Arka Gdynia oddała to, co zyskała. Bilans musi wyjść na zero?

24 października 2020 (artykuł sprzed 3 lat)

W meczu z Puszczą Niepołomice (na zdjęciu) oraz w Niecieczy piłkarskie szczęście uśmiechnęło się do Arki Gdynia. Natomiast w Olsztynie i Łęcznej żoółto-niebiescy oddali to, co zyskali w tamtych meczach. W meczu z Puszczą Niepołomice (na zdjęciu) oraz w Niecieczy piłkarskie szczęście uśmiechnęło się do Arki Gdynia. Natomiast w Olsztynie i Łęcznej żoółto-niebiescy oddali to, co zyskali w tamtych meczach.

Często po meczach słyszymy, że wynik nie odzwierciedla tego, co widzieliśmy na boisku. Jednak w dłuższej perspektywie sprawdza się też inne piłkarskie porzekadło, że bilans szczęścia musi wyjść na zero. Ostatnio potwierdza to Arka Gdynia, która w Olsztynie i Łęcznej oddała to, co zyskała w meczach z Puszczą Niepołomice i Bruk-Betem Termaliką Nieciecza, a na zwycięstwo czeka już od miesiąca.

Piłkarze Arki Gdynia o potrzebie zmian

Czy zdobycz punktowa Arki Gdynia jest adekwatna do tego co drużyna pokazała na boisku?

Arka Gdynia po pięciu meczach bez zwycięstwa balansuje w Fortuna I liga na pograniczu miejsc dających na koniec sezonu grę w barażach o ekstraklasę (3-6), a tymi, które oznaczać będą koniec rywalizacji po 34. kolejce bez możliwości awansu. Jednak tabela nie oddaje obecnie wiarygodnie siły zespołów, gdyż bardzo dużo jest meczów przełożonych.

W 10. kolejce nie grała nie tylko Arka, ale również aż 13 innych drużyn. Dlatego, by oddać aktualną wartość drużyny zestawiliśmy jej dorobek do tego, który był do zdobycia maksymalnie, a także zwróciliśmy na aspekt piłkarskiego szczęścia, które często ma wpływ na końcowy rezultat. Żółto-niebieskim uciekło na razie 12 punktów.

Górnik Łęczna - Arka Gdynia 2:0 - relacja, możliwość wystawienia ocen piłkarzom i trenerowi

Często po meczach słyszymy, że wynik nie odzwierciedla tego, co widzieliśmy na boisku. Jednak w dłuższej perspektywie sprawdza się też inne piłkarskie porzekadło, że bilans szczęścia musi wyjść na zero. I Arka to potwierdziła.

Ponadto widać jeszcze inną prawidłowość. Gdy drużyna jest na fali, to na ogół i szczęście jej dopisuje, a gdy próbuje się przełamać po słabej serii, to fortuna nie za bardzo chce pomagać.

Podopieczni Ireneusza Mamrota w dwóch ostatnich meczach w Olsztynie i Niecieczy oddali to, co zyskali w spotkaniach z Puszczą Niepołomice i Bruk-Betem Termaliką Nieciecza.

Arka Gdynia - relacje i terminarz rundy jesiennej sezonu 2020/21

Ostatnie jak na razie zwycięstwo Arki miało miejsce miesiąc temu - 25 września w Niecieczy. Gola na wagę wygranej 1:0 strzelił Rafał Wolsztyński w 89. minucie, a jeszcze w doliczonym czasie gdynian uratowała poprzeczka.

Z przebiegu gry, patrząc na posiadanie piłki, które było na korzyść Bruk-Betu Termaliki w stosunku aż 60:40, można powiedzieć, że Arka zyskała ekstra dwa w stosunku do tego jakby był remis lub trzy gdyby przegrała.

Jednak ten zysk został oddany w Łęcznej. W meczu z Górnikiem to żółto-niebiescy dominowali, prowadzili grę, uzyskując w posiadaniu piłki przewagę 61:39, a mimo to z boiska zeszli pokonani 0:2

Ireneusz Mamrot przed Łęczną: Żadnych nerwowych ruchów

Natomiast mecz Arki w Olsztynie można zostawić z domowym spotkaniem z Puszczą Niepołomice. W obu mieliśmy czerwone kartki, z tym że żółto-niebiescy grali albo w liczebnej przewadze lub osłabieniu, kiedy zmieniał się wynik.

