Chrobry Głogów - Arka Gdynia 1:0. Zmarnowany rzut karny i czerwona kartka

23 września 2023, godz. 22:00
Opinie (137)

Arka Gdynia miała wielką przewagę w Głogowie, ale była też szalenie nieskuteczna. Karol Czubak (z prawej) nie wykorzystał rzutu karnego, a najaktywniejszy piłkarz żółto-niebieskich - Kacper Skóra (z lewej) m.in. posłał piłkę w słupek. Arka Gdynia miała wielką przewagę w Głogowie, ale była też szalenie nieskuteczna. Karol Czubak (z prawej) nie wykorzystał rzutu karnego, a najaktywniejszy piłkarz żółto-niebieskich - Kacper Skóra (z lewej) m.in. posłał piłkę w słupek.

Arka Gdynia przegrała na wyjeździe 0:1 (0:1) z Chrobrym Głogów, który do 9. kolejki Fortuna 1. Ligi przystępował jako ostatnia drużyna tabeli. Żółto-niebiescy zeszli z boiska pokonani, gdyż zaskoczył ich jedyny celny strzał rywali tego dnia autorstwa Mikołaja Lebedyńskiego. Sami zaś marnowali doskonałe okazje do zdobycia bramek. Karol Czubak nie pokonał Damian Węglarza z rzutu karnego, a inny jego strzał Michał Michalec wybił z linii bramkowej. Natomiast najaktywniejszy piłkarz gości w ofensywie Kacper Skóra najbliżej powodzenia był, gdy posłał piłkę w słupek. Do tego była przewaga w rzutach rożnych 12:0 i w posiadaniu piłki 67:33, a pod koniec gry czerwona kartka dla Kasjana Lipkowskiego.

Lebedyński

Rezerwowi: 22 Dybowski, 5 Bougaidis, 7 Bogusz, 8 Plewka, 20 Pieczarka, 30 Bartlewicz, 31 Paz, 44 Zarowny, 80 Tabiś

Czubak

Rezerwowi: 84 Chudy, 11 Adamczyk, 19 Szymański, 20 Borecki, 28 Zieliński, 29 Marcjanik, 34 Sawicki, 36 Bednarski, 99 Wilczyński
  • 64' 77 Hanc Zmiany 31 Paz
  • 75' 14 Biel Zmiany 80 Tabiś
  • 82' 16 Mandrysz Zmiany 8 Plewka
  • 82' 11 Lebedyński Zmiany 30 Bartlewicz
  • 46' 38 Predenkiewicz Zmiany 11 Adamczyk
  • 77' 17 Capanni Zmiany 29 Marcjanik
  • 81' 6 Milewski Zmiany 34 Sawicki
  • 40' Lebedyński
  • 77' Mandrysz
  • 45+2 Predenkiewicz
  • 47' Frydrych asystent trenera
  • 53' Azacki
  • 69' Lipkowski
  • 88' Lipkowski
  • 89' Łobodziński trener

wygrana nad Miedzią poprawiła nastroje w Arce nie tylko tym osobom, które nie tak dawno związane były z... legnickim klubem

Przeczytaj wywiad z Pawłem Lenarcikiem, bramkarzem Arki Gdynia

"Kamień z serca" - tak podsumował drugie zwycięstwo Arki u siebie Lipkowski

Przeczytaj wywiad z Kasjanem Lipkowskim, uniwersalnym defensorem Arki Gdynia i młodzieżowej reprezentacji Polski

natomiast nadal nie ma przełomu w sprawie zmian właścicielskich w Arce. Jedyną zdobyczą okrągłego stołu jest to, że zwaśnieni akcjonariusze podjęli ze sobą indywidualne rozmowy

Sprawdź, jakimi ustaleniami zakończył się okrągły stół w Arce Gdynia

Na Miedź trener Łobodziński zaskoczył ustawieniem. W Głogowie utrzymuje czterech obrońców

Blef trenera Arki Gdynia. Zmiana ustawienia w obronie na chwilę czy na dłużej?

w stosunku do ostatniej "11" Arki jest jedna wymuszona zmiana, bo za kartki musi pauzować Kobacki. W jego miejsce Predenkiewicz

