- 1 Czubak o Arce: Wygrywać i świętować (29 opinii) LIVE!
- 2 Chłań: Lechia w ekstraklasie jeszcze lepsza (44 opinie)
- 3 Wybrzeże liczy na mocny start z Polonią (42 opinie)
- 4 Święto gimnastyki. Ponad 20 krajów (1 opinia)
- 5 Arka: odwołanie od kartki, kontuzjowani walczą (51 opinii)
- 6 Kapić chce i zasłużył, by zostać w Lechii (61 opinii)
Chodźcie z Korzeniem
18 września 2002 (artykuł sprzed 21 lat)
Konferencją prasową rozpoczął swój pobyt w Rumi Robert Korzeniowski. Odpowiadał na pytania dotyczące przyszłych startów, przygotowań do nich, wydanej niedawno książki, oraz powstałych pod jego patronatem szkółek chodziarskich i następców mistrza.
Jednak najważniejszy był chód - otwarte mistrzostwa Wybrzeża i mistrzostwa Polski weteranów. Mimo niesprzyjającej pogody wystartowało prawie 200 chodziarzy w kilku kategoriach wiekowych, a także chętni amatorzy w kategorii VIP-ów.
Mistrz wystartował z VIP-ami, udzielając na wstępie instruktażu jak należy chodzić, a także w kategorii seniorów.
Wyniki
Chłopcy, rocznik 1991 i młodsi:
1. Przemysław Szwoch (SKS Szlachta), 2. Mateusz Czaja, 3. Leszek Landowski (obaj ZSP Osieczna);
Dziewczęta, rocznik 1991 i młodsze:
1. Jolanta Torłop (AZS AWF Gdańsk), 2. Dagmara Unton (UKS Korzeniowski SP 9 Rumia), 3. Natalia Loryńska (ZSP Osieczna);
Dziewczęta, roczniki 1989-1990:
1. Aleksandra Kordowska (Rodło Kwidzyn), 2. Małgorzata Szafrańska (UKS Korzeniowski SP 9 Rumia), 3. Kamila Kędziora (SKS Szlachta);
Chłopcy, rocznik 1989-1990:
1. Jakub Kazub (UKS Korzeniowski Rumia), 2. Adrian Loryński, 3. Paweł Landowski (obaj ZSP Osieczna);
Młodziczki:
1. Magda Zdrojewska (RKS Rumia), 2. Karolina Rokita, 3. Magdalena Rokita (obie Rodło Kwidzyn);
Młodzicy:
1. Henryk Dawid (Flota Gdynia), 2. Adam Rupar (Rodło Kwidzyn), 3. Paweł Łuniewski (Konradia Gdańsk);
Juniorki młodsze:
1. Anna Sikorska (Lechia Gdańska), 2. Małgorzata Bielak, 3. Mariola Kroczyk (obie Rodło Kwidzyn);
Juniorzy młodsi:
1. Maciej Łuniewski (Konradia Gdańsk);
Juniorki:
1. Katarzyna Pellowska (Wejher Wejherowo), 2. Renata Jaśkowiak (Konradia Gdańsk), 3. Anna Kisielewska (Rodło Kwidzyn);
Juniorzy:
1. Paweł Grzonka (Olimpia Bytów), 2. Wojciech Rolbiecki (SKLA MS Słupsk), 3. Sławomir Firlej (Nadwiślanin Chełmno);
Seniorki:
1. Sylwia Korzeniowska, 2. Agnieszka Olesz (obie AZS AWF Katowice), 3. Małgorzata Tuwalska, 4. Elżbieta Tuwalska (obie Lecha Gdańsk);
Seniorzy:
1. Robert Korzeniowski (Wawel Kraków), 2. Beniamin Kuciński (AZS AWF Katowice), 3. Roman Magdziarczyk (AZS AWF Gdańsk), 4. Stanisław Stosik (Lechia Gdańsk).
Weteranki:
1. Janina Łuniewska (Konradia Gdańsk), 2. Małgorzata Torłop (Gdańsk), 3. Grażyna Żmudzka (Lechia Gdańsk);
Weterani:
1. Jan Hollender (Flota Gdynia), 2. Bogusław Barbużyński (Gdańsk), 3. Przemysław Tarłop
(Gdańsk), 4. Mirosław Łuniewski (Konradia Gdańsk).
