Barkom Każany Lwów - Trefl Gdańsk 0:3. Mikołaj Sawicki i Mariusz Wlazły uhonorowani

29 października 2023, godz. 19:40
Opinie (6)

Trefl Gdańsk

Mikołaj Sawicki został MVP w trzecim w tym sezonie wygranym meczu siatkarzy Trefla Gdańsk. Mikołaj Sawicki został MVP w trzecim w tym sezonie wygranym meczu siatkarzy Trefla Gdańsk.

Trefl Gdańsk wygrał w Wieluniu z drużyną Barkom Każany Lwów 3:0 (25:22, 25:22, 25:20) w 3. kolejce PlusLigi. Najlepszy siatkarzem meczu był Mikołaj Sawicki, który tego dnia atakował z blisko 80-procentową skutecznością. Gospodarze spotkania uhonorowali Mariusza Wlazłego. Obecny koordynator przygotowania psychologicznego grał w tamtejszym WKS w latach 1997-2001.

BARKOM KAŻANY: Petrovs 3 punkty, Gueye 3, Polonsky 11, Tupchii 12, Kovalov 11, Shchurov 7, Kanaiev (libero) oraz Holoven, Dardzans, Kucher

TREFL: Droszyński 2, Martinez 9, Urbanowicz 8, Sasak 16, Sawicki 23, Niemiec 5, Koykka (libero) oraz Gałązka, Czerwiński, Orczyk, Zaleszczyk

Barkom Każany Lwów w drugim sezonie w PlusLidze przeniósł się z Krakowa do Wielunia. W tamtejszym WKS w latach 1997-2001 grał Mariusz Wlazły. Gospodarze wykorzystali przyjazd swojego byłego atakującego, który obecnie jest koordynatorem przygotowania psychologicznego w Treflu Gdańsku, aby uhonorować go przed meczem.

Potem też w żółto-czarnych szeregach mogło być radośnie. Podopieczni Igora Juricicia odskoczyli na 13:9. Mimo że rywale poprosili wówczas o czas, a potem zbliżali się na 2 punkty różnicy, to Trefl pewnie podążył do wygrania seta, co udało się po ataku Kewina Sasaka.

Jednak w drugiej partii atakujący gdańszczan męczył się niemiłosiernie. Nie skończył żadnego z 13 ataków. Przełamał się dopiero, gdy była... piłka setowa, ponownie na 25:22. Trefl tę partię rozpoczął zresztą źle. Od prowadzenia 2:1 stracił 5 punktów z rzędu. Rywale podjęli wyrównaną walkę, gdyż zniwelowali przewagę w ataku Trefla, która była widoczna w pierwszym secie. Na przykład Mikołaj Sawicki skończył w nim 7 ataków na 7.

Przyjmujący żółto-czarnych pewnie wszedł w siódmą setkę zdobywanych punktów przez siebie w PlusLidze. Tego dnia to on był punktowym liderem zespołu.

W trzecim secie znów Barkom postraszył. Trener Juricić poprosił o czas, gdy jego podopieczni przegrywali 11:16. Reakcja była natychmiastowa. Remis udało się dogonić już przy 18:18. Natomiast w kolejnej akcji blok rywali obił Sawicki i grę przerwał Ugis Krastins.

Po wznowieniu gry asem serwisowym popisał się Jan Franchi Martinez, a kolejny atak na 21:18 zakończył Sawicki. To był bezwzględnie jego mecz. W ataku miał blisko 80-procentową skuteczność, kończąc 19 z 24 zbić. Nie było problemu ze wskazaniem MVP spotkania.

Natomiast grę asem serwisowym zakończył Karol Urbanowicz. Dla Trefla to trzecie wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie PlusLigi.

Wyniki 3 kolejki

• Barkom Każany Lwów - TREFL GDAŃSK 0:3 (22:25, 22:25, 20:25)
  • PSG Stal Nysa - PGE GiEK Skra Bełchatów 2:3 (22:25, 25:21, 25:18, 21:25, 14:16)
  • Indykpol AZS Olsztyn - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (19:25, 21:25, 24:26)
  • Exact Systems Hemarpol Częstochowa - Jastrzębski Węgiel 0:3 (15:25, 20:25, 21:25)
  • Enea Czarni Radom - Projekt Warszawa 0:3 (19:25, 21:25, 21:25)
  • Asseco Resovia - Aluron CMC Warta Zawiercie 3:2 (19:25, 19:25, 34:32, 25:18, 15:10)
  • KGHM Cuprum Lubin - Bogdanka LUK Lublin 2:3 (25:14, 23:25, 21:25, 25:17, 11:15)
  • GKS Katowice - Ślepsk Malow Suwałki 0:3 (19:25, 22:25, 16:25)