Arka Gdynia - Miedź Legnica 2:1. Przeczytaj relację, zobacz foto i video oraz wystaw oceny piłkarzom i trenerowi

Chrobry nadal zamyka tabelę, ale 4 punkty, które ma na koncie zdobył w 2 ostatnich kolejkach. Trener Plewnia zdecydował się na jedną zmianę w "11" w stosunku do zremisowanego meczu z Wisłą w Krakowie. Michalec zastąpił Zarownego
Arka w przypadku wygranej dołączy do Lechii i GKS, które z dorobkiem 14 punktów zajmują miejsca 6-7. Dla Chrobrego każdy punkt oznaczać będzie opuszczenie ostatniej lokaty w tabeli.
piłkarze wychodzą na prezentację. Arka żółte koszulki z niebieskim pasem, niebieskie spodenki. Chrobry pomarańczowe koszulki i czarne spodenki
losowanie kapitanów Azackiego (ARKA Gdynia) i Michalca nie zmieniał stron boiska, które zajęły drużyny
z Arki Stolc (ARKA Gdynia) grał w przeszłości w Chrobrym
1'
od środka mecz rozpoczęła Arka
2'
Predenkiewicz (ARKA Gdynia) na prawym skrzydle, a Skóra (ARKA Gdynia) zwolnił tę pozycję i przeszedł na lewą flankę, czyli tam gdzie poprzednio grał Kobacki
3'
Chrobry na własnej połowie czeka na to co zrobi Arka
4'
Chrobry w ustawieniu z trójką obrońców oraz wahadłami
5'
rzut rożny dla Arki po dośrodkowaniu Milewskiego (ARKA Gdynia). Wypchnął piłkę poza boisko Węglarz (Chrobry Głogów)
6'
kombinacyjnie rozegrany rzut rożny przez Arkę. Skończyło się niecelnym strzałem Gola sprzed pola karnego
8'
są na trybunach kibice Arki
8'
wulgaryzmy z obu stron z trybun
9'
nadal niemal cały czas gra na połowie Chrobrego
10'
próba kontry Hanca (Chrobry Głogów), ale po jego dośrodkowaniu z lewego skrzydła nikt nie zamykał akcji z drugiej strony. Piłka wyszła w aut
11'
zablokowany strzał Skóry (ARKA Gdynia) z narożnika pola karnego
11'
i kolejny strzał, tym razem Capanniego (ARKA Gdynia), ale zablokował i to uderzenie Michalec (Chrobry Głogów)
12'
na spalonym, tuż za linią środkową boiska Lebedyński
13'
akcja młodzieżowców. Po dośrodkowaniu Predenkiewicza (ARKA Gdynia) głową uderzał Skóra (ARKA Gdynia). Piłka uderzyła w słupek
16'
posiadanie piłki 69:31 na korzyść Arki
17'
Predenkiewicz (ARKA Gdynia) wywalczył rzut rożny
17'
"Walczyć Arka, walczyć" - z trybun
18'
po dośrodkowaniu z narożnika boiska Gojnego (ARKA Gdynia) Chrobry próbował wyjść z kontrą, ale Lipkowski (ARKA Gdynia) dogonił Muchę (Chrobry Głogów) i odebrał mu piłkę
20'
Capanni (ARKA Gdynia) niecelnie główkował po dośrodkowaniu Gojnego (ARKA Gdynia)
21'
Azacki (ARKA Gdynia) "skasował" atak rywali, ale gdy przekazał piłkę do Lenarcika (ARKA Gdynia), bramkarz wykopnął ją w aut
22'
gospodarze nadal bez nawet próby strzału na bramkę Arki
23'
od początku meczu gra z optyczną przewagą Arki
23'
sędzia ustnie napomina Milewskiego (ARKA Gdynia), który faulował Muchę (Chrobry Głogów)
24'
co ciekawe, mimo że Arka ma przewagę, to ma 4 faule, przy tylko 1 Chrobrego
25'
Lipkowski (ARKA Gdynia) zagrał w pole karne, ale do piłki nie doszedł Capanni (ARKA Gdynia)
25'
z sektora gości śpiewy o wieloletniej zgodzie Arki i Zagłębia Lubin
27'
celne uderzenie z dystansu Skóry (ARKA Gdynia). Piłka kozłująca, ale nie sprawiła kłopotu Węglarzowi (Chrobry Głogów)
27'
