Cuprum Lubin - Trefl Gdańsk 0:3. Łatwa przeprawa i przełamanie siatkarzy

25 listopada 2018 (artykuł sprzed 5 lat)

Trefl Gdańsk

17 pkt Macieja Muzaja (z prawej) przyczyniło się do szybkiej wygranej gdańszczan z Cuprum bez straty seta. 17 pkt Macieja Muzaja (z prawej) przyczyniło się do szybkiej wygranej gdańszczan z Cuprum bez straty seta.

Siatkarze Trefla Gdańsk pokonali na wyjeździe Cuprum Lubin 3:0 (25:19, 25:21, 25:20). Żółto-czarni w dwóch pierwszych setach zaczynali słabiej, ale później przejmowali kontrolę nad grą i szybko załatwili sprawę przełamując się po dwóch z rzędu porażkach w PlusLidze.

Cuprum: Wachnik 6, Boruch 7, Ziobrowski 17, Grobelny 8, Marcyniak 1, Gorzkiewicz 1, Gruszczyński (libero) oraz Toobal, Patucha, Yanagida 1

TREFL: Janusz 2, Mijailović 7, Niemiec 7, Muzaj 17, Schott 12, Nowakowski 5, Olenderek (libero) oraz Hebda, Sasak

Gdańscy siatkarze w niedzielę przyjechali do rywala, który w tym sezonie PlusLigi nie wygrał jeszcze meczu na własnym parkiecie. To jednak gospodarze weszli lepiej w mecz. Po asie serwisowym Jakuba Ziobrowskiego prowadzili 4:1. Gdańszczanie doprowadzili do remisu 9:9 dopiero po dwóch z rzędu błędach Cuprum i zaczęli przejmować inicjatywę.

Po asie Rubena Schotta Trefl prowadził 14:12 i przez dłuższy czas utrzymywał podobna przewagę. W końcówce premierowej partii świetnie spisał się Maciej Muzaj, który najpierw doprowadził do 5-punkowej przewagi, a następnie wykorzystał pierwszą piłkę setową.

Druga partia rozpoczęła się podobnie. Miejscowi prowadzili 4:1, ale podopieczni Andrei Anastasiego szybko doprowadzili do wyrównania i w połowie seta zaczęli odskakiwać. Dalej w gazie był Muzaj, którego akcje ponownie, zwłaszcza pod koniec drugiej części gry, były prawdziwym koszmarem dla rywali.

Gdańskie Lwy na dobre rozpędziły się w trzeciej i jak się okazało, ostatniej odsłonie niedzielnego spotkania. Tym razem to oni zaczęli od 4:1. Z zagrywki od początku straszył Schott, który zaliczył dwa asy serwisowe.

Dalej poszło z górki, choć Cuprum postawiło się przy stanie 14:21. Lubinianie obronili trzy piłki meczowe, ale zwycięstwo z kompletem punktów przypieczętował Schott bezbłędnym atakiem z lewej strony.

Wyniki 8 kolejki

• TREFL GDAŃSK - Asseco Resovia 1:3 (16:25, 25:22, 20:25, 22:25)
  • ZAKSA Kędzierzyn Koźle - Cuprum Lubin 3:0 (25:16, 25:22, 25:14)
  • PGE Skra Bełchatów - ONICO Warszawa 3:0 (25:21, 25:21, 25:20)
  • Chemik Bydgoszcz - GKS Katowice 3:1 (19:25, 25:21, 25:21, 25:15)
  • Indykpol AZS Olsztyn - Jastrzębski Węgiel 1:3 (22:25, 25:27, 25:18, 14:25)
  • Stocznia Szczecin - Cerrad Czarni Radom 3:1 (25:16, 25:23, 22:25, 25:23)
  • MKS Będzin - Warta Zawiercie 2:3 (25:20, 21:25, 21:25, 25:20, 12:15)
  • Awansem z 14. kolejki
  • Cuprum Lubin - Onico Warszawa 1:3 (19:25, 27:25, 23:25, 16:25)