Chód VIP-ów na 1 km, kobiety:
1. Monika Grynia (Rumia), 2. Balbina Wontlicka, 3. Alicja Pęczak;
mężczyźni:
1. Jan Nowicki (MOSiR Rumia), 2. Andrzej Byczkowski (PMO Wejherowo), 3. Bogdan Czaja (UKS Osieczna), 4. Jan Klawiter (Burmistrz Rumi), 7. Robert Korzeniowski z czasem 6,36 min, przedstawiciel "Głosu", niżej podpisany przyszedł na metę 5 sek. za Mistrzem.
Jednak najważniejszy był chód - otwarte mistrzostwa Wybrzeża i mistrzostwa Polski weteranów. Mimo niesprzyjającej pogody wystartowało prawie 200 chodziarzy w kilku kategoriach wiekowych, a także chętni amatorzy w kategorii VIP-ów.
Mistrz wystartował z VIP-ami, udzielając na wstępie instruktażu jak należy chodzić, a także w kategorii seniorów.
Wyniki
Chłopcy, rocznik 1991 i młodsi:
1. Przemysław Szwoch (SKS Szlachta), 2. Mateusz Czaja, 3. Leszek Landowski (obaj ZSP Osieczna);
Dziewczęta, rocznik 1991 i młodsze:
1. Jolanta Torłop (AZS AWF Gdańsk), 2. Dagmara Unton (UKS Korzeniowski SP 9 Rumia), 3. Natalia Loryńska (ZSP Osieczna);
Dziewczęta, roczniki 1989-1990:
1. Aleksandra Kordowska (Rodło Kwidzyn), 2. Małgorzata Szafrańska (UKS Korzeniowski SP 9 Rumia), 3. Kamila Kędziora (SKS Szlachta);
Chłopcy, rocznik 1989-1990:
1. Jakub Kazub (UKS Korzeniowski Rumia), 2. Adrian Loryński, 3. Paweł Landowski (obaj ZSP Osieczna);
Młodziczki:
1. Magda Zdrojewska (RKS Rumia), 2. Karolina Rokita, 3. Magdalena Rokita (obie Rodło Kwidzyn);
Młodzicy:
1. Henryk Dawid (Flota Gdynia), 2. Adam Rupar (Rodło Kwidzyn), 3. Paweł Łuniewski (Konradia Gdańsk);
Juniorki młodsze:
1. Anna Sikorska (Lechia Gdańska), 2. Małgorzata Bielak, 3. Mariola Kroczyk (obie Rodło Kwidzyn);
Juniorzy młodsi:
1. Maciej Łuniewski (Konradia Gdańsk);
Juniorki:
1. Katarzyna Pellowska (Wejher Wejherowo), 2. Renata Jaśkowiak (Konradia Gdańsk), 3. Anna Kisielewska (Rodło Kwidzyn);
Juniorzy:
1. Paweł Grzonka (Olimpia Bytów), 2. Wojciech Rolbiecki (SKLA MS Słupsk), 3. Sławomir Firlej (Nadwiślanin Chełmno);
Seniorki:
1. Sylwia Korzeniowska, 2. Agnieszka Olesz (obie AZS AWF Katowice), 3. Małgorzata Tuwalska, 4. Elżbieta Tuwalska (obie Lecha Gdańsk);
Seniorzy:
1. Robert Korzeniowski (Wawel Kraków), 2. Beniamin Kuciński (AZS AWF Katowice), 3. Roman Magdziarczyk (AZS AWF Gdańsk), 4. Stanisław Stosik (Lechia Gdańsk).
Weteranki:
1. Janina Łuniewska (Konradia Gdańsk), 2. Małgorzata Torłop (Gdańsk), 3. Grażyna Żmudzka (Lechia Gdańsk);
Weterani:
1. Jan Hollender (Flota Gdynia), 2. Bogusław Barbużyński (Gdańsk), 3. Przemysław Tarłop
(Gdańsk), 4. Mirosław Łuniewski (Konradia Gdańsk).
Chód VIP-ów na 1 km, kobiety:
1. Monika Grynia (Rumia), 2. Balbina Wontlicka, 3. Alicja Pęczak;
mężczyźni:
1. Jan Nowicki (MOSiR Rumia), 2. Andrzej Byczkowski (PMO Wejherowo), 3. Bogdan Czaja (UKS Osieczna), 4. Jan Klawiter (Burmistrz Rumi), 7. Robert Korzeniowski z czasem 6,36 min, przedstawiciel "Głosu", niżej podpisany przyszedł na metę 5 sek. za Mistrzem.
Opinie (1)
-
2002-10-02 22:13
prezes
szkoda ze mnie i moich zawodników z UKS " START " Smólnik tam nie było
- 0 0
Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.