Czubak wbiegał pod bramkę, ale od Predenkiewicza (ARKA Gdynia) dostał piłkę za... plecy
28'
Skóra (ARKA Gdynia) się przewrócił i było sygnalizowane przez piłkarzy Arki, że należy się rzut karny. Sędzia zdecydował, by grać dalej
28'
Mandrysz (Chrobry Głogów) sfaulował Predenkiewicza (ARKA Gdynia) tuż przed linią pola karnego
29'
Gojny (ARKA Gdynia) uderzył z rzutu wolnego, piłka po głowie Estigarribii (Chrobry Głogów) wyszła na korner
30'
Mandrysz (Chrobry Głogów) wybił piłkę po dośrodkowaniu Gojnego (ARKA Gdynia) z narożnika boiska
31'
"Arka Gdynia" - skandowanie z trybun
32'
Skóra (ARKA Gdynia) dogrania Capanniego (ARKA Gdynia) nie zakończył strzałem, a zagranie Lipkowskiego (ARKA Gdynia) wysoko nad bramką
33'
Arka 5 strzałów, w tym 2 celne. Chrobry nadal bez żadnego uderzenia na gdyńską bramkę
34'
"Arka gol" - z trybun
34'
Skóra (ARKA Gdynia) przebił się lewym skrzydłem i zagrał wzdłuż pola karnego, ale Predenkiewicz (ARKA Gdynia) nie zdążył zamknąć tej akcji
35'
indywidualna akcja Czubak, zagrał wzdłuż bramki, ale tutaj też żaden z jego kolegów nie skorzystał z okazji
36'
"Areczko, gramy u siebie" - z trybun
38'
zablokowane dośrodkowanie Milewskiego (ARKA Gdynia) i kolejny rzut rożny dla Arki
38'
Węglarz (Chrobry Głogów) z trudem wypchnął piłkę po uderzeniu z woleja Skóry (ARKA Gdynia) sprzed pola karnego. Tak zakończył się rzut rożny, który dośrodkowaniem rozpoczął Gojny (ARKA Gdynia), a do główki nie doszedł Capanni (ARKA Gdynia), a strzał Gola został zablokowany
39'
po 5. rzucie rożny Arki bez zagrożenia dla Chrobrego
40'
[1:0] Chrobry Głogów STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Lebedyński. Wydawało się, że nic nie grozi Arce, gdyż Lebedyński około 25 metrów od bramki miał przed sobą czterech gdyńskich obrońców. Jednak żaden z nich nie ruszył do napastnika, a zatem ten precyzyjnie uderzył. Lenarcik rzucił się w lewy róg bramki, ale nie sięgnął piłki
40'
Pierwszy strzał w kierunku bramki Arki od razu dał prowadzenie Chrobremu!
45'
co najmniej 60 sekund doliczonych do pierwszej połowy
45+1
Gojny (ARKA Gdynia) wywalczył rzut rożny
45+1
Estigarribia (Chrobry Głogów) wybił piłkę po dośrodkowaniu Skóry (ARKA Gdynia) z narożnika boiska
45+2
Żółtą kartką został ukarany Predenkiewicz (ARKA Gdynia), który faulem przerwał kontrę Ozimka
45+2
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. CHROBRY GŁOGÓW - ARKA GDYNIA 1:0
Patrząc na przebieg meczu i wynik na tablicy świetlnej jest duże niedowierzanie. Arka była drużyną, która prowadziła grę, piłkę przy nodze miała przez 65 procent czasu gry. Ponadto miała też sytuacje na gola, które w dużej mierze były następnej dużej aktywności Skóry (ARKA Gdynia). Gdyński młodzieżowiec główkował w słupek oraz jeszcze dwukrotnie sprawdził umiejętności Węglarza (Chrobry Głogów). Arka miała też 6 rzutów rożnych przy żadnym rywali, a także rzut wolny tuż przy linii pola karnego, którego na bramkę nie zamienił Gojny (ARKA Gdynia).
Mimo tego wszystkiego prowadzi Chrobry. Lebedyński wykorzystał wielkie doświadczenie i przy biernej postawie obrońców strzelił gola po uderzeniu sprzed pola karnego. Był to zarazem pierwszy strzał gospodarzy tego dnia w ogóle w kierunku bramki Arki!
