Chrobry Głogów - Arka Gdynia 0:3. Od razu przełamane dwie złe serie

21 kwietnia 2023 (artykuł sprzed 1 roku)
Opinie (94)

Karol Czubak rozpoczął strzelanie w Głogowie, a zarazem zdobył 20. gola w tym sezonie Fortuna 1. Ligi. Karol Czubak rozpoczął strzelanie w Głogowie, a zarazem zdobył 20. gola w tym sezonie Fortuna 1. Ligi.

Arka Gdynia pokonała na wyjeździe Chrobrego Głogów 3:0 (3:0) na otwarcie 28. kolejki Fortuna 1. Ligi. Żółto-niebiescy za jednym zamachem przełamali dwie złe serie. Wygrali z tym rywalem po czterech przegranych meczach z rzędu, a jednocześnie zanotowali sukces po pięciu kolejkach bez zwycięstwa. Karol Czubak, który otworzył rezultat spotkania, strzelił 20. gola w tym sezonie. Ostatnim napastnikiem w klubie z takim dorobkiem był Marcin Wachowicz, któremu ta sztuka udała się w rozgrywkach 2007/08, gdy na zapleczu ekstraklasy nieznacznie przegrał koronę króla strzelców na rzecz... Roberta Lewandowskiego.

9 Ozimek

Rezerwowi:22 Dybowski, 10 Wolsztyński, 11 Bogusz, 17 J.Górski, 18 Ilków-Gołąb, 20 Pieczarka, 27 Wojtyra, 33 Machalczuk, 89 Machaj

Czubak

Rezerwowi: 22 Kajzer, 14 Rymaniak, 11 Adamczyk, 17 Capanni, 26 Purzycki, 28 Zieliński, 31 Tomal, 32 Stolc, 41 Szymański
  • 46' 99 Jóźwiak Zmiany 10 Wolsztyński
  • 46' 3 Michalec Zmiany 27 Wojtyra
  • 62' 9 Ozimek Zmiany 17 J.Górski
  • 83' 71 Steblecki Zmiany 20 Pieczarka
  • 83' 6 S.Górski Zmiany 11 Bogusz
  • 72' 9 Haydary Zmiany 11 Adamczyk
  • 72' 77 Żebrowski Zmiany 31 Tomal
  • 79' 6 Milewski Zmiany 17 Capanni
  • 87' 4 Dobrotka Zmiany 32 Stolc
  • 87' 68 Czubak Zmiany 41 Szymański
  • 19' Czubak
  • 20' Milewski
  • 26' Gol karny
  • 47' Ozimek
  • 76' Wojtyra

Zmarł były piłkarz, którego w Arce Gdynia nazywano "Szeryfem"

Arka tak złej serii nie miała od jesieni 2020 roku. Z pięcioma spotkaniami bez zwycięstwa starać się będzie skończyć w Głogowie, by zarazem zakończyć inną kiepską serię, a mianowicie cztery przegrane z rzędu z Chrobrym

Sprawdź, w jakim meczu przełamała się Arka Gdynia jesienią 2020 roku i jak szło jej w ostatnich spotkaniach z Chrobrym Głogów

z Arką definitywnie pożegnał się Hermes, który asystentem Wieczorka był tylko przez jedną kolejkę

Sprawdź, trenerskie cv Hermesa i Wieczorka

w porównaniu z meczem ze Skrą (0:1) trener Wieczorek zdecydował się na trzy zmiany. Do "11" wrócili po pauzie za kartki: Dobrotka i Skóra, a ponadto szkoleniowiec postawił na Żebrowskiego

Wystaw oceny piłkarzom i trenerowi za mecz Arka Gdynia - Skra Częstochowa. Zobacz video i galerię foto

zobaczymy, czy ten skład oznacza przejście do gry z trójką obrońców, czy też Żebrowski zagra jako prawy obrońca

Przeczytaj, co mówił Ryszard Wieczorek po przegranej w debiucie. Kto z jego poprzedników tak samo zaczął?

bez względu na to, kto jest na boisku Arka musi lepiej bronić się przed stałymi fragmentami gry

Sprawdź, ile już goli Arka Gdynia straciła po stałych fragmentach gry

o problemach Arki rozmawialiśmy z kapitanem drużyny - Golem, którego w tej roli obsadził trener Wieczorek

Przeczytaj wywiad z Januszem Golem

Chrobry wiosną wygrał tylko jeden mecz, z outsiderem Chojniczanką. W ostatniej kolejce zremisował w Rzeszowie z Apklanem Resovią 1:1. W porównaniu z tym ostatnim spotkaniem trener Gołębiewski dokonał jednej zmiany. Michalec (Chrobry Głogów) zagra w miejsce Machaja (Chrobry Głogów)
na ławce gospodarzy były napastnik Arki - Wolsztyński (Chrobry Głogów). Natomiast z gdyńskich piłkarzy występy w Chrobrym ma Stolc
mecz otwiera 28. kolejkę Fortuna 1. Ligi. Przypomnijmy, że Arka po raz pierwszy od sierpnia jest poza czołową "6" tabeli. Chrobry jest 9., a do gdynian traci 3 punkty
piłkarze wychodzą na prezentację. Arka żółte koszulki, niebieskie spodenki. Chrobry pomarańczowe koszulki w czarne pasy i czarne spodenki
1'
od środka mecz rozpoczęła Arka, a konkretnie zrobił to Milewski (ARKA Gdynia)
1'
Żebrowski (ARKA Gdynia) z autu wrzucił piłkę bezpośrednio w pole karne, ale to nie zaskoczyło rywali
2'
niecelny strzał z dystansu Milewskiego (ARKA Gdynia)
2'
Skóra (ARKA Gdynia) w kierunku Haydary'ego (ARKA Gdynia), ale zbyt mocno. Piłkę przejął Węglarz (Chrobry Głogów)
3'
zablokowany strzał Gojnego (ARKA Gdynia). Będzie korner
4'
bez zagrożenia dla Chrobrego po dośrodkowaniu Gojnego (ARKA Gdynia) z narożnika boiska
5'
na razie gra głównie na połowie Chrobrego
6'
Skóra (ARKA Gdynia) w polu karny wyłożył piłkę na strzał, ale Haydary (ARKA Gdynia) uderzył obok słupka
6'
Skóra (ARKA Gdynia) i Haydary (ARKA Gdynia) ustawieni dziś za Czubakiem, a na wahadłach Gojny (ARKA Gdynia) i Żebrowski (ARKA Gdynia). Arka przeszła na trójkę obrońców
7'
pierwszy atak Chrobrego. Dobrotka (ARKA Gdynia) wybił piłkę spod nóg Jóźwiaka (Chrobry Głogów)
7'
Azacki (ARKA Gdynia) wybił piłkę poza bramkę po wrzucie z autu w pole karne S.Górskiego (Chrobry Głogów)
8'
bez zagrożenia dla Arki po rozegraniu rzutu rożnego przez S.Górskiego (Chrobry Głogów)
10'
Chrobry wyszedł do pressingu na połowie Arki i już była strata przy wyprowadzeniu piłki
10'
rykoszet po strzale Haydary'ego (ARKA Gdynia) i tylko rzut rożny
11'
bez zagrożenia dla Chrobrego po dośrodkowaniu Gojnego (ARKA Gdynia)
13'
Jest pierwszy celny strzał. Węglarz (Chrobry Głogów) złapał piłkę po strzale Czubaka z około 20. metra
15'
Gojny (ARKA Gdynia) zagrał głową w pole karne i również głową uderzył marcjanik. Strzał celny, ale Węglarz (Chrobry Głogów) nie miał kłopotu z dobrą interwencją
16'
Michalec (Chrobry Głogów) zablokował strzał Czubaka
17'
Węglarz (Chrobry Głogów) złapał piłkę po dośrodkowaniu Żebrowskiego (ARKA Gdynia)
17'
posiadanie piłki 61:39 na korzyść Arki
18'
jest doping dla Arki, połączone siły gdyńsko-lubińskie
19'
[0:1] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Czubak. Karol otrzymał piłkę po ziemi od Gola na walkę z Zarównym. Obaj piłkarze w polu karnym Chrobrego walczyli w bark w bark, na chwilę upadli też na murawę. Silniejszyi sprawniejszy okazał się napastnik Arki, który doszedł do piłki i z pola bramkowego zmieścił ją w siatce, kierując między nogami bramkarza
19'
to już 20. gol Karol, który znów jest samodzielnym liderem najlepszych strzelców w I lidze
20'
