Arka Gdynia - Wisła Kraków 1:1. Olaf Kobacki strzelił gola i będzie pauzować

Jacek Główczyński
8 marca 2024, godz. 22:20
Opinie (100)

Arka Gdynia - Wisła Kraków 1:1. Posłuchaj, co usłyszeli piłkarze od kibiców

Arka Gdynia zremisowała z Wisłą Kraków 1:1 (1:0) w 23. kolejce Fortuna 1. Ligi. W obecności blisko 9 tysięcy kibiców gospodarzom nie udało się utrzymać prowadzenia. Wynik meczu otworzył Olaf Kobacki, który otrzymał także 8. żółtą kartkę w tym sezonie i w następnym meczu będzie musiał pauzować. Ostrzyliśmy sobie na pojedynek czołowych snajperów rozgrywek Karola Czubaka i Angela Rodado. Piłkarz żółto-niebieskich skierował nawet piłkę do siatki, ale był na spalonym. Obu ostatecznie przebił rezerwowy napastnik Szymon Sobczak, który zaraz po wejściu na boisko doprowadził do wyrównania. Taki rezultat oznacza, że w niedzielę może dojść do zmiany lidera. Szansa otwiera się przed Lechią Gdańsk.

Czubak

Rezerwowi: 84 Chudy, 8 Sidibe, 9 Gaprindaszwili, 13 Azacki, 17 Turski, 20 Borecki, 27 Hafez, 38 Predenkiewicz, 39 Lipkowski

Rodado

Rezerwowi: 31 Chichkan, 14 Żyro, 19 Satrustegui, 23 Sobczak, 25 Jaroch, 26 Łasicki, 50 Kutwa, 77 Baena, 80 Olejarka
  • 56' 21 Skóra Zmiany 39 Lipkowski
  • 70' 32 Stolc Zmiany 9 Gaprindaszwili
  • 88' 11 Adamczyk Zmiany 17 Turski
  • 88' 6 Milewski Zmiany 20 Borecki
  • 64' 43 Szot Zmiany 25 Jaroch
  • 64' 11 Bregu Zmiany 77 Baena
  • 74' 22 Roman Zmiany 23 Sobczak
  • 13' Kobacki
  • 75' Sobczak
  • 29' Kobacki
  • 37' Gojny
  • 80' Milewski
  • 90+4 Borecki
  • 34' Alfaro

Ten gol mógł dać wygraną Arce Gdynia, ale...

Olaf Kobacki strzelił dla Arki Gdynia gola, ale też dostał 8. żółtą kartkę, która wyklucza go z gry w następnym meczu. Olaf Kobacki strzelił dla Arki Gdynia gola, ale też dostał 8. żółtą kartkę, która wyklucza go z gry w następnym meczu.

od 22. kolejki Arka jest samodzielnym liderem Fortuna 1. Ligi, gdyż w bezpośrednim meczu wygrała na boisku wicelidera

GKS Tychy - Arka Gdynia 0:1 w meczu na szczycie 22. kolejki Fortuna 1. Ligi. Przeczytaj relację oraz wystaw oceny piłkarzom i trenerowi

mimo to nastroje są nadal tonowane i drużyna przede wszystkim koncentruje się nie na tym co było, ale na tym, co ją czeka

Arka Gdynia nie zachwyca się wygranymi. Chce jeszcze bardziej odskoczyć rywalom

jeśli Arka dziś wygra, będzie to najlepsze otwarcie roku w historii klubu w rozgrywkach na zapleczu ekstraklasy

Arka Gdynia przed historyczną szansą. Może być najlepsze otwarcie roku

siłą Arki w tym roku jest nie tylko podstawowy skład, ale wreszcie dłuższa ławka rezerwowych. Nawet najlepszy snajper drużyny ma konkurenta

Czy i kiedy Hubert Turski zastąpi Karola Czubaka? Może Arka Gdynia postawi na obu?

były piłkarz Arki nie ma wątpliwości, kto jest głównym kandydatem do awansu

Filip Burkhardt: Arka Gdynia to główny kandydat do awansu

kapitan Arki z kolei deklaruje, że nie jest to jeszcze "maks" ani jego, ani drużyny możliwości

Kapitan Arki Gdynia strzelał już Wiśle Kraków. Dawid Gojny: "Maks" jeszcze będzie

mecz Arka - Wisła to starcie dwóch koncepcji budowania drużyny. Trener Łobodziński nic nie zmienia w "11"