46'
ARKA Gdynia przeprowadza jedną zmianę w przerwie. Boisko opuszcza Predenkiewicz, w jego miejsce wchodzi Adamczyk.
46'
drugą połowę rozpoczął Chrobry
46'
gospodarze bez zmian w składzie
46'
Capanni (ARKA Gdynia) faulował pod polem karnym rywali
47'
Żółtą kartką został ukarany Frydrych asystent trenera (ARKA Gdynia).
48'
Skóra (ARKA Gdynia) pada w polu karnym po starciu z Muchą (Chrobry Głogów). Sędzia dyktuje rzut karny!
49'
trwa jeszcze analiza VAR
50'
najwyraźniej decyzja będzie podtrzymana, gdyż do karnego podchodzi już Czubak
50'
Węglarz (Chrobry Głogów) obronił rzut karny po strzale Czubaka. Karol uderzył w prawy róg bramki i tam się rzucił bramkarz
51'
rzut rożny w wykonaniu Gojnego (ARKA Gdynia) nie zaskoczył rywali
51'
a wracając do Czubaka, z 40 goli, które zdobył dla Arki, żaden nie był z rzutu karnego
52'
kolejne zamieszanie w "16" Chrobrego, ale bez strzału na bramkę gospodarzy
53'
w rzutach rożnych 8:0 dla Arki
53'
Żółtą kartką został ukarany Azacki (ARKA Gdynia), który ręką zatrzymał piłkę, aby przerwać kontrę rywali
56'
"My chcemy gola" - z gdyńskiego sektora
57'
jak ta piłka nie wpadła do siatki?! Po dośrodkowaniu Lipkowskiego (ARKA Gdynia) główkował Czubak, ale Michalec (Chrobry Głogów) wybił piłkę z linii bramkowej, a następnie poprawka Gola i też piłka wybita przez obrońców
58'
po dośrodkowaniu Gojnego (ARKA Gdynia) nie zdążył zamknąć akcji Milewski (ARKA Gdynia). Piłka uciekła poza bramkę Chrobrego
59'
obraz gry taki jak przed przerwą, przeważa Arka, tylko tak samo jak i w pierwszej połowie, gdynianie są nieskuteczni
60'
Milewski (ARKA Gdynia) źle przyjął piłkę w "16" Chrobrego, a po chwili sfaulował Ozimka
62'
gra niemal cały czas na połowie Chrobrego
62'
zbyt mocne podanie w kierunku Skóra (ARKA Gdynia). Piłkę przejął Węglarz (Chrobry Głogów)
63'
niecelny strzał po akcji Hanca (Chrobry Głogów)
64'
Chrobry Głogów przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Hanc, w jego miejsce wchodzi Paz.
65'
znów bardzo dobra akcja Skóry (ARKA Gdynia), wyłożył piłkę na strzał Capanniego (ARKA Gdynia), ale Luan nieczysto uderzył piłkę i został zablokowany
67'
rzut rożny po dośrodkowaniu Gojnego (ARKA Gdynia)
67'
niecelnie główkował Capanni (ARKA Gdynia) po dośrodkowaniu Gola
67'
w rzutach rożnych już 10:0 dla Arki
68'
piłka uciekła poza boisko Adamczykowi (ARKA Gdynia)
69'
Żółtą kartką został ukarany Lipkowski (ARKA Gdynia) po faulu taktycznym na Pazie
71'
zbyt mocne podanie Lipkowskiego (ARKA Gdynia) w pole karne. Piłkę przejął Węglarz (Chrobry Głogów)
72'
zablokowany strzał Skóry (ARKA Gdynia)
74'
posiadanie piłki 69:31 dla Arki
75'
Chrobry Głogów przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Biel, w jego miejsce wchodzi Tabiś.
75'
zablokowany strzał z dystansu Gojnego (ARKA Gdynia)
76'
prosty błąd Lipkowksiego. Piłka uciekła mu w aut
77'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Capanni, w jego miejsce wchodzi Marcjanik.
77'
Żółtą kartką został ukarany Mandrysz (Chrobry Głogów).
77'
Marcjanik (ARKA Gdynia) ustawiony na pozycji nr 10, a przecież to nominalny obrońca. Najwyraźniej trener Łobodziński nakaże, aby grać wysokie piłki w pole karne gospodarzy
