Arka Prokom - Górnik Zabrze 2:2

12 lutego 2004 (artykuł sprzed 20 lat)

W drugim spotkaniu sparingowym na południu kraju Arka zremisowała z Górnikiem Zabrze 2:2 (2:2).
1:0 Aleksander (3), 1:1 Chabiński (10), 2:1 Murawski (16), 2:2 Makriev (43).

ARKA: Krupski (46 Chamera) - Kowalski, Bednarz, Wódkiewicz, Siara (73 Ulanowski) - Lines (46 Pudysiak), Murawski, Toborek (46 Bartoszewicz), M. Kozłowski (46 Ł. Kozłowski) - Dymkowski (46 Gregorek), Aleksander (Kukulski). Trener: Mandrysz.

Spotkanie zaczęło się znakomicie dla Arki. Już w trzeciej minucie żółto-niebiescy objęli prowadzenie po trafieniu Aleksandra. Gospodarze odpowiedzieli kilka minut później. Ponowne prowadzenie dał gdynianom Murawski. Tuż przed przerwą gospodarze doprowadzili do wyrównania. Po zmianie stron wynik nie uległ zmianie. Arkowcy mieli znakomite okazje do zdobycia bramki, ale Kukulski i Bartoszewicz, będąc sam na sam z bramakarzem Górnika nie potrafili go pokonać.

- Zagraliśmy znowu dobry mecz - ocenił Wiesław Kędzia, kierownik Arki. - Lepiej zagrała obrona, która nie popełniała takich błędów jak w spotkaniu z Odrą. Wszyscy zawodnicy wypadli dobrze. W porównaniu do sobotniej gry lepsza była druga połowa. Przeciwko Górnikowi po zmianie stron nasze akcje wciąż były płynne. Na razie gramy ładnie, ale nie wygrywamy. Trzeba jednak pamiętać, że sparujemy z silnymi rywalami.