Wiadomości

Biało-Zielone Ladies Gdańsk mają aż 12 reprezentantek Polski w rugby kobiet

Biało-Zielone Ladies Gdańsk

12 rugbistek Biało-Zielonych Ladies Gdańsk w reprezentacji Polski.
12 rugbistek Biało-Zielonych Ladies Gdańsk w reprezentacji Polski. fot. mat.prasowe Biało-Zielone Ladies Gdańsk

Jesienią nie mogły dokończyć rozgrywek o mistrzostwo Polski, ale nie tracą zapału do treningu. Aż 12 rugbistek Biało-Zielone Ladies Gdańsk zostało powołanych do drużyny narodowej. A skoro w kraju grać nie można, Janusz Urbanowicz 19 listopada zabiera kadrę do Alicante, gdzie zmierzy się w meczach sparingowych z Hiszpanią.Klasyfikacja mistrzostw Polski rugbistek - jesień 2020W mistrzostwach Polski w rugby kobiet jesienią udało się rozegrać dwa z czterech zaplanowanych turniejów. Natomiast na międzynarodowej arenie nie udało się znów rozegrać przełożonych z wiosny i lata najważniejszych imprez dla naszej reprezentacji: mistrzostw Europy oraz kwalifikacji World Series. Mimo o rugbistki nie tracą pracy do treningów. W miniony weekend przypomniały o tym podczas kadrowego zgrupowania w Gdańsku.

- Był to bardzo intensywny weekend. Poprawiałyśmy się z treningu na trening, zgrywałyśmy coraz bardziej. Również poprawiamy indywidualnie swoje umiejętności techniczne i motoryczne, dzięki czemu nasza gra jest jeszcze bardziej dynamiczna i finezyjna - podkreśla Karolina Jaszczyszyn, kapitan reprezentacji Polski i Biało-Zielonych Ladies Gdańsk.
17 kadrowicze maksymalnie starały się wykorzystać treningi, które odbywały się na boisku pod balonem przy ulicy Meissnera, ale nie zapominały również o względach bezpieczeństwa.

- Podczas zgrupowania przestrzegamy wszelkich środków ostrożności związanych z pandemią COVID-19. Reprezentacja spędzała czas tylko we własnym gronie. W szatni znajdowały się odkażacze. Podczas treningu oprócz zawodniczek, sztabu szkoleniowego oraz obsługi obiektu nikt nie przebywał. Było to coś nowego dla zawodniczek, ponieważ na zgrupowaniu zawsze pojawiają się sympatycy i kibice rugby, którzy z wielkim entuzjazm śledzą zmagania drużyny i wspierają zawodniczki - mówi Klaudia Respondek, kolejna kadrowiczka z Biało-Zielonych Ladies Gdańsk.
Mimo że nie ma nawet przymiarek do wiosennych meczów tak na krajowej jak i międzynarodowej arenie, Janusz Urbanowicz stara się, aby jego podopieczne były w stanie możliwie szybko osiągnąć wysoką formę. Dlatego od 19 do 22 listopada zaplanował w Alicante mecze sparingowe z reprezentacją Hiszpanii.

- Jestem zadowolony z pracy, jaką wykonały zawodniczki. Cały czas doskonalimy obronę. Jednak drużyna już posiada dużo atutów jak: szybka gra piłką, dynamika oraz niesamowite zacięcie i chęć do gry - ocenia trener Urbanowicz, selekcjoner reprezentacji, a na co dzień klubowy szkoleniowiec Biało-Zielonych Ladies.

Reprezentantki Polski - rugby kobiet


Biało-Zielone Ladies Gdańsk:
Julia Druzgała
Karolina Jaszczyszyn
Anna Klichowska
Małgorzaa Kołdej
Hanna Maliszewska
Marta Morus
Natalia Pamięta
Klaudia Respondek
Oliwia Weber
Sylwia Witkowska
Patrycja Zawadzka
Malwina Zielińska

Legia Warszawa
Tamara Czumer
Aleksandra Lachowska
Monika Pietrzak
Monika Wawiórko

Diablice Ruda Śląska
Angelika Piekorz

Opinie (6)

 • Do Hiszpani ? Tego lewackiego kraju gdzie kłamią na temat zakażen covid ?! Po co one tam jadą ?! Zakazić się ?! (1)

  • 4 17

  • Po co one trenują tak brutalną dyscyplinę sportu?

   • 2 12

 • Ale Dzban!!

  Najlepiej siedzieć w domu i narzekać -ktoś coś robi i są wyniki to źle.

  Pozdrowienia

  • 5 0

 • biało zielone (1)

  Nasze Mistrzynie
  Trzymamy kciuki za kadrę też

  • 3 0

  • hiszpania

   Dziewczyny Powodzenia - Kapitan

   • 3 0

 • Brawo Jasiu podprowadziłeś najlepsze zawodniczki z całej Polski mieszając im w głowie , zaskoczony że w Polsce nie ma z kim grać i wygrywa wszystko.

  • 5 2

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane