Cerrad Enea Czarni Radom - Trefl Gdańsk 3:1. Siatkarze nie poszli za ciosem

Trefl Gdańsk

Bartłomiej Lipiński zdobył najwięcej, 18 punktów dla Trefla Gdańsk. Jednak jego zespół i tak przegrał w Radomiu. fot. Mateusz Słodkowski / Trojmiasto.pl

Trefl Gdańsk przegrał na wyjeździe z drużyną Cerrad Enea Czarni Radom 1:3 (19:25, 25:20, 29:31, 24:26) w 4. kolejce siatkarskiej PlusLigi. Siatkarzom zaczęli od przegranego seta, ale w drugim zdołali wyrównać. W dwóch kolejnych toczyli walkę na przewagi, ale ostatecznie to gospodarze zgarnęli komplet punktów. Tym samym żółto-czarni nie poszli za ciosem i nie wygrali kolejnego meczu po porażkach z początku sezonu.

CZARNI: Kędzierski 3, Berger 16, Lemański 13, Faryna 18, Rusin 16, Warda 7, Masłowski (libero) oraz Gąsior 1, Firszt 1, Sadkowski, Ostrowski, Santana

TREFL: Kampa 1, Reichert 5, Crer 10, Wlazły 13, Lipiński 18, Mordyl 3, Olenderek (libero) oraz Sasak 10, Mika 5, Urbanowicz 4, Kozub, Ciok, Łaba

Mimo, że Trefl Gdańsk do Radomia udał się po zwycięskim meczu z Cuprum Lubin (3:0), to trener Michał Winiarski i tak postanowił dokonać zmian w składzie. Mateusza Mikę na przyjęciu zmienił Moritz Reichert.

Trefl Gdańsk - Cuprum Lubin 3:0. Przeczytaj relację live, wystaw oceny siatkarzom i trenerowi

Co prawda żółto-czarni rozpoczęli spotkanie od prowadzenia, ale inicjatywę szybko przejęli gospodarze. Goście próbowali dogonić rywali, ale Ci odpowiadali na ich ataki, utrzymując minimalną przewagę. W połowie otwierającego seta wzrosła do 5 punktów. To nie przestraszyło gdańszczan, który nawiązali jeszcze walkę, doprowadzając do stanu 21:19. Jednak to było wszystko, bo od tego momentu punktowali już tylko miejscowi.

Role odwróciły się w drugiej partii. Zespół Winiarskiego szybko wyszedł na prowadzenie 6:2, dzięki czemu mógł kontrolować dalszy przebieg. Goście nie potrafili poważnie zagrozić Treflowi, którego przewaga w pewnym momencie wynosiła 7 "oczek". Co prawda w końcówce stopniała do 3, ale podobnie jak Czarni w pierwszym, tak gdańszczanie w drugim "dobili" rywala i doprowadzili do remisu 1:1.

Trzeci set przyniósł wiele emocji. Co prawda zaczęło się spokojnie, ale radomianie odskakiwali przyjezdnym. Ich prowadzenie wynosiła już 6 punktów, ale siatkarze z Gdańska w porę się ocknęli, wyrównując 20:20. Od tego momentu oglądaliśmy prawdziwą walkę. Oba zespoły miały okazje na zakończenie tej partii, o czym może świadczyć zmiana prowadzenia przy grze na przewagi. Ostatecznie to Czarni wykazali więcej zimnej krwi i wygrali 31:29.

Lukas Kampa: Są jeszcze rezerwy. Przeczytaj zapowiedź meczu Cerrad Enea Czarni Radom - Trefl Gdańsk

Podobny obraz oglądaliśmy także w czwartej partii. Niemalże do końca spotkania drużyny grały punkt za punkt. I mimo, że gdańszczanie mieli minimalne prowadzenie, to gospodarze przejęli inicjatywę i wygrali do 24 oraz 3:1 w całym meczu.

Siatkarze z Gdańska atakowali z 49-proc. skutecznością, przy 50-proc. radomian. Rywale byli także lepsi na siatce, blokując 12 piłek, przy 10 Trefla. Natomiast z zagrywki zdobyli bezpośrednio 7 punktów, a żółto-czarni - 6.

Wyniki 4 kolejki:

• Cerrad Enea Czarni Radom - TREFL GDAŃSK 3:1 (25:19, 20:25, 31:29, 26:24)
  • LUK Lubln - GKS Katowice 3:0 (25:19, 26:24, 25:14)
  • Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Projekt Warszawa 3:2 (25:27, 25:18, 14:25, 25:18, 15:9)
  • Stal Nysa - Asseco Resovia 1:3 (21:25, 25:17, 21:25, 18:25)
  • Jastrzębski Węgiel - PGE Skra Bełchatów 3:1 (25:18, 25:20, 17:25, 25:18)
  • Indykpol AZS Olsztyn - Aluron CMC Warta Zawiercie 3:0 (25:18, 25:20, 25:23)
  • Cuprum Lubin - Ślepsk Malow Suwałki 3:0 (25:18, 25:22, 25:22)