"Polska" Arka Gdynia czy "zagraniczna" Wisła Kraków? Karol Czubak czy Angel Rodado?

duża mobilizacja wśród kibiców, w dniu meczu klub informował, że frekwencja przekroczy na pewno 8 tysięcy widzów

Arka Gdynia - Wisła Kraków. Wszystko o meczu wiosny, który przebije ten o... awans

dla trenera Arki niespodzianką będzie nie tyle taktyka rywali, ale to, co wyłoni się, gdy murawa zostanie odkryta
Wisła w tym roku przegrała u siebie, ale na wyjazdach oba mecze wygrała po 2:1. W porównaniu z "11" z Opola jedna zmiana, na prawej stronie obrony. Szot zmienił Jarocha
w pierwszym meczu 23. kolejki Znicz pokonał Bruk-Bet Termalikę 2:0
na trybunach przedstawiciele sztabu trenerskiego... Lechii
spiker rozpoczął od przywitania obecnych na trybunach kobiet, a w szczególności żon i partnerek piłkarzy
jak informowaliśmy, sektor gości pozostaje pusty. Arka. odmawiając przyjęcie kibiców Wisły, może zaoszczędzić. Nie musiała zgłaszać imprezy masowej podwyższonego ryzyka, a tym samym zatrudnić większej liczby ochrony
z tego też względu większe siły policyjne na dojazdach do stadionu niż pod samym obiektem
oficjalną frekwencję podamy w drugiej połowie, gdyż wówczas na tym stadionie otrzymujemy oficjalne dane
kibice obu klubów nie darzą się sympatią, co już mieliśmy okazję usłyszeć, na sektorze "Górka" również flaga znana z poprzednich lat "ŚP Mari" z przypomnieniem daty 30.03.2003
obecnie -1 stopień Celsjusza, a temperatura odczuwalna to -3 stopnie. Murawa zielona, ale ze sporymi ubytkami trawy w polach bramkowych oraz na bokach boiska
kibice śpiewają "Rotę Arki"
piłkarze wychodzą na prezentację, Arka żółte koszulki z niebieskim pasem, niebieskie spodenki. Wisła czerwone stroje
losowanie kapitanów Gojnego (ARKA Gdynia) i Urygi (Wisła Kraków) nie przynosi zmian stron boiska, które zajęły drużyny. Arka w pierwszej połowie atakować będzie na bramkę, za którą znajduje się sektor "Górka"
przed meczem minuta ciszy na cześć Pawła Grefki, który był kierownikiem niektórych służb pracujących na stadionie przy meczach Arki
1'
od środka mecz rozpoczęła Arka
1'
"Arka gol" - z trybun
4'
po pierwszy ataku Arki od bramki zacznie bramkarz Wisły
4'
Milewski (ARKA Gdynia) zanotował przechwyt i został sfaulowany 6-7 metrów od narożnika pola karnego Wisły przez Carbo
5'
Gojny (ARKA Gdynia) lekko trącił piłkę przy rzucie wolnym, a dośrodkowywał Kobacki (ARKA Gdynia), ale defensywa Wisły nie dała się nabrać
6'
Kobacki (ARKA Gdynia) indywidualną akcję zakończył strzałem. Już po udanej interwencji Ratona (Wisła Kraków), w bramkarza wpadł Skóra (ARKA Gdynia) i sędzia odgwizdał rzut wolny
7'
widać, że obie drużyny przystąpiły z podobnym przesłaniem. Piłka może przejść, ale rywal już nie. Po 3 faule z obu stron
8'
"Arkowcy gol" - trybun nieustannie
9'
błąd Milewskiego (ARKA Gdynia), który zagrał w poprzek boiska przed własnym polem karnym. Na szczęście dla Arki Bregu (Wisła Kraków) nie szukał finalizacji akcji, a poczekał aż lekko popchnie go Stolc (ARKA Gdynia) i położył się na murawę, aby był rzut wolny
10'
Bregu (Wisła Kraków) z rzutu wolnego z niespełna 20 metrów kopnął piłkę w mur piłkarzy Arki, a Krzyżanowski (Wisła Kraków) z dobitki posłał futbolówkę wysoko nad bramką
12'
w posiadaniu piłki przewaga Arki 60:40, ale większość rozegrania piłki na własnej połowie, gdyż Wisła wychodzi do wysokiego presingu
13'
