• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Arka Gdynia 90-lecie: prezentacja, bieg, piknik, fajerwerki i race

jag.
7 lipca 2019 (artykuł sprzed 3 lat) 

Arka Gdynia

Jaką wartość dla piłkarzy i kibiców przedstawia Arka Gdynia?


Arka Gdynia świętuje 90-lecie. Bieg Arkowca zgromadził pół tysiąca uczestników. Wygrał Adam Kaczmarek w czasie 6:28. Kibice spotkali się z piłkarzami na przedsezonowej prezentacji na "Górce" oraz podczas jubileuszowego pikniku. Po godzinie 22 na Bulwarze Nadmorskim odpalono fajerwerki i race.Arka Gdynia - Chemnitzer FC 2:2. Przeczytaj relację z pierwszego sparingu podczas zgrupowania w Gniewinie7 lipca wszystko nawiązywało do roku, który Arka Gdynia uznaje za swój początek. Bieg Arkowca odbył się na dystansie 1929 metrów, a przedsezonowa prezentacja rozpoczęła się o godzinie 19:29.

- Jestem kibicem Arki, ale nigdy w niej nie trenowałem. Nie biegam także zbyt często. Tempo było całkiem szybkie. Uciekłem najgroźniejszym rywalom po 200 metrach. Wygrałem w czasie 6 minut i 21 sekund - mówił nam Adam Kaczmarek, triumfator Biegu Arkowca, który prowadził z Bulwaru Nadmorskiego pod dawny stadion Arki przy ul. Ejsmonda.

Race i fajerwerki na Bulwarze Nadmorskim z okazji 90-lecia Arki GdyniaLista startowała wypełniła się w komplecie. Zapisało się pół tysiąca zawodniczek i zawodników. Na trasę "wylał" się żółty "wąż", gdyż wszyscy otrzymali w tym kolorze okolicznościowe koszulki z liczbą 90. Po minięciu linii mety na wszystkich czekały medale 90-lecia.

Wśród startujących byli m.in.: Wojciech Szczurek, prezydent i Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni. Przybiegli w połowie stawki, otwierając trzecią setkę uczestników z wynikiem 11:19. Nieco za nimi finiszował Rafał Klajnert, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu.

Łącznie sklasyfikowano 419 osób. Na 299. miejscu przybiegł Dariusz Ulanowski, piłkarz, który w historii Arki rozegrał najwięcej meczów - 418. Jego czas to 12:30. Zaraz za nim był eksbramkarz m.in. żółto-niebieskich, Arkadiusz Zagórski.

Jacek Zieliński o przygotowaniach i sytuacji kadrowej. Przeczytaj wywiad z trenerem Arki Gdynia

Z linii mety startujący i kibice przenieśli się na "Górkę". Napłynęli także kolejni fani. VIII Międzypokoleniowe Spotkanie Kibiców Arki Gdynia połączone z prezentacją drużyny na sezon 2019/20 zgromadziło około 2 tysięcy osób.

Adam Kaczmarek, zwycięzca Biegu Arkowca. Szalik na linii mety trzymają od lewej: Wojciech Pertkiewicz, prezes Arki Gdynia i Paweł Brutel, wicedyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu. Adam Kaczmarek, zwycięzca Biegu Arkowca. Szalik na linii mety trzymają od lewej: Wojciech Pertkiewicz, prezes Arki Gdynia i Paweł Brutel, wicedyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu.
Tradycją tych spotkań jest honorowanie osób zasłużonych dla Arki. W tym roku pamiątkową tablicę otrzymał Stanisław Malon. Żył od 7 września 1921 do 22 maja 2004 roku. Był wychowankiem KS Gdynia. W Arce grał w latach 1953-57. Po zakończeniu kariery został trenerem, szkolił i wychowywał wiele pokoleń piłkarzy żółto-niebieskich. Tablicę odsłonili jego córka, wnuczka i prawnuk.

