Arka - Stasiak

star.
2 czerwca 2004 (artykuł sprzed 20 lat)

Najnowszy artykuł o klubie Arka Gdynia Podbeskidzie Bielsko-Biała - ARKA Gdynia 0:0
Tylko zwycięstwo nad drużyną Stasiaka pozwoli arkowcom wierzyć, iż uciekną ze strefy barażowej. W poprzednich sezonach gdynianie ogrywali rywala - jeszcze wówczas z Opoczna - 1:0. O takim wyniku marzymy dzisiaj.

Arkowcy trenowali wczoraj w porze meczu. W klubie dominuje nadzieja, iż da się wygrać ostatnie trzy mecze. Piotr Mandrysz dmucha jednak na zimne. W sobotę oglądał grę na szczycie III ligi, Unia Janikowo - Kotwica Kołobrzeg (2:1). Unici mogą być naszym rywalem w barażach. Położenie arkowców jest dzisij troszeczkę nietypowe, ponieważ po raz pierwszy w tym sezonie, licząc ligę i PP (razem 32 spotkania), na środku defensywy nie stanie Mariusz Woroniecki. 31-letni stoper odpocznie z powodu czterech żółtych kartek. W jego miejsce prawdopodobnie pojawi się Artur Serocki. Warto zaznaczyć, iż od momentu poprzedniej przymusowej pauzy, także wynikającej z kartek, najpopularniejszy piłkarz Wybrzeża wyszedł w podstawowym składzie aż w 43 kolejnych grach i tylko raz został zmieniony (przykre 2:5 w Gorzycach).

Goście także będą osłabieni, być może nawet bardziej. Zabraknie dwóch skrajnych pomocników - byłego lechisty, Preisa oraz pauzującego za kartki Kaczmarka. Ten drugi, filigranowy lewoskrzydłowy, uchodzi za najleszego w swoim zespole. Oprócz nich nie zobaczymy Lenarta, doświadczonego defensywnego pomocnika oraz Kacprzaka, następnego starego ligowca. Ci zawodnicy wystąpiliby w podstawowej "11", a kontuzjowany jest również obrońca Janicki. Co prawda w odwodzie nadal pozostaje ambitny prezes z brzuszkiem, 36-letni Mirosław Stasiak, jednak u Czesława Palika raczej nie zagra. W tym sezonie boss pokazał się w trzech spotkaniach, najdłużej w Szczecinie (28 minut). Ostatnio nie było okazji do bezstresowego występu, bo zespół nie wygrał od sześciu kolejek (trzykrotnie 1:1 i tyleż razy 0:1). W związku z tym, że pauzują w ostatniej serii, ostrowiczanie, mający tyle punktów, ile arkowcy, muszą brać pod uwagę wariant z barażami. Od poniedziałku mają zaplanowane zgrupowanie w Straszęcinie, gdzie będą pracować nad siłą. To konieczne przed grami o wszystko, ponieważ Stasiak ma opinię fatalnie przygotowanego do rozgrywek. Od kieleckich dziennikarzy usłyszeliśmy, iż nie widzieli drużyny wolniejszej od ostrowiczan. W okolicach 60 min zespół pada na twarz. Przekonamy się. - Tak było już jesienią - wspomina Wiesław Kędzia. - W drugiej połowie trener Mandrysz krzyczał do naszych: "Atakujcie, oni już nie żyją!"

Z Palikiem, od niedawna prowadzącym Stasiaka i znanym ze swej porywczości, mamy miłe skojarzenia z ubiegłorocznej wiosny. Wtedy przyjechał do Gdyni ze Stalą Stalowa Wola i też walczył o utrzymanie. Akurat w zwycięskim meczu ze "stalówką" nasz zespół przerwał passę 474 minut bez gola. Obecny serial też trwa od czterech kolejek, ale minutowo nie wygląda jeszcze tak źle (364). Jednocześnie nie ma powodów, aby wspominać spotkanie z Ceramiką z przedostatniej kolejki edycji 2002/03. Żółto-niebiescy przegrali tam 0:1, bez walki oddając punkty potrzebującym gospodarzom, a krótko po tym jeden z podstawowych obrońców Arki usłyszał, że jego czas w klubie skończył się.

32. KOLEJKA:
12. ARKA - 13. Stasiak KSZO (środa 17.30; jesienią 1:1), 8. Podbeskidzie - 1. MKS Pogoń (0:1), 2. Zagłębie - 3. Bełchatów (1:1), 5. Cracovia - 7. Łódzki KS (0:0), 6. Radomsko - 9. Ruch (0:0), 10. Jagiellonia - 15. Polar (1:2), 11. Piast - 14. Tłoki (0:3). PAUZA: 4. Aluminium, 16. Szczakowianka.
Głos Wybrzeżastar.

Opinie (25)

• O

powyżej był popis inteligencji przeciętnego lechisty, który resztki rozumku zostawił na Traugutta. Być może jednak odnajdzie tę zgubę w przyszłym sezonie w trakcie kolejnych zmagań IV ligowych swoich pupili.

• 0 0

• LECHIA !!!

Tylko LECHIA !!!

• 0 0

• arka

ci faceci z traugutta dali popis w ostatnim meczu swojej druzyny, chcieli poboc zawodnikow swojej druzyny, ot prostaki,arkowcy nie dyskutujcie z nimi

• 0 0

• sprostowanie

nikt nie chciał pobić zawodników, jedynym celem był ten sędzia - sprzedawczyk

• 0 0

• zycze 3 pkt.

Mimo animozji zycze zwyciestwa i utrzymania bez barazy. Sytuacja jest taka, ze wielu "stranierri" Arki koncza sie wlasnie na baraze kontrakty wiec moze im nie zalezec, albo moga szantazowac klub chcac nowych kontraktow, a napewno przynajmniej kiklu z nich na nie nie zasluguje!
    To co wyczyniaja piłakarze na roznych szczeblach rozgrywek powoduje, ze kibice powinni byc bardziej solidarni