Bramkarze w polu

17 lipca 2007 (artykuł sprzed 16 lat)

Gdynianie pokonali BKS Grosspetersdorf 4:3 (1:3). Do pojedynku z austriackim V-ligowcem Wojciech Stawowy wystawił skład, w którym było... trzech bramkarzy, dwóch masażystów, czterech członków sztabu szkoleniowo-organizacyjnego Arki oraz trzech testowanych piłkarzy. Grano dwa razy po 35 minut.

Bramki: Jędrzej Florek, Marek Latos (karny), Krzysztof Byzdra, Norbert Witkowski.

ARKA: Biecke - Latos (masażysta), Płotka, Witkowski, Jończyk (asystent trenera) - Wrześniak (trener bramkarzy), Hempel, Bledzewski, Bednarczyk (kierownik) - Florek, Byzdra (trener przygotowania motorycznego) oraz Zięba (masażysta).

Piłkarze przygotowują się na zgrupowaniu w Austrii do drugiego sparing. W środę, według najnowszych doniesień, mają się zmierzyć z dziesiątym zespołem ekstraklasy Węgier - FC Sopron, choć wcześniej awizowano grę z trzecią drużyną Słowacji, Slovanem Bratysława. Czynione są starania, aby na ten pojedynek "postawić" na nogi Marka Szyndrowskiego, który ma kłopoty z mięśniem czworogłowym. Rywalizacja o miejsce w składzie zaostrzyła się przez dołączenie do drużyny trzech piłkarzy, którzy są w dalszym ciągu w Arce testowani: Michała Płotki (ostatnio Cartusia), Kamila Hempela (AC Perugia) i Jędrzeja Florka (Chemik Bydgoszcz). W poniedziałek późnym wieczorem zostali oni sprawdzeni w meczu z austriackimi amatorami.

Arka trenuje w Grosspetersdorf, gdzie jest V-ligowa drużyna. Właśnie z nią umówiono się na sparing. Stawowy zaskoczył rywali ustawieniem. Zanim nowy skład zgrał się, przegrał pierwszą połowę, ale po przerwie gole strzelali już tylko gdynianie. Snajperską smykałkę potwierdził Florek, który poprzednio wbił dwa gole Cartusii. W polu zagrali również dwaj bramkarze, którzy rywalizują o bluzę z numerem jeden na nowy sezon. Zgodnie z zapowiedziami szkoleniowca, w lidze między słupkami stanie ten, kto grać będzie w dwóch ostatnich sparingach przed ligą. W polu lepiej zaprezentował się Norbert Witkowski, który zdobył nawet jedną z bramek, ale mecz z Sopronem w podstawowym składzie raczej rozpocznie Andrzej Bledzewski, który latem został sprowadzony do Gdyni z... Malty.

nawet z masażystami i innymi wygibasami Arka wygrywa. Puchar Polski NASZ! AEJAO AEJAO AEJAO AEJAO...

• 0 0

• Fajnie

Fajny pomysł,fajnyn wynik,fajna atmosfera. Poprostu ARKA

• 0 0

• Ale Ekipa:P

Przecież w tym składzie na luzaku pykną w derbach zapyziałych lechistów, sam Witek grając w ataku zaliczyłby hattrick'a !!!