Gruzin za Gruzina w Arce Gdynia. Przeczytaj o transferach Luki Zarandii i Davida Skhirtladze- Przeżyliśmy wiele sukcesów i pięknych chwil. To nasz klub i wielka duma - tak m.in. mówił do zebranych prezydent Szczurek.
- Spotykamy się, gdy Arka jest w ekstraklasie i przygotowuje się do 16 sezonu w tej klasie rozgrywek. Wierzę, że ta seria nie będzie przerwana. Kadra, którą widzicie jeszcze będzie wzmocniona jednym lub dwoma piłkarzami - zadeklarował Wojciech Pertkiewicz, prezes Arki.
Wcześniej zaś mówił tak o klubie, którym kieruje:

- Arka to jest sentyment, wielkie serce, 90 lat tradycji, historia miasta. Arka to Gdynia, Gdynia to Arka. To jest nieprzeliczalne na pieniądze. Tego nie da się kupić.
Natomiast Mariusz "Megafon" Jędrzejewski apelował, by kibice stali przy klubie na dobre i złe oraz przypomniał hasło: "MZKS po życia kres".

Jedenastka i najlepszy piłkarz 90-lecia Arki Gdynia. Na kogo stawia Janusz Kupcewicz?Arka Gdynia. VIII Międzypokoleniowe Spotkanie Kibiców i prezentacja drużyny przed sezonem 2019/2020.Piłkarze, aby spotkać się z kibicami na "Górce", a potem wziąć udział w pikniku na Skwerze Arki Gdynia, przerwali zgrupowanie w Gniewinie, na którym trenować będą do 12 lipca. Niespodzianek kadrowych nie było. Zaprezentowano 25 zawodników, czyli tylko tych, którzy w miniony czwartek wyruszyli na zgrupowanie.

25 piłkarzy Arki Gdynia na zgrupowaniu w Gniewinie. Sprawdź, kogo zabrał, a kogo pominął Jacek ZielińskiZ zawodników najbardziej gorące przyjęcie ze strony kibiców otrzymali: Pavels Steinbors, Adam Marciniak, Damian Zbozień, Marcus da Silva, Michał NalepaRafał Siemaszko. Tych piłkarzy skandowano imiona i nazwiska. Natomiast przed prezentacją fani najchętniej ustawiali się do wspólnych zdjęć ze: Steinborsem i Siemaszko.

- Chciałbym podziękować, że w poprzednim sezonie byliście z nami do końca. Myślę, że gdyby nie wasz doping, to nie udałoby nam utrzymać się w ekstraklasie. Chciałbym także zapewnić, ze w najbliższych rozgrywkach będziemy dawali z siebie wszystko. Może zabraknąć nam czasami umiejętności, ale obiecuję wam, ze nigdy nie zabraknie nam serca i zaangażowania - mówił Adam Marciniak, kapitan Arki.
Gdy pytaliśmy piłkarzy, czym dla nich jest klub, wielokrotnie padała odpowiedź "rodzina". Te wypowiedzi, jak również kibiców i prezesa, możecie wysłuchać w załączonym do artykułu video.

- Arka to jest mój dom. I nie drugi, ale już pierwszy. Czuję się tu bardzo dobrze. To niesamowite, ilu kibiców nas wspiera - podkreśla Marcus, który z obecnych piłkarzy żółto-niebieskich zagrał w najwięcej meczów w klubowych barwach (186) i strzelił najwięcej goli (52).
Piłkarze i kibice Arki Gdynia podczas przedsezonowej prezentacji na "Górce" przy ul. Ejsmonda 7 lipca 2019 roku. Piłkarze i kibice Arki Gdynia podczas przedsezonowej prezentacji na "Górce" przy ul. Ejsmonda 7 lipca 2019 roku.
Czy dorówna mu któryś z nowych? Ci na razie wybrali numery na koszulki. Azer Busuladzić przejął "22" po Michale Janocie, a "18" Marko Vejinovica trafiła do młodzieżowca Kamila Antonika.Davit Skhirtladze wziął "9", którą nosił Nabil Aankour. Marokańczyk grać będzie teraz z "10", zostawioną przez Lukę Zarandię.

Natomiast Santi Samanes wziął "19", która jesienią była nieobsadzona. Podobnie jak młodzieżowiec Jakub Wawszczyk, wracający z wypożyczenia do Radomiaka, "zagospodarował" numer 46.

Gorącą owację, ze skandowaniem imienia i nazwiska włącznie, otrzymał również trener Jacek Zieliński. W niedawnym wywiadzie dla Trojmiasto.pl szkoleniowiec nie ukrywa, że liczy na silniejszą kadrę, gdyż nie chce ponownie grać w Gdyni wyłącznie o utrzymanie.

