25'
prostopadłe podanie Milewskiego (ARKA Gdynia) nie doszło do Czubaka, który wbiegał w pole karne
26'
"zjechała" z trybuny sektorówka
27'
odpalone race
29'
Kajzer (ARKA Gdynia) z trudem odbił piłkę po strzale Żwira (Stomil Olsztyn). Jeszcze korner dla gości
29'
Czubak wyręczył kolegów z defensywy. To on wybił piłkę po dośrodkowaniu Monety (Stomil Olsztyn) z narożnika boiska
30'
"obcierka" przy strzale Hiszpańskiego (ARKA Gdynia) i już mamy rzut rożny dla Arki
30'
bez zagrożenia dla Stomilu po dośrodkowaniu z narożnika boiska Alemana (ARKA Gdynia)
31'
"Sektorówkę" wróciła na trybunę
32'
"Arkowcy gol" - śpiewy z trybun
33'
Bednarski (ARKA Gdynia) faulował około 30 metrów od własnej braki, ale skoro piłkarze Stomilu z gry próbowali strzelać z dalszej odległości, to i teraz można spodziewać się uderzenia
34'
Reiman (Stomil Olsztyn) uderzył celnie i mocno z rzutu wolnego. Jednak skierował piłkę w środek bramki i Kajzer (ARKA Gdynia) pewnie ją złapał
34'
Żółtą kartką został ukarany Bwanga (Stomil Olsztyn), który na wysokości pola karnego faulował Hiszpańskiego
35'
po dośrodkowaniu Alemana (ARKA Gdynia) z rzutu wolnego Czubak przedłużył piłkę głową, ale Bąkowski (Stomil Olsztyn) zdążył z piąstkowaniem. Będzie rzut rożny
36'
złe dośrodkowanie Alemana (ARKA Gdynia) z rzutu rożnego, piłka nie przeszła nawet pierwszego słupka
36'
[1:0] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Marcjanik. Stępień dośrodkował z prawego skrzydła, a Marcjanik, który nie zdążył jeszcze cofnąć się pod swoją bramkę po rzucie różny, precyzyjnie przymierzył głową
38'
Kajer złapał piłkę po strzale Monety (Stomil Olsztyn)
38'
Stomil oddał już 3 celne strzały, ale prowadzi Arka, która w ogóle tylko raz strzelała na bramkę. Po stronie gdynian nie ma niecelnego uderzenia
39'
słupek ratuje Arkę po centrostrzale Mikity. Jeszcze korner dla gości
40'
Remisz (Stomil Olsztyn) strzelił wysoko nad bramką po rozegraniu rzutu wolnego przez Monetę (Stomil Olsztyn)
42'
Valcarce (ARKA Gdynia) idealnie dośrodkował, ale zamykający akcje Stępień (ARKA Gdynia) nie zdołał wpakować piłki do siatki. Bąkowski (Stomil Olsztyn) wybił piłkę poza bramkę
43'
tym razem krótko rozegrany rzut rożny przez Arkę, ale to nie zaskoczyło Stomilu
44'
z trybun podziękowania dla powiatu puckiego, z którego na dzisiejszy mecz kibice przyjechali czterema autokarami
45'
Milewski (ARKA Gdynia) wywalczył piłkę przed "16" rywali i celnie strzelił. Bąkowski (Stomil Olsztyn) wyciągnął się jak długi i piłkę złapał
45'
na trybunie "Tory" transparent: "Densiu dziękujemy!". Densiu to pseudonim boiskowy Dancha, który od dawna nie pojawia się w składzie Arki i z klubem ma rozstać się po tej rundzie, mimo że kontrakt ma ważny do 30 czerwca 2022
45'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. ARKA GDYNIA - STOMIL OLSZTYN 1:0
Arka dopiero w ostatnim kwadransie pierwszej połowy mocniej "dobrała" się do Stomilu, mimo że od początku miała optyczną przewagę. Marcjanik (ARKA Gdynia), zdobywając prowadzenie, oddał w ogóle pierwszy strzał na bramkę rywali, a była to 36. minuta. Potem doskonałą okazję na poprawienie rezultatu miał Stępień (ARKA Gdynia).
