Arka Gdynia - Olimpia Grudziądz 2:2 w ostatnim sparingu przed inauguracją sezonu

Jacek Główczyński
13 lipca 2024, godz. 18:45
Opinie (124)

Arka Gdynia przegrywała z Olimpią Grudziądz już 0:2, ale m.in. dzięki dopingowi publiczności, zdołała ostatni letni sparing zakończyć remisem.

Arka Gdynia zremisowała z II-ligową Olimpią Grudziądz 2:2 (0:1). Wojciech Łobodziński sprawdził 21 piłkarzy. Nadal szuka optymalnego składu, głównie na środku drugiej linii, przed inauguracją nowego sezonu. W ostatnim. letnim sparingu gospodarze znacznie lepiej zagrali po przerwie, gdy z trybun wielokrotnie rozlegał się doping publiczności. Czwartego już gola strzelił Szymon Sobczak, a do wyrównania doprowadził Michał Borecki. Może nawet żółto-niebieskich udałoby się wygrać, ale dobrze bronił Paweł Depka, który do Grudziądza ma być wypożyczony z... Gdyni.

Sobczak 61, Borecki 83 - Tsiupa 10, T.Kaczmarek 59 (karny)

ARKA: Lenarcik (60 Węglarz) - Stolc (46 Navarro), Górecki, Marcjanik (65 Hermoso), Gojny (65 Lipkowski) - Staniszewski (46 Borecki) - Gaprindaszwili (75 M.Kaczmarek), Adamczyk (46 Jakubczyk), Ratajczyk (46 Vitalucci), Oliveira (65 Zieliński) - Czubak (46 Sobczak)

W ostatnim sparingu przed inauguracją I-ligowych rozgrywek Wojciech Łobodziński sprawdził 21 piłkarzy, w tym po raz pierwszy Hiszpana - Kike Hermoso. Natomiast m.in. zabrakło: kontuzjowanego Kacpra Skóry, nie przygotowanego jeszcze do gry Michała Rzuchowskiego oraz rekonwalescenta Martina Dobrotki, który do treningów z pełnym obciążeniem ma wrócić od wtorku, kiedy rozpocznie się mikrocykl pod mecz ze Stalą w Rzeszowie.

Arka Gdynia chce awansować, ale nie ma hasła Arka Gdynia chce awansować, ale nie ma hasła "ekstraklasa albo śmierć"

Widać, że szkoleniowiec żółto-niebieskich, jest jeszcze na etapie sprawdzania różnych ustawień. Największa rotacja była na środku drugiej linii, gdzie też docelowo ma być występować podstawowy młodzieżowiec. Nie do końca jeszcze też określona pozycja Hide Vitalucci . Japończyk grał zarówno jako środkowy pomocnik jako również jako lewoskrzydłowy.

Znacznie lepiej zaprezentował się skład oraz taktyka zaproponowana przez trener Arki po przerwie. Olimpia, którą prowadzi były piłkarz i trener Arki - Grzegorz Niciński, objęła prowadzenie już w 10. minucie. Ivan Tsiupa uderzył z rzutu wolnego z około 20 metrów, piłka odbiła się od mury i zmyliła Pawła Lenarcika.

Przed przerwą Arka grała dość wolno, ale dwukrotnie niezłe okazję na gola miał Joao Oliveira. Żadnej nie wykorzystał. Dopiero zmianie stron gra Arki nabrała większego rozmachu. Apetytów kibicom narobiła akcja, w której Tornike GaprindaszwiliSzymon Sobczak zagrywali piłkę piętami, wyprowadzając do strzału Oliveirę. Jednak gola znów nie było.

W bramce gości bardzo dobrze poczynał sobie Paweł Depka, który ma zostać wypożyczony z... Arki. Nie tylko nogą obronił uderzenie Szwajcara, ale w podobnym stylu popisał się udaną interwencją po strzale Dawida Gojnego. W ładnym stylu sparował także piłkę po uderzeniu z rzutu wolnego Marca Navarro.

Lechia Gdańsk wystawiła Arce Gdynia fakturę za derby. PZPN ukarał oba kluby Lechia Gdańsk wystawiła Arce Gdynia fakturę za derby. PZPN ukarał oba kluby

Gdyński 19-latek, mierzący 196 cm, skapitulował dopiero w 61. minucie. Wówczas Sobczak uderzył z pierwszej piłki po zagraniu z prawego skrzydła Navarro.

Arka Gdynia - sparingi lato 2024

Bilans: 1 zwycięstwo, 1 remis, 2 porażki bramki 8:8

Ten gol był tylko kontaktowym. Chwilę wcześniej Arka straciła bowiem bramkę po rzucie karnym, który został podyktowany po faulu Lenarcika. Pewnym egzekutorem był Tomasz Kaczmarek.

Wyrównanie padło w 83. minucie. Ładną akcją popisał się Kamil Jakubczyk, a wyrównał Michał Borecki, który kończył mecz jako kapitan Arki. Ten pierwszy zawodnik zresztą jeszcze w kilku atakach pokazał, że może być ciekawą opcją do obsady pozycji młodzieżowca.

W końcówce, po dośrodkowaniu z wrzutu wolnego Navarro do górnej piłki skakał Kasjan Lipkowski, a następnie padł na murawę. Gdynianie domagali się rzutu karnego, ale sędzia nie zagwizdał. Natomiast przed przerwą gospodarze najwięcej zastrzeżeń do arbitra mieli po ostrym faulu na Jakubie Staniszewskim. Rywal pozostał na boisku, choć z powodzeniem mógł otrzymać czerwoną kartkę.

Arka Gdynia przedłużyła piąty kontrakt. Kiedy Janusz Gol wróci do gry? Arka Gdynia przedłużyła piąty kontrakt. Kiedy Janusz Gol wróci do gry?

18 Warta Poznań 1 0 0 1 0:3 0
Każdy zagra z każdy mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny zdobędą awans do ekstraklasy. Zespoły z miejsc 3-6 o trzecie miejsce premiowane awansem zagrają w dwustopniowych barażach. Trzy ostatnie drużyny zostaną zdegradowane do II ligi.
Tabela wprowadzona: 2024-07-22

Wyniki 1 kolejki

• Stal Rzeszów - ARKA GDYNIA 1:0 (0:0)
  • Polonia Warszawa - Znicz Pruszków 0:1 (0:0)
  • Odra Opole - Ruch Chorzów 0:2 (0:1)
  • Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Warta Poznań 3:0 (0:0)
  • Pogoń Siedlce - Chrobry Głogów 1:2 (1:2)
  • Stal Stalowa Wola - Górnik Łęczna 0:1 (0:0)
  • Wisła Płock - Kotwica Kołobrzeg 1:1 (0:1)
  • GKS Tychy - Miedź Legnica 2:2 (0:1)
  • ŁKS Łódź - Wisła Kraków (mecz przełożony na wniosek gości z uwagi na ich grę w eliminacjach Ligi Europy)