"Sto lat" odśpiewano Jarosławowi Krupskiemu. Szkoleniowiec bramkarzy Arki 7 lipca skończył 50. lat. Nie mogło obyć się od przypomnienia, że debiutował on na stadionie przy ul. Ejsmonda w pierwszej drużynie żółto-niebieskich jako 18-latek. Potem przez wiele lat m.in. z "Górki" rozlegało się często: "Nie ma lepszego od Jarosława Krupskiego".

Ponadto zaprezentowano stroje na nowy sezon. Nie ma zmian kolorystyki. Podstawowy zestaw to żółte koszulki i niebieskie spodenki. Natomiast wyjazdowe trykoty są w kolorze niebieskim. Na froncie koszulki reklamowane będą zakłady bukmacherskie i miasto Gdynia.

Na tym atrakcje przygotowane na 7 lipca się nie skończyły, ale znów zmieniono miejsce. Po godzinie 22 na Bulwarze Nadmorskim odpalono race i fajerwerki. Przez kilka minut mieliśmy do czynienia z kanonadą pirotechniczną, którą możesz zobaczyć na załączony do artykułu video.

Michał Janota: Dostałem kontrakt życia. Przeczytaj wywiad z byłym już pomocnikiem Arki GdyniaKADRA ARKI GDYNIA NA PREZENTACJI NA "GÓRCE" PRZY Ul. EJSMONDA

Bramkarze:
nr 1. Pavels Steinbors
30. Kacper Krzepisz (młodzieżowiec)
97. Marcin Staniszewski

Obrońcy:
3. Christian Maghoma
6. Frederik Helstrup
17. Adam Marciniak
21. Michael Olczyk
23. Luka Marić
26. Adam Danch
33. Damian Zbozień
46. Jakub Wawszczyk (młodzieżowiec)

Pomocnicy:
8. Marcus
9. Davit Skhirtladze
10. Nabil Aankour
14. Michał Nalepa
16. Adam Deja
18. Kamil Antonik (młodzieżowiec)
19. Santi Samanes
20. Goran Cvijanović
22. Azer Busuladzić
31. Jan Łoś (młodzieżowiec)
35. Mateusz Młyński (młodzieżowiec)

Napastnicy:
7. Maciej Jankowski
11. Rafał Siemaszko
92. Aleksandar Kolew

Sztab szkoleniowy:
Jacek Zieliński - I trener
Grzegorz Witt - II trener
Daniel Myśliwiec - asystent trenera i analityk
Jarosław Krupski - trener bramkarzy
Łukasz Radzimiński - trener przygotowania motorycznego i diagnostyki
Marek Gaduła - koordynator sztabu medycznego - fizjoterapeuta, specjalista odnowy biologicznej
Piotr Jasiński - fizjoterapeuta
Marek Latos - specjalista odnowy biologicznej
Paweł Bednarczyk - kierownik drużyny


Typowanie wyników

19 lipca 2019, godz. 18:00
3 pkt.
ARKA Gdynia
Jagiellonia Białystok

Jak typowano

33% 139 typowań ARKA Gdynia
26% 112 typowań REMIS
41% 174 typowania Jagiellonia Białystok

Twoje dane

jag.

Miejsca

Opinie (200) ponad 20 zablokowanych

Wszystkie opinie

 • Łał...były fajerwerki i race. (1)

  To przecież sól naszego klubu:) Nie ma rac nie ma Arki:)
  A jak tam włąsciciel i prezes?? Zadowoleni z letnich transferów?:) Zapewne już w kolejce po premie stoją:)

  • 60 15

  • Arka to race. Race to Arka.

   • 4 5

 • arka gdynia to więcej niż Klub! (2)

  Sympatyczna impreza w gronie przyjaciół AG.

  • 79 51

  • Arka to styl życia..... (1)

   • 8 4

   • raczej stan umysłu

    • 9 5

 • Podobno niektórzy jeszcze biegną ! (11)

  • 92 43

  • Bigną na boso bo buty na Żabiance

   • 43 17

  • Niektórzy jeszcze nie biegną, wciąż wi- (1)

   szą na płocie!

