Kiedy Arka Gdynia traci i strzela najwięcej goli? Do poprawy ostatni kwadrans

21 marca 2018 (artykuł sprzed 6 lat)

Sprawdziliśmy, kiedy piłkarze Arki Gdynia najwięcej tracą i strzelają goli w tym sezonie ekstraklasy. Na zdjęciu: Ruben Jurado i Marcin Warcholak. Sprawdziliśmy, kiedy piłkarze Arki Gdynia najwięcej tracą i strzelają goli w tym sezonie ekstraklasy. Na zdjęciu: Ruben Jurado i Marcin Warcholak.

Czy to ubytek sił, czy niedostatki w koncentracji, a może zapominanie o założeniach taktycznych? Piłkarze Arki Gdynia stracili aż 16 z 28 goli w tym sezonie ekstraklasy w ostatnim kwadransie pierwszej bądź drugiej połowy. Sami zaś najwięcej bramek strzelają w trakcie drugich 30 minut meczów.

CIĘŻKIE DNI PRZED PIŁKARZAMI ARKI GDYNIA. SPRAWDŹ, CO ZAPLANOWAŁ TRENER OJRZYŃSKI

Dwie ostatnie wyjazdowe porażki, dwa gole stracone w ciągu 76 sekund doliczonego czasu gry w Białymstoku i bramka z 88. minuty spotkania w Krakowie, sprawiają wrażenie, że Arce Gdynia nie starcza albo sił, albo koncentracji na całe mecze. Również te dwa elementy mogą nakładać się na siebie i powodować, że czym bliżej ostatniego gwizdka sędziego zespół jest coraz bardziej odległy od realizacji założeń taktycznych.

- Można mówić, że niepotrzebnie się za głęboko cofnęliśmy. Ale to boiskowa sytuacja nas do tego zmusiła. Dużo kosztowała nas pierwsza połowa. W drugiej było już duże zmęczenie. Chcieliśmy to przetrzymać - mówił Michał Nalepa po porażce z Jagiellonią 2:3.
- Może tak z boku wyglądało. Trener za to dostawał rykoszetem. Ale tak nie było. Na niektóre spotkania mieliśmy założenia, żeby wyjść wysokim pressingiem. Nie zawsze to nam wychodziło - przypominał jeszcze wcześniej Damian Zbozień, zaprzeczając, że głównym zadaniem Arki jest, by nie stracić bramki.
MICHAŁ NALEPA: BOLI BARDZO. PRZECZYTAJ INNE WYPOWIEDZI PIŁKARZY I TRENERA ARKI PO PORAŻCE Z JAGIELLONIĄ BIAŁYSTOK W DOLICZONYM CZASIE GRY

źródło: ekstrastats.pl

POWOŁANIA DLA DWÓCH PIŁKARZY ARKI. SPRAWDŹ, KIEDY I Z KIM MOGĄ ZAGRAĆ STEINBORS I ZARANDIA?

Jednak statystyki Ekstraklasy SA wyraźnie pokazują, że Arka najwięcej goli w tym sezonie w ligowych spotkaniach straciła w ostatnim kwadransie meczu (9), a niewiele lepiej jest w 15 minutach kończących pierwszą połowę, gdyż wówczas tych straconych bramek było 7. Łącznie w tym okresach pojedynków żółto niebiescy zainkasowali aż 16 z 28 goli.

Równie źle wyglądają pod tym względem statystyki strat na wyjazdach. Między 31. a 45. minutą Arka poza domem straciła 5, a w ostatnim kwadransie aż 7 goli. Zatem wydarzenia w końcowych fragmentach gier przeciwko Cracovii i Jagiellonii nie były dziełem przypadku tylko trwałą tendencją, która zarysowała się w tym sezonie.

Ponadto warto zwrócić uwagę na fakt, że o ile w ostatnim kwadransie pierwszej połowy Arka potrafiła odpowiedzieć na wspomniane straty nawet jednym golem strzelonym więcej, to już w końcówce spotkania bilans strat do zysków jest ujemny. Żółto-niebiescy stracili w tym fragmencie meczów 9 goli, a odpowiedzieli tylko 5.

JAGIELLONIA - ARKA 3:2. PRZECZYTAJ RELACJĘ, WYSTAW OCENY PIŁKARZOM I TRENEROWI

Wspomniane statystyki pokazują również, kiedy Arka jest najgroźniejsza, kiedy ona zdobywa najwięcej goli. Okazuje się, że ma to miejsce w drugich 30 minutach pojedynku. Między 31. a 60 minutą ekipa trenera Ojrzyńskiego strzeliła 15 z 35 wszystkich bramek.