[0:2] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Milewski. Po wznowieniu od środka Chrobrego Arka wyszła od razu do pressingu. Piłkę przejął Milewski w polu karnym wymienił ją z Haydary'm, a gdy ją dostał z powrotem strzelił pewnie do siatki z 12-13 metra
23'
Jóźwiak (Chrobry Głogów) przed polem karnym Arki faulował Żebrowskiego (ARKA Gdynia)
24'
rzut karny dla Arki. Po dośrodkowaniu Gojnego (ARKA Gdynia) zagranie ręką Kuzdry (Chrobry Głogów)
25'
jeszcze VAR sprawdza tę sytuację
26'
[0:3] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Gol z rzutu karnego. Kapitan Arki uderzył po ziemi w lewy róg bramki, tam też ruszył bramkarz Chrobrego, ale piłki nie sięgnął
28'
Chrobry jeszcze bez strzału w kierunku bramki Arki. Gdynianie 5 strzałów celnych, 1 niecelny i co najważniejsze 3 gole
29'
"Arka Gdynia" - z trybun
29'
Czubak przegrał tym razem pojedynek z Zarównym (Chrobry Głogów), ale sędzia przyznaje Arce rzut wolny, bo chwilę wcześniej Kuzdra (Chrobry Głogów) faulował Haydary'ego (ARKA Gdynia)
30'
po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Gojnego (ARKA Gdynia) niecelnie główkował Azacki (ARKA Gdynia)
31'
strzał Gojnego (ARKA Gdynia) obok słupka bramki Chrobrego
32'
Arka znów zabrała Chrobremu piłkę około 25-30 metrów od ich bramki. Celny strzał Skóry (ARKA Gdynia). Piłkę złapał Węglarz (Chrobry Głogów)
33'
Azacki (ARKA Gdynia) zablokował strzał Jóźwiaka (Chrobry Głogów). Rzut rożny dla gospodarzy
33'
po dośrodkowaniu S.Górskiego (Chrobry Głogów) zablokowany strzał głową Michalca, a dobitka Mandrysza (Chrobry Głogów) niecelna
34'
Krzepisz (ARKA Gdynia) złapał piłkę po strzale Stebleckiego (Chrobry Głogów)
35'
Chrobry stara się otrząsnąć z przewagi Arki i przenieść grę na połowę gdynian
36'
posiadanie piłki nadal dla Arki, ale tym razem 55:45
37'
Kolenc (Chrobry Głogów) nad obroną Arki, ale zbyt mocno i od bramki rozpocznie Krzepisz (ARKA Gdynia)
38'
przechwyt Czubaka uruchomił ponownie groźną akcję. Dwukrotnie uderzał Haydary (ARKA Gdynia). Pierwszy raz zablokowany, a drugi strzał obok słupka
39'
niecelny strzał z dystansu Skóry (ARKA Gdynia)
40'
spiker przypomina o kulturalnym dopingu, gdyż na trybunach kibice nie szczędzą sobie "uprzejmości"
41'
niepewna interwencja Krzepisza (ARKA Gdynia), ale bez przykrych konsekwencji dla Arki
42'
Jóźwiak (Chrobry Głogów) przewraca się w polu karnym Arki po interwencji Azackiego (ARKA Gdynia). Sędzia uznał, że był spalony
43'
analiza VAR potwierdziła decyzję sędziego, nie ma rzutu karnego dla gospodarzy
44'
bardzo podobna sytuacja jak przy pierwszym golu. Czubak wygrał pojedynek z Zarównym (Chrobry Głogów), ale tym razem nie skierował piłki do siatki, gdyż piłkę po jego strzale odbił Węglarz (Chrobry Głogów)
45'
zamieszanie w "16" Arki po wrzucie z autu S.Górskiego (Chrobry Głogów). Ostatecznie wyjaśnił sytuację Gol
45'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. CHROBRY GŁOGÓW - ARKA GDYNIA 0:3
Arka wreszcie nie kalkulowała jak to było we wcześniejszych meczach. Od razu ruszyła na rywala i podyktowała swoje warunki gry. Nagrodą były trzy gole zdobyte między 19. a 26. minutą gry. Gdynianie w tej połowie oddali aż 12 strzałów, w tym 7 celnych.
