Bałtyk Gdynia przegrał z imiennikiem z Koszalina. Punkty uciekły w końcówce

20 października 2018 (artykuł sprzed 5 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Najnowszy artykuł o klubie Energa Bałtyk Gdynia Sobota z IV Ligą. Jaguar z wysokim zwycięstwem, Bałtyk przegrywa w Słupsku
Przemysław Szur (z lewej) po przerwie zdobył dla Bałtyku wyrównującą bramkę. Niestety, gdynianie nie poszli za ciosem i pod koniec meczu stracili gola przegrywając spotkanie. Przemysław Szur (z lewej) po przerwie zdobył dla Bałtyku wyrównującą bramkę. Niestety, gdynianie nie poszli za ciosem i pod koniec meczu stracili gola przegrywając spotkanie.

Bałtyk Gdynia przegrał na Narodowym Stadionie Rugby z Bałtykiem Koszalin 1:2 (0:1). Gospodarze po przerwie odrobili stratę z pierwszej połowy i byli bliscy objęcia prowadzenia, ale w 86. minucie stracili bramkę, która pozbawiła ich punktów. - Powinniśmy wygrać to spotkanie, ale za piękną grę nikt punktów nie daje - mówi trener Sebastian Letniowski.

Bramka dla Bałtyku Gdynia: Przemysław Szur 61 minuta

BAŁTYK: Szady - Szur, Kostuch, Korpalski, Czerwiński - Duszkiewicz (75 Zieliński), Bartlewski, Góra (46 Kołodziejski), Sobiecki (46 Kręcki), Marczak - Duda (69 Kugiel)

Po znakomitym meczu, a w zasadzie jego drugiej połowie przeciwko Jarocie Jarocin, piłkarze Bałtyku chcieli rozpocząć kolejną zwycięską serię przeciwko swojemu imiennikowi z Koszalina. Niestety, to znacznie niżej notowani rywale rozpoczęli zdobywanie goli na Narodowym Stadionie Rugby. Po upływie kwadransa gry zamieszanie w polu karnym po stałym fragmencie gry wykorzystał Krystian Krauze, który zmusił do kapitulacji Adriana Szadego.

PRZECZYTAJ O KONTUZJI MARKA SZULCA I O ZMIANIE W BRAMCE BAŁTYKU

Po stronie gospodarzy na bramkę rywali uderzali Michał Marczak, Mateusz GóraFilip Sobiecki. Po rzucie rożnym w dogodnej sytuacji z piłką minął się natomiast Przemysław Czerwiński.

W przerwie trener Sebastian Letniowski dokonał dwóch zmian. Sporo ożywienia wniósł na boisko Mateusz Kołodziejski, który w dobrej sytuacji znalazł się jednak na spalony. Gdynianie zaczęli naciskać coraz mocniej, a gdy arbiter nie odgwizdał przewinień, ale Adam Duda i Marczak w dobrych sytuacjach padali w polu karnym po starciach z rywalami.

Sędzia nakazywał grać dalej, a sprawy w swoje ręce wziął Arkadiusz Korpalski. Wrzutki młodzieżowego obrońcy siały popłoch w szeregach. Jedną z nich wykończył Przemysław Szur, którego uderzenie głową dało biało-niebieskim remis. Dla defensora to już piąta bramka w tym sezonie, a do tego zaliczone trafienie w drugim meczu z rzędu.

Prowadzenie gospodarzom mógł dać wprowadzony na ostatnie 20 minut Damian Kugiel, ale zaraz po wejściu na murawę, nieznacznie minął się z piłką po wrzutce Kołodziejskiego. Wydawało się, że gdynianie mimo wszystko pójdą za ciosem, ale zabrakło im wykończenia w kolejnych akcjach.

To zemściło się tuż przed końcem spotkania. Ponownie zadecydował stały fragment gry - gospodarze stracili szansę na punkty wraz z celnym uderzeniem rywala głową po rzucie rożnym. W doliczonym czasie gry w pole karne koszalinian dwukrotnie dogrywał Kołodziejski, ale jego koledzy nie zdołali już odwrócić losów spotkania.

- Za piękną grę nie daje się punktów, trzeba zdobywać bramki. Mieliśmy kilka dobrych sytuacji, a goście oba gole zdobyli po stałych fragmentach gry. Mieliśmy pewnie z siedemdziesiąt procent posiadania piłki, a przegraliśmy. Taka jest piłka, brutalna. Przed nami okres pięciu ciężkich spotkań i muszę wstrząsnąć chłopakami. Nie może być tak, że wygrywamy 4:0 z Jarotą, a potem mamy problem ze strzeleniem gola drużynie słabszej od nich. To był mecz, w którym nie powinniśmy stracić punktów - podsumował trener Bałtyku Sebastian Letniowski.

Wyniki 12 kolejki

• BAŁTYK GDYNIA - Bałtyk Koszalin 1:2 (0:1)
  • Jarota Jarocin - Pogoń II Szczecin 3:0 (2:0)
  • Chemik Bydgoszcz - Gwardia Koszalin 1:2 (0:1)
  • Górnik Konin - Polonia Środa Wlkp. 3:1 (1:1)
  • Wierzyca Pelplin - Lech II Poznań 1:4 (1:1)
  • Świt Skolwin - KKS 1925 Kalisz 0:1 (0:0)
  • Wda Świecie - Sokół Kleczew 4:5 (3:1)
  • Kotwica Kołobrzeg - KP Starogard Gdański 1:0 (0:0)
  • Radunia Stężyca - Mieszko Gniezno 0:0

• Panie Kitek (4)

Starczy tego wstyd.Pakuj Pan dmuchawce i odejdz z Baltyku!!!!!!!!!!!!!!