Natomiast na wyjeździe gdynianie są zdecydowanie najskuteczniejszy w pierwszym kwadransie po przerwie. Poza domem między 46. a 60. minutą strzelili aż 6 z 13 wszystkich wyjazdowych goli. Ten wniosek podpierałby też tezę odnośnie strat, że czym dalej od wznowienia gry tym nawarstwia się zmęczenie i drużyna nie jest w stanie realizować założeń taktycznych.

DAMIAN ZBOZIEŃ: BYLIŚMY NABUZOWANI. ZAGŁOSUJ, CZY I KIEDY PRAWY OBROŃCA POWINIEN DOSTAĆ NOWY KONTRAKT W ARCE

16 Sandecja Nowy Sącz 28 4 11 13 25:44 23
* Lechia Gdańsk została 14.12.2017 roku pozbawiona jednego punktu za naruszenie przepisów Podręcznika Licencyjnego dotyczące kryterium F.09 mówiącego o braku przeterminowanych zobowiązań

*Po 30 kolejce nastąpi podział na grupę mistrzowską (8 najlepszych drużyn) i grupę spadkową (8 kolejnych) z zaliczeniem wszystkich, dotychczasowych punktów. Drużyny zagrają w grupie każdy z każdym, ale bez rewanżów.
Tabela wprowadzona: 2018-03-24

Wyniki 28 kolejki

• Jagiellonia Białystok - ARKA GDYNIA 3:2 (1:1)
  • Lech Poznań - LECHIA GDAŃSK 3:0 (2:0)
  • Piast Gliwice - Zagłębie Lubin 0:0
  • Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Pogoń Szczecin 2:4 (2:1)
  • Korona Kielce - Górnik Zabrze 2:2 (1:0)
  • Cracovia - Sandecja Nowy Sącz 2:1 (1:0)
  • Legia Warszawa - Wisła Kraków 0:2 (0:2)
  • Śląsk Wrocław - Wisła Płock 1:1 (1:1)
  • Uwaga: Najwyższa Komisja Odwoławcza PZPN częściowo uwzględniła odwołanie Górnik Zabrze i uchyliła karę odjęcia trzech punktów temu klubowi w związku z meczem z Piastem Gliwice, zweryfikowanym jako walkower dla Górnika.

Opinie (51) 5 zablokowanych

• Ja jestem dobrej myśli. Arkowcy pokazali w ostatnich meczach ze potrafia walczyc (1)

strzelili aż 6 goli, bedzie dobrze, jeszcze walka o TOP 8 trwa! nie to co za miedza gdzie sezon przegrany i walka o utrzymanie

• 29 11

• He he

Zawsze musi byc ten pierwszy raz kiedy bedziemy w dolnej osemce... U was jeszcze dluuugo nie bedzie pierwszej 8.

• 2 3

• Wszyscy mają piękną zieloniutką trawe do treningów tylko Arka nie ma na czym trenować.

I dlatego pod koniec meczu przewracają się o za wysoką trawę na innych stadionach.

• 9 13

• Ostatni kwadrans...

Stracili gole w derbach, wtedy zremisowalismy co spowodowało spadek z ekstraklasy. Jaga nas dobila w doliczonym, betony ostatnio tez

• 4 0

• Sprawdziłem Panie Redaktorze i pytam się (8)

no i co z tego???
    bramki stracone;
    Arka Gd = 6-bramek (76'-90') i 3-bramki (90'+)
    Legia W. = 6 bramek (76'-90') i 2-bramki (90'+)
    Górnik = 12-bramek (76'-90') i 4-bramki (90'+)
    no i co z tego wynika???

• 10 6

• Logika (7)

Miejsce śledzi w tabeli

• 6 9

• Bzdura! betonie (6)

bo lecha straciła tyle samo bramek (w tym czasie) co Arka! - i gdzie jest w tabeli?
        bramki stracone:
        Lechia Gd = 3-bramki (76'-90') i 6-bramek (90'+)

• 6 4

• Logika (5)

Pytasz śledzi to dostajesz odpowiedź mi wystarczy spojrzeć w tabelę

• 6 5

• no to gap się betonie tylko w tabelę (4)

i nie zamieszczaj swoich ''logicznych'' wpisów, jeśli nie chcesz dostawać odpowiedzi
            Logika! (logiczne chyba) prawda?

• 7 4

• Logika (3)

Nie zadałem pytania więc nie oczekuje odpowiedzi logiczne

• 2 5

• dobre sobie! (2)

ja mam pobłażać betonowi, bo On nie postawił pytajnika!
                nie rozśmieszaj mnie!
                powtarzam: nie chcesz otrzymywać odpowiedzi, to 'wypad stąd' na swoją 'lechijską' stronę