Chrobry nieco otrząsnął się z tej przewagi dopiero po 30 minutach gry. Starał się atakować, ale dzięki też temu Arka miała też kolejne okazje po kontrach. Dlatego, jeśli utrzyma konsekwencje w grze, nie będzie cofać się zbyt głęboko i nie pozwoli rozwinąć skrzydeł rywalowi, to na wyniku do przerwy nie musi się skończyć.
Arka jest na dobrej drodze, aby za jednym zamachem przełamać dwie złe passę - pięciu meczów bez zwycięstwa w I lidze oraz czterech ostatnich przegranych w meczach z Chrobrym. Przypomnijmy, że w Gdyni prowadziła 3:1, by przegrać 3:4.
46'
dwie zmiany w Chrobrym w przerwie
46'
Chrobry Głogów przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Jóźwiak, w jego miejsce wchodzi Wolsztyński.
46'
Chrobry Głogów przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Michalec, w jego miejsce wchodzi Wojtyra.
46'
drugą połowę od środka rozpoczął Chrobry
46'
Arka bez zmian w składzie
47'
na spalonym Czubak
47'
Żółtą kartką został ukarany Ozimek (Chrobry Głogów) za próbę wymuszenia rzutu karnego
48'
"Walczyć, Chrobry, walczyć" - z trybun. I gospodarze próbują pressingu na połowie Arki
50'
dobre piąstkowanie Krzepisza (ARKA Gdynia)
54'
kilka minut niedokładnych zagrań z obu stron, gra od "16" do "16"
55'
na spalonym Haydary (ARKA Gdynia)
58'
Krzepisz (ARKA Gdynia) złapał piłkę po strzale Wojtyry (Chrobry Głogów)
59'
posiadanie piłki już na korzyść Chrobrego (51:49), ale to efekt tego, że po objęciu prowadzenia 3:0 Arka już nie forsuje tak tempa
60'
po przerwie Arka jeszcze bez strzału w kierunku bramki rywali
62'
Chrobry Głogów przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Ozimek, w jego miejsce wchodzi J.Górski.
62'
rzut rożny dla Chrobrego, choć Dobrotka (ARKA Gdynia) protestował, że to nie on jako ostatni dotykał piłki
63'
niecelny strzał Wojtyry (Chrobry Głogów) po rzucie rożnym miejscowych
64'
Azacki (ARKA Gdynia) zablokował strzał Kolenca (Chrobry Głogów)
65'
Zarówny (Chrobry Głogów) wybił piłkę poza bramkę po dośrodkowaniu Skóry (ARKA Gdynia)
66'
niecelny strzał Dobrotki (ARKA Gdynia) po dośrodkowaniu Gojnego (ARKA Gdynia) z narożnika boiska
67'
doskonałe uderzenie Skóry (ARKA Gdynia). Techniczne uderzenie, a piłka trafia w spojenie słupka z poprzeczką
68'
kolejna szansa na 4:0. Węglarz (Chrobry Głogów) odbił piłkę po strzale Czubaka, a Haydary (ARKA Gdynia) w doskonałej okazji dobijał nad bramką
68'
tabela strzałów celnych i niecelnych, w Arce w obu rubrykach 8, przy Chrobrym - 2
71'
zablokowany strzał z dystansu J.Górskiego (Chrobry Głogów)
71'
szykuje się podwójna zmiana w Arce
72'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Haydary, w jego miejsce wchodzi Adamczyk.
72'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Żebrowski, w jego miejsce wchodzi Tomal.
74'
indywidualna akcja Stebleckiego (Chrobry Głogów), wyłożył piłkę na strzał Zarównemu (Chrobry Głogów), ale w ostatniej chwili Marcjanikowi (ARKA Gdynia) udało się wybić futbolówkę na rzutu rożny
75'
po rzucie rożnym Wolsztyńskiego (Chrobry Głogów) piąstkował Krzepisz (ARKA Gdynia), gdy piłka wyszła poza "16" niecelnie uderzał J.Górski (Chrobry Głogów)
76'
Żółtą kartką został ukarany Wojtyra (Chrobry Głogów) po faulu na Milewskim
76'
Milewski (ARKA Gdynia) potrzebuje pomocy medycznej
77'
Milewski (ARKA Gdynia) zostaje na boisku
77'
na spalonym Gojny (ARKA Gdynia)
78'
