Bezradne koszykarki Sunreef Yachts uległy liderkom CCC Polkowice

Damian Konwent
10 lutego 2019 (artykuł sprzed 5 lat)
Wskazówki trenera Rafała Kanapa okazały się być bezradne wobec świetnie dziś grających koszykarek lidera CCC Polkowice. Wskazówki trenera Rafała Kanapa okazały się być bezradne wobec świetnie dziś grających koszykarek lidera CCC Polkowice.

Bez niespodzianki obyło się na hali przy al. Zwycięstwa i koszykarki Sunreef Yachts Politechniki Gdańskiej przegrały z CCC Polkowice 68:89 (8:25, 16:23, 19:25, 25:16). To piąta z rzędu porażka podopiecznych Rafała Kanapa, po której koszykarki z Gdańska nadal okupują dół tabeli.

POLITECHNIKA: Pyka 14 (7zb.), Clarke 12 (1x3), Conwright 11, Bujniak 2, Koc 0 oraz Holopainen 7 (1x3), Duszkiewicz 6 (1x3), Haryńska 6, Szymańska 4, Strzelczyk 4, Ostrowska 2, Naczk 0

CCC: Kaczmarczyk 17 (1x3), Fagbenle 14 (11zb.), Gajda 12 (2x3) (6as.), Kaltsidou 9 (1x3), Thomas 7 (1x3) oraz Kizer 18, Tyszkiewicz 7 (1x3), Owcarzak 2, Puss 3 (5as.)

Koszykarki Arki pokonały Wisłę CanPack Kraków. Zobacz relację

Zgodnie z przewidywaniami początek mocniej zaakcentowały koszykarki z Polkowic, które szybko wyrobiły przewagę i po niespełna 5 minutach wygrywały 12:4. Rzutem ze strefy dwupunktowej zdołała odpowiedzieć wówczas Tiffany Clarke, ale już po chwili przyjezdne były na 11-punktowym prowadzeniu (17:6). Zawodniczki z Politechniki stać było jeszcze na zaledwie jedno trafienie w tej kwarcie, za to rywalki bez większych problemów radziły sobie pod koszem zdobywając 25 punktów przed upływem 10 minut.

Drugą kwartę gospodynie zaczęły już lepiej, bo trafieniem za 3 popisała się Annika Holopainen. Gra koszykarek Politechniki jednak nie powalała, bowiem na 14-puntkową serie gości, podopieczne Rafała Knapa odpowiedziały jedynie 4 punktami po rzutach Maegan Conwright i Holopainen (15:38). Marsz po kolejne zwycięstwo zawodniczek CCC trwał w najlepsze i choć gospodynie próbowały nawiązać walkę, to do szatni schodziły przy znaczącej stracie i wyniku 24:48.

Politechnika postanowiła nie składać broni i po zmianie połów szybko zdobyły 6 punktów (31:51), ale na pomniejszenie przewagi koszykarki z Polkowic już nie pozwoliły. Ponownie uruchomiły swoje armaty i po 25 minutach zwiększyły prowadzenie do 29 punktów (64:35).
Jako jedna z nielicznych pod koszem rywalek namieszać próbowała Martyna Pyka. Polka co prawda miała 14 punktów na koncie, ale gra w obronie całego zespołu pozostawiała wiele do życzenia, bowiem 3. część spotkania skończyła się wynikiem 43:73.

Ostatnia odsłona była jedynie formalnością. Koszykarki z Gdańska mogły tylko zmniejszyć rozmiary porażki, by nie wyglądały tak druzgocąco. I faktycznie ruszyły z wysokiego "C". Każda z obecnych na parkiecie próbowała dołożyć coś od siebie i po 37 minutach przegrywały 63:83. By myśleć o czymś więcej było jednak już zbyt późno.

Wyniki 17 kolejki

• ARKA GDYNIA - Wisła Can-Pack Kraków 76:71 (11:19, 18:19, 26:20, 21:13)
  • SUNREEF YACHTS POLITECHNIKA GDAŃSKA - CCC Polkowice 68:89 (8:25, 16:23, 19:25, 25:16)
  • Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin - Ślęza Wrocław po dogrywce 88:82 (17:13, 17:20, 18:29, 25:15, d: 11:5)
  • Energa Toruń - Enea AZS Poznań 90:51 (29:11, 19:13, 26:7, 16:20)
  • Ostrovia - Widzew Łódź 58:77 (14:13, 11:19, 15:25, 18:20)
  • PGE MKK Siedlce - InvestInTheWest Enea Gorzów Wielkopolski 69:97 (16:19, 17:32, 18:25, 18:21)
  • Pauza: Artego Bydgoszcz

Opinie (11) 1 zablokowana

• CCCP rzecież są najlepsze i dlatego wygrały

swoją drogą nawet poprawiły swoje GRU dniowe wyniki

• 5 2

• IV kwarta to zdecydowanie inna gra naszych dziewczyn Bez Maegan zaczęliśmy zespołowo atakować (ilość asyst z 6 wzrosła do 15) ale też bronić Było to lepiej poukładane czego efektem był wynik 25-16 i nie było deklasacji Brawo za walkę !!!

• 2 5

• To jest taka druga

Arka w ręczną i Trefl w kosza

• 4 3

• IV kwarta była prezentem CCC a nie świetną grą PG (2)

O poziomie PG świadczy rekord Julii Tyszkiewicz w grze w CCC - 19 min i 7 pkt

• 2 5

• Julia

A kto to jest ta Julia. Ile ma średnio punktów?
      W ostatniej kwarcie grały same rezerwowe.

• 2 0

• zawodniczki z ccc sie położyły i zadnej nie zalezało chocby na swoich statystykach

• 1 0

• Dlaczego nie grała Natalia Gwizdała??!! (1)

Kolejny talent do zmarnowania przez trenera?

• 1 0

• w środę rozpoczyna walkę o mistrzostwo polski w kategorii U22

• 0 0

• Dziewczyny rezerwowe fajnie graly

Rezerwowe dostają mało minut grania nawet przy przegranym meczu już w drugiej kwarcie