Lechia i Polonia zwyciężyły w III lidze

ras., jag.
28 września 2013 (artykuł sprzed 10 lat)
Najnowszy artykuł na ten temat Bałtyk skończył sezon III ligi z 4. lokatą
Gol Bartłomieja Smuczyńskiego dał rezerwom Lechii Gdańsk trzecie z rzędu zwycięstwo w III lidze. Gol Bartłomieja Smuczyńskiego dał rezerwom Lechii Gdańsk trzecie z rzędu zwycięstwo w III lidze.

Piłkarze III ligi odnieśli dwa zwycięstwa w Gdańsku. Po raz trzeci z rzędu triumfowały rezerwy Lechii, które tym razem pokonały Gwardię Koszalin 2:1 (1:1). Natomiast dla Polonii wygrana nad Leśnikiem/Rossą Manowo 2:0 (1:0) była dopiero drugim sukcesem w tym sezonie. Nie powiodło się Arce II. Gdynianie, mimo obecności w składzie m.in. dwóch Brazylijczyków, przegrali na wyjeździe z Bałtykiem Koszalin 0:3 (0:0). Przerwana została passa Bałtyku, ale tego z Gdyni. Zamiast piątego pojedynku bez porażki była przegrana u siebie z Pogonią II Szczecin 2:4 (0:1).

Lechia II Gdańsk - Gwardia Koszalin 2:1 (1:1)
Bramki: Machaj 38, Smuczyński 88 - Wojciechowski 24
LECHIA II: Bąk - Iwanowski (72 Rzepnikowski), Powszuk, Jaroszek, Bobowski (46 Przybylski) - Gorczyca, Czerwiński, Machaj, Żmijewski (66 Kaszuba) - Smuczyński, Gołuński (83 Kamiński).

Podopieczni Krzysztofa Wilka do sobotniego meczu podeszli po dwóch wysokich zwycięstwach nad Pogonią II Szczecin i Chemikiem Police, w których w sumie zdobyli aż 14 goli. Zespół z Koszalina postawił gdańszczanom znacznie większy opór.

To właśnie Gwardia jako pierwsza trafiła do siatki przy Traugutta. Mateusza Bąka strzałem głową pokonał po dośrodkowaniu Daniel Wojciechowski nie dając bramkarzowi praktycznie żadnych szans na skuteczną interwencję.

Ofensywną grę utrudniał padający deszcz i żaden z zespołów nie wypracował sobie zbyt wielu okazji na wzbogacenie swojego dorobku. Na szczęście lechistom dwukrotnie udało się wykorzystać celne dośrodkowania. Jeszcze w pierwszej połowie Rafał Gorczyca z prawej strony posłał piłkę do Mateusza Machaja, który uderzył po koźle i dał gospodarzom wyrównanie.

Na kolejne trafienie przyszło czekać do ostatnich minut meczu, gdy tym razem z lewej strony, piłkę wrzucił Jakub Kamiński, a efektownym "szczupakiem" popisał się Bartłomiej Smuczyński.

- To było bardzo wyrównane spotkanie. Widać, że Gwardia to ułożony zespół, który wie, co ma grać. Wynik 1:1 wcale nie byłby niesprawiedliwy, ale na szczęście udało nam się zdobyć gola na wagę trzech punktów - podkreśla kierownik zespołu Lechii II Robert Rybakowski.

Polonia Gdańsk - Leśnik/Rossa Manowo 2:0 (1:0)
Bramki: Piątkowski 37 (karny), K.Borkowski 75
POLONIA: Wojtowicz - Zgliński, Rusinek, Gornowicz (83 Skowroński), Wiącek - Szuba, Kozłowski (76 Mikołajczak), Pikulski, Gałkowski (68 Cholewiński) - K.Borkowski (87 Woźniak), Piątkowski.

Po drugie zwycięstwo w tym sezonie sięgnęli na boisku przy Marynarki Polskiej piłkarze gdańskiej Polonii. Zespół Pawła Pagieły poradził sobie na własnym terenie z beniaminkiem rozgrywek Leśnikiem/Rossą Manowo. Gospodarze dominowali przez pierwsze 20 minut gry, ale nie potrafili zamienić przewagi na bramkę.

Później gra się wyrównała i przyjezdni stworzyli sobie nawet dwie dogodne okazje na zdobycie gola, ale pierwsza próba była niecelna, a przy drugiej wykazał się golkiper gdańszczan Sebastian Wojtowicz. Jeszcze przed przerwą w polu karnym faulowany był Kamil Borkowski i sędzia wskazał na wapno. Rzut karny na bramkę zamienił Adam Piątkowski.

Po przerwie obraz gry nie uległ znacząco zmianie i choć klarownych sytuacji było jak na lekarstwo, przez moment pachniało wyrównaniem. Gdańszczanie pewniej poczuli się na kwadrans przed końcem spotkania, gdy do podania wzdłuż pola karnego dopadł Borkowski i z około 15 metra precyzyjnie uderzył w długi róg bramki. Polonia prowadziła już 2:0 i spokojnie utrzymała ten rezultat do końca.

