Będą zmiany

13 grudnia 2006 (artykuł sprzed 17 lat)

VBW Gdynia

Mieczysław Krawczyk, prezes gdyńskiego klubu już po przegranej w krajowym szczycie zapowiedział zmiany w Lotosie. Po środowej porażce na wyjeździe z UMMC Jekaterinburg 66:79 (15:20, 13:19, 24:21, 14:19)to hasło jest jeszcze bardziej aktualne. W Rosji wicemistrzynie Polski nie tylko przegrały siódmy kolejny mecz w Eurolidze, ale kontuzji kolana nabawiła się ponadto Monika Veselovski. A to tej koszykarce wicemistrzynie zawdzięczali jedyne w tym meczu prowadzenie.

UMMC: Batkovic 10 (2x3), Barnes 13 (1), Ford 15, Whalen 8, Karpowa 19 (1) oraz Leszczeva 4, Sytniak 3, Kuzina 7 (1).

LOTOS: Whitmore 10, Pawlak 10 (3), Veselovski 3 (1), Kobryn 16, White (2) oraz Anderson 6 (2), Urbaniak 0, Riuchina 3 (1), Leciejewska 12.

- To stycznia mamy czas, aby dokonac korekt w składzie tak w polskiej ekstraklasie, jak i Eurolidze. Nowe zawodniczki zakontraktujemy na przełomie roku. Nie mogę podać, na jakich pozycjach szukamy wzmocnień, aby nie osłabiać motywacji koszykarek, które są u nas obecnie - mówił Krawczyk po przegranej z Wisłą Can Pack Kraków. Do Jekaterinburga gdynianki pojechały bez Ruth Riley, która ponownie w Lotosie ma się zameldować w lutym.

Podopieczne Krzysztofa Koziorowicza z wyżej notowanym rywalem walczyły nawet dzielnie. Wygrały trzecią kwartę, a jeszcze na pięć minut przed końcem przegrywały różnicą "tylko" sześciu punktów. W skuteczniejszej walce w końcówce przeszkodziła im fatalna skuteczność w rzutach za dwa punkty (niespełna 27 procent!) oraz kontuzja Veselovski. A to właśnie serbska skrzydłowa dała Lotosowi jedyne prowadzenie tego dnia. Po jej "trójce" przyjezdne prowadziły 3:0. Odpowiedź gospodyń była natychmiastowa - dziesięć punktów z rzędu. Co ciekawe miejscowe ruszyły do ataku, gdy celnie rzucała... eksgdynianka, Jelena Karpowa.

Nowa jakość w grze Lotosu pojawiła się w drugiej kwarcie, gdy na parkiecie zameldowała się Magdalena Leciejewska. Po kilku słabszych meczach gdyński center przypomniała o swych dużych możliwościach. To po jej akcjach tak w obronie, jak w ataku gdynianki zwiwelowały straty do 21:22. Szkoda, że UMMC odpowiedział 8 punktami z rzędu, a na początku trzeciej kwarty odskoczył na 43:28... Na deskach do końca Ewelina Kobryn nie ustępowała pola Cheryl Ford. Amerykanka miała 13, a gdynianka 12 zbiórek.

Opinie (11)

• Mietek nie przejmuj sie !

Poza kupionymi dziennikarzami twoja druzynka nikogo juz nie obchodzi. Baw sie dobrze

• 0 0

• Do ErykPolskaPolnocna

Mimo ze jesteś kompletnym debilem, z przykrościa musze stwierdzic ze masz dużo racji w tym komentarzu !

• 0 0

• Co było nie wróci!

Co to za druzyna ? Kupa kasy (budzet)a na trybunach 100 osób łącznie z rezerwowymi. Liga coraz słabsza , ludzi coraz mniej. Szkoda kasy.

• 0 0

• kosza do kmosza

• 0 0

• kosza do kosza

ten klubik to wstyd dla Gdyni!!!

zlikwidować ten bezsen dla 100 dziadków leśnych:)

• 0 0

• dobrze, ze to tylko pseudo...

jak klub przegrywa to go zlikwidujmy, twarda stalinowska logika...

trzymaj sie Lotos, niestety i w tym roku nie bedzie mistrzostwa. Wisla jest za mocna, chociaz za slaba na Eurolige (wygrana w Moskwie - to przypadek)... najwazniejsze, ze zostaly poczynione w klubie inwestycje w mlodziez... tylko musimy troche poczekac, az sie pojawi w Gdyni nowa Bibrzycka;-)))

wiara!!!

• 0 0

• Ty Ducze gon sie frajerze, jesli ja jestem glupi to ty kim jestes ????

• 0 0

• Szkoda, że tak późno się zorientowali, że coś jest nie tak. Teraz to już mają Euroligę pozamiataną i trzeba zająć się ratowaniem sytuacji Lotosu w lidze.

• 0 0

• sezon na straty...

o Eurolidze nie ma co wspominać. w lidze też nie będzie lekko. nawet jak przyjdzie parę nowych zawodniczek to nie jest łatwo zrobić z tego zespół w 3-4 tygodnie. jestem kibicem Arki ale kocham kosza, a jak ktoś nie lubi to nie zapraszamy na halę!

• 0 0

• i jeszcze jedno...

nie kibicuję Wiśle ,ale dla miejsc polskich drużyn w Eurolidze lepiej jak wygrywa, bo Lotos nic w tym sezonie nie ugra a szkoda by było wypaść z tych rozgrywek.