Bledzewski odszedł do Warty Poznań

9 lutego 2011 (artykuł sprzed 13 lat)

Po golu Tadasa Labukasa (w środku) Arka prowadziła aż do 90 minuty. Po golu Tadasa Labukasa (w środku) Arka prowadziła aż do 90 minuty.

Trzy remisy i trzy porażki to sparingowy bilans piłkarzy Arki. Dzisiaj gdynianie nie rozstrzygnęli na swoją korzyść spotkania z FK Senica, choć do 90 minuty prowadzili! Mecz z wiceliderem słowackiej elity żółto-niebiescy zakończyli rezultatem 1:1 (0:0). W kraju wyjaśniła się przyszłość Andrzeja Bledzewskiego. Golkiper przeszedł do Warty Poznań.

Bramka:
Labukas 58 - Gajdos 90

ARKA: Moretto (62 Buchalik) - Bruma (73 Wilczyński), Szmatiuk (62 Żołnierewicz), Rozić, Noll (46 Bednarek) - Duarte (46 Glavina), Zawistowski (78 Sulima), Płotka (46 Burkhardt), Labukas (78 Czoska) - Ivanovski (46 Mokhtari) - Mawaye (46 Ross).

Dariusz Pasieka odważnie ustawił drużynę. Gdynianie zaczęli z dwoma nominalnymi napastnikami. Niestety, nie przełożyło się to na bramki. Jedyny gol padł po przerwie, gdy szkoleniowiec zaczął dokonywać zmian. Trafienie zaliczył Tadas Labukas, który w pierwszej połowie grał na lewej stronie pomocy, a po zmianie stron przeniósł się na prawe skrzydło.

Szkoleniowiec żółto-niebieskich mógł pozwolić sobie aż na 10 zmian, gdyż znacznie poprawiła się kondycja zdrowotna zespołu. Z piłkarzy obecnych w Turcji kontuzjowany jest już tylko Miroslav Bożok. Dlatego pełne 90 minut musiał dzisiaj zaliczyć jedynie Ante Rozić.

W Arce debiutowało dzisiaj dwóch nowych zawodników: marokański pomocnik, występujący ostatni w FC Metz, Youssef Mokhtari oraz bramkarz Odry Wodzisław, Michał Buchalik. Pierwszy z nich dośrodkowywał z rogu, który dał początek bramce Labukasa. Drugi - niestety - musiał wyciągnąć piłkę z siatki w ostatniej minucie spotkania. Gdynianie stracili gola po rozegraniu przez rywalu rzutu wolnego

Przypomnijmy, że także podczas pierwszego sparingu na zgrupowaniu w Turcji żółto-niebieskim nie udało się wygrać przez nieuwagę w końcówce spotkania. Z HK Homel zremisowali 1:1, tracąc bramkę w 89. minucie, mimo że rywale grali w "dziesiątkę".

Ostatnia szansa na podreperowanie bilansu wynikowego w zagranicznych sparingach, choć nie tylko rezultatu się w nich liczą, nadarzy się w najbliższą sobotę. Rywalem Arki ma być łotewski FK Ventspils.

Natomiast w kraju zakończyła się sprawa Andrzeja Bledzewskiego. Miesiąc temu bramkarz podpisał porozumienie o rozwiązaniu kontraktu z Arką, ale mogło ono wejść w życie dopiero po znalezieniu nowego klubu przez bramkarza. Dzisiaj Warta Poznań poinformowała, że zatrudniła popularnego "Bledzę", a zatem definitywnie opuszcza on Gdynię.

Opinie (48) 8 zablokowanych

• hahaha (4)

znow im sie nie udalo
    jak chce zostac w lidze jak tak frajersko remisujecie

• 27 33

• tą @rkę to powinni zamknąć, zaorać te korty i plac zabaw dla dzieci zrobić (2)

taktyka na UDO może się utrzymać w ekstraklasie, anty futbol mega babol!

• 4 19

• kmiocie z Wrzeszcza (1)

Jak nie lubisz obcych, to pie..lnij betonowym łbem w ten napis na obszcz...ym murku, albo idź spraw wpier..o:l swoim Traore, Deleu, czu Buvalovi - przecież obcy i czarni na dodatek.
        Tacy jak ty, kmiocie to obciach dla Gdańska

• 15 3

• Arkowiec

kompleksy leczycie ze sie gdanSZCZAnie tutaj wypowiadacie?? a jak wasz ostatni sparing?? chyba przegrany co?? gdyby nie fakt ze mieliscie duffiego to by waszej lechijKI nie bylo wiec dziekujcie ze mieliscie jedna osobe ktora byla wstanie wyprowadzic was z bagna i patrzcie na sprawy obiektywnie a nie na Arke jedziecie skoro to jest klub z wiekszymi zaslugami dla trojmiasta i regionu niz ten wasz komunistyczny twor.

• 8 2

• Tavrija Sewastopol Pozdrawia

z Gdańska ograliśmy znowu. W dwumeczu to już 6:2. looooserssss!

• 2 1

• sparingi (3)

Wynik sparingu nie zawsze odpowiada faktycznej kondycji czy wartości całego zespołu,jednak mnie osobiście martwi to,że np.Ross,jako nowy nabytek Arki nic w tych sparingach nie strzela. Wiem,że zaraz odezwą się głosy,żeby poczekać ,aż rusza runda wiosenna i itp,itd..i oby faktycznie to się zmieniło, ale taki zawodnik powinien pokazać się z jak najlepszej strony już właśnie w sparingach, niech grają nawet z 4 ligowcami,ale żeby napastnik wstrzelił się potocznie mówiąc już teraz, a nie zaczynał jak ruszy runda,bo może być jak zawsze zresztą daleko za póżno , a wartość napastnika=strzelone bramki! Natomiast co do samego wyniku, to brak słów na to ,że prowadzi się do 90 minut i remisuje mecz,i nie jest to pierwsza taka wpadka Arki!

• 31 1

• no i nie ostatnia...

• 2 4

• brak motywacji? (1)

powinna byc wieksza konkurencja w zespole - szczegolnie w ataku , wtedy to kazdy by trawe gryzl , zeby grac w wyjsciowej jedenstce. A jeden sparing wypada wygrac , sledzie co z wami bo derbow nie bedzie w przyszlym sezonie.

p.s sory za brak kropek na c , s i z ale mam cos z systemem.

• 8 0

• będą z Bałtykiem

• 1 4

• To tylko sparingi, gdzie drużyna ćwiczy rózne ustawienia. Nie robił bym z tego wielkie "halo", no chyba że bym był redaktorem (4)

poratlu "Trójmiasto" pl

• 16 17

• To nie tłumaczy braku skuteczności!I jak zawsze, po co robić wielkie halo,lepiej czekać ,aż się spadnie--> spójrz na tabelę fachowcu;-) od taktyki....

• 4 4

• ekspert... (1)

a co Arka trenuje ustawienie 1-10-0-0? to nie usprawiedliwia braku goli.

• 4 2

• to ustawienie mają przeczwiczone do pperfekcjikażdy ligowy mecz nim grali

• 2 2

• głosy na nie

mądre słowa, a głosy na nie to chyba całe kolegium redakcyjne nastukuje w godzinach nadliczbowych

• 0 2

• (2)

I tak trzymać! Na wiosnę pewne 3 punkty jak zwykle dla biało-zielonych władców!!!