79'
rykoszet po strzale Czubaka i mimo że Węglarz (Chrobry Głogów) ofiarnie starał się utrzymać piłkę w boisku to będzie rzut rożny dla Arki
80'
i jeszcze jeden korner. Tym razem rykoszet po strzale Lipkowskiego (ARKA Gdynia)
81'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Milewski, w jego miejsce wchodzi Sawicki.
81'
17-letni napastnik Arki w miejsce defensywnego pomocnika. To także ofensywna zmiana trenera Łobodzińskiego
82'
pomoc medyczna w polu karnym Chrobrego
82'
Chrobry Głogów przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Mandrysz, w jego miejsce wchodzi Plewka.
82'
Chrobry Głogów przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Lebedyński, w jego miejsce wchodzi Bartlewicz.
84'
Węglarz (Chrobry Głogów) obronił kolejny tego dnia strzał Skóry (ARKA Gdynia)
84'
już 11 strzałów Arki, w tym 6 celnych
85'
głośno niezadowolenie wyraża Adamczyk (ARKA Gdynia), bo mimo że pobiegł pełnym sprintem to nie miał szans na dojście do podania, które wyszło poza linię boczne
86'
zamieszanie przy linii bocznej. Sztab Chrobrego domagał się drugiej żółtej kartki dla Azackiego (ARKA Gdynia)
88'
Skóra (ARKA Gdynia) pada w polu karnym, gdy próbował dojść do dośrodkowania Adamczyka (ARKA Gdynia), ale sędzia nakazał grać dalej
żółta i czerwona
88'
Drugą żółtą i w rezultacie czerwoną kartką został ukarany Lipkowski (ARKA Gdynia) po faulu na Bartlewiczu
89'
Żółtą kartką został ukarany Łobodziński trener (ARKA Gdynia).
90'
aż 7 minut doliczonych do drugiej połowy
90+3
Arka stara się atakować w doliczonym czasie, ale nadal sporo dokładności, a po stracie faul taktyczny, jak teraz Skóry (ARKA Gdynia)
90+4
już 18 fauli Arki, przy 11 Chrobrego
90+5
Marcjanik (ARKA Gdynia) zgrał piłkę głową, ale nie było nikogo z jego kolegów i spokojnie złapał piłkę Węglarz (Chrobry Głogów)
90+6
rzut wolny dla Arki około 40 metrów od bramki. Lenarcik (ARKA Gdynia) biegnie w "16" Chrobrego. Pusta bramka Arki
90+6
po dośrodkowaniu Gola skakał Lenarcik (ARKA Gdynia), ale ostatecznie piłkę wybił Michalec (Chrobry Głogów)
90+7
kontra Chrobrego. Skóra (ARKA Gdynia) zabrał piłkę Ozimkowi
90+7
KONIEC MECZU. CHROBRY GŁOGÓW - ARKA GDYNIA 1:0
Arka przegrała mecz, który powinna nie tylko wygrać, ale to wygrać wysoko. Jedyny celny strzał Chrobrego dał tej drużynie sukces. Lebedyński przy biernej postawie gdyńskich obrońców pokonał Lenarcika (ARKA Gdynia).
Natomiast statystyki Arki w ofensywie to: 67 procent posiadania piłki, 25 strzałów na bramkę, w tym 6 celnych, rzuty rożne 12:0, a do tego zmarnowany rzut karny przez Czubaka, wybita piłka z linii bramkowej po jego uderzeniu przez Michalca oraz strzał w słupek Skóry (ARKA Gdynia), który był najaktywniejszym piłkarzem gości w ofensywie.
Zamiast gola pod koniec gry była jeszcze druga żółta, a w konsekwencji czerwona kartka dla Lipkowskiego (ARKA Gdynia).
Dzięki wygranej Chrobry opuścił ostatnie miejsce w tabeli, z którym przystępował do 9. kolejki, a Arka zmarnowała okazję, aby złapać kontakt w tabeli z miejscami w końcówce strefy barażowej.

23 września 2023, godz. 20:00