[1:0] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Kobacki. Kapitalna akcja Olafa. Wbiegł w pole karne i uderzył w prawy dolny róg bramki Wisły. Raton interweniował, ale nie zdołał już wypchnąć piłki obok słupka, a skierował ją do siatki
15'
znów atakuje Kobacki (ARKA Gdynia). Szot (Wisła Kraków) ratuje się podaniem do bramkarza
17'
koronkowa akcja Wisły przynosi jej rzut rożny, choć goście wyrzucili się ze światła bramki, a mogli uderzać
18'
po dośrodkowaniu Bregu (Wisła Kraków) z narożnika boiska Gojny (ARKA Gdynia) faulowany przez Carbo (Wisła Kraków)
20'
kolejna długa akcja Wisły, podania po zmieni, a zakończyła się dośrodkowaniem Szota (Wisła Kraków) w ręce Lenarcika (ARKA Gdynia)
22'
"Gdynia to miasto lidera" - przypominają kibice
23'
po zdobyciu prowadzenia przez Arkę częściej przy piłce była Wisła. Pierwszy atak gdynian od dłuższego czasu dał rut wolny
23'
po dośrodkowaniu Gojnego (ARKA Gdynia) z rzutu wolnego do strzału głową doszedł Marcjanik (ARKA Gdynia). Raton (Wisła Kraków) odbił piłkę, a była to dobra okazja na podwyższenie wyniku
26'
liczba fauli po 6 z obu stron. Teraz rzut wolny dla gości
26'
Marcjanik (ARKA Gdynia) faulowany przez Carbo (Wisła Kraków), który próbował dojść do dośrodkowania Bregu (Wisła Kraków) z rzutu wolnego
27'
"Ekstraklasę za rok będziemy mieli, Puchar Polski wróci do nas też" - z trybun
28'
Milewski (ARKA Gdynia) wrzucił piłkę w pole bramkowe, gdzie do strzału głową składał się już Kobacki (ARKA Gdynia), ale Raton (Wisła Kraków) wyciągnął długie ręce i "zdjął" mu piłkę znad głowy
29'
Żółtą kartką został ukarany Kobacki (ARKA Gdynia).
29'
to 8. żółta kartka Kobackiego w tym sezonie. W następnej kolejce nie zagra
31'
Coley sfaulował Czubaka niespełna 25 metrów od bramki
32'
Gojny (ARKA Gdynia) z rzutu wolnego przerzucił piłkę nad obrońcami. Czubak wyszedł sam na sam z bramkarzem i strzelił gola. Sędzia uznał, że był spalony
33'
krótkie oczekiwanie na VAR, który najwyraźniej przyznał rację sędziemu
34'
Żółtą kartką został ukarany Alfaro (Wisła Kraków).
36'
rzut rożny dla Arki
36'
wybita piłka przez Wisłę po dośrodkowaniu Gojnego (ARKA Gdynia) z narożnika boiska
37'
Żółtą kartką został ukarany Gojny (ARKA Gdynia).
38'
coraz bardziej nerwowo na boisku, już 17 fauli z obu stron. Teraz sędzia napomina także trenera Łobodzińskiego, ale bez kartki
40'
Kibice pozdrawiają kolejno "zgody" Arki, ale zaczynają wulgarnie pod adresem rywali
40'
trener Łobodziński zachęca podopiecznych, aby mocniej ruszyli do rywali na ich połowie
41'
i do razu są tego efekty, przy wyprowadzeniu piłki przez Wisłę wybicie jej w aut
42'
Stolc (ARKA Gdynia) uderzył z woleja sprzed pola karnego. Piłka poszybowała nad poprzeczką bramki Wisły
44'
posiadanie piłki 53:47 na korzyść Arki, Wisła jeszcze bez celnego strzału
45'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. ARKA GDYNIA - WISŁA KRAKÓW 1:0
w przerwie akcja Arki polegająca na złożeniu życzeń jubilatowi. 11-letniemu Milanowi z telebimu złożył je Kobacki (ARKA Gdynia)
"100 lat" - z sektora "Górka". Najwyraźniej i tam znaleźli się jubilaci lub jubilat
Mecz jest wyrównany i czasami ostry. Z obu stron po 9 fauli, a posiadanie piłki nieznacznie na korzyść Arki 51:49. Gospodarze prowadzą, gdyż są bardziej konkretni od rywali. Wisła zadowala się tysiącem podań wokół pola karnego Arki, a nie finalizuje tych akcji strzałami. Na razie ani razu nie uderzyła w światło bramki.