Stomil nie zamierza ograniczać się tylko do obrony. Groźnie kontratakuje. Niebezpieczne były strzały Żwira (Stomil Olsztyn), Mikita niespodziewanie posłał piłkę w słupek, a trzeba też uważać na rutynowanego Monetę (Stomil Olsztyn).
46'
drugą połowę rozpoczęła Arka
46'
w żadnej drużynie nie nastąpiły zmiany w składzie
46'
46'
Czubak uderzył nad bramką, ale będzie jeszcze korner
47'
i kolejny korner
48'
[2:0] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Hiszpański. Po dośrodkowaniu Alemana z narożnika boiska piłkę głową zgrał Czubak, a Hiszpański z bliska posłał futbolówkę do siatki
48'
sędzia czeka jeszcze na podpowiedź VAR
49'
gra wznowiona od środka, Arka prowadzi 2:0
49'
i kolejny rzut rożny
50'
tym razem bez zagrożenia dla gości
50'
"Jeszcze jeden" - skandują kibice
50'
Oficjalna frekwencja 3846 kibiców
54'
trzech piłkarzy Stomilu było z piłką w polu karnym, ale przekombinowali i nie oddali strzału
55'
sędzia zastosował przywilej korzyści, mimo faulu na Czubaku w środku boiska. Akcja zakończona bez zagrożenia dla Stomilu, gdyż piłka uciekła Hiszpańskiemu (ARKA Gdynia) poza boisko
55'
Żółtą kartką został ukarany Dampc (Stomil Olsztyn), gdyż to on faulował Czubaka, a sędzia wymierzył karę po zakończeniu akcji Arki
57'
pomocy medycznej potrzebuje Żwir (Stomil Olsztyn)
58'
gra wznowiona. Stomil na razie w "10"
58'
[3:0] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Żebrowski. Stępień przeprowadził indywidualną akcję. Prawym skrzydłem przedarł się w pole karne i dobrze strzelił. Bramkarz odbił piłkę, ale prosto pod nogi Żebrowskiego, który z 2 metrów dobijał do pustej bramki
59'
Stomil Olsztyn przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Fundambu, w jego miejsce wchodzi Szramka.
61'
Hiszpański (ARKA Gdynia) spróbował technicznego strzału, a piłka zmierzała pod poprzeczkę. Bąkowski (Stomil Olsztyn) przerzucił piłkę nad poprzeczką
61'
Bwanga (Stomil Olsztyn) wybił piłkę po dośrodkowaniu Alemana (ARKA Gdynia) z rzutu rożnego
62'
Hiszpański (ARKA Gdynia) przygotowywał się do wyrzucenia piłki z autu. Trener Tarasiewicz podszedł i poklepał go z uznaniem
63'
szykują się zmiany w obu zespołach
64'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Aleman, w jego miejsce wchodzi Deja.
64'
Stomil Olsztyn przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Żwir, w jego miejsce wchodzi Pyrdoł.
64'
Stomil Olsztyn przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Reiman, w jego miejsce wchodzi Spychała.
67'
Stomil wyszedł do pressingu na połowie Arki
69'
akcja Szramki (Stomil Olsztyn) prawym skrzydłem, ale źle podał w polu karnym
69'
[4:0] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Deja. Kapitalny strzał Adama z dystansu. Bramkarz bez szans
69'
jest cieszynka, w dowód uznania dla tego pięknego gola, Hiszpański (ARKA Gdynia) "czyści" but piłkarski Deji (ARKA Gdynia)
70'
"Dobij to..." - z trybun
70'
spiker prosi o kulturalny doping
71'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Żebrowski, w jego miejsce wchodzi Siemaszko.
