Arka zremisowała z Apoelem Nikozja. Koniec zgrupowania we Władysławowie

24 czerwca 2017 (artykuł sprzed 6 lat)

Testowany Patryk Kun zdobył bramkę na wagę remisu w swoim pierwszym sparingowym występie w barwach Arki. Testowany Patryk Kun zdobył bramkę na wagę remisu w swoim pierwszym sparingowym występie w barwach Arki.

Piłkarze Arki Gdynia zremisowali w Gniewinie z cypryjskim Apoelem Nikozja 1:1 (1:1). W pierwszym letnim sparingu trener Leszek Ojrzyński zagrał na dwa składy, łącznie sprawdzając 22 piłkarzy. Bramkę dla żółto-niebieskich zdobył Patryk Kun, testowany pomocnik Stomilu Olsztyn. Był to ostatni punkt zgrupowania we Władysławowie. Od poniedziałku drużyna trenować będzie w Gdyni.

Kun 43 - Vander 32

ARKA (I połowa): Steinbors - Zbozień, Marcjanik, Sobieraj, Warcholak - Marciniak, Sambea - Kun, Nalepa, Piesio - Siemaszko (33 Żebrakowski)

(II połowa): Pilarz - Socha, Danch, Kosut, Wawszczyk - Sołdecki (73 Żebrakowski) - Marcus, Nowicki, Hebel, Wojowski - Lewicki

APOEL I połowa: Pardo - Merkis, Adoni, Christoforou, Alexandrou - Ebecillo, Farias, Vander, Antoniou, Aloneftis - De Camargo
II połowa: Romo - Artematas, Merki, Lago, Christoforou, Morais, Vinicius, Efraim, Makris, Bertoglio, Pote

W wyjściowym składzie Arki na pierwszy letni sparing trener Leszek Ojrzyński wystawił sześciu zawodników, którzy od pierwszej minuty wyszli na ostatni mecz poprzedniego sezonu przeciwko Zagłębiu Lubin: Pavels Steinbors, Michał Marcjanik, Krzysztof Sobieraj, Marcin Warcholak, Adam MarciniakRafał Siemaszko.

Gdynianie wyszli w ustawieniu 1-4-1-4-1, a pierwszy występ w barwach Arki zaliczyli Grzegorz Piesio i testowany Patryk Kun. Dopiero po przerwie po wymianie całej jedenastki zagrali za to Krzysztof Pilarz, Adam DanchTomasz Kosut. Po kawałku obu części gry zaliczył natomiast Michał Żebrakowski.

Arka wykazywała inicjatywę już od pierwszych akcji. Cypryjczykom próbował zagrażać zwłaszcza tercet Siemaszko, Marciniak i Michał Nalepa, a z dystansu groźnie uderzał Warcholak. Dwukrotnie zza pola karnego uderzał też Piesio, ale najpierw jego strzał znakomicie obronił bramkarz, a kolejny zablokowali obrońcy.

Chwilę później Cypryjczycy oddali pierwszy celny strzał i od razu objęli prowadzenie. W polu karnym do wysokiego dośrodkowania wyszedł z prawej strony Vieira Vander i posłał piłkę do siatki nad Steinborsem. Arka mogła odpowiedzieć po uderzeniu głową Piesia, ale uprzedził go obrońca i wydawało się, że zrobił to ręką. Arbiter nie podyktował jednak rzutu karnego, a jedynie rzut rożny.

RUBEN JURADO WZMOCNI ATAK ARKI?

RUCH KADROWE W ARCE GDYNIA PRZED SEZONEM 2017/18
Przyszli: Grzegorz Piesio (pozycja: pomocnik, poprzedni klub: Górnik Łęczna, kontrakt z Arką do 30.06.2018 z opcją przedłużenia), Adam Danch (obrońca, Górnik Zabrze, 30.06.2019), Krzysztof Pilarz (bramkarz, Bruk Bet Termalica Nieciecza, 30.06.2018), Michał Żebrakowski (napastnik, Siarka Tarnobrzeg, 30.06.2019 z opcją przedłużenia), Tomas Kosut (narodowość Słowacja, obrońca, 1.FC Slovacko, kontrakt w Arce do 30.06.2019, wolny transfer), Adrian Klimczak (skrzydłowy, Gryf Wejherowo, 30.06.2020)