Natomiast gospodarze od początku meczu szukają goli. Bardzo aktywny jest od początku gry Kobacki (ARKA Gdynia), który zdobył prowadzenie, ale też zarobił 8. żółtą kartkę, która wyklucza go z gry w następnej kolejce. Dobrą okazję na 2:0 miał Marcjanik (ARKA Gdynia). Natomiast gol Czubaka nie został uznany, gdyż sędzia odgwizdał spalonego.
Nie musimy dodawać, że przy tym wyniku Arka jest nadal liderem Fortuna 1. Ligi, a gdyby po meczu dopisała 3 punkty to odskoczy Wiśle już na 9 punktów.
oklaski witają wracających z szatni piłkarzy Arki
za chwilę gwizdy, gdy wracają na boisko wiślacy
46'
drugą połowę rozpoczęła Wisła
46'
obie drużyny bez zmian w składach
47'
celne uderzenie sprzed pola karnego Gola. Jednak piłka skierowana w środek bramki nie sprawiła kłopotów Ratonowi (Wisła Kraków)
48'
"My jesteśmy tu, by dziś wygrać mecz..." - z trybun
49'
po przerwie głównie gra piłką Arka
50'
po 4 piłkarzy z każdej drużyny na rozgrzewce
50'
w Arce są to: Lipkowski (ARKA Gdynia), Gaprindaszwili (ARKA Gdynia), Sidibe (ARKA Gdynia) i Borecki (ARKA Gdynia)
52'
nadal 5 strzałów Arki, w tym 3 celne. Wisła odpowiedziała tylko jednym niecelnym uderzeniem na bramkę gospodarzy
53'
Gojny (ARKA Gdynia) zablokował próbę strzału Alfaro (Wisła Kraków)
54'
groźnie pod bramką Arki. Roman (Wisła Kraków) zagrał piłkę w pole karne piętą, a Duda (Wisła Kraków) uderzył ją w boczną siatkę bramki Arki
55'
aż dwaj piłkarze Arki potrzebują pomocy medycznej. Opatrywani Skóra (ARKA Gdynia) i Stolc (ARKA Gdynia)
55'
przygotowywana już zmiana
56'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Skóra, w jego miejsce wchodzi Lipkowski.
56'
na spalonym Rodado
57'
57'
po dośrodkowaniu Kobackiego (ARKA Gdynia) z narożnika boiska piłka nie dotarła do Stolca (ARKA Gdynia), który wyskoczył do uderzenia głową
59'
rzut rożny dla Wisły
59'
Stolc (ARKA Gdynia) głową wybił piłkę po dośrodkowaniu Bregu (Wisła Kraków) z narożnika boiska
60'
Raton (Wisła Kraków) przy wybiciu piłki trafił w Milewskiego (ARKA Gdynia) i futbolówka zaczęła zmierzać w kierunku jego bramki. Bramkarz zdążył ją złapać
61'
Oficjalna frekwencja 8991 kibiców
63'
Wisła przygotowuje podwójną zmianę
64'
Wisła Kraków przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Szot, w jego miejsce wchodzi Jaroch.
64'
Wisła Kraków przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Bregu, w jego miejsce wchodzi Baena.
64'
w Arce do trzech piłkarzy, o których pisaliśmy, że są na rozgrzewce, dołączył Azacki (ARKA Gdynia)
66'
Roman (Wisła Kraków) zagrał długą piłkę do Rodado, ale dobrze przy Hiszpanie Marcjanik (ARKA Gdynia). Nie pozwolił mu na atak na bramkę
68'
a teraz Dobrotka (ARKA Gdynia) nie pozwolił Rodado na strzał głową
68'
Gol (ARKA Gdynia) wybił poza bramkę piłkę spod nóg rozpędzającego się Romana (Wisła Kraków), Goście coraz bardziej przeważają w tym meczu
69'
po dośrodkowaniu z narożnika boiska Krzyżanowskiego (Wisła Kraków) Carbo (Wisła Kraków) najpierw zgrywał piłkę głową, a gdy po chwili ponownie zdobył futbolówkę, strzelił obok bramki Arki
69'
pomocy medycznej potrzebuje ponownie Stolc (ARKA Gdynia)
70'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Stolc, w jego miejsce wchodzi Gaprindaszwili.
71'
zmiana w ustawieniu Arki, na prawą obronę przesunięty Lipkowski (ARKA Gdynia), który na prawym skrzydle zwolnił miejsce Gaprindaszwiliemu (ARKA Gdynia)
71'
rezerwowy napastnik Wisły kończy rozgrzewkę
73'
Czubak zagrał w pole bramkowe. Gojny (ARKA Gdynia) nie doszedł do strzały. Piłkę nad własną bramką wybił Uryga (Wisła Kraków)