72'
rzut rożny po dryblingu w polu karnym Stępnia
72'
[5:0] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Marcjanik. Po dośrodkowaniu z narożnika boiska Deji Marcjanik dobrze nabiegł na piłkę i umieścił ją pod poprzeczką bramki gości
73'
"1, 2, 3, 4, 5... mało" - z trybun
75'
Żółtą kartką został ukarany Remisz (Stomil Olsztyn).
76'
Spychała (Stomil Olsztyn) niecelnie główkował po dośrodkowaniu Strausa (Stomil Olsztyn)
77'
niecelny strzał Stępnia sprzed pola karnego
79'
"Gdynia czeka, my czekamy na zdobycie szóstej bramy" - z trybun
80'
i jest ku temu okazja, rzut rożny
80'
tym razem bez zagrożenia dla gości po dośrodkowaniu z narożnika boiska Deji (ARKA Gdynia)
81'
Bąkowski (Stomil Olsztyn) obronił strzał Siemaszki (ARKA Gdynia), który przedarł się pod bramkę z prawego skrzydła
81'
to 10. celny strzał Arki w tym spotkaniu
83'
Stomil Olsztyn przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Tecław, w jego miejsce wchodzi Banul.
83'
Stomil Olsztyn przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Moneta, w jego miejsce wchodzi Zych.
83'
w Arce szykuje się potrójna zmiana
83'
będzie I-ligowy debiut Tomala (ARKA Gdynia)
85'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Czubak, w jego miejsce wchodzi Rosołek.
85'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Bednarski, w jego miejsce wchodzi Skóra.
85'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Stępień, w jego miejsce wchodzi Tomal.
86'
niecelny strzał Siemaszki (ARKA Gdynia) z dystansu
87'
próba dwójkowej akcji Tomal (ARKA Gdynia) -Hiszpański (ARKA Gdynia). Pierwszy z nich teraz na prawej obronie, drugi na prawej pomocy
89'
[6:0] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Marcjanik. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Deji Rosołek strzelił głową, Bąkowski odbił piłkę, a z dobitką zdążył Marcjanik
89'
Marcjanik (ARKA Gdynia), środkowy obrońca i kapitan Arki - zaliczył hat-tricka
90'
KONIEC MECZU. ARKA GDYNIA - STOMIL OLSZTYN 6:0
wspólna radość piłkarzy i kibiców Arki
W drugiej połowie na boisku była tylko jedna drużyna. Arka rozgromiła Stomil, dokładając 5 goli, do skromnego prowadzenia 1:0 do przerwy. Rzadkiej sztuki dokonał Michał Marcjanik (ARKA Gdynia) . Środkowy obrońca zaliczył hat-tricka, czyli strzelił 3 gole.

18 Górnik Polkowice 20 1 10 9 17:37 13
Każdy gra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze zespoły wejdą bezpośrednio do ekstraklasy, a drużyny z miejsc 3-6 zagrają o ostatnie miejsce dające awans w dwustopniowych barażach.
Do II ligi zdegradowane zostaną trzy najsłabsze zespoły.
Tabela wprowadzona: 2021-12-12

Wyniki 20 kolejki

• ARKA GDYNIA - Stomil Olsztyn 6:0 (1:0)
  • Zagłębie Sosnowiec - Górnik Polkowice 5:0 (3:0)
  • Miedź Legnica - GKS Tychy 2:0 (0:0)
  • Podbeskidzie Bielsko-Biała - GKS Katowice 1:2 (1:2)
  • Skra Częstochowa - Apklan Resovia (mecz w Rzeszowie) 0:1 (0:1)
  • Chrobry Głogów - Widzew Łódź 0:0
  • GKS Jastrzębie - Korona Kielce 0:2 (0:1)
  • Sandecja Nowy Sącz - Odra Opole 1:2 (1:1)
  • ŁKS Łódź - Puszcza Niepołomice (odwołany z powodu zakażeń koronawirusem w zespole gości)