Arka Gdynia - Edach Budowlani Lublin 6:17 w meczu rzutów karnych

dak.
27 sierpnia 2022 (artykuł sprzed 1 roku)

Arka Rugby

Dawid Banaszek (na pierwszym planie) zdobył 6 punktów dla Arki Gdynia, ale to było zdecydowanie z mało w meczu z Edach Budowlani Łódź. Dawid Banaszek (na pierwszym planie) zdobył 6 punktów dla Arki Gdynia, ale to było zdecydowanie z mało w meczu z Edach Budowlani Łódź.

Arka Gdynia przegrała u siebie zespołem Edach Budowlani Lublin 6:17 (6:11) w 2. kolejce ekstraligi rugby. Jedyne punkty dla "Buldogów" po rzutach karnych w pierwszej połowie zdobył Dawid Banaszek. Rywale odpowiedzieli czterema celnymi kopami, a ponadto to do nich należało jedyne w tym spotkaniu przyłożenie.

Punkty:
Dawid Banaszek 6 - Gerhardus Pretorius 12, Piotr Wiśniewski 5

ARKA: Kasperek (33 Papunashvili), Bojke (48 Mohyła), Derwis (48 Bartkowiak) - Zypper, Zdunek - Kuzimski, Gajowniczek (9 Krużycki), Litwińczuk (44 Miziak) - Szyc (78 Stosik) - Banaszek - Szopa, Karasewicz, Grzenkowicz, Lipski (61 Wolszon) - Sirocki

W 2. kolejce ekstraligi rugby Arka Gdynia chciała się zrehabilitować za ubiegłotygodniową porażkę z Lechią Gdańsk (10:45). Zwłaszcza, że grała u siebie, gdzie teoretycznie czuje się lepiej. Warunki pogodowe nie były jednak najbardziej optymalne do gry, gdyż oba zespoły rywalizowały w pełnym stopniu przy temperaturze około 28 stopni Celsjusza.

Do składu "Buldogów" powrócił Paweł Grzenkowicz. Ponadto kontuzje nabyte w poprzednim starciu zdążyli wyleczyć: Mateusz Szyc, Łukasz Kasperek, Maciej Machnio, Arkadiusz Zdunek i Mykoła Karasewicz.

Arka Gdynia - Edach Budowlani Lublin 6:17. Zobacz transmisję z meczu

Jednak i w tym starciu gdynianie od początku musieli borykać się z podobnym kłopotem, gdyż już w 9. minucie Pawła Gajowniczka musiał zmienić Kacper Krużycki. Ponadto w 33. minucie za Łukasza Kasperka wszedł Sandro Papunashvili.

Jednak mimo to, od początku spotkania w słonecznej pogodzie to Edach Budowlani Lublin próbowali narzucić swój rytm. Przez większość czasu gra toczyła się na połowie żółto-niebieskich. Goście szukali różnych sposobów na przedostanie się w pole punktowe i ta sztuka udała się im w 13. minucie, gdy pierwsze przyłożenie zaliczył Piotr Wiśniewski.

W 7 kolejnych minut miejscowi zdołali dwukrotnie odpowiedzieć skutecznymi rzutami karnymi Dawida Banaszka, dzięki czemu wyszli na prowadzenie 6:5.

To jednak stracili przed przerwą. Gerhardus Pretorius kilkukrotnie próbował zapunktować po kopach z rzutów karnych i dopiął swego w 37. minucie. Ten wyczyn zdążył powtórzyć jeszcze przed zejściem do szatni. Po drugiej akcji jego drużyna prowadziła 11:6.

Po przerwie tempo spotkania jeszcze bardziej spadło. Jedyne punkty, które były zdobywane, to po dwóch rzutach karnych. Oba skutecznie wykonał Pretorius. Ostatecznie jego zespół wygrał 17:6 i odniósł pierwsze zwycięstwo w tym sezonie.

10 Posnania Poznań 2 0 0 2 10:154 0
W sezonie zasadniczym każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny zmierzą się następnie o złoto, a dwie kolejne o brąz. Gospodarzem meczów o medale będą zespoły wyżej klasyfikowane w tabeli.
Nikt nie spada bezpośrednią. Ostatnia drużyna gra baraż z mistrzem I ligi. Zespoły z miejsc 5-9 kończą rozgrywki po rundzie zasadniczej.
Tabela wprowadzona: 2022-08-28