Arka Gdynia wygrała sparing z Olimpią Grudziądz 3:1. Krzysztof Pilarz i Adam Danch wreszcie na boisku

23 marca 2018 (artykuł sprzed 6 lat)

Krzysztof Pilarz wreszcie mógł zagrać 90 minut podczas meczu w 2018 roku. W sparingu z Olimpią Grudziądz zachował czyste konto. Krzysztof Pilarz wreszcie mógł zagrać 90 minut podczas meczu w 2018 roku. W sparingu z Olimpią Grudziądz zachował czyste konto.

Arka Gdynia pokonała w sparingu I-ligową Olimpię Grudziądz 3:1 (1:0, 2:0, 0:1). Mecz podzielony był nietypowo na tercje. Trener Leszek Ojrzyński chciał dać pograć jak najdłużej na naturalnej trawie wszystkim swoim piłkarzom. Na listę strzelców wpisali się: Marcin Warcholak, Marcus oraz Krzysztof Janus, a do gry po dłuższej przerwie wrócili Krzysztof Pilarz oraz Adam Danch.

GOL LUKI ZARANDII W MŁODZIEŻOWEJ REPREZENTACJI GRUZJI. SPRAWDŹ, JAK WIODŁO SIĘ INNYM TRÓJMIEJSKIM KADROWICZOM

Kowal 105 - Warcholak 30, Marcus 61, Janus 76

ARKA (I tercja): Pilarz - Zbozień, Marcjanik, Helstrup, Warcholak - Szwoch, Bogdanov, Nalepa, Piesio - Kun, Siemaszko

ARKA (II I III tercja): Pilarz (91 Krzepisz) - Socha, Sołdecki, Poungouras, Marciniak (120 Danch) - Marcus, Kriwiec, Sambea, Piesio (75 Janus) - Esqueda, Siemaszko (72 Jurado)

Arka Gdynia ma problem z treningami na naturalnej murawie. Pogoda sprawia, że większość z tych przeprowadzanych na własnych obiektach odbywa na sztucznej nawierzchni. Dlatego trener Leszek Ojrzyński ucieszył się, że w końcu uda się zagrać w normalnych warunkach poza ekstraklasą. To m.in. sprawiło, że szkoleniowcy obu drużyn zdecydowali się podzielić mecz na tercje trwające 45 minut, a nie standardowo na połowy.

W składzie żółto-niebieskich zabrakło leczących urazy Antoniego Łukasiewicza, Maciej JankowskiegoKrzysztofa Sobieraja. Do tego nie było również kadrowiczów, czyli przebywającego na zgrupowaniu reprezentacji Łotwy Pavelsa Steinborsa oraz trenującego z młodzieżową kadrą Gruzji Luki Zarandii. Pojawił się za to leczący wcześniej kontuzjowane plecy Adam Danch.

Szansę na rozegranie pierwszego meczu w tym roku dostał Krzysztof Pilarz. Drugi bramkarz Arki leczył uraz podczas okresu przygotowawczego, a to sprawiło, że nie mógł grać. Później gdyńska drużyna nie miała już warunków do rozegrania sparingu więc czekał na szansę w ekstraklasie. Trudno jednak wygryźć ze składu dobrze grającego Steinborsa. W Grudziądzu Pilarz nie puścił bramki.

PRZECZYTAJ O CELACH ARKI GDYNIA NA NAJBLIŻSZE DNI I MECZE

Drużyny zaczęły sparing nieśmiało i na początku oglądaliśmy sporo gry w środku pola. Jako pierwsza z marazmu wyszła Arka i przycisnęła rywala. Efektem tego było prowadzenie dla żółto-niebieskich. Po dośrodkowaniu Michała Nalepy piłkę do bramki skierował Marcin Warcholak.

Trener Ojrzyński, pomimo braku Jankowskiego, ponownie spróbował gry dwoma napastnikami. W ataku zobaczyliśmy Rafała SiemaszkęPatryka Kuna co zwiastowało, że raczej nie będą oni zgrywać piłki głowami, a raczej zobaczymy więcej podań po ziemi. 6 minut po zdobyciu pierwszej bramki to jednak nie oni mogli podwyższyć prowadzenie. Matusz Szwoch został sfaulowany w polu karnym Olimpii a następnie sam podszedł do wykonania "11". W ekstraklasie robi to bezbłędnie natomiast w sparingu przegrał pojedynek z bramkarzem rywala.

SPRAWDŹ, KIEDY ARKA GDYNIA STRZELA I TRACI NAJWIĘCEJ BRAMEK W EKSTRAKLASIE

Druga tercja zaczęła się więc przy wyniku 1:0 dla gości. Na boisku zobaczyliśmy w niej greckiego środkowego obrońcę Achilleasa Poungourasa. I to właśnie po jego podaniu gdynianom udało się strzelić drugą bramkę. Jej autorem był Marcus, który precyzyjnie strzelił po ziemi. Dla niego był to drugi mecz podczas wiosny w ekstraklasie - wcześniej wystąpił w spotkaniu IV-ligowych rezerw.

W 76. min Marcus zaliczył także asystę. Chwilę wcześniej na boisku pojawił się Krzysztof Janus. Wykorzystał on dokładne podanie i umieścił piłkę w bramce strzałem głową.

Na ostatnią tercję do bramki Arki wszedł 18-letni Kacper Krzepisz. I niestety raz musiał wyjmować piłkę z sitaki. Stało się to w 105. min. po strzale głową Wołodymyra Kowala. Następnie najbardziej widoczny na boisku był Enrique Esqueda. Meksykanin minimalnie chybił strzelając z przewrotki, a pod koniec spotkania został w ostatniej chwili zablokowany przez obrońców Olimpii. W tej części meczu zobaczyliśmy także po raz pierwszy w tym roku na boisku Dancha, który pojawił się na murawie w 120. minucie.