AZS KK Jelenia Góra - VBW Clima Gdynia 63:68!

10 lutego 2002 (artykuł sprzed 22 lat)
W rozegranym wczoraj spotkaniu I ligi koszykarki VBW Clima Gdynia pokonały na wyjeździe AZS KK Jelenia Góra 68:63 (12:13, 19:12, 21:24, 16:14). Było to już czwarte, kolejne zwycięstwo podopiecznych trenera Mirosława Orczyka, zajmujących obecnie 3. pozycję w ligowej tabeli.

Całe spotkanie było bardzo wyrównane, zespół AZS KK Jelenia Góra po raz kolejny pokazał się z bardzo dobrej strony. Przez cały mecz prowadziły gdynianki, ale prowadzenie podopiecznych Mirosława Orczyka nie przekraczało 9 punktów. Gospodynie popisały się rekordową skutecznością w rzutach zza linii 6,25 m, bowiem w ciągu całego meczu trafiły aż 9 razy. Bardzo nerwowa była IV kwarta, na 6 minut przed końcem meczu gospodynie doprowadziły do remisu, wtedy ciężar gry wzięły na siebie Marta Pawłowska (6 punktów z rzędu) i Elena Navoikava.

Punkty dla VBW Clima Gdynia: Navoikava 24 (1x3pkt), Bromboszcz Monika 14, Górzyńska Joanna i Pawłowska Marta po 12, Bromboszcz Marta, Niedobecka Iwona i Saidowska Agnieszka po 2, Szura, Pietrzak.

Najwięcej dla AZS KK Jelenia Góra: Cielemęcka 18 i Kolanus 16.

----------

W spotkaniu na szczycie I ligi koszykówki kobiet w Toruniu miejscowy Zapolex Erbud Toruń pokonał minimalnie Olimpię Poznań 63:61, choć do przerwy górą były poznanianki 32:31. Mimo porażki liderem tabeli nadal pozostanie Olimpia, bowiem w I rundzie rozgrywek poznanianki zwyciężyły różniacą 4 punktów.