CTL Zagłębie Sosnowiec - GTK Gdynia 74:59. Przebłyski w pogoni za wynikiem

dak.
20 lutego 2022 (artykuł sprzed 2 lat)

GTK Gdynia przegrało na wyjeździe z zespołem CTL Zagłębie Sosnowiec 59:74 (18:19, 13:23, 16:16, 12:16) w 20. kolejce Energa Basket Ligi Kobiet. Gdyńskie koszykarki dobrze weszły mecz, ale następnie przy gonieniu wyniku miały tylko przebłyski. Okazja do rehabilitacji już w środę, 23 styczna, o godz. 16. Podopieczne Karoliny Szlachty rozegrają na wyjeździe zaległy mecz z Eneą AZS Politechnika Gdańska. Godzinę później, w Bydgoszczy, zagra VBW Arka Gdynia.

VBW Arka Gdynia - Energa Toruń 94:47. Przeczytaj relację, wystaw oceny koszykarkom i trenerce

ZAGŁĘBIE: Sagerer 23 (4x3), Bogićević 17 (1x3), January 15 (11 zb., 9 as.), Sutherland 11 (12 zb.), Wojtala 4 oraz Wnorowska 4, Grzegorowska, Jasiulewicz, Jastrzębska, Grzegorowska

GTK: Parzeńska 14 (1x3, 6 zb.), Ossowska 9 (1x3), Marcinkowska 9 (1x3), Wińkowska 8 (12 zb.), Niemojewska 6 oraz Piestrzyńska 6 (1x3), Kobylińska 6 (2x3), Szulc 1

GTK Gdynia prowadziła równe spotkanie z ósmą drużyną Energa Basket Ligi Kobiet, ale tylko w pierwszej kwarcie. Czterokrotnie obejmowały w niej prowadzenie, ale to Zagłębie Sosnowiec wygrywało 19:18 po 10 minutach gry.

Mistrzostwa Polski koszykarek do lat 19: 2. Politechnika Gdańska, 5. GTK Gdynia. Przeczytaj relację

Gospodynie swoją przewagę powiększyły jeszcze przed przerwą. Głównie za sprawą Helgi SagererJessicy January, które zdobyły odpowiednio: 17 i 12 punktów dla swojego zespołu, a także lepszej skuteczności. Miejscowe rzucały na poziomie 44-proc. (16/36), przy jedynie 35-proc. GTK (10/28).

Gdynianki podjęły kolejne próby po zmianie stron. Zaczęły od serii 8:0, dzięki czemu pomniejszyły stratę od 3 "oczek". To wystarczyło, żeby rywalki się przebudziły i odpowiedziały jeszcze większym runem... 13:0. Ten ponownie pozwolił koszykarkom z Sosnowca odskoczyć na bezpieczną przewagę, której nie straciły już do końca meczu. Ostatecznie zakończyło się wynikiem 59:74.

VBW Arka Gdynia otrzymała 2 mln zł za promocję Gdyni i GCS w sezonie 2021/22

GTK przegrało nie tylko ze względu na słabszą skuteczność (38 do 40 proc.), ale również mniejsza liczbę rzutów. Oddały ich 55, a Zagłębie - 71. Gdynianki przegrały też walkę pod koszem (36 do 47 w zbiórkach) oraz zanotowały 13 start, z czego 7 to przechwyty rywalek. Warto zaznaczyć, że tego dnia odcięta była również najlepsza asystująca gdyńskiej ekipa - Julia Niemojewska, która rozdała tylko 3 asysty.

Wyniki 20 kolejki

• VBW ARKA GDYNIA - Energa Toruń 94:47 (26:15, 27:6, 24:17, 17:9)
  • CTL Zagłębie Sosnowiec - GTK GDYNIA 74:59 (19:18, 23:13, 16:16, 16:12)
  • BC Polkowice - Enea AZS Politechnika Poznań 103:46 (33:5, 21:16, 29:9, 20:16)
  • Polonia Warszawa - Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin 76:79 (19:9, 9:19, 18:26, 24:16, d: 6:9)
  • Polskie Przetwory Basket-25 Bydgoszcz - Ślęza Wrocław 69:63 (14:18, 18:18, 18:17, 19:10)
  • pauza: PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp.