Budowlani Commercecon Łódź - Lechia Gdańsk 12:48. Świetna druga połowa

Mikołaj Pachniewski
2 września 2023, godz. 14:40
Opinie (6)

Drew Pal 2 Lechia Rugby

Najnowszy artykuł o klubie Drew Pal 2 Lechia Rugby Lechia Gdańsk - Ogniwo Sopot 12:36. Jednostronne derby, dobry mecz młodzieży
Nie brakowało walki w meczu rugbistów Lechii Gdańsk z Budowlanymi Commercecon Łódź. Ostatecznie gdańszczanie po znakomitej drugiej połowie wygrali 48:12. Nie brakowało walki w meczu rugbistów Lechii Gdańsk z Budowlanymi Commercecon Łódź. Ostatecznie gdańszczanie po znakomitej drugiej połowie wygrali 48:12.

Lechia Gdańsk pokonała na wyjeździe Budowlanych Commercecon Łódź 48:12 (15:12) w meczu 4. kolejki ekstraligi rugby. Po bardzo wyrównanej pierwszej połowie, w drugiej gdańszczanie wyraźnie dominowali i odskoczyli z wynikiem.

Punkty dla Budowlanych: Filip Soszka 5, Romero Iuan Kruz 5, Corne Pienaar 2
Punkty dla Lechii: Denzo Bruwer 23, Antony Siale 10, Aleksander Czerniak 10, Denzo Bruwer 23, Mateusz Kolas 5

LECHIA: Szymanowski, Buczek, Huhane - Dabkiewicz, Wasilewski - Niespodziany, Klaasen, Smoliński - Boczulak - Bruwer - Siale, Selupe, Wójtowicz, Czerniak - Kolas oraz Olszewski, Beśka, Rachubka, Olender, Górniewicz, Kruszczyński, Romanowicz, Fibek

Rugbiści Lechii Gdańsk po wygranej nad Awentą Pogonią Siedlce chcieli iść za ciosem i pokonać beniaminka Budowlanych Commercecon Łódź. Trener Paweł Lipkowski nie mógł skorzystać jednak z dwóch doświadczonych młynarzy: Milana KossakowskiegoMarka Płonki.

Ogniwo Sopot - Orkan Sochaczew 21:15. Przeczytaj relację z meczu na szczycie w 4. kolejce ekstraligi rugby Ogniwo Sopot - Orkan Sochaczew 21:15. Przeczytaj relację z meczu na szczycie w 4. kolejce ekstraligi rugby

Pomimo tego już na początku biało-zieloni objęli prowadzenie, bo rzut karny wykorzystał Denzo Bruwer, celnie kopiąc między słupy. Później jednak gdańszczanie mieli problem z tym, by narzucić swoje warunki gry w starciu z beniaminkiem.

Budowlani z minuty na minutę radzili sobie coraz lepiej i skutkowało to tym, że po molu autowym zameldowali się z "jajem" na polu punktowym. Podwyższenie sprawiło, że było 7:3. Odpowiedź Lechii była jednak natychmiastowa i 5 "oczek" po szybkiej i składnej akcji dorzucił Aleksander Czerniak.

Po chwili to jednak znów Budowlani prowadzili, a lukę pomiędzy obroną Lechii znalazł Filip Soszka. W końcówce pierwszej połowy gdańszczanom grało się jednak lepiej, gdyż jeden z miejscowych młynarzy obejrzał żółtą kartkę. Podopieczni Pawła Lipkowskiego wykorzystali to i po przyłożeniu Antonego Siale i podwyższeniu Bruwera zeszli na przerwę prowadząc 15:12.

Sprawdź, jakie nastroje były w Lechii przed meczem w Łodzi Sprawdź, jakie nastroje były w Lechii przed meczem w Łodzi

Po przerwie gdańszczanie szybko zanotowali kolejne przyłożenia. Najpierw uczynił to Bruwer, a po chwili Czerniak, co skutkowało tym, że Lechia prowadziła 27:12. Kolejne przyłożenie to z kolei dzieło Antonego Siale. Taki wynik dawał gdańszczanom ofensywny punkt bonusowy, bowiem mieli o 3 przyłożenia więcej od gospodarzy.

Goście się jednak nie zatrzymywali, a kolejne 5 "oczek" dorzucił Mateusz Kolas. Podwyższenia nie zmarnował także Bruwer, zdobywają 2 punkty. Po chwili Tongijczyk sam przyłożył i podwyższył wynik, co ustaliło stan spotkania na 12:48.

Wyniki 4 kolejki

• OGNIWO SOPOT - Orkan Sochaczew 21:15 (14:10)
  • Budowlani Commercecon Łódź - LECHIA GDAŃSK 12:48 (12:15)
  • Awenta Pogoń Siedlce - Juvenia Kraków 10:32 (3:17)
  • Budo 2011 Aleksandrów Łódzki - Edach Budowlani Lublin 7:30 (7:10)
  • pauza: ARKA GDYNIA

Opinie (6)

• RC Lechia (2)

Dlaczego trener nie wpuszcza Rokiego gdzie Janek czemu nie gra a Marek nie mógł grać

• 2 10

• Ciężko wpuścić kogoś kogo nie ma w kadrze meczowej

• 8 0

• A na co

A ma co komu szczur na pokładzie ? Skończyły się wywody skończyła się motywacja. Słyszałem, że będzie w projekcie TV grał role ochroniarza

• 2 2

• Młodzi dali radę, brawo!!!

• 10 0

• Brawo Lechia

Fajny dobry mecz,oby tak dalej

• 7 0

• Polskie Rugby to dno albo można rzecz pomorskie rugby to dno. Główny koordynator ds. Dzieci i młodzieży spędzi 3 lata za kratkami. czy Pomorski Związek Rugby wyda jakiś komunikat ? Czy nadal w trakcie rozpraw Pan Grzegorz będzie kontynuował swoją drogę ?
    Śmiechu warte - taki program był kiedyś. Ludzie zarządzający pomorskim Rugby powinni się puknąć w głowę. Na ta chwile nie widzę odpowiedniego kandydata, który merytorycznie, organizacyjnie oraz wzorcowo będzie kształcił nasza młodzież. Zróbcie uczciwy konkurs niech zgłoszą się osoby, które maja pomysły, bo jak Grzegorza ma zastąpić książę Pietryk to wizerunkowo nie dojdziemy do zachodu. Przekaz Pana Michała nadaje się wychowanie zwykłych bramkarzy w Sopocie a nie rugbistów. Skończcie z tym klepaniem po plecach. Grzegorz uciekaj do Kosciezyny wstyd wstyd wstyd wstyd.