Akademicy odprawili Chrobrego

Marta
17 października 2009 (artykuł sprzed 14 lat)

Po jednobramkowej porażce w derby naszego województwa z MMTS, piłkarze ręczni AZS AWFiS tym razem wygrali jedną bramką. We własnej hali gdańszczanie pokonali Chrobrego Głogów 26:25 (15:11). Mimo chwilami wyraźnego prowadzenia, akademicy pozwolili rywalom w końcówce na znaczne zniwelowanie strat.

AZS AWFiS: Zimakowski, Pieńczewski - Chrapkowski 7, Kostrzewa 5. Ringwelski 5, Fogler 3, Bednarek 2, Sulej 2, Olęcki 1, Jankowski 1, Suwisz 0, Wysokiński 0, Marciniak 0.

Chrobry: Szczęsny, Zapora - Świtała 6, Piotrowski 4, Wita 4, Łucak 3, Stodtko 2, Kuta 2, Żak 1, Szymyślik 1, Misiaczyk 1, Scigaj 1, Paluch 0.

Gdańszczanie rozpoczęli od mocnego uderzenia, wystarczyło im kilka minut gry, by wyjść na prowadzenie 6:0. W tym czasie na parkiecie "szalał" Piotr Chrapkowski, który był nie do powstrzymania dla "siódemki" z Głogowa.

Po 10 minutach było już 8:2 dla gdańszczan. Podopieczni Daniela Waszkiewicza grali ofiarnie i twardo w obronie i dobra defensywa w głównej mierze pozwoliła im na uzyskanie wysokiego prowadzenia.

Goście około 15 minuty meczu otrząsnęli się z początkowej przewagi akademików i doszli ich na dystans 4 bramek (10:6). Różnica ta jeszcze się zmniejszyła po kolejnych 10 minutach (11:9) jednak w końcówce pierwszej połowy gdańszczanie znów zagrali nieco lepiej i po 30 minutach prowadzili 15:11.

Początek drugiej połowy był powtórką pierwszych minut meczu. Gdańszczanie po 9 minutach gry po przerwie wyszli na prowadzenie 21:12. Jednak podobnie jak w pierwszej połowie ta przewaga zaczęła gdańszczanom "przeciekać przez palce".

W 54 minucie gdańszczanie prowadzili już tylko 24:20, w końcówce ekipę Chrobrego poderwał Grzegorz Piotrowski to on głownie zdobywał bramki w ostatniej fazie meczu. Na pół minuty przed końcem gry zdobył on 25 bramkę dla Chrobrego, AZS AWFiS miał na swoim koncie tylko jedno trafienie więcej. Gdańszczanie umiejętnie jednak przytrzymali piłkę w końcówce meczu i dzięki jednobramkowej wygranej zgarnęli komplet punktów.

Tabela wprowadzona: 2009-10-17
Pozostałe wyniki 7 kolejki ekstraklasy szczypiornistów: środa - Azoty Puławy - MMTS Kwidzyn 23:25 (13:14), sobota - NMC POWEN Zabrze - AS-BAU Śląsk Wrocław 26:25 (13:9), Nielba Wągrowiec - OKPR Traveland-Społem Olsztyn 34:31 (17:14), środa 21 października - Vive Targi Kielce - Piotrkowianin Piotrków Tryb., Wisła Płock - Zagłębie Lubin.
Marta

Opinie (19)

• wirtualne punkty dla Pilcha

to są już jaja z tymi ocenami,Pilch dostaje ocenę nie grając.
    Brawo kibuce i redakcja.
    Gratulacje dla Zimka jemu się należy...

• 8 3

• (1)

Poczatek rewelacja Glogow chyba myslal ze z juniorami zagra tak rozluznieni wyszli
    pozniej momentami tragedia. Druga polowa identycznei jak pierwsza.
    Nie mozna tracic w tak latwy sposob przewagi 6-9 bramek! Tym bardziej ze pod koniec sezonu moze sie to zemscic.

Jeszcze dwie rzeczy... pierwsza -sciszcie troche ta muze a nie napierd... jakby to jakis koncert byl :)
    druga - panie Fogler wez sie chlopie do pracy bo momentami to twoja gra wyglada gorzej jak juniorow.

ogolnie gratuluje wygranej

• 5 7

• muzyka motywuje zawodników, jak coś się nie podoba to zapraszamy po pierwszym gwizdku a na przerwach prosimy zatykać uszy!

• (1)

won to mozesz mowic do swoich kolegow a jak taki kozak jestes to powiedz mi to w cztery oczy zapraszam na skraj sektora z zoltymi krzeselkami zobaczymy co potrafisz

• 2 6

• a ty coś za jeden?!

• 1 0

• teraz znowu nie ma Zimka w ocenach,a przecież to dzięki niemu AZS wygrał, widać jacy kibice takie oceny...

• 4 1

• fan

jest naprawde nieźle, gdyby nie przegrana na własne zyczenie z puławami i pechowa porazka 1 bramką na wyjeździe z mmtsem bylibysmy na trzecim miejscu.
    powodzenie panowie i walczcie dalej

• 6 0

• gdzie ty go nie widzisz w ocenach? chyba ze wczesniej go nie bylo co nie zmienia faktu ze na ta mini tabelke nie warto patrzec bo ona pokazuje chyba tylko 3 z najwyzszymi notami
    co do jego wystepu to widac ze coraz lepiej sobie radzi, oby utrzymal w miare rowna forme i mial troche szczescia to bedzie miec mecze jak z Glogowem

• 4 0

• Maćki na boisko :P

• 0 0

• (1)

Maćki nie bedzie grac :( klub nie ma juz kasy na cokolwiek wiecej niz planowali:(

Swoja droga tak czytam tutaj komenty i ci krzykacze typu Staszek i spolka to zamiast przestac pieprzyc glupoty to by sie wzieli za doping bo jest tragedia zeby 5 dzieciakow w wieku ok 12 lat robilo doping a reszta na necie krzyczy a na meczu jesli wogole jest to siedzi cicho a pozniej pretensje do innych. Zreszta nie od dzis wiadomo ze najwieksi krzykacze to ci ktorych na meczu nawet nie ma a jak sa to raz na ruski rok gdy druzyna zaczyna wygrywac:)

A maluchy powinny dostac skrzynke kubusia za doping:)

Jak ktos nie wie jak wyglada doping to niech sie spyta tych co jezdzili do Kwidzyna w ub roku na mecze o braz chetnie nauczymy :)

• 4 2

• StareWybrzeże zgadzam się z tobą w 99% bo akurat ja jestem na każdym możliwym meczu i to nie tylko u nas,ale i na wyjazdach!Tydzień temu byłem w Kwidzynie i przypomniałem się trochę tamtej publiczności,a przede wszystkim w "domu" należę do tych nielicznych,którzy potrafią się wydrzeć.

• 2 0

• (1)

Proponuję żeby osoby chcące wspomóc chłopaków dopingiem siadały w jednym miejscu na hali. W Kwidzynie na meczu decydującym o brązie nasz doping był słyszalny więc spróbujmy tego samego u nas.