Bohaterowie z plaży: Katarzyna Dziwosz

15 kwietnia 2003 (artykuł sprzed 21 lat)
Katarzyna Dziwosz wróciła po rocznej przerwie na pierwsze miejsce w Grand Prix Sopotu w kategorii przewidzianej dla pań od 20 do 40 roku życia.

Lekkoatletka Technika Malbork triumfowała po raz czwarty. Sukces przyszedł jej o tyle łatwiej, że do obrony pucharu nie stanęła Kamila Jabłońska (Wejher Wejherowo). Zresztą w tej kategorii nastąpiło więcej zmian. Blisko połowa zawodniczek nie startowała w tej grupie przed rokiem. W czołówce pozostały tylko siostry Małgorzata i Elżbieta Tuwalskie. Mieszkanki Grabowca trenują w gdańskiej Lechii chód sportowy, a w Sopocie z sukcesami biegają. Pierwsza z nich trzykrotnie zajmowała drugie miejsce.

Pierwsza pozycja czterokrotnie padła łupem Katarzyna Dziwosz, a w styczniu jako pierwsza linię mety minęła Maria Maj.

Sylwetkę malborczanki przedstawialiśmy przy okazji jej triumfu w punktacji open kobiet. Przypomnijmy tylko, że bieganie rozpoczynała pod okiem Ryszarda Mazerskiego. Największe sukcesy święciła w kategorii młodzieżowej na dystansie 10 kilometrów. W mistrzostwach kraju zdobyła brąz, na mistrzostwach Europy uplasowała się na 10 miejscu. W tym sezonie niespełna 23-letnia zawodniczka zamierza zadebiutować w maratonie. W rubryce hobby studentka AWFiS Gdańsk podaje sport, dobrą książkę i film.