   • 26 16

   • I pedziocha im spodnie ściąga

    • 1 0

  • (1)

   Już wszystkich na Żabiance pogonili

   • 17 8

   • Zabianke pamietamy

    • 7 2

  • A lechia to nadal olimpia, bo juz sie pogubilem? (2)

   • 15 5

   • nie to Doker, Marynarz, Kolejowy, Gastronomiczny itd....................arka Gdynia tylu fuzji to nie miał żaden klub w Polsce (1)

    I nie czytaj historii arki bo się nie odnajdziesz :)))

    • 7 0

    • Ale wszystkie wewnątrz miejskie!

     Olimpia-Lechia Poznań-Gdańsk. Do tego z ciągłością historii od 2001. Ma boleć tynkarze!

     • 2 3

  • Taki jesteś pewien?

   Na Żabiance też biegles? A w piątek jak wysłaliście czujkę ile nas jest i przekazała, że 130 dobrej ekipy czeka to pełne gacie i nie chciało się najlepszej zgody wesprzeć?

   • 7 5

  • kibice lechii ktorzy dostali na żabiance nadal biegną (1)

   boso i szukają zębów

   • 5 4

   • Obudź się trollu...

    • 1 3

 • Od kiedy to Arka ma 90 lat?! (7)

  Zawłaszczenie historii nie postarza, p. Szczurek i kumple!

  • 96 87

  • Od teraz ma...e, arka gdynia

   • 4 8

  • Pustak, cegła, lub betoniarka (5)

   Skąd to lwiątko?nie wstydzić się beton swojego pochodzenia!!! Waszą maskotką cegła, pustak lub betoniarka, sam wybierz!!!

   • 21 22

   • (1)

    lepsze to niż jakiś śledź

    • 17 16

    • Nie lwiatko tylko chalda smieci w szadolkach jest symbolem lechii

     • 8 6

   • dumny czy raczej durny? (2)

    Jestem z Gdyni ale to nie oznacza, że jestem fanem zawłaszczania historii innych starych gdyńskich klubów by sobie w ten chamski sposób wydłużyć tradycję. Poczytaj, dowiedz się i tyle. Lechia mnie nie interesuje, wasze wzajemne pyskówki to nie moja bajka.

    • 17 8

    • Tak jest, słuszna opinia.

     Ale tłumok i tak nie zrozumie.

     • 10 2

    • Jak by cię nie interesowało

     To byś się nie udzielał w tym temacie

     • 3 1

 • Bidak (3)

  A gdzie byl Midak

  • 40 6

  • (2)

   U taty po wytyczne

   • 13 2

   • 4 miliony (1)

    Gdzie sa z transferu

    • 8 2

    • U mnie na koncie

     • 2 0

 • super arka (1)

  • 43 39

  • Brawo nasza Areczka ole

   • 23 18

 • Jest moc! (2)

  Arka to My kibice!

  • 54 40

  • to moze podmienicie pierwszą 11.... kompromitacja będzie podobna:) (1)

   • 5 10

   • Zamilcz

    Betonowy trolu. Musisz mieć duże kompleksy wchodząc na artykuły o Wielkiej Arce.
    Pamiętaj betonie Gdynia jest Wielka!

    • 9 3

 • I znów będzie kara za palenie rac..... (1)

  I zakaz wyjazdowy od PZPN...u...:))))

  • 23 40

  • Pzpn zaciera ręce bedzie ekstra kasa

   • 5 4

 • Przecież arka nie ma 90 lat:))))! (9)

  • 104 55

  • A lechia od kiedy istnieje? (8)

   Po przejęciu jej przez Olimpie Poznań... I spadku...rozwiązania klubu...i założenia od nowa to jakieś 15 lat może ma Lechia :-))

   • 36 31

   • Nie zmienia to faktu, że arka niema 90 lat :))

    Więc ta rocznica to niezła beka.

    • 24 12

   • Ty obiektywny, a powiedź mi czy w 1929 do 1954 był prowadzony doping na stadionie i czy kibice krzyczeli "arka Gdynia"? (6)

    Jakie macie tradycje śledzie?
    jakie macie barwy klubowe od początku?
    gdzie macie swój stadion?

    • 34 15

    • No i szach mat

     Rozłożyłeś fisza na filety

     • 19 7

    • lechia to olimpia i tyle w temacie hipokryto

     • 11 9

    • (1)

     Niejaki Bałttk to niby jakie barwy miał ,zdaje się niebiesko-czerwone a i też nazwę inną.