Bałtyk Koszalin - Arka II Gdynia 3:0 (0:0)
Bramki: Ziętarski, Wiśniewski, Fijołek
ARKA II: Kędra - Glauber, R.Robakowski, P.Robakowski, Stolc - Sulewski (78 Jankowski), Matys (68 Nalepa), Szwoch, Aurelio, Wojowski (78 Szulc) - D.Patejczyk (60 Wardziński)

Jako że I-ligowa drużyna grała już w czwartek, Grzegorz Witt mógł zestawić wyjściową "11" w większości z piłkarzy, którzy na co dzień trenują z pierwszym zespołem. W Koszalinie zagrali m.in. dwaj Brazylijczycy: GlauberMarco Aurelio oraz reprezentant Polski do lat 20 - Mateusz Szwoch. Arka II miała przewagę w polu, stwarzała sporo sytuacji strzeleckich, ale wysoką przegraną zapłaciła za brak skuteczności.

-Ciężko coś powiedzieć po takim meczu, gdyż wynik absolutnie nie oddaje tego co działo się na boisku. Nawet gospodarze chwalili nas za grę - zastrzega się trener Witt.

Bałtyk utrzymał fotel lidera także dzięki dobrej grze byłych arkowców: Mateusza Kołodziejskiego, Wojciecha BarnikaRoberta Ziętarskiego.

-Ten ostatni otworzył wynik, strzelając bramkę stadionu świat. Uderzył z 30 metrów, a piłka odbiła się od "okienka" bramki i wpadła do siatki przy przeciwległym słupku - relacjonuje szkoleniowiec Arki II.

- Jednak znacznie wcześniej, ale i później również to my mieliśmy doskonałe sytuacje na gole. Pod bramką rywali zawodzili niestety: Patejczyk, Wojowski, Aurelio, Wardziński i to niektórzy co najmniej po dwa razy - dodaje trener Witt.

Bałtyk Gdynia - Pogoń II Szczecin 2:4 (0:1)
Kurs 59, Bułka 74 - Pogorzelczyk 24, Chałas 55, Walski 66, Santos 90

BAŁTYK: Lewiński - Piekarski (71 Wesołowski), Kokosiński, Zbrzyzny, Cielecki (65 Nawrocki) - Rusinek, Rychłowski (86 Piec), Wasielewski, Bułka - Kurs - Wojciechowski (46 Rasmus)

Bałtyk liczył na czwarte zwycięstwo z rzędu i piąty kolejny mecz bez porażki w III lidze. Nic z tego, marsz w górę tabeli został zatrzymany w Gdyni. Pogoń II, która dwa tygodnie temu przegrała z rezerwami Lechii w Gdańsku aż 2:8, w sobotę opuszczała Trójmiasto ze zwycięstwem.

-Jeszcze raz się okazało, że ci co przychodzą na Bałtyk w tym sezonie, nie nudzą się. Pada dużo goli, mecz są emocjonujące, trzymają w napięciu do ostatniego gwizdka - podkreśla trener Paweł Budziwojski.

-Chłopcy włożyli w mecz mnóstwo sił, ale katastrofalne błędy w defensywie zmarnowały to wszystko. Z przebiegu gry byliśmy lepszą drużyną. Pogoń miała praktycznie cztery sytuacje i strzeliła cztery gole! Stanowczo za dużo tracimy bramek. Ostatnie trafienie dostaliśmy już w doliczonym czasie gry, gdy wszyscy rzuciliśmy się, aby doprowadzić do remisu. I były ku temu szanse. M.in. Kamil Kurs posłał piłkę w poprzeczkę - relacjonuje szkoleniowiec Bałtyku.

Wyniki 9 kolejki

• Wisła Kraków - LECHIA GDAŃSK 3:0 (0:0)
  • Piast Gliwice - Lech Poznań 0:2 (0:1)
  • Pogoń Szczecin - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1 (2:1)
  • Zawisza Bydgoszcz - Zagłębie Lubin 2:0 (0:0)
  • Śląsk Wrocław - Cracovia 0:3 (0:0)
  • Widzew Łódź - Ruch Chorzów 0:1 (0:0)
  • Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa 2:3 (1:2)
  • Korona Kielce - Górnik Zabrze 2:2 (0:0)
ras., jag.

Opinie (30)

• teraz jeszcze Bałtyk wygra arka przegra i można pić (8)

Dwa lata temu byłeś objawieniem...
        teraz nadszedł czas walki, zostałeś, wykorzystaj szansę!
        Masz jedną z najlepiej ułoonych stóp w lidze jak jesteś zdrowy!!

• 9 0

• każdy pijak to złodziej... (5)

pij do dna - 74 minuta meczu bałtyk - Pogoń II 1 - 3 :)

• 8 2

• (4)

2 - 4 to nie jest zły wynik - jak samopoczucie ?

• 6 3

• no to piwerko za "zwycięstwo" bałtyku! (3)

i internetowych walczaków!

• 7 4

• to piwerko to pewnie Okocim? (2)

Bałtyk grał do końca, a nie obs... się ze strachu, że aż trzeba było odwoływać mecz...

• 5 7

• Dla Was zagrać z takim Okocimskim to marzenie... (1)

Pozdro dla kibiców Arki grających rekreacyjnie w Bałtyku. Buła,Wesoły i Kmicic widzimy się na Arce!