Bałtyk Gdynia pokonał Kotwicę Kołobrzeg 3:0. Owocne przenosiny na naturalną murawę

18 maja 2018 (artykuł sprzed 6 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Najnowszy artykuł o klubie Energa Bałtyk Gdynia Sobota z IV Ligą. Jaguar z wysokim zwycięstwem, Bałtyk przegrywa w Słupsku
Przez ponad 70 minut gol Przemysława Szura (nr 4) pozwalał Bałtykowi sprawować kontrolę w meczu z Kotwicą. Przez ponad 70 minut gol Przemysława Szura (nr 4) pozwalał Bałtykowi sprawować kontrolę w meczu z Kotwicą.

Piłkarze Bałtyku Gdynia przenieśli domowe mecze na boczne boisko przy Stadionie Miejskim i pokonali w III lidze Kotwicę Kołobrzeg 3:0 (1:0). Tak okazałe zwycięstwo udało się biało-niebieskim uzyskać w ostatnich minutach meczu, kiedy dwie bramki strzelił niezawodny Mateusz Kuzimski.

Szur 15, Kuzimski 88, 90+2

BAŁTYK: Szulc - Kołodziejski, Szur, Kostuch, Korpalski (88 Gołubiński) - Duszkiewicz, Czerwiński (72 Kochanek) - Marczak (46 Klecha), Letniowski, Bartlewski (78 Demianczuk) - Kuzimski

Choć remont Narodowego Stadionu Rugby rusza w poniedziałek, to Bałtyk Gdynia już w piątek przeniósł swój mecz na boczne boisko przy Stadionie Miejskim. W klubie skorzystali z możliwości rozgrywania domowych spotkań na naturalnej murawie. A łącznie z piątkowym meczem wystąpią na niej trzy razy.

Pomimo iż biało-niebiescy trenują na bocznym boisku, to na początku starcia z Kotwicą wyglądali tak, jakby musieli się do niego przyzwyczaić. Przez pierwsze 14 minut nie potrafili oddać strzału na bramkę rywala. Uczynili to dokładnie po kwadransie, ale za to w najlepszy z możliwych sposobów.

Bałtyk wywalczył wówczas rzut wolny. Do jego wykonania podszedł Przemysław Czerwiński. Dośrodkował futbolówkę w pole karne, a tam najwyżej wyskoczył do niej Przemysław Szur. Obrońca oddał strzał głową i trafią do siatki.

Jak się później okazało był to jedyny fajerwerk w pierwszej połowie. Choć Bałtyk miał w składzie Mateusza Kuzimskiego, który trafiał do siatki w siedmiu wcześniejszych ligowych meczach, to nie był w stanie podwyższyć prowadzenia. Może też dlatego, że tym razem grał na jednego, wysuniętego napastnika.

Jeszcze w przerwie trener Sebastian Letniowski zdecydował się na zmianę i zastąpił Michała Marczaka Dominikiem Klechą. Atak się trochę rozruszał, ale dalej biało-niebiescy musieli być bardzo uważni w obronie, aby nie dać pomyśleć rywalom o remisie.

A kolejny stempel na wyniku udało się postawić na 2 min. przed upływem regulaminowego czasu gry. Mateusz Kołodziejski podał do niezawodnego Kuzimskiego, a ten spokojnie umieścił piłkę w siatce.

Co ciekawe trafienie rozruszało spotkanie, a sędzia dał pograć obu drużynom doliczając 5 minut. Wykorzystał to Kuzimski. Tym razem strzelił głową po dośrodkowaniu Klechy. Trzy bramki dały gdynianom kolejne trzy punkty. A Kuzimski zdobył już w tym sezonie 23 gole.

18 Energetyk Gryfino 29 2 5 22 9:65 11
Energetyk Gryfino wycofał się z rozgrywek w przerwie zimowej. Wyniki z pierwszej rundy zostały zaliczone, a wiosenne spotkania tej drużyny będę weryfikowane jako walkower - 3:0 dla rywali.
Tabela wprowadzona: 2018-05-20

Wyniki 29 kolejki

• BAŁTYK GDYNIA - Kotwica Kołobrzeg 3:0 (1:0)
  • Jarota Jarocin - KP Starogard Gdański 1:1 (1:1)
  • Polonia Środa Wielkopolska - Unia Solec Kujawski 5:1 (2:0)
  • Sokół Kleczew - Świt Skolwin 1:1 (1:0)
  • Lech II Poznań - Centra Ostrów Wielkopolski 2:1 (2:1)
  • KKS 1925 Kalisz - Wierzyca Pelplin 0:2 (0:0)
  • GKS Przodkowo - Wda Świecie 2:1 (1:0)
  • Elana Toruń - Górnik Konin 2:0 (1:0)
  • Energetyk Gryfino - Pogoń II Szczecin 0:3 (walkower)

Opinie (124) ponad 20 zablokowanych

• Trochę niedawnej historii

Niepotrzebna zmiana trenera w trakcie sezonu 2010/2011. Gdy trenerem był Piotrek Rzepka, to Bałtyk był w środku tabeli, ale to już było za mało. A tak zamiast awansu do 2 ligi był spadek na czwarty poziom. A teraz jak na razie jesteśmy przyspawani do tej klasy rozgrywkowej.

• 0 0

• (1)

Elana wygrywa

• 1 2

• i tak też bywa

• 0 1

• NA pohybel tym drugim z Gdyni ... ZAWSZE BAŁTYK GDYNIA !!! (2)

• 7 3

• Klonujesz sie hihihi

• 1 0

• bałtyk w Gdyni to tylko.. morze .....

• 1 4

• Bałtyk jako klub to tam ale tych paru -5-9 kibiców net sks to porażka ..!! (1)

• 4 5

• ha ha ha aha ha ha !

• 1 1

• Awans graniczy z cudem, ale cuda się zdarzają (1)

5 kolejek do końca całego sezonu. Trzeba przede wszystkim wygrać wszystko do końca i liczyć na to, że Świt po ewentualnej porażce z nami przynajmniej raz zremisuje a Elana chociaż w dwóch meczach
    podzieli się punktami. Teoretycznie możliwe, bo zadyszki można też złapać w ostatnich kolejkach,
    nawet z teoretycznie słabszymi rywalami. Szkoda by było znowu czekać przynajmniej rok na awans. Walczymy więc Bałtyku do ostatniego gwizdka. może się uda. Już czas najwyższy, by wskoczyć przynajmniej na tę trzecią półkę, bo nasi biało-niebiescy kibice od dłuższego czasu na to czekają.

• 9 1

• Czekać rok na awans? Z tym zarządem nigdy nie awansujemy...

• 3 1

• Po co te napinki na feksbuku typu "wynik idzie w świat "?człowieku to jest wciąż 4 liga ,awans bedzie niczym cud,kto sieje tę (5)

Stary Kadłub

• 9 10

• (4)

Kto sieje? Ludzie z pasją, którzy cieszą się ze zwycięstwa swojego klubu. Zazdrościsz im, bo jesteś jak sam napisałeś stary i zgorzkniały i nawet nie potrafisz prawidłowo wypełnić wymaganych pól na tej stronie