• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Arka Gdynia nie obawia się masowych odejść piłkarzy. Do kiedy są ważne kontrakty?

Jacek Główczyński
8 czerwca 2024, godz. 15:15 
Opinie (186)

Arka Gdynia

Do kiedy piłkarze Arki Gdynia mają kontrakty? Karol Czubak (w środku), który od dłuższego czasu wzbudza największe zainteresowanie na rynku transferowym, umowę ma ważną jeszcze przez rok. Do kiedy piłkarze Arki Gdynia mają kontrakty? Karol Czubak (w środku), który od dłuższego czasu wzbudza największe zainteresowanie na rynku transferowym, umowę ma ważną jeszcze przez rok.

Arka Gdynia, mimo braku awansu do ekstraklasy, nie musi obawiać się masowych odejść piłkarzy. Jedynie w przypadku wypożyczenia Tornike Gaprindaszwiliego nie zapisano opcji transferu definitywnego. Natomiast taka klauzula jest w odnośnie Alassane Sidibe. Z podstawowych zawodników kontrakty kończą się tylko: Januszowi Golowi i Sebastianowi Milewskiego. Najgorętszy "towar" klubu na rynku transferowy i to co najmniej od roku - Karol Czubak - ma umowę ważną do 30 czerwca 2025 roku.Arka Gdynia zarobiła o pół mln zł mniej. Kacper Skóra i Kasjan Lipkowski odejdą? Arka Gdynia zarobiła o pół mln zł mniej. Kacper Skóra i Kasjan Lipkowski odejdą?

Ilu piłkarzy powinno odejść z Arki Gdynia?

Arka Gdynia na piąty sezon z rzędu pozostała w Fortuna 1. Lidze, po raz trzeci przegrywając awans w barażach. Jednak klub nie musi obawiać się masowych odejść piłkarzy. Jest dobrze zabezpieczony pod względem kontraktowym. Zresztą zadbano o te sprawy, nim sezon dobiegł końca.

W trakcie rozgrywek kontrakty przedłużyli: trener Wojciech Łobodziński oraz jego asystent - Tomasz Grzegorek, a także aż czterech obrońców: Michał Marcjanik, Przemysław Stolc, Martin DobrotkaMarc Navarro.Pod względem liczebnym defensywa jest zabezpieczona. Jedynym obrońcą, któremu kończy się kontrakt jest Bartosz Rymaniak. Jednak od roku 34-latek, który rozegrał nawet jeden mecz w pierwszej reprezentacji Polski, trenował i grał zaledwie w IV-ligowych rezerwach. Zimą, mimo że trener Łobodziński, szukał wzmocnień na bokach obrony to nie zdecydował się wrócić do tego zawodnika.

Podobnie jak Rymaniaka, przesądzone jest odejście Martina Chudego, który w tym roku nie zagrał w żadnym oficjalnym spotkaniu. Za 35-letniego Słowaka zakontraktowano zresztą już Damiana Węglarza, który na zasadzie wolnego transferu został pozyskany z Chrobrego Głogów.

Arka Gdynia zatrudni dyrektora akademii. Dariusz Pasieka wróci po 13 latach? Arka Gdynia zatrudni dyrektora akademii. Dariusz Pasieka wróci po 13 latach?

z piłkarzy, którym kończą się kontrakty 30 czerwca, negocjować trzeba jedynie z: Januszem GolemSebastianem Milewskim. Klub na pewno chciałby zostawić jednego z nich. Wśród defensywnych pomocników już jesienią była duża konkurencja. Dlatego zimą na wypożyczenia do II ligi skierowano: Wojciecha ZielińskiegoMichała Bednarskiego.

Drugiemu z nich kończy się właśnie kontakt i już do Gdyni nie wróci. Natomiast 19-letni Zieliński ma umowę z Arką do 30 czerwca 2027 roku, a w nowym sezonie, obok Jakuba Staniszewskiego, na środku drugiej linii byłby zabezpieczeniem odnośnie konieczności wystawiania przez cały mecz co najmniej jednego młodzieżowca.Młodzieżowcem przestanie być Hubert Turski, ale jego wypożyczenie z Pogoni Szczecin jest ważne jeszcze przez rok. Dwóch pozostałych zawodników pozyskanych zimą na zasadzie transferu czasowego może być trudno zatrzymać.

W przypadku Tornike Gaprindaszwiliego decydujący głos ma Zagłębie Lubin, które z Gruzinem ma kontrakt ważny jeszcze przez rok, a Arka w wypożyczeniu nie miała prawa pierwokupu. Taki zapis poczyniono w umowie z Atalantą Bergamo odnośnie Alassane Sidibe, ale tutaj kwota gwarantowana włoskiemu klubowi może przekraczać możliwości finansowe gdynian. Już w trakcie rozgrywek w tym tonie wypowiadał się trener Łobodziński, właściwie pogodzony z odejściem tego piłkarza.

Arka Gdynia rozpoczęła transfery na sezon 2024/25. Damian Węglarz do bramki Arka Gdynia rozpoczęła transfery na sezon 2024/25. Damian Węglarz do bramki

Pozostali piłkarze mają kontrakty ważne co najmniej na następny sezon. Nie oznacza to, że wszyscy mogą zostać. Można bowiem negocjować przedwczesne rozstanie za porozumieniem stron bądź też przyjąć ofertę transferu lub wypożyczenia od innego klubu.

