Blamaż Arki

10 sierpnia 2005 (artykuł sprzed 18 lat)

Mimo zapewnień, że do rozgrywek o Puchar Polski piłkarze Arki podchodzą poważnie, już po pierwszym meczu gdynianie znaleźli się poza burtą tej rywalizacji. Podopieczni Mirosława Dragana nie potrafili skutecznie przeciwstawić się III-ligowemu Turowi Turek. Przegrali na wyjeździe 1:2 (1:2). Jedynego gola dla pokonanych zdobył Benjamin Imeh. Porażkla żółto-niebieskich - obok wyeliminowania Widzewa Łódź przez IV-ligowca - jest największą niespodzianką tej tury gier.

ARKA: Chamera - Kościelniak, Cios, Jawny, Jakosz - Pudysiak, Majda, Bartoszewicz (46 Ulanowski), Kubisz (46 Ława) - Imeh, Patalan (46 Griszczenko).

W porównaniu z występami w ekstraklasie gdyński szkoleniowiec na dzisiejszy mecz kompletnie zmienił II linię, a i w ataku zagrali piłkarze, których nie było w podstawowym składzie na mecz z Łęczną. W żelaznym zestawieniu wystąpiły tylko "tyły".

Rozpoczęło się bardzo dobrze. Imeh, który wrócił do składu po karze za czerwoną kartkę, na listę strzelców wpisał się już w trzeciej minucie wykorzystując mierzone podanie Dariusz Patalana.

Wynik spotkania, jeszcze przed przerwą, ustalił Piotr Cetnarowicz. Popularny "Centek" zdobył oba gole dla gospodarzy. Wyrównał w 23., a po raz drugi trafił w 40. minucie. Rosłego napastnika zapewne bardzo dobrze pamiętają kibice wybrzeżowego futbolu. To ten sam piłkarz, który niegdyś był gwiazdą Pomezanii Malbork, a potem bez powodzenia próbował zdobyć angaż w... Arce. Najwyraźniej zapamiętał tę zniewagę i dzisiaj wziął odwet.

Pary I rundy: Warta Sieradz - Widzew Łódź 3:2, Flota Świnoujście - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:3 (po dogrywce), Nysa Zgorzelec - Zagłębie Sosnowiec 1:3, LKS Poborszów - Kujawiak Włocławek 0:2, Arka Nowa Sól - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 0:3, Hetman Zamość - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 2:1, Wierna Małogoszcz - Górnik Polkowice 1:0, Finishparkiet Nowe Miasto Lubawskie - Piast Gliwice 2:1, Okocimski Brzesko - Ruch Chorzów 4:2 (dogrywka), OKS 1945 Olsztyn - Szczakowianka Jaworzno 4:2, Wierzyca Pelplin - Radomiak Radom 0:4, Tłoki Gorzyce - MKS Mława 4:1, Mazowsze Płock RKS Radomsko 3:0 (walkower), Unia Janikowo - ŁKS Łódź 1:1, karne 4:5, Odra Opole - Jagiellonia Białystok (30 sierpnia).