4 września, czerwoną kartkę w 74. minucie otrzymał Juliusz Letniowski. Wówczas Arka prowadziła 2:1. Puszcza potrzebowała tylko trzech minut, aby wyrównać. Ostateczny cios, w liczebny osłabieniu zadali jednak gospodarze. Gol Młyńskiego z 79. minuty dał Arce zwycięstwo 3:2.

Natomiast w Olszynie to zespół trenera Mamrota grał od 40. minuty 11 na 10. Najpierw objął prowadzenie po strzale Letniowskiego z rzutu karnego, który był następstwem faulu na czerwoną kartkę. W 56. minucie stracił jednak gola w liczebnej przewadze i mecz zakończył się remisem.

Rezerwy Arki Gdynia awansowały w Pucharze Polski. Odpadła drużyna Rafała Murawskiego - wyniki i relacje

18 Sandecja Nowy Sącz 9 0 1 8 5:21 1
Obowiązuje system każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny wywalczą bezpośredni awans do ekstraklasy. Zespoły z miejsc 3-6 o jedno miejsce premiowane grą w elicie zagrają w barażach. Do II ligi zdegradowana zostanie tylko jedna ekipa, która zajmie 18., ostatnie miejsce.
GKS Bełchatów rozpoczął sezon z minus 2 punktami.
Tabela wprowadzona: 2020-11-04

Wyniki 10 kolejki

• ARKA GDYNIA - Zagłębie Sosnowiec (mecz odwołany z powodu zakażenia wirusem SARS-CoV-2 w zespole gości)
  • GKS Tychy - GKS 1962 Jastrzębie 3:1 (2:0)
  • Górnik Łęczna - Miedź Legnica 1:0 (0:0)
  • Mecze odwołane
  • Radomiak - ŁKS Łódź (z powodu zakażenia wirusem SARS-CoV-2 w zespole gości)
  • Widzew Łódź - GKS Bełchatów (z powodu zakażenia wirusem SARS-CoV-2 w zespole gospodarzy)
  • Korona Kielce - Stomil Olsztyn (z powodu zakażenia wirusem SARS-CoV-2 w zespole gospodarzy)
  • Resovia - Sandecja Nowy Sącz (z powodu zakażenia wirusem SARS-CoV-2 w zespole gości)
  • Puszcza Niepołomice - Bruk-Bet Termalica Nieciecza (z powodu zakażenia wirusem SARS-CoV-2 w zespole gospodarzy)
  • Chrobry Głogów - Odra Opole (z powodu zakażenia wirusem SARS-CoV-2 w zespole gospodarzy)
  • Mecz zaległy z 3. kolejki
  • Górnik - ARKA 2:0 (0:0)
  • Mecze zaległe z 8. kolejki:
  • Chrobry - Bruk-Bet Termalica 0:2 (0:1)
  • Radomiak - Tychy 2:2 (1:1)
  • Mecz zaległy z 9. kolejki
  • Zagłębie - Resovia 0:2 (0:1)
  • Mecz zaległy z 4. kolejki
  • Radomiak - Puszcza 2:0 (2:0)

• Zero w Arce (2)

To jest trenerskie. Im dłużej grają pod Mamrotem tym gorzej to wygląda. Dokładnie tak jak w Jagielloni.
    Beznadziejny trener.

• 28 10

• aka

trener winny a co te pajace piłkarski pokazują same odpady z innych druzyn połowe wywalic dno i umiejetnosci piłkarskie zadne/jakie przyjecia piłki jakie podanie gdzie gra szybka piłka to jest dno do entej potegi

• 6 1

• Zero jak zawsze

• 1 0

• Arka to jedno duże 0, a nawet mniej niż 0 (1)

• 26 14

• arka 148

148 zarzutów prokuratorskich na końcie arki.

• 5 3

• Irek Miernot odwala kawał dobrego dziadostwa w Arce

• 27 11

• Nie przesadzajmy, bardzo dobra pozycja

na miarę naszych możliwości , brawo piłkarze, obyśmy pozostali w I lidze, taki miejmy cel.