Bliżej medali

19 kwietnia 2007 (artykuł sprzed 17 lat)
Siatkarki Energi Gedania awansowały do turnieju finalowego mistrzostw Polski młodziczek. Podopieczne Witolda Jagły promocję zapewniły sobie w Tuszynie, gdzie w sobotę i w niedzielę wygrały komplet meczów. Najlepszą atakującą zawodów została Laura Tomsia. Batalia o medale rozpocznie się 11 maja.

ENERGA GEDANIA: Laura Tomsia, Anna Łozowska, Daria Makar , Natalia Kurnikowska , Joanna Wojciechowska, Marta Podolska, Agnieszka Kowalkowska (libero) oraz Natalia Całka, Patrycja Lewicka, Magdalena Sterczewska, Sylwia Szczęsnowicz i Zuzanna Łapin.

Turnieje półfinałowe odbywały się w czterech miastach. Z każdych zawodów do batalii o medale kwalifikowały się po dwa najlepsze zespoły. Energa Gedania bardzo dobrze weszła do rywalizacji. Na inaugurację nasza drużyna pokonała ubiegłoroczne brązowe medalistki ze Sparty Warszawa 2:0. Tym samym już drugi mecz, jak się później okazało, był o pierwsze miejsce. Gdańszczanki zwyciężyły Gwardię Wrocław 2:1. Ten sukces dał im już awans do finału. O drugą pozycję w bezpośrednim starciu musiały się bić Gwardia ze Spartą. Podopieczne trenera Jagły turniej zakończyły wygraną nad miejscowym UMKS 2:0, który już wcześniej stracił szansę na promocję.

- Wykonaliśmy plan minimum na ten sezon. Maksimum będzie, jeśli zdobędziemy jeden z medali. Półfinał przekonał mnie o potrzebie pewnych zmian w zespole. Mam nadzieje, że będzie czas, aby sprawdzić nowe ustawienia w grach kontrolnych - mówi trener Jagła.

Pozostałe wyniki w Tuszynie: UMKS - Gwardia 0:2, UMKS - Sparta 0:2, Sparta - Gwardia 0:2.

1. ENERGA GEDANIA 3-0 6 6:1
2. Gwardia Wrocław 2-1 5 5:2
3. Sparta Warszaw 1-2 4 2:4
4. UMKS Tuszyn 0-3 3 0:6

Turniej finałowy mistrzostw Polski od 11 do 13 maja. Gospodarz ustalony zostanie w terminie późniejszym. W rozgrywkach eliminacyjnych Energa Gedania zmierzy się z: Dargfilem Tomaszów Mazowiecki, Volleyem Kielce i Pogonią Proszowice. Drugą grupę utworzą: Gwardia,Tomasovia Tomaszów Mazowiecki, Pałac Bydgoszcz i MOSiR MOSM Tychy.