Bez punktów, ale była walka

13 grudnia 2008 (artykuł sprzed 15 lat)

Trefl Gdańsk

Niespodzianki w Rzeszowie nie było, ale tym razem nie możemy zarzucić gdańskim siatkarzom woli walki. Szkoda inauguracyjnego seta, który został przegrany na przewagi, bo przy odwrotnym rezultacie można było zagrać przeciwko Asseco Resovii co najmniej tie-breaka. Na pożegnanie pierwszej rundy rozgrywek Trefl przegrał na wyjeździe 1:3 (26:28, 20:25, 25:19, 21:25). Martwi również uraz Marko Samardzicia

.

RESOVIA: Woicki zdobył 2 punkty, Oivanen 16, Kusior 3, Perłowski 8, Mitrović 18, Łuka 20 oraz Ignaczak (libero), Gierczyński, Papke, Wika.

TREFL: Bednaruk 3, Winnik 19, Stancelewski 5, Kadziewicz 15, Kocik 15, Serafin 6 oraz Samardzić (libero) oraz Skorij, Świrydowicz 7, Szulik, Kruk.

W zapowiedzi informowaliśmy o urazie Marko Samardzicia. Serbski libero w Rzeszowie wyszedł do gry na własną prośbę. Niestety, środki przeciwbólowe pozwoliły mu wytrwać w grze tylko niespełna seta! Jego miejsce zajął Dmitrij Skoryj. Mimo to niewiele brakowało, aby tę partię zapisano na konto Trefla. Co prawda od początku prowadzili miejscowi, ale gdańszczanie wyciągnęli z 18:21 na 23:23, a potem obronili trzy piłki setowe. Pogrążył ich dopiero własny autowy atak.

W drugiej części gry przyjezdni najwyraźniej chcieli udoskonalić wariant z pierwszego seta, ale zupełnie to nie wyszło. Odpuścili rywalom na 11:16 i 16:21, a potem próbowali kontratakować. Udało się jednak zbliżyć tylko na 19:22.

Dopiero w trzecim secie Trefl od początku przejął inicjatywę. Na pierwszą przerwę techniczną żółto-czarni zeszli z trzypunktową zaliczką (8:5). Co prawda rywal wyrównał na 11:11, ale nasza drużyna złapała drugi oddech. Po kilku akcjach granych punkt za punkt nastąpił odskok na 19:15. Pierwszy raz w tym sezonie na parkiecie pojawił się Waldemar Świrydowicz i popisał się pojedynczym blokiem na 21:16. Tego nie można było już nie wygrać.

Początkowe prowadzenie w czwartym secie (do 8:6) pozwalało mieć nadzieje na skuteczną walkę o tie-break i zdobycie drugiego w tym sezonie punktu na wyjeździe. Ale trzy punkty stracone po kolei po pierwszej przerwie technicznej zmieniły obraz gry. Resovia poprawiła na 13:10. Tę przewagę utrzymywała do 17:14. Wówczas Łukasz Kadziewicz wyrzucił serwis w aut, a po chwili zablokowano atak Wojciecha Winnika.

Ciekawe było zakończenie meczu. Przy wyniku 24:21 na zagrywkę stanął Dariusz Szulik. Środkowy Trefla popisał się asem serwisowym. Jednak zamiast punktu dla gdańszczan i przedłużenia meczu, sędziowie zakończyli grę, gdyż dopatrzyli się przekroczenia linii pola zagrywki.

Tabela wprowadzona: 2008-12-14

Pozostałe wyniki 9. kolejki: Jadar Radom - Domex Tytan AZS Częstochowa 0:3 (19:25, 25:27, 20:25), J.W.Construction OSRAM AZS Politechnika Warszawa - PGE Skra Bełchatów 2:3 (21:25, 21:25, 25:17, 25:23, 13:15), Zaksa Kędzierzyn-Koźle - Jastrzębie Węgiel 1:3 (28:30, 26:28, 25:23, 20:25), Delecta Bydgoszcz - AZS UWM Olsztyn 1:3 (25:21, 22:25, 20:25, 23:25).

Opinie (16)

• Z M I A N Y

KASZANKA - dymisja !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

• 0 0

• prosba

panie prezesie moze dosyc juz tego przegrywania moze nadszedl wreszcie ten czas na ZMIANE trenera moze to przyniesie efekty bo punktow jak na lekarstwo a jak tak dalej pojdzie to Trefl bedzie czarnym koniem ale w barazach.
    Czas podjac drastyczne srodki i zmienic trenera bo jak widac na zaloczonym obrazku ta druzyna z tym smiesznym trenerem nic wiecej juz nie osiagnie !!!!!!!!!

• 0 0

• Panie Prezesie, już nawet komentować się nikomu tego nie chce...

Tragedia!!! Blisko 18 godzin po meczu, a tu tylko dwie opnie...! Kibice mają już dość. Po co mają po raz kolejny pisać to samo, czyli o zmianie trenera w pierwszej kolejności? Cieszyć się, że drużyna powalczyła? Ta grupa siatkarzy ma potencjał nie na powalczenie, ale na wygrywanie i to z najlepszymi!

• 0 0

• co to znaczy??

Nastąpiła pewna restrukturyzacja kontraktów zawodniczych. W styczniu powinniśmy pozyskać nowe środki - mówi Kazimierz Wierzbicki
    czyzby juz obcinali chlopakom kase?? SKANDAL!!!!
    wywalcie wreszcie opiekuna mlodziezy z roli trenera a wyniki same przyjda!!!!!! zajmij sie pisaniem ksiazek!!!!!!!

• 0 0

• prawie sukces

Po tych katastrofalnych wynikach ugranie seta z Resowią to prawie sukces.Czytając jednak tylko sam zapis z meczu widac kiedy, w jakich momentach i jak nieodpowiedzialni są zawodnicy. W rzeczywistosci podczas spotkania było jeszcze gorzej, a trener zupełnie już nie panuje nad wszystkim.

• 0 0

• TO UKLAD

Ktory cigale dziala, a na uklady nie ma rady !

• 0 0

• ;/

normalne to to nie jest zeby zawodnicu doznawali kontuzji jeden za drugim... z CZEGOŚ to wynika... 6 pktow w 9 meczach - DRAMAT! Zarzad klubu - DRAMAT i brak pojecia o czymkolwiek, zawodnicy - brak ambicji i checi walki ;/

• 0 0

• Pokrzyczcie sobie...

... jak zwykle, jak zawsze. Albo nawet nie krzyczcie, bo normalny kibic już nie krzyczy.

• 0 0

• Jaki zespół takie granie - jaki trener takie lanie!!!!

• 0 0

• ...

obstawiamy ile jeszcze ten marny klubik pociagnie. Spodziewany scenariusz..spadek z ligi, gra w 1 juz nie bedzie miala sensu, wiekszosc zawodnikow odejdzie, a klub zniknie z mapy Polski hahahahahhahahhahahahhahahah