Bogdanka LUK Lublin - Trefl Gdańsk 3:2. Pierwsza porażka siatkarzy w tym sezonie

mip
10 listopada 2023, godz. 23:10
Opinie (14)

Trefl Gdańsk

Trefl Gdańsk nie jest już niepokonany. Podopieczni Igora Juricicia przegrali na wyjeździe z Bogdanką LUK Lublin 2:3. Trefl Gdańsk nie jest już niepokonany. Podopieczni Igora Juricicia przegrali na wyjeździe z Bogdanką LUK Lublin 2:3.

Trefl Gdańsk przegrał z Bogdanką LUK Lublin 2:3 (25:21, 21:25, 18:25, 25:18, 10:15) w meczu 5. kolejki PlusLigi. Po dobrym początku meczu, gdańszczanie zupełnie oddali pole rywalom w drugim i trzecim secie. Zdołali jednak doprowadzić do tie-breaka, ale żółto-czarnym brakowało tam argumentów i pierwsza porażka w tym sezonie stała się faktem.

LUK: Komenda 3, Brand 13, Nowakowski 11, Malinowski 24, Ferreira 17, Kania 7, Hoss (libero) oraz Nowosielski, Schulz 1, Kędzierski

TREFL: Droszyński 3, Martinez 7, Urbanowicz 9, Sasak 25, Sawicki 19, Niemiec 11, Koykka (libero) oraz Czerwiński, Nasevich, Gałązka

Siatkarze Trefla Gdańsk z zamiarem kontynuowania serii i podtrzymania miana niepokonanych udali się do Lublina. Nie udało się jednak tego dokonać. Nad morze wrócili jednak z punkcikiem wywalczonym za porażkę w tie-breaku.

Trener Igor Juricić po raz kolejny posłał do boju tę samą "szóstkę". Początek zdecydowanie należał do gdańszczan, którzy wypracowali sobie 4-punktową przewagę (6:10), pokazując ofiarną grę w defensywie, a także blokiem. Gospodarze po przerwie doprowadzili do remisu po 12. Miejscowi zmienili zagrywkę i punktowali seryjnie. Wydawało się, że to oni zwyciężą w pierwszej partii, ale przy zagrywce Karola Urbanowicza Trefl odrobił, a nawet wyszedł na prowadzenie i wygrał do 21.

Trefl Gdańsk notuje kapitalny początek sezonu. Pomógł... terminarz Trefl Gdańsk notuje kapitalny początek sezonu. Pomógł... terminarz

W drugim secie gra była znacznie bardziej wyrównana i gra toczyła się punkt za punkt. Bogdankę w grze utrzymywał Mateusz Malinowski, a gdańszczanie mogli żałować niewykorzystanych kontr. W końcówce odskoczyli jednak gospodarze, którzy wygrali do 21 i doprowadzili do remisu.

Lubelacy poszli za ciosem i początek trzeciego seta należał całkowicie do nich. Po stronie żółto-czarnych ataki kończył tylko Kewin Sasak, ale i on nadział się na blok gospodarzy i było 14:8. Trener Juricić próbował rotować składem, ale tę partię 25:18 wygrała Bogdanka. Różnicę zrobiła przede wszystkim skuteczność w ataku, gdzie Trefl miał nieco ponad 30 proc.

Trefl Gdańsk - Cuprum Lubin 3:0. Zwycięstwo i blisko 4 tys. kibiców w Ergo Arenie Trefl Gdańsk - Cuprum Lubin 3:0. Zwycięstwo i blisko 4 tys. kibiców w Ergo Arenie

Jasne było już, że gdańszczanie z lubelszczyzny nie wrócą z kompletem punktów. Podrażnieni przyjezdni mocno weszli w czwartego seta i prowadzili już 10:4. Tę przewagę jeszcze powiększyli, głównie dzięki dobrej grze blokiem. Wygrana żółto-czarnych do 18 doprowadziła do tie-breaka.

W decydującej partii obie ekipy już bardzo zmęczone popełniały sporo błędów. Lepiej radzili sobie jednak miejscowi. Po stronie Trefla punktował w zasadzie tylko Sasak. Zwycięstwo Bogdance asem serwisowym zapewnił Damian Schulz.

Wyniki 5 kolejki

• Bogdanka LUK Lublin - TREFL GDAŃSK 1:3 (21:25, 25:21, 25:18, 18:25, 15:10)
  • KGHM Cuprum Lubin - Projekt Warszawa 0:3 (19:25, 20:25, 21:25)
  • Asseco Resovia Rzeszów - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:0 (32:30, 25:17, 25:16)
  • GKS Katowice - Jastrzębski Węgiel 1:3 (14:25, 25:23, 22:25, 22:25)
  • Exact Systems Hemarpol Częstochowa - PSG Stal Nysa 0:3 (22:25, 16:25, 18:25)
  • Barkom Każany Lwów - Ślepsk Malow Suwałki 3:1 (25:23, 22:25, 25:18, 27:25)
  • Enea Czarni Radom - Aluron CMC Warta Zawiercie 0:3 (18:25, 17:25, 20:25)
  • Indykpol AZS Olsztyn - PGE GiEK Skra Bełchatów (przełożony na 30.12)
  • Zaległy mecz z 2. kolejki
  • Aluron CMC Warta Zawiercie - Exact Systems Hemarpol Częstochowa 3:0 (25:22, 25:22, 25:14)