     • 3 3

     • A co ma Bałtyk do arki

      Odpowiedz sobie sam jaką macie historie.
      Historia pisana fuzjami, zmianami barw i korupcją oraz przegonieni ze stadionu którego później przehandlowali Rysiowi za EK ot to cała arka Gdynia

      • 5 1

    • był KS Gdynia w 1929 i im dopingowali (1)

     • 6 0

     • A KS to nie arka ot taka mała różnica

      • 5 2

 • (4)

  Śmieszny sport.
  Wyzelowani gogusie płaczący przy każdym upadku i patologiczni kibice.
  Zobaczcie co robią np. Profesjonaliści od jazdy na rowerze w górach.
  Przepaść

  • 36 45

  • Rugby , piłka ręczna futbol amerykański.
   Ale co z tego popularnością nigdy nie dogonią.

   • 6 0

  • (1)

   Są alpiniści,nurkowie akurat jednemu rekord nie wyszedł, pisowcy to dopiero dyscypliny a ty mówisz o ped**arzach ekstremalnych.

   • 3 6

   • Nie do końca rozumiem co chciałeś przekazać, ale rozumiem, dobra edukacja staje się luksusem.

    • 3 0

  • Tępak

   TY Tępaku!!!!

   • 2 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz Arki

Zagłębie Sosnowiec
11 lutego 2023, godz. 20:00
mecz ligowy
16% Zagłębie Sosnowiec
18% REMIS
66% ARKA Gdynia

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Arki

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1. Miś Beżuś 19 27 47.4%
2. Witold Stasiewski 19 27 47.4%
3. Jerzy Giernatowski 19 25 42.1%
4. Mirosław P 19 25 42.1%
5. Marek Dąbrowski 19 25 42.1%

Tabela

Piłka nożna - I liga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 ŁKS Łódź 18 11 4 3 32:17 37
2 Puszcza Niepołomice 18 10 4 4 30:21 34
3 Ruch Chorzów 18 8 8 2 25:18 32
4 Chrobry Głogów 18 9 4 5 32:26 31
5 Bruk-Bet Termalica Nieciecza 18 7 8 3 29:22 29
6 ARKA GDYNIA 18 8 4 6 31:25 28
7 GKS Katowice 18 7 6 5 21:18 27
8 Podbeskidzie Bielsko-Biała 18 7 6 5 26:25 27
9 Stal Rzeszów 18 7 5 6 32:26 26
10 Wisła Kraków 18 6 6 6 24:22 24
11 GKS Tychy 18 6 5 7 32:30 23
12 Zagłębie Sosnowiec 18 5 7 6 22:25 22
13 Górnik Łęczna 18 4 7 7 27:27 19
14 Resovia 18 3 8 7 20:30 17
15 Chojniczanka Chojnice 18 3 6 9 20:30 15
16 Odra Opole 18 4 3 11 23:35 15
17 Skra Częstochowa 18 4 3 11 10:27 15
18 Sandecja Nowy Sącz 18 2 8 8 15:27 14
W sezonie zasadniczym rozegrane zostaną 34. kolejki, w których każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny awansują do PKO BP Ekstraklasa. Natomiast trzy najsłabsze zostaną zdegradowane do II ligi.
Zespoły z miejsc 3-6 zagrają w dwustopniowych barażach, a ich zwycięzca także awansuje do piłkarskiej elity.

Wyniki 18 kolejki

 • ARKA GDYNIA - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:2 (2:0)
 • GKS Tychy - Chojniczanka Chojnice 1:1 (0:0)
 • GKS Katowice - ŁKS Łódź 1:5 (0:4)
 • Odra Opole - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:2 (1:0)
 • Skra Częstochowa - Ruch Chorzów 1:1 (1:0)
 • Sandecja Nowy Sącz - Wisła Kraków 1:1 (0:1)
 • Chrobry Głogów - Stal Rzeszów 3:3 (0:2)
 • Górnik Łęczna - Puszcza Niepołomice 2:2 (0:0)
 • Apklan Resovia - Zagłębie Sosnowiec 2:2 (1:1)

Ostatnie wyniki Arki

Podbeskidzie Bielsko-Biała
71% ARKA Gdynia
20% REMIS
9% Podbeskidzie Bielsko-Biała
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
77% ARKA Gdynia
16% REMIS
7% Bruk-Bet Termalica Nieciecza

Relacje LIVE

Najczęściej czytane