Do kiedy piłkarze Arki Gdynia mają kontrakty?do 30 czerwca 2024
Alassane Sidibe, Tornike Gaprindaszwili (obaj wypożyczenia), Martin Chudy, Janusz Gol, Sebastian Milewski, Bartosz Rymaniak (w ostatnim sezonie w IV-ligowych rezerwach), Michał Bednarski (wiosną na wypożyczeniu w KKS 1925 Kalisz)

do 30 czerwca 2025
Hubert Adamczyk, Ołeksandr Azacki, Karol Czubak, Paweł Lenarcik, Kacper Skóra, Wiktor Sawicki, Hubert Turski (wypożyczenie z Pogoni Szczecin), Jerzy Tomal (w ostatnim sezonie na wypożyczeniu w Resovii) oraz Martin Dobrotka, Przemysław Stolc, Michał Marcjanik, Marc Navarro (wszyscy po przedłużeniu w końcówce poprzedniego sezonu), Damian Węglarz (pozyskany już po zakończeniu sezonu 2023/24)

do 30 czerwca 2026
Michał Borecki, Paweł Depka, Dawid Gojny, Abdallah Hafez, Marcel Szymański, Jakub Staniszewski, Marcel Predenkiewicz

do 30 czerwca 2027
Olaf Kobacki, Wojciech Zieliński (wiosną na wypożyczeniu w Raduni Stężyca)

do 30 czerwca 2028
Kasjan Lipkowski


Wskazywaliśmy, dlaczego takie zainteresowanie może pojawić się względem: Kacpra Skóry czy Kasjana Lipkowskiego, ale nie zapominamy, że najgorętszy "towarem" klubu na rynku transferowym i to co najmniej od roku jest Karol Czubak.Napastnik ma kontrakt ważny do 30 czerwca 2025 roku. Nie może zatem odejść bez zgody Arki. Na pewno nie będzie takiej sytuacji jak zimą, gdy piłkarz był wręcz "wypychany" z Gdyni, gdyż na stole leżała oferta około miliona euro, a klub potrzebował tych pieniędzy. Teraz jednak sytuacja się zmieniła. Doszło do zmiany większościowego akcjonariusza, zażegnano konflikt klubu z miastem, co przywróciło środki z tytułu promocji, a zatem Arka nie musi za wszelką cenę sprzedawać 24-latka.

Jednak może ulec zmianie także stanowisko piłkarza. Tak jak w dwóch poprzednich oknach transferowych nie chciał on odchodzić z Arki, to jednak brak awansu do ekstraklasy, może go skłonić do poszukiwania piłkarskiego rozwoju jednak w wyższej klasie rozgrywkowej. W I lidze gra już od czterech sezonów, a teraz, podobnie jak przed rokiem, łączony jest z Górnikiem Zabrze, a nawet z Lechem Poznań.

Dlaczego Arka Gdynia nie zagra w ekstraklasie? Najważniejszy powód braku awansu Dlaczego Arka Gdynia nie zagra w ekstraklasie? Najważniejszy powód braku awansu

Znów jest też zainteresowanie na rynku zagranicznym. Poprzednio takie sygnały płynęły m.in. z: Bułgarii, Danii i niemieckiej 2. Bundesligi. Teraz w grze może być rynek amerykański.

Arka oczywiście może negocjować z piłkarzem przedłużenie kontraktu, ale jeśli do tego nie dojdzie, to zostaną jej tylko dwa okna transferowe - to i zimowe, aby jakiekolwiek pieniądze uzyskać za tego piłkarza. Co więcej, czym bliżej końca kontraktu, tym kwota odstępnego za danego zawodnika spada, gdyż już na pół roku przed upływem obecnej umowy, może on podpisać angaż w innym klubie, który wejdzie w życie po wygaśnięciu dotychczasowych zobowiązań.Tabela końcowa

Piłka nożna - I liga
M Z R P Bilans Pkt.
1 Lechia Gdańsk
2 GKS Katowice
3 Arka Gdynia
4 Motor Lublin
5 Górnik Łęczna
6 Odra Opole
7 Wisła Płock
8 Miedź Legnica
9 GKS Tychy
10 Wisła Kraków
11 Stal Rzeszów
12 Chrobry Głogów
13 Znicz Pruszków
14 Bruk-Bet Termalica Nieciecza
15 Polonia Warszawa
16 Resovia
17 Podbeskidzie Bielsko-Biała
18 Zagłębie Sosnowiec
Tabela wprowadzona: 2024-06-02
 • Bezpośredni awans do ekstraklasy
 • LECHIA GDAŃSK, GKS Katowice (dwie najlepsze drużyny sezonu zasadniczego), Motor Lublin (po barażach)
 • Baraże
 • Finał
 • ARKA GDYNIA - Motor Lublin 1:2 (1:0)
 • Półfinały
 • ARKA GDYNIA - Odra Opole 4:2 (2:1)
 • Motor Lublin - Górnik Łęczna 0:0 karne 4:2
 • Degradacja do II ligi
 • Resovia, Podbeskidzie Bielsko-Biała, Zagłębie Sosnowiec (trzy najsłabsze drużyny sezonu zasadniczego)
 • Awans z II ligi
 • Pogoń Siedlce, Kotwica Kołobrzeg (bezpośrednio), Stal Stalowa Wola (po barażach)

Kluby sportowe

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (186)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Typuj wyniki Mistrzostw Europy w Niemczech!

Najbliższy mecz Arki

Stal Rzeszów
20 lipca 2024
26% Stal Rzeszów
21% REMIS
53% Arka Gdynia

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Arki

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1 Mirosław Radka 38 67 60.5%
2 Sławek Surkont 39 65 56.4%
3 Radosław Dymkowski 39 62 56.4%
4 Michał G. 39 62 53.8%
5 Tadeusz Grota 36 61 58.3%

Ostatnie wyniki Arki

76% ARKA Gdynia
8% REMIS
16% Motor Lublin
69% ARKA Gdynia
9% REMIS
22% Odra Opole

Relacje LIVE

Najczęściej czytane