Bez niespodzianki na inaugurację play-off

8 marca 2009 (artykuł sprzed 15 lat)

Siatkarki Gedanii Żukowo nie dały rady na inaugurację play-off sprawić niespodzianki na parkiecie mistrzyń Polski. Najbardziej żal pierwszego seta, który został przegrany na przewagi. Ostatecznie Muszynianka-Fakro triumfowała 3:0 (28:26, 25:15, 25:22). Dwa następne mecze odbędą się 21 i 22 marca w Żukowie

.

MUSZYNIANKA: Śrutowska, Jagieło 7, Pycia 12, Frątczak 8, Mirek 13, Pykosz 2, Zenik (libero) oraz Plchotova 11, Rosner, Kaczor 5, Targosz.

GEDANIA: Sawoczkina 2, Skowrońska 12, Szymańska 4, Wellna 11, Nuszel 2, Ziemcowa 13, Durajczyk (libero) oraz Kaliszuk, Pasznik 1.

Gedanistki ponownie zagrały bez Mai Tokarskiej. - Uznaliśmy, że środkowa bloku powinna mieć czas na wyleczenie kontuzji barku. Przygotowujemy ją do meczów w Żukowie. Ponadto nadal jest negocjowany nowy kontrakt z 18-latką - wyjaśnia Zdzisław Stankiewicz przyczyny absencji jeden z największej rewelacji PlusLigi Kobiet.

Podopieczne Grzegorza Wróbla rozpoczęły z dużym impetem. Na pierwszą przerwę techniczną zeszły z prowadzenie 8:5, a na drugą 16:15. Przewaga przyjezdnych utrzymywała się do 18:16. Muszynianka odbiła wynik na 22:20 na swoją korzyść, a losy seta rozstrzygnęły się w walce na przewagi. Niestety, lepszą odpornością nerwową wykazały się mistrzynie.

Załamane takim obrotem sprawy przyjezdne zupełnie pogubiły się w drugiej partii. Bardzo dobrą zmianę na dała środkowa Ivana Plchotova. Czeszka do końca spotkania zdążyła zdobyć 11 punktów. Zaczęła rosnąć przewaga gospodyń przede wszystkim w bloku. Muszynianka w tym elemencie zdobyła aż 14 punktów, przy zaledwie 3 Gedanii. Połowę zdobyczy miejscowych w bloku należało do Sylwii Pyci.

W drugim secie Gedania pogubiła się od 3:5. Gospodynie przed każdą z przerw technicznych dokładany po pięć punktów do przewagi (8:3, 16:6) i dopiero końcówkę udało się gedanistkom zagrać jak równy z równym. W przekroju całego spotkania nasza drużyna dotrzymała również rywalkom kroku w przyjęciu zagrywki (po 42 procent skuteczności obie drużyny) i w ataku (38:37 procent na korzyść Muszynianki). Jednak tym razem większej krzywdy Muszyniance nie sprawiała żukowska zagrywka. Aż dziewięć serwisów było zepsutych, przy zaledwie czterech asowych.

Trzecia część również toczyła się pod dyktando faworytek, które uciekły na 8:5 i 12:8. Przy drugiej przerwie technicznej było już pięć punktów straty i z taką też różnicą Muszynianka przystąpiła do piłek setowych. Gedania obroniła trzy matchballe, ale meczu przedłużyć bardziej nie zdołała.

Gwardia Wrocław 0

Pozostałe wyniki pierwszych meczów play-off (do trzech wygranych): Farmutil Piła - Impel Gwardia Wrocław 3:0 (25:19, 26:24, 25:20) i 3:1 (25:21, 27:29, 25:20, 25:16); Aluprof Bielsko-Biała - Pronar Zeto Astwa AZS Białystok 3:0 (25:16, 25:17, 25:16) i 3:0 (25:21, 25:19, 25:18); GCB Centrostal Bydgoszcz - MKS Dąbrowa Górnicza (8 i 9.03).

Pierwszy mecz o 9. miejsce (do czterech wygranych): Stal Mielec - Calisia 3:1 (25:18, 25:20, 24:26, 25:13).

Opinie (8)

• (1)

szkoda...

• 8 0

• Przeskranka

Jak wygamy z Muszynianką to trawimy na vicemistrzynie polski Farmutiłe, a potem byśmy trafili na najlepszą drużyne w polsce w tym roku. I to się nazywa mieć pecha. ;/

• 0 0

• Damy Radę

U nas w pierwszy dzień wiosny Nasze Gwiazdeczki rozkwitną wierzę w kolejny sukces !!!!!

• 5 1

• Ty wyżej zejdż na ziemię...

• 0 1

• spokojnie,nie wymagajmy od dziewczyn za wiele. I tak ambitnie walczą w każdym meczu. Chyba tylko mega poprawny optymista będzie myślał,że gedania wygra puchar Polski;P jeśli zajmą 5 miejsce będzie to sukces;) 3majmy kciuki...

• 1 0

• pucharu na pewno bo się nie dostały....

• 0 0

• to było w przenośni...bo jak już Gedania wygrała z Bielskiem to każdy by chciał, zeby najlepiej wszystkie trofea zdobyły.