Arka Gdynia dostosowała mikrocykl. Zmiennicy pokazali skuteczność

18 listopada 2018 (artykuł sprzed 5 lat)

Robert Sulewski pokazał się trenerowi Zbigniewowi Smółce w meczu rezerw strzelając dwa gole i mając sporty udział przy dwóch kolejnych trafieniach. Robert Sulewski pokazał się trenerowi Zbigniewowi Smółce w meczu rezerw strzelając dwa gole i mając sporty udział przy dwóch kolejnych trafieniach.

Przerwa reprezentacyjna oraz kolejny mecz rozgrywany dopiero 26 listopada sprawiły, że trener Arki Gdynia Zbigniew Smółka postanowił zmienić mikrocykl przygotowań, który rozpocznie się wyjątkowo we wtorek. Piłkarze, którzy grali mniej, skierowani zostali do IV-ligowych rezerw, w których zaprezentowali skuteczność. Kaszubia w Kościerzynie rozgromiona została 7:0.

Niedziela i poniedziałek to dla piłkarzy Arki Gdynia dni wolne. Podczas nich mają wyczyścić głowy przed ostatnią prostą ekstraklasy w 2018 roku. Od 26 listopada czeka ich bowiem jeszcze sześć meczów - pięć w ekstraklasie i jeden w Pucharze Polski - a ostatni z nich odbędzie się 22 grudnia.

SPRAWDŹ DLACZEGO HISTORIA NIE ESA 37 NIE SPRZYJA ARCE GDYNIA

Fakt, że kolejne starcie odbędzie się dopiero w kolejny poniedziałek sprawił, że trener Zbigniew Smółka zmienił mikrocykl przygotowujący do spotkań. Ten zazwyczaj zaczynał się od poniedziałku. Tym razem piłkarze wrócą do zajęć we wtorek.

Po piątkowych dwóch jednostkach treningowych cześć z piłkarzy pojawiło się na sobotnim treningu, a część wyjechała na mecz IV-ligowych rezerw. Skład Arki II był praktycznie ekstraklasowy. Na boisku Kaszubi Kościerzyna pojawili się m.in. Tadeusz Socha, Christian Maghoma, Adrian Klimczak, Dawid Sołdecki, Goran Cvijanović, Robert Sulewski, Marcus, Karol DanielakRafał Siemaszko. Ostatni z nich wszedł do gry ławki rezerwowych, reszta występowała od pierwszej minuty.

ARKA GDYNIA TO JUŻ NIE TYLKO DŁUGA PIŁKA I "TARTAK". PRZECZYTAJ OPINIĘ EKSPERTA NA TEMAT GRY ŻÓŁTO-NIEBIESKICH

Asysty Cvijanovicia oraz Marcusa sprawiły, że szybko dwie bramki strzelił Michał Żebrakowski. Słoweniec jest jednym z tych piłkarzy, którzy zawodzą w tym sezonie w Arce najbardziej. Po raz ostatni wyszedł w podstawowym składzie w ekstraklasie 24 sierpnia, a później tylko raz, w październiku pojawił się na boksu z ławki rezerwowych. Zagrał za to dwukrotnie od pierwszej minuty w Pucharze Polski. W ostatnim meczu z Huraganem Morąg zmarnował rzut karny.

Po pierwszej połowie gdynianie wygrywali po wspominanych bramkach, w drugiej dołożyli jeszcze pięć goli. Kolejną asystę i trafienie zaliczył Marcus, który ponownie wraca do formy po urazie i cały czas stara się przekonać trenera Smółkę, że jeszcze może grać na poziomie ekstraklasy. Po kontuzji, której doznał własnie w meczu rezerw 7 października, wrócił do gry w listopadzie. Dalej pokazuje się na IV-ligowych boiskach z dobrej strony. Z Kaszubią ustalił wynik spotkania strzałem pod poprzeczkę po asyście Siemaszki.

ZOBACZ JEDENASTKĘ, KTÓRA CZEKA NA SZANSĘ GRY W ARCE

Wcześniej dwa gole strzelił Robert Sulewski, który w tym sezonie ekstraklasy wystąpił w dwóch meczach - połowa w pierwszym składzie. Miał udział również przy samobójczym trafieniu Kaszubi oraz przy golu Siemaszki. Ten jako jedyny z tego grona gra regularnie na najwyższym szczeblu zmagań - ma na koncie 14 meczów z czego pięć w pierwszej "11".

Kaszubia Kościerzyna - Arka II Gdynia 0:7 (0:2)

Żebrakowski 5, 11, Sulewski 50, 67, Siemko 62 samobójcza, Siemaszko 76, da Silva 80

ARKA II: Krzepisz - Socha, Maghoma, Lengiewicz (70 Pek), Klimczak - Sołdecki - Sulewski, Cvijanović (46 Markiewicz), Marcus, Danielak (70 Gułajski) - Żebrakowski (46 Siemaszko)

- Przy takim zestawieniu personalnym wynik nie mógł być inny. Drużyna ekstraklasowa rywalizowała z IV-ligowcem i ta różnica była widoczna w każdym elemencie gry. Już po 11 minutach prowadziliśmy 2:0, co ułatwiło dalszą grę. Przez 90 minut dyktowaliśmy warunki, nie pozwoliliśmy gospodarzom praktycznie na nic i wysoko wygraliśmy. Odnieśliśmy drugie zwycięstwo z rzędu i dobrą passę będziemy chcieli przedłużyć za tydzień w meczu z Jantarem Ustka na zakończenie rundy jesiennej - podsumowuje dla oficjalnej strony klubu Robert Wilczyński, trener rezerw Arki.
PRZECZYTAJ O WYSTĘPACH PIŁKARZY ARKI W NARODOWYCH KADRACH

We wtorek gdynianie wznowią zajęcia w niepełnym składzie. Przypomnijmy, że na zgrupowaniach seniorskich reprezentacji przebywają Luka Zarandia - Gruzja oraz Pavels Steinbors - Łotwa. Natomiast w eliminacjach do mistrzostw Europy U-19 udział biorą Mateusz MłyńskiJan Łoś.

Wisła Kraków

48% 222 typowania ARKA Gdynia
27% 122 typowania REMIS
25% 117 typowań Wisła Kraków

Opinie (50) 8 zablokowanych

• Danziger (9)

Co z tego. Spadek w tym sezonie pewny jak amen w pacierzu.

• 12 78

• Beton ci zastygł w głowie to wypisujesz głupoty.

• 25 4

• Jak Twoje idiotyczne wpisy ... od Danki

• 1 7

• idź se do buka, obstaw swoje mieszkanie, skoro jak amen w pacierzu, a nie sil sie na jakieś głupawe wpisy, więc kiego chua mącisz wodę w stawie?

• 15 1

• Za dlugi ?

Trudno. Zasady sa proste. Za gre betonie tak samo jak za prace trzeba placic. !

• 9 0

• nie spadniecie niestety

macie pierwsze miejsce na razie, wiec naprawde musice sie postarac, ale Haraslin odchodzi pensje nie wplywaja... wiec moze twoje merzenia sie spelnia