zbyt mocna piłka od Gola do Adamczyka (ARKA Gdynia). Od bramki zacznie Węglarz (Chrobry Głogów)
79'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Milewski, w jego miejsce wchodzi Capanni.
79'
Wojtyra (Chrobry Głogów) w polu karnym Arki faulował Gojnego (ARKA Gdynia)
82'
coraz więcej dośrodkowań na tzw. aferę w pole karne Arki
82'
Wojtyra (Chrobry Głogów) główkował niecelnie po dośrodkowaniu Wolsztyńskiego (Chrobry Głogów)
83'
Chrobry Głogów przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Steblecki, w jego miejsce wchodzi Pieczarka.
83'
Chrobry Głogów przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza S.Górski, w jego miejsce wchodzi Bogusz.
85'
po zagraniu w pole karne Kolenca (Chrobry Głogów) Azacki (ARKA Gdynia) przepuścił piłkę, czego nie spodziewał się Wolsztyński (Chrobry Głogów). Po odbiciu od niego futbolówki przejął ją Azacki (ARKA Gdynia) i już błędu nie popełni
86'
Dobrotka (ARKA Gdynia) zatrzymał na linii pola karnego Pieczarkę (Chrobry Głogów)
87'
Dobrotka (ARKA Gdynia) ma kłopoty zdrowotne. Arka przygotowuje podwójną zmianę
87'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Dobrotka, w jego miejsce wchodzi Stolc.
87'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Czubak, w jego miejsce wchodzi Szymański.
89'
Azacki (ARKA Gdynia) zablokował we własnym polu karnym strzał Bogusza (Chrobry Głogów)
90'
na spalonym Szymański (ARKA Gdynia)
90'
co najmniej 2 minuty doliczone do drugiej połowy
90+1
zablokowany strzał z dystansu Kolenca (Chrobry Głogów)
90+2
Adamczyk (ARKA Gdynia) dobrze zagrał w pole karne, ale Szymański (ARKA Gdynia) nie podjął ryzyka oddania strzału, wycofał piłkę do gorzej ustawionego Capanniego (ARKA Gdynia)
90+4
akcja młodzieżowców. Po dośrodkowaniu Tomala (ARKA Gdynia) niecelnie główkował Skóra (ARKA Gdynia)
90+4
KONIEC MECZU. CHROBRY GŁOGÓW - ARKA GDYNIA 0:3
"Dziękujemy. Arka Gdynia" - skandowanie z sektora gości
Po przerwie Arka nie podejmowała ryzyka otwartej gry. Skupiła się na uważnej grze w destrukcji i starała się szukać kontr. Optyczną przewagę miał Chrobry, ale praktycznie ani razu poważniej nie zagroził gdyńskiej bramce.
Natomiast żółto-niebiescy mieli dwie okazje, by poprawić wynik. Najlepszej nie wykorzystał Haydary (ARKA Gdynia), który dobijał po strzale Czubaka. Z kolei Skóra (ARKA Gdynia) doskonale przymierzył z 25. metrów, ale po jego technicznym uderzeniu piłka obiła spojenie słupka z poprzeczką. Kilka centymetrów zabrakło być może do gola kolejki młodzieżowca.
Dzięki wygranej Arka wróciła do pierwszej "6". Jednak, czy w niej pozostanie, zależy od tego co jeszcze dziś wydarzy się w Łodzi w meczu ŁKS z Podbeskidziem Bielsko-Biała.
Natomiast Czubak z dorobkiem 20 goli samodzielnym liderem I-ligowych snajperów będzie na pewno do soboty, kiedy zagra Fernadez z Wisłą przeciwko Ruchowi Chorzów.

18 Chojniczanka Chojnice 28 4 10 14 27:44 22
W sezonie zasadniczym rozegrane zostaną 34. kolejki, w których każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny awansują do PKO BP Ekstraklasa. Natomiast trzy najsłabsze zostaną zdegradowane do II ligi.
Ponadto zespoły z miejsc 3-6 zagrają w dwustopniowych barażach, a ich zwycięzca także awansuje do piłkarskiej elity.
Tabela wprowadzona: 2023-04-24