Mogą przyjść: Szymon Lewicki (napastnik, Podbeskidzie Bielsko-Biała), Maksymilian Hebel (pomocnik, KS Chwaszczyno), Paweł Wojowski (skrzydłowy, Stomil Olsztyn) - wszyscy po wypożyczeniach, Szymon Więckowicz, Szymon Nowicki, Jakub Wawszczyk - wszyscy z drugiej drużyny, Ruben Jurado (napastnik, Hiszpania, Atletico Baleares, Hiszpania), Patryk Kun (pomocnik, Stomil Olsztyn), Krzysztof Janus (pomocnik, Zagłębie Lubin), Miguel Palanca (pomocnik, Korona Kielce)

Przedłużyli kontrakty: Rafał Siemaszko (napastnik, do 30.06.2019), Damian Zbozień (obrońca, 30.06.2018)

Odeszli: Paweł Abbott (napastnik, koniec kontraktu), Miroslav Bożok (Słowacja, skrzydłowy, MFK Zemplín Michalovce, wolny transfer), Adrian Błąd (skrzydłowy, Zagłębie Lubin), Dariusz Formella (skrzydłowy, Lech Poznań), Konrad Jałocha (bramkarz, Legia Warszawa), Mateusz Szwoch (pomocnik, Legia Warszawa) - wszyscy koniec wypożyczeń

Mogą odejść: Arkadiusz Moczadło (bramkarz), Adrian Klimczak (skrzydłowy) - obaj wypożyczenie, Przemysław Trytko, Przemysław Stolc, Tadeusz Socha, Krzysztof Sobieraj, Marcus - wszyscy koniec kontraktów

SPRAWDŹ AKTUALNĄ KADRĘ ARKI

To musiało podrażnić gdynian. Najpierw minimalnie nad poprzeczką uderzył Nalepa, a krótko przed przerwą zainicjował akcję po której padła bramka na 1:1. Michał podał do Żebrakowskiego, a ten idealnie dograł do wbiegającego w pole karne Kuna, który skutecznie zakończył akcję.

Po zmianie stron, już w zmienionym składzie, m.im Arka nie zaczęła drugiej połowy z takim animuszem jak w pierwszej. Było dużo gry w środku pola, a gdy robiło się groźniej, odpowiadali za to raczej gracze Apoelu Strzałem z 16 metra Pilarza sprawdził Makris, ale nowy bramkarz Arki spisał się w tej sytuacji znakomicie odbijając piłkę.

Arkowcom brakowało w ofensywie dokładności. Najpierw Jakub Wawszczyk za mocno zagrywał w pole karne do Pawła Wojowskiego, a następnie Kosut zbyt lekko uderzał głową po dośrodkowaniu Dancha. W 73. minucie drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną otrzymał Dawid Sołdecki. Z względu na sparingowy charakter meczu, nie oznaczało to liczebnego osłabienia - na boisko za niego wrócił Żebrakowski.

Michał mógł zresztą zapewnić Arce zwycięstwo na kilka minut przed końcem gry. Niestety, po podaniu Wojowskiego przegrał pojedynek z obrońcą. Chwilę później jego błąd po dośrodkowaniu Marcusa mógł naprawić Szymon Lewicki, ale na 8. metrze nie sięgnął piłki.

Podczas sparingu zabrakło Mateusza WęsierskiegoJakuba Bacha. Pierwszy otrzymał zgodę na testy w Błękitnych Stargard, a drugi na testy w Rakowie Częstochowa. Ze zgrupowania wyjechał także Arkadiusz Moczadło, który ma zgodę na wypożyczenie.

Letnie sparingi Arki
1 remis, bramki 1:1
24 czerwca, Apoel Nikozja - Gniewino 1:1 (1:1)

Opinie (97) ponad 10 zablokowanych

• Czy arka znowu zdobyła bramkę ręką? (15)

• 46 95

• Tak, i co teraz zrobisz ???? (10)

• 36 6

• będę śmiał się dalej, że klub pomylił dyscypliny buahahaaaa (9)

• 17 38

• arka to taki klub szczypiorniaka buahahaaaaa (4)

i tenisiści oraz sprinterzy buahahaaaaaa

• 14 33

• Betony są irytujące

Uważaj bo zaraz zrobisz kleksa....

• 41 12

• (1)

lechia to klub marki europejskiej który nigdy nie zagra w Europie (no chyba że Tusk coś pomoże)

• 26 11

• Szkoda że szkoła się już skończyła, ale pewnie z geografii masz powtórkę śledziu buahahaaaa

• 3 5

• Co jeszcze bidaku wymislisz

• 1 0

• Śmiech zza podium to taki śmiech przez łzy (1)

• 12 3

• tak śmiejemy się z tych z poniżej z tabeli, biedaków znowu ręka uratowała oraz siostry z Lubina i płacz trenera buahahahaaaaaaa

• 3 7

• śmiał się dalej? nie ma większego pośmiewiska od lechii! (1)