Pięć złotych medali gdańskich judoków w PP

21 marca 2014 (artykuł sprzed 10 lat)
Judocy AZS AWFiS Gdańsk zdobyli podczas ostatnich zawodów Pucharu Polski 7 medali. Judocy AZS AWFiS Gdańsk zdobyli podczas ostatnich zawodów Pucharu Polski 7 medali.

Puchar Polski seniorek i seniorów potwierdził siłę pomorskiego judo. AZS AWFiS Gdańsk wygrał klasyfikację medalową, a SGKS Wybrzeże Gdańsk zajął drugie miejsce w tym zestawieniu. Oba kluby zdobyły podczas zwodów w Luboniu 5 złotych medali.

Do sukcesu sekcji judo AZS AWFiS Gdańsk przyczyniły się głównie zawodniczki prowadzone przez trenera Radosława Laskowskiego. Warto podkreślić, iż na sześć zgłoszonych judoczek wszystkie zdobyły medale. Zuzanna Pawlikowska wygrała kategorię 52 kg, juniorki Magda MillerOla Jabłońska zdobyły srebrne medale w kat. 57 kg i 70 kg, Katarzyna Furmanek okazała się bezkonkurencyjna w kat. 78 kg, a Asia Jaworska w kat. + 78 kg. Brązowy medal dorzuciła Basia Lichońska (78 kg).

PEŁNE WYNIKI ZAWODÓW

Wśród mężczyzn najlepiej spisał się podopieczny trenera Marka Adama - Sebastian Przybysz (81 kg), który zdobył brązowy medal. Tomasz DomańskiJakub Zakrzewski (obaj 100 kg) zajęli piąte miejsca. Niestety Domański złapał uraz i nie mógł powalczyć o brązowy medal. W zawodach nie wzięła udziału kontuzjowana Magda Kowalczyk (63 kg).

Medale przywieźli do Trójmiasta również judocy SGKS Wybrzeże Gdańsk. Karolina Tałach zdobyła złoto w kat. 70 kg. W jej ślady poszedł Filip Puzyr w kat. 73 kg, a Halima Mohamed-Seghir stanęła na drugim stopniu podium w kat. 63 kg.

Już w najbliższy weekend juniorzy młodsi powalczą w Pucharze Polski w Suchym Lesie.