74'
był rzut rożny dla Arki, a teraz jest już drugi z rzędu, tylko z drugiego narożnika
74'
Raton (Wisła Kraków) złapał piłkę po dośrodkowaniu Gojnego (ARKA Gdynia) z kornera
74'
Wisła Kraków przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Roman, w jego miejsce wchodzi Sobczak.
75'
Wisła przeszła do gry z dwoma napastnikami
75'
[1:1] Wisła Kraków STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Sobczak. Akcja rezerwowych gości. Baena przedarł się lewym skrzydłem i wyłożył piłkę do wprowadzonego przed chwilą napastnika, który strzelał już niemal na pustą bramkę
76'
"Tylko zwycięstwo" - przypominają kibice Arki
76'
pierwszy celny strzał Wisły w tym meczu przyniósł jej wyrównanie
77'
"Sialalala Arka Gdynia" - na trybunach
80'
Żółtą kartką został ukarany Milewski (ARKA Gdynia).
80'
w posiadaniu piłki rośnie przewaga Wisły, już 56:44
82'
"przeciągnięte" dośrodkowanie Kobackiego (ARKA Gdynia). Raton (Wisła Kraków) złapał piłkę
84'
Gaprindaszwili (ARKA Gdynia) z prawego skrzydła zbiegł do środka i uderzył prawą nogą sprzed pola karnego. Nie trafił w bramkę
85'
Lenarcik (ARKA Gdynia) złapał piłkę po dośrodkowaniu Baeny (Wisła Kraków)
85'
Turski (ARKA Gdynia) przygotowuje się do wejścia
86'
"Arkowcy gol" - z trybun
87'
Krzyżanowski (Wisła Kraków) przedarł się lewym skrzydłem i wyłożył piłkę w pole bramkowe. Naciskany przez Dobrotkę (ARKA Gdynia) Sobczak (Wisła Kraków) tym razem strzelił nad poprzeczką, a mógł przechylić szalę wygranej na stronę gości
87'
a w Arce będzie jednak podwójna zmiana
88'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Adamczyk, w jego miejsce wchodzi Turski.
88'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Milewski, w jego miejsce wchodzi Borecki.
88'
Arka też przeszła do gry z dwoma napastnikami
89'
"Tylko zwycięstwo" - przypominają kibice
90'
co najmniej 4 minuty doliczone do drugiej połowy
90+1
Turski (ARKA Gdynia) rozpoczął atak, Gojny (ARKA Gdynia) zagrał do Czubaka, ale Karol stracił piłkę w "16"
90+2
Gojnemu (ARKA Gdynia) nie udało się wywalczyć rzutu rożnego
90+3
w doliczonym czasie gry przewaga Arki
90+3
90+3
dośrodkowanie Gaprindaszwiliego (ARKA Gdynia) w pole karne, ale nikt z jego kolegów nie doszedł do piłki
90+4
Żółtą kartką został ukarany Borecki (ARKA Gdynia), który faulował wychodzącego z kontrą Rodado
90+5
Hiszpan długo się nie podnosił
90+5
KONIEC MECZU. ARKA GDYNIA - WISŁA KRAKÓW 1:1
Arce nie udało się utrzymać prowadzenia w meczu z Wisłą, a tym samym wygrać czwartego spotkania z rzędu. Trener Rude miał szczęśliwą rękę do zmian, gdyż goście wyrównali po akcji rezerwowych. Na listę strzelców wpisał się Sobczak, który niespodziewanie błysnął zamiast pojedynku, który nie wywołał rumieńców na twarzy, czołowych snajperów Fortuna 1. Ligi: Czubaka i Rodado. Potem miał niemal bliźniaczą sytuację na drugiego gola.
Z przebiegu gry zapewne wynik nie krzywdzi żadnej ze stron, ale gdynianie mogą żałować, że remisują w spotkaniu, które mogli zamknąć drugim golem po przerwie. Natomiast w drugiej połowie Wiśle trzeba oddać, że mimo iż oddała tylko jeden celny strzał, to ona przeważała.
Ten wynik oznacza, że w niedzielę Arka musi spodziewać się ataku na fotel lidera Lechii. Co prawda gdynianie wygrali w bezpośrednim meczu, ale regulamin stanowi, że w trakcie rozgrywek, gdy nie odbyły się oba spotkania między drużynami, tabela układana jest przy równej liczbie punktu według bilansu bramek.