Trefl Gdańsk przegrał w Lidze Mistrzów z PGE Skrą Bełchatów. Przegrane kluczowe piłki

Trefl Gdańsk

Piotr Nowakowski trzymał w grze Trefla Gdańsk, to jednak środkowy PGE Skry Bełchatów Karol Kłos został MVP meczu. fot. Mateusz Słodkowski/Trojmiasto.pl

Siatkarze Trefla Gdańsk przegrali na inaugurację Ligi Mistrzów z PGE Skrą Bełchatów 1:3 (25:21, 33:35, 19:25, 24:26). Drużyna Andrei Anastasiego grała świetnie w dwóch setach. Kiedy jednak przegrali wyrównaną partię, w trzeciej ich gra się załamała. W ostatnim secie Trefl ponownie walczył na przewagi, ale znowu nie dał rady przełamać mistrza Polski.

PGE Skra: Łomacz 3 punkty, Ebadipour 14, Kłos 15, Wlazły 20, Szalpuk 15, Rodriguez 10, Piechocki (libero) oraz Droszyński, Orczyk, Teppan, Milczarek (libero)

TREFL: Janusz 2, Schott 13, Niemiec 8, Muzaj 22, Mijailović 11, Nowakowski 11, Olenderek (libero) oraz Jakubiszak, Hebda

Ponad dwa i pół roku Trefl Gdańsk czekał na kolejny mecz w Lidze Mistrzów. Drużyna Andrei Anastasiego, na inaugurację rozgrywek wybrała się na boisko mistrza Polski, PGE Skry Bełchatów. Drużyny te mierzyły się w tym sezonie już dwa razy. W PlusLidze, w Bełchatowie Trefl zagrał bardzo dobrze, ale przegrał 2:3. Natomiast w meczu o Superpuchar Polski, w Ergo Arenie, Skra zdominowała gdańszczan i wygrała gładko 3:0.

W Lidze Mistrzów ponownie oglądaliśmy zacięte i efektowne spotkanie. Bardzo dobrze wszedł w nie przyjmujący Trefla Ruben Schott. Niemiec grał nie tylko dobrze w przyjęciu, ale przede wszystkim w ataku. Po jego dwóch zbiciach goście prowadzili 3:1. I choć Skra doszła na remis 7:7, to Treflowi ponownie udało się odskoczyć na 13:10. Gospodarzy straszył blok Trefla. Chcąc ominąć go Mariusz Wlazły posłał piłkę w aut, czym dał prowadzenie przyjezdnym 18:14. Trefl grał pewnie już do końca seta, którego wygrał 25:21.

Wielkie emocje mieliśmy w drugiej partii, w której obie drużyny zdobyły aż 68 punktów. A wszystko w związku z zaciętą końcówką. Piotr Nowakowski poczekał w niej na Karola Kłosa, ten uderzył nad nim, ale nie trafił w boisko. Sędzia nie był pewny, czy piłka wyleciała na aut więc sprawdził. Wideoweryfikacja pokazała, że była ona poza boiskiem. Później jeszcze trener Roberto Piazza sprawdzał, czy może Nowakowski dotknął piłki, ale i to było na korzyść Trefla, który dzięki tej akcji prowadził 27:26. Za chwilę Schott popsuł zagrywkę, a szczęśliwie po siatce zaserwował Kłos i ponownie Skra miała piłki setowe (28:27). Świetna obrona Macieja Olenderka, dotknięcie siatki po stronie Skry i Trefl odzyskał inicjatywę (30:31). Niestety dla gości błąd popełnił Nowakowskiego, a to dało wynik 33:32 dla Skry. Partię, autowym atakiem zakończył Schott (35:33).

W trzeci set lepiej weszli gospodarze, którzy prowadzili 5:2. Trefl szybko odrobił straty, głównie dzięki zagrywce Nowakowskiego. A gdy udało się zablokować Artura Szalpuka goście prowadzili 8:7. Skra odpowiedziała trzema punktami z rzędu i zrobiło się 10:8 dla gospodarzy. As po atomowej zagrywce Mariusza Wlazłego, autowy atak Macieja Muzaja i trener Anastasi musiał prosić o czas, ponieważ jego zespół przegrywał 11:15. Przewaga Skry powiększyła się przy stanie 20:15. Mistrzowie Polski już jej nie roztrwonili.

Dwie kolejne, potężne zagrywki Wlazłego dały Skrze prowadzenie w czwartym secie 4:2. Za moment było 6:3 i 8:4. Trefl wydawał się rozbity, a zdenerwowany Anastasi prosił o czas, aby przypomnieć siatkarzom, po co są na boisku. Dobra zagrywka Schotta sprawiło, że zrobiło się tylko 10:9. Długa akcja, blok na Szalpuku i mieliśmy remis 12:12. Przyjmujący Skry niedługo odegrał się kończąc atak z bardzo trudnej piłki i dając tym prowadzenie swojej drużynie 17:14. Dwa asy Kłosa powiększyły je do 19:14. Środkowy w końcu opuścił strefę serwisu, po drugiej stronie boiska wszedł w nią Patryk Niemiec i także on popisał się umiejętnościami w tym elemencie gry. Blok dołożył Nowakowski, siatki dotknął Szalpuk i zrobił się remis 19:19. Za moment kontrę skończył Muzaj więc Trefl prowadził 20:19. Po piłkę meczową, po ataku Wlazłego sięgnęli jednak gospodarze (24:23). Atakujący miał piłkę na koniec spotkania, ale zablokował go Nowakowski. Mecz skończył jednak blok na Nikoli Mijailoviciu.

W drugim meczu Grupy D Berlin Recycling Volleys zmierzy się z Greenyard Maaseik w czwartek, o godz. 19:30.