Bez niespodzianki w Żukowie

7 lutego 2009 (artykuł sprzed 15 lat)

Nie było niespodzianki w Żukowie w meczu 15. kolejki PlusLigi Kobiet. Gedania przegrała z Muszynianką Fakro Muszyna 1:3 (17:25, 19:25, 25:14, 18:25). Trzy punkty zdobyły mistrzynie Polski i wiceliderki tabeli. Za najlepszą na parkiecie uznano Mariolę Zenik. Na bieżąco informowaliśmy o przebiegu spotkania. Poniżej zapis relacji.

.

GEDANIA: Sawoczkina, Skowrońska, Tokarska, Wellna, Nuszel, Ziemcowa, Durajczyk (libero) oraz Pasznik, Kaliszuk.

MUSZYNIANKA: Bełcik, Jagieło, Pycia, Frątczak, Rosner, Plchotova, Zenik (libero) oraz Kaczor, Pykosz, Śrutowska.

Gospodynie grę z mistrzyniami Polski rozpoczęły stremowane. Najpierw ich atak zatrzymał się o blok, a po chwili eksgedanistka, Izabela Bełcik popisała się dwoma asami serwisowymi. Pierwszy punkt dla gospodyń przy 0:3 zdobyła Maja Tokarska. Przerwa techniczna po zbiciu innej byłej gdańszczanki, Mileny Rosner nastąpiła przy 5:8.

Zaraz po przerwie miejscowe zbliżyły się na 8:9. Niestety, przy 10:14 Grzegorz Wróbel poprosił o przerwę, po chwili asem popisała się Sylwia Pycia, a kolejna akcja gedanistek zatrzymała się na bloku. Także po przerwie technicznej powstrzymana została Natalia Ziemcowa. Dopiero przy 10:17 ukraińskiej środkowej udało się przebić atakiem. Jednak losów tego seta zmienić już nie było można. Drugi czas miejscowy szkoleniowiec wykorzystał przy 14:21.

Zmiana stron boisk nie zmieniła obrazu gry. Przy 0:3 o przerwę poprosił trener Wróbel. Pierwszy punkt Gedania zdobyła przy 0:4. tylko nieco udało się zmniejszyć straty do przerwy technicznej, która zastała drużyny przy 5:8. Po asie Jany Sawoczkiny zrobiło się 7:9, a po bloku Tokarskiej 8:9. Szkoda, że akcja na 11:14 zaliczona została dla Muszynianki, bo Katarzyna Wellna ewidentnie atakowała po bloku, ale sędziowie nie chcieli tego zauważyć. Przerwa techniczna nastąpiła przy 13:16.

Ciężar walki wzięły na siebie środkowe. Po kolejny ataku Ziemcowej było tylko 19:22. Niestety, więcej punktów gospodynie w tej partii już nie zdobyły. Seta zakończył serwis Ivany Plchotovej.

W trzecim secie po raz pierwszy dzisiaj Gedanii udało objąć się prowadzenie. Po serwisie Ziemcowej zrobiło się 4:3. W kolejnej akcji Elżbieta Skowrońska została zablokowana przez Kamilę Frątczak. Pierwsza przerwa techniczna również przy przewadze gospodyń. Punkt bezpośrednio z zagrywki zdobyty przez Tokarską przyniósł rezultat 8:7. Po powrocie na parkiet z drugiej linii przebiła się Wellna, zwiększając przewagę do dwóch punktów. Mało tego. Po asie Natalii Nuszel Gedania ucieka na 14:10. Po raz pierwszy dziś o przerwę poprosił szkoleniowiec przyjezdnych, Bogdan Serwiński. Nic nie zmienił. Dwa kolejne ataki Muszynianki były nieudane. Przerwa techniczna nastąpiła przy prowadzeniu Gedanii 16:10!

Trener mistrzyń dokonał dwie zmiany w składzie, ale Nuszel nie mógł powstrzymać. Natalia asem poprawiła na 17:10. Gra miejscowych zacięła się na krótko po zdobyciu osiemnastego punktu. Były długie wymiany, ale gedanistki nie mogły skończyć akcji. Przy 14:18 czas wziął trener Wróbel. Wreszcie udało się przebić Tokarskiej. Sytuację uspokoił serwis Sawoczkiny. W kolejnych akcjach mistrzynie prześcigały się w niedokładnościach. Biły po autach lub w antenkę. Dlatego set skończył się zwycięstwem miejscowych do 14!

W czwartym secie Muszynianka wróciła do ustawienia, w którym rozpoczynała mecz. Mistrzynie opanowały sytuację. Gdy objęły prowadzenie 5:2, trener Wróbel przerwał grę. Przerwa techniczna przy przewadze przyjezdnych już 8:4. Potem była seria autowych zagrywek z obu stron, choć w tym chaosie gedanistki zmniejszyły straty do 9:11. Przed drugą przerwą techniczną Muszynianka znów odskoczyła (16:12), a po powrocie na parkiet poprawiła na 18:12. Miejscowy szkoleniowiec wykorzystał wówczas ostatni przysługujący mu czas, ale niczego w obrazie gry już nie mógł zmienić.

Tabela wprowadzona: 2009-02-13

Pozostałe wyniki 15. kolejki: Stal Mielec - Impel Gwardia Wrocław 2:3 (25:27, 24:26, 25:15, 25:18, 7:15), GCB Centrostal Bydgoszcz - Pronar Zeto Astwa AZS Białystok 3:1 (25:20, 14:25, 25:16, 25:18), MKS Dąbrowa Górnicza - Farmutil Piła 3:0 (25:22, 28:26, 25:19), Aluprof Bielsko-Biała - Calisia Kalisz 3:1 (26:24, 25:20, 22:25, 25:18).

• 6 3

• czekamy na powtórkę z Białegostoku!!!!!

• 5 2

• Gedania!

Dajcie z siebie wszystko...trzymamy kciuki.Maja pokaz na co Cie stac;*

• 6 2

• no cóż walka była i to najważniejsze;) brawa dla dziewczyn za ambicje,walczyć trzeba w każdym spotkaniu;) brawo dla nuszelki,dobre spotkanie;)

• 7 4

• NUSZEL 13% w ataku hahahaha

• 4 2

• 13% i trzy punkty zdobyte w meczu z czego 2 zagrywką.

• 2 3

• gedania

Walka była ale koncentracji w niektórych momentach brakowało - szczególnie u Agaty.

Cóż trzeba będzie punkty zdobyć w Pile. :)

• 3 1

• Przyjmujaca

Natalia jest przyjmującą, a nie atakującą a co do przyjęcia zastrzeżeń chyba być nie powinno.Brawo!