Bez niespodzianki

Tomasz Napiórkowski
18 maja 2003 (artykuł sprzed 21 lat)

Ogniwo Sopot

W ostatniej kolejce rugby serii A spotkały się drużyny z Sopotu i Lublina. Lepszą w tej potyczce drużyną okazała się drużyna Ogniwa, wygrywając z Budowlanymi 15:14 (5-6).

W meczu nie wystąpili kontuzjowani Marcin Malochwy oraz Maciej Szablewski, obaj muszą przejść zabiegi operacyjne. Natomiast do gry wrócili Przemysław Tubielewicz i Marcin Baraniak. Mecz z trybun oglądał również Michael Gawroński, grający na co dzień w lidze francuskiej.

Na spotkanie przybyła spora liczba wybrzeżowych sympatyków rugby. Początek spotkania to gra w środku pola. Żadnej z drużyn nie udało się znacząco zbliżyć do pola punktowego przeciwników. Mało ciekawych akcji, które mogłyby zakończyć się punktami. Pierwsza próba zdobycia punktów to w 24 min minimalnie niecelny drop gol Tomasza Mietlickiego . Cztery minuty później 3 punkty z rzutu karnego zdobył Tomasz Stępień z Lublina (0-3). Po 35 minutach gry wynik podwyższył z drop gola zawodnik grający w pierwszej linii młyna Paweł Pieniak. Jeszcze w 37 min punkty dla Ogniwa zdobył Filip Cackowski (5-6), zmniejszając stratę do rywala, podwyższenia nie wykorzystał Marcin Baraniak.
Druga połowa to okres lepszej gry gospodarzy. Już po upływie 10 minut akcję wyprowadził Maciej Szablewski 2 'zawieszając' piłkę na polu dwudziestu dwóch metrów przeciwnika. Świetnie zagrał Filip Cackowski, który przechwycił piłkę i położył punkty (10-6). Tym razem Marcin Baraniak celnie kopnął między słupy (12-6). Niespełna 5 minut później rzut karny dla Lublina wykorzystał Tomasz Stępień zdobywając 3 pkt (12-9). Po upływie kolejnych 5 minut sędzia podyktował rzut karny tym razem dla Ogniwa, na 3 pkt zamienił go Marcin Baraniak (15-9). Budowlani zdołali jeszcze zmniejszyć rozmiary porażki, w 68 min meczu punkty położył Radosław Wołoszyn (15-14). Goście mogli jeszcze wyjść na prowadzenie, ale podwyższenia nie wykorzystał Tomasz Stępień. W końcówce szansę na zwiększenie przewagi otrzymali zawodnicy Ogniwa, ale tym razem niecelny kope oddał Marcin Baraniak.

Składy:
Ogniwo Sopot: Łukasz Mikołajczak, Tomasz Jarowicz, Marcin Wilczuk, Milan Ignatowicz, Przemysław Tubielewicz, Tomasz Nikielski, Daniel Podolski, Adam Pogorzelski, Wojciech Czaja, Maciej Szablewski 2, Filip Cackowski, Mariusz Wilczuk, Łukasz Jasiński, Marcin Baraniak, Łukasz Szostek.
rezerwowi: Rafał Witoszyński, Dariusz Pionk, Karol Czyż, Tomasz Wysiecki, Dariusz Rekowski- Wantoch, Robert Anastaziak, Przemysław Romanowski.

Budowlani Lublin: Marcin Rudź, Piotr Nojszewski, Paweł Pieniak (3), Wojciech Gulski, Paweł Niedziółka, Adam Wołoszyn, Maciej Niedźwiecki, Jakub Jasiński, Konrad Jarosz, Tomasz Mietlicki, Radosław Wołoszyn (5), Piotr Marcinkowski, Paweł Piwnicki, Tomasz Stępień (6), Piotr Jurkowski.
rezerwowi: Marcin Gromek, Marek Morisson, Rafał Jadach,
Tomasz Jóźwik.

Opinie (32)

• Arka sie sama pograzyla. Szkoda, ale zanosi sie na wiekszy kryzys.
    Nie ma w tym zespole wiary w sukces i dawnej ambicji i agresji boiskowej.

• 0 0

• Hmmm Ciekawe

Nie grali:.... A kto "zawiesił piłkę" w drugiej połowie? Jejkuś może się czepiam, ale to naprawdę jakieś nieporozumienie... Wystarczy przeczytać co się napisało i takie błędy się wychwyci..

• 0 0

• Do Szaraka

W ogniwie gra dwóch Macków Szablewskich i jak możesz powyżej przeczytać zawiesił M.Szablewski 2!!! czyli popularny "Pączek"!!!, który zagrał bardzo poprawne zawody i był w lepszej dyspozycji niż jego bardziej utytułowany kuzyn!!!

Jeszcze raz jazda.
    Pytanko do Arki: Czy walczycie o